Jump to content

LG G3 Dual sim (D858)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς που μπορούμε να το βρούμε απο Ελλάδα?

Επίσης, αν το αγοράσεις απο Ελλάδα, η LG το υποστηρίζει επίσημα? η ....μπ@???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς που μπορούμε να το βρούμε απο Ελλάδα?

Επίσης, αν το αγοράσεις απο Ελλάδα, η LG το υποστηρίζει επίσημα? η ....μπ@???

Εμένα φίλη μου και συνάδελφος το είχε αγοράσει από ελληνικό κατάστημα αν δεις παραπάνω έχω δώσει link με εγγύηση καταστήματος για δύο έτη με ότι αυτό σημαίνει . Δεν το καλύπτει η LG καθώς είναι κορεατικο μοντέλο και όχι ευρωπαϊκό. Το έχει αν θυμάμαι καλά κανένα 6μηνο. Το τηλέφωνο το βλέπω και το χειρίζομαι σχεδόν καθημερινά και δεν έχει κανένα θέμα, είναι εξίσου γρήγορο με το απλό 32αρι απλά θα σε ταλαιπωρησει λίγο με τα update καθώς την lollipop την πέρασε manual από lg flashtool. Είναι καλή επιλογή απλά είναι ένα θέμα η εγγύησή. Η Samsung πλέον καλύπτει τα duos αν προορίζονται για Ευρώπη ενώ παλιά δεν τα κάλυπτε οπότε μπορείς να ρίξεις και μια ματιά προς τα κει πχ στο s5 μόνο και μόνο λόγω εγγύησης καθώς δεν θα βρεις κανένα g3 dual ευρωπαϊκό

 

Edit : http://hedy.gr/index.php?route=product/product&product_id=234&ref=bestprice.gr

 

Μόνο εδώ το βρήκα πλέον με εγγύηση 12 μήνες από το κατάστημα και είναι out of stock. Ίσως δέχεται παραγγελία

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είδα ότι το δίνουνε σε αυτό το site, αλλά δεν έχει και το καλύτερο feedback.

 

Είναι κρίμα πάντως που δεν μπορείς να πάρεις ένα ποιοτικό κινητό της LG με dual Sim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρέλαβα το παραπάνω κινητό από κακόφημο eshop του εξωτερικού με το οποίο και βρίσκομαι σε αντιπαράθεση μέσω paypal γιατί ενώ είχα παραγγείλει την 3gb ram 32gb rom έκδοση παρέλαβα την 2gb ram 16gb rom η οποία δουλεύει απροβλημάτιστα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το αυτοκόλλητο που βρίσκεται κάτω από την μπαταρία με το s/n γράφει 32gb. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να είναιι εγκατεστημένο το firmware του 16gb στο 32αρι και να δουλεύει σαν το 16gb? Ρωτάω γιατί είμαι έτοιμος να του περάσω τη rom του 32gb και φοβάμαι μην γίνει brick.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το παραπάνω κινητό από κακόφημο eshop του εξωτερικού με το οποίο και βρίσκομαι σε αντιπαράθεση μέσω paypal γιατί ενώ είχα παραγγείλει την 3gb ram 32gb rom έκδοση παρέλαβα την 2gb ram 16gb rom η οποία δουλεύει απροβλημάτιστα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το αυτοκόλλητο που βρίσκεται κάτω από την μπαταρία με το s/n γράφει 32gb. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να είναιι εγκατεστημένο το firmware του 16gb στο 32αρι και να δουλεύει σαν το 16gb? Ρωτάω γιατί είμαι έτοιμος να του περάσω τη rom του 32gb και φοβάμαι μην γίνει brick.

Μήπως είναι το fastcardtech? Γιατί περιμένω και εγώ να παραλαβω αύριο. Δοκιμασες να βάλεις το imei της συσκευής σε αυτό το site να δεις ποια rom σου βγάζει οτι είναι η τελευταία για το κινητό? http://lg-firmware-rom.com . δες και εδώ http://www.lgmobile.co.kr/lgmobile/front/download/retrieveDownloadMain.dev?menuFlag=product&phoneFlag=020001&tabFlag=liTab01&productProdMdlRegNo=453&productModelName=LG-F460S#

Πριν βάλεις άλλη Ρομ θα πρέπει να σιγουρευτείς τι έκδοση είναι το κινητό. Ψάξε καταρχην να δεις αν η Ρομ για το 16αρι παίζει στο 32αρι, όλο και κάτι θα βρεις στο xda. Σε αυτή την περίπτωση τουλάχιστον δεν θα το μπρικαρεις. Αν παίζει τότε ίσως συμβαίνει αυτό που λες. Έχει συμβεί και σε άλλο κινητό, στο huawei honor 6, ερχόταν με λάθος Ρομ απο μερικα μαγαζια και εδειχνε λαθος partition και όταν εβαζες τη σωστη ρομ εστρωνε.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες!! Από εκεί παρέλαβα. Βασικά το κινητό πρέπει να είναι refubrished γιατί στο κουτί και στη συσκευή ενώ έχει ίδια ΙΜΕΙ έχει διαφορετικά s/n. Επίσης στο imeidata.net που τσέκαρα το ΙΜΕΙ μου βγάζει ένα τρίτο S/N για η συσκευή. Κατά τα άλλα η συσκευή δουλεύει πολύ καλά. Του πέρασα την κιτκατ 10F που είχα και στο lg g2 και δεν έχει θέμα με θερμοκρασία κτλ. Στο g2 έβαλα για μία μέρα lollipop και είχε πολύ κακή αυτονομία και αυξημένες θερμοκρασίες οπότε θα σε συμβούλευα να παραμείνεις σε kitkat. Εύχομαι η να παραλάβεις ότι παρήγγειλες και περιμένω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες!! Από εκεί παρέλαβα. Βασικά το κινητό πρέπει να είναι refubrished γιατί στο κουτί και στη συσκευή ενώ έχει ίδια ΙΜΕΙ έχει διαφορετικά s/n. Επίσης στο imeidata.net που τσέκαρα το ΙΜΕΙ μου βγάζει ένα τρίτο S/N για η συσκευή. Κατά τα άλλα η συσκευή δουλεύει πολύ καλά. Του πέρασα την κιτκατ 10F που είχα και στο lg g2 και δεν έχει θέμα με θερμοκρασία κτλ. Στο g2 έβαλα για μία μέρα lollipop και είχε πολύ κακή αυτονομία και αυξημένες θερμοκρασίες οπότε θα σε συμβούλευα να παραμείνεις σε kitkat. Εύχομαι η να παραλάβεις ότι παρήγγειλες και περιμένω εντυπώσεις.

 

Ευχαριστω, εγω πηρα το μονοκαρτο, το f400. Τα s/n δεν παίζει ρόλο αν είναι διαφορετικά, συνήθως άλλα γράφει στο κουτί και άλλα στην συσκευή. Το ζήτημα είναι αν είναι 16 ή 32.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το παραπάνω κινητό από κακόφημο eshop του εξωτερικού με το οποίο και βρίσκομαι σε αντιπαράθεση μέσω paypal γιατί ενώ είχα παραγγείλει την 3gb ram 32gb rom έκδοση παρέλαβα την 2gb ram 16gb rom η οποία δουλεύει απροβλημάτιστα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το αυτοκόλλητο που βρίσκεται κάτω από την μπαταρία με το s/n γράφει 32gb. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να είναιι εγκατεστημένο το firmware του 16gb στο 32αρι και να δουλεύει σαν το 16gb? Ρωτάω γιατί είμαι έτοιμος να του περάσω τη rom του 32gb και φοβάμαι μην γίνει brick.

 

Πόσο το πήρες αν επιτρέπεται,για να καταλάβω γιατί πήρες τέτοιο Ρίσκο κι έχεις τώρα αυτά τα θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα 220 ευρω για τα υποτιθέμενα 3gb ram 32gb rom.

Βαλε απο playstore τοlg phone from και εχει πληροφοριες για ολα και σαιτ για την ρομ που φοραει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η εφαρμογή που μου πρότεινες.Μου γραφει ότι είναι το lg d858 (όπως είχα υποψιαστεί) κι οχι το d858hk του οποίου την ρομ φοράει το δικό μου. Αυτό γίνεται με καποια διαδικασία που περιγράφεται στο xda( να κάνεις τα d857, d858, σε d858hk). Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το d858 βγάζει 16αρα έκδοση με 2gb ram.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά σε όλους,

 

ξέρει κανείς αν το D858 που πουλάει το http://gr.mobileshop.eu/phablets/lg/g3-dual-sim-32gb-d858/ είναι το D858HK ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

μια και ειναι ελληνικο σαιτ διευκρινησε το απο τους ιδιους μην φας καμια πατατα.αλλα νομιζω οτι ειναι αυτο που γραφουν.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μια και ειναι ελληνικο σαιτ διευκρινησε το απο τους ιδιους μην φας καμια πατατα.αλλα νομιζω οτι ειναι αυτο που γραφουν.

 

 

Δυσκολο να είναι ελληνικό γιατί το τηλέφωνο τους είναι εξωτερικού. Κι άλλοι το γράφουν D858 αλλά είναι το LTE. Έλεγα μπας κάποιος το είχε αγοράσει από αυτούς.

 

Αν και νομίζω αν είναι το απλό, μετατρέπεται εύκολα σε D858HK

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν παραγγείλω από Fastcardtech, με ποιά εταιρία στέλνεις εσείς που έχετε αγοράσει; Φαντάζομαι τελωνείο δεν έχει... Γιατί το ψάχνω σε μαύρο και δεν το έχει κανείς, μόνο εκεί και το έχει σε καλή τιμή! Αξίζει το ρίσκο πιστεύετε;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αποχωριστηκα το Honor 6(με βαρεια καρδια,ειναι η αληθεια), που με συντροφεψε για 3 μηνες αψογα και παρηγγειλα κι εγω το G3 D858, απο VPN shop. Ερχεται απο Αγγλια (απ' οσο μου ειπαν), με 2ετη εγγυηση μεσω καταστηματος. Σε αρθρο στο gsmarena, διαβασα πως ειναι Dual SIM active, γνωριζει καποιος κατοχος αν ισχυει τελικα αυτο???

 

Απο την αγορά σου απο το συγκεκριμένο κατάστημα είσαι ευχαριστημενος ?

Γιατί σκέφτομαι να το πάρω και το έχει μόνο εκεί.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αγορά σου απο το συγκεκριμένο κατάστημα είσαι ευχαριστημενος ?

Γιατί σκέφτομαι να το πάρω και το έχει μόνο εκεί.

Ευχαριστώ.

 

Αν και πλεον, δεν το εχω (το πουλησα), ναι, ευχαριστημενος ειμαι, και τις 2 φορες που εχω αγορασει απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το έχουν μόνο σε άσπρο χρώμα, ρώτησα χθες. Αν σου αρέσει είσαι τυχερός.

 

Α δεν το ήξερα τους είχα πάρει την τετάρτη για να ρωτήσω και δεν μου είπαν τίποτα.

Ευχαριστώ. (σε μαύρο το ήθελα).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει σε προσφορά στα 292€ το μαύρο, είχε 20 διαθέσιμα στην προσφορά αυτή. Πήρα το δεύτερο, μια εβδομάδα μέχρι να γίνει το έμβασμα είχαμε επικοινωνία και στην τελική όταν είδαν τα λεφτά, μου λένε ότι δεν έχει μαύρο. Μου ήρθε να τους βρίσω αλλά κρατήθηκα γιατί ήθελα να μου δώσουν τα λεφτά πίσω.... Μαύρο δε βρίσκω πουθενά δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει σε προσφορά στα 292€ το μαύρο, είχε 20 διαθέσιμα στην προσφορά αυτή. Πήρα το δεύτερο, μια εβδομάδα μέχρι να γίνει το έμβασμα είχαμε επικοινωνία και στην τελική όταν είδαν τα λεφτά, μου λένε ότι δεν έχει μαύρο. Μου ήρθε να τους βρίσω αλλά κρατήθηκα γιατί ήθελα να μου δώσουν τα λεφτά πίσω.... Μαύρο δε βρίσκω πουθενά δυστυχώς...

 

πήρα από το fastcardtech g2 refurbished

99% σαν καινουργιο..

 

κατεμε ΠΡΟΧΩΡΑ με το g3

εγώ θα ξαναπαρω αποκει

 

δες και το mx4 meizu..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα στην αγορά από το παραπάνω κατάστημα αφού δεις εδώ https://www.trustpilot.com/review/www.fastcardtech.com κι εδώ http://www.resellerratings.com/store/FastCardTech (όπως έκανα εγώ μετά την αγορά)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβαν απόθεμα στο gr.mobileshop.eu οπότε μου το έστειλαν στην μειωμένη τιμή που το είχα αγοράσει €292, τώρα το έχουν €363. Πόσες ημέρες κάνει να έρθει; Edited by kostas-k
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετισμός σε όλους, το σκέφτομαι σοβαρά αλλά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού και του G4 dual SIM. Υπάρχει κάποιος ισχυρός λόγος να κινηθώ προς το G3 ;

Τελικά είναι και οι δυο κάρτες active με data και επιλέγω απο μενού ;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετισμός σε όλους, το σκέφτομαι σοβαρά αλλά αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού και του G4 dual SIM. Υπάρχει κάποιος ισχυρός λόγος να κινηθώ προς το G3 ;

Τελικά είναι και οι δυο κάρτες active με data και επιλέγω απο μενού ;

 

Ό,τι έχει ειπωθεί στο VS μεταξύ G3 + G4, το ίδιο ισχύει και εδώ.

Τα κινητά είναι duai sim standby, σου δίνουν τη δυνατότητα να βάλεις data όπου θες, αλλά όταν σε παίρνουν τηλέφωνο σε μία γραμμή, η άλλη κλείνει.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...