Jump to content

LG G3 Dual sim (D858)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ, είναι όντως πολύ αξιόλογη συσκευή και μακάρι να δουλεύει out of the box σωστά και απροβλημάτιστα γιατί για μένα αυτό είναι το ζητούμενο.

 

Κοίτα σίγουρα θα μπορέσω να έχω μια καλύτερη άποψη μόλις παραλάβει η κοπέλα γιατί κάθεται δίπλα μου οπότε θα το ψάξω αρκετά. Απ'οτι βλέπω αυτή τη στιγμή στο avatar έχεις sony... σίγουρα την αυτονομία του δεν θα την έχει... αν μπορείς να συμβιβαστείς με αυτό και να παίζεις με μια δεύτερη μπαταρία σε περίπτωση που χρειάστει αν και θεωρητικά την μέρα θα την βγάζει θα είσαι οκ. Κατα τ'άλλα εγω απο το 32αρι το d855 δεν έχω κανένα παράπονο δεν βλέπω τον λόγω να έχει κάποιο θέμα το δίκαρτο δεδομένο οτι μιλάμε για το ίδιο hardware

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα σίγουρα θα μπορέσω να έχω μια καλύτερη άποψη μόλις παραλάβει η κοπέλα γιατί κάθεται δίπλα μου οπότε θα το ψάξω αρκετά. Απ'οτι βλέπω αυτή τη στιγμή στο avatar έχεις sony... σίγουρα την αυτονομία του δεν θα την έχει... αν μπορείς να συμβιβαστείς με αυτό και να παίζεις με μια δεύτερη μπαταρία σε περίπτωση που χρειάστει αν και θεωρητικά την μέρα θα την βγάζει θα είσαι οκ. Κατα τ'άλλα εγω απο το 32αρι το d855 δεν έχω κανένα παράπονο δεν βλέπω τον λόγω να έχει κάποιο θέμα το δίκαρτο δεδομένο οτι μιλάμε για το ίδιο hardware

 

με τα φλασαρισμα τι γινετε ομως..??καποιος που το εχει να μας πει. αν φλασαρετε...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σίγουρα θα μπορέσω να έχω μια καλύτερη άποψη μόλις παραλάβει η κοπέλα γιατί κάθεται δίπλα μου οπότε θα το ψάξω αρκετά. Απ'οτι βλέπω αυτή τη στιγμή στο avatar έχεις sony... σίγουρα την αυτονομία του δεν θα την έχει... αν μπορείς να συμβιβαστείς με αυτό και να παίζεις με μια δεύτερη μπαταρία σε περίπτωση που χρειάστει αν και θεωρητικά την μέρα θα την βγάζει θα είσαι οκ. Κατα τ'άλλα εγω απο το 32αρι το d855 δεν έχω κανένα παράπονο δεν βλέπω τον λόγω να έχει κάποιο θέμα το δίκαρτο δεδομένο οτι μιλάμε για το ίδιο hardware

Σωστά βλέπεις, Sony Z Ultra αλλά για χρήση 2ης συσκευής και αυτό όμως άν το δουλέψω κανονικά μέσα στη μέρα το βράδυ (ή και νωρίτερα...) πάει για φόρτιση...:O

Το θέμα μου όμως δεν είναι η μπαταρία πιστεύω την μέρα θα την βγάζει, με ενδιαφέρει πολύ να είναι αξιόπιστο και να μην χρειάζεται δική μου παρέμβαση.

Με το καλό να παραλάβει η φίλη σου, περιμένουμε πλήρες review !!! ;)

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σωστά βλέπεις, Sony Z Ultra αλλά για χρήση 2ης συσκευής και αυτό όμως άν το δουλέψω κανονικά μέσα στη μέρα το βράδυ (ή και νωρίτερα...) πάει για φόρτιση...:O

Το θέμα μου όμως δεν είναι η μπαταρία πιστεύω την μέρα θα την βγάζει, με ενδιαφέρει πολύ να είναι αξιόπιστο και να μην χρειάζεται δική μου παρέμβαση.

Με το καλό να παραλάβει η φίλη σου, περιμένουμε πλήρες review !!! ;)

 

οκ φίλε μου θα σε ενημερώσω μόλις το παραλάβει!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]61109[/ATTACH]

 

Παρεληφθη εντυπώσεις σύντομα

 

4g κανονικότατα η μία κάρτα, ράδιο κανονικότατα όλα τα άλλα ίδια! Έχει ένα t action που δεν ξέρω ακόμα τι κάνει που δεν το έχει το απλό.

 

Edit : βρήκαμε τελικά τι κάνει :

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ!

 

είμαι ο πωλητής της αγγελίας στο ινσόμνια.

Να εξηγήσω τους λόγους που το έβαλα αγγελία καθώς και τους λόγους που την διέγραψα:

 

σαν τηλέφωνο είναι πραγματικά άριστο.δουλεύει απροβλημάτιστα και έχει πάρει αναβάθμιση σε lollipop.

ο μοναδικός λόγος που το έβαλα σε αγγελία ήταν γιατί ήθελα να γυρίσω σε S5 (αλλά αυτή τη φορά σε duos)

καθώς έχει επιλογή sensitive screen που μου ήταν πολύ χρήσιμη στο τρέξιμο (δεν χρειάζεται να βγεί απο τη θήκη μπράτσου)

επίσης για μένα είχε πιο βολικό μέγεθος και υστερεί μόνο στο ότι δεν έχει ραδιόφωνο.

 

όταν έβαλα την αγγελία το s5 duos είχε στο bestprice 380 (όσο πήρα και το g3 dual)

οπότε σκέφτηκα να το δώσω φρέσκο φρέσκο μιας εβδομάδας στα 350 ( με τα γνωστά παζάρια)

και να βάλω τη διαφορά να το πάρω.όμως οι ενδιαφερόμενοι ήθελαν να το σκοτώσω κυριολεκτικά το lg

και σαν να μην έφτανε αυτό ανέβηκε και η τιμή του s5 duos στα 400.

 

οπότε και εγκατέλειψα τις όποιες σκέψεις πώλησης και το κρατάω.

 

αυτά,ευχαριστώ για τη φιλοξενία σας και το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ!

 

είμαι ο πωλητής της αγγελίας στο ινσόμνια.

Να εξηγήσω τους λόγους που το έβαλα αγγελία καθώς και τους λόγους που την διέγραψα:

 

σαν τηλέφωνο είναι πραγματικά άριστο.δουλεύει απροβλημάτιστα και έχει πάρει αναβάθμιση σε lollipop.

ο μοναδικός λόγος που το έβαλα σε αγγελία ήταν γιατί ήθελα να γυρίσω σε S5 (αλλά αυτή τη φορά σε duos)

καθώς έχει επιλογή sensitive screen που μου ήταν πολύ χρήσιμη στο τρέξιμο (δεν χρειάζεται να βγεί απο τη θήκη μπράτσου)

επίσης για μένα είχε πιο βολικό μέγεθος και υστερεί μόνο στο ότι δεν έχει ραδιόφωνο.

 

όταν έβαλα την αγγελία το s5 duos είχε στο bestprice 380 (όσο πήρα και το g3 dual)

οπότε σκέφτηκα να το δώσω φρέσκο φρέσκο μιας εβδομάδας στα 350 ( με τα γνωστά παζάρια)

και να βάλω τη διαφορά να το πάρω.όμως οι ενδιαφερόμενοι ήθελαν να το σκοτώσω κυριολεκτικά το lg

και σαν να μην έφτανε αυτό ανέβηκε και η τιμή του s5 duos στα 400.

 

οπότε και εγκατέλειψα τις όποιες σκέψεις πώλησης και το κρατάω.

 

αυτά,ευχαριστώ για τη φιλοξενία σας και το χρόνο σας.

 

ωραίος! φίλε μου να σε ρωτήσω την lollipop πως την έβαλες σου είχε έρθει ota? και εμείς απο best price το πήραμε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι ήρθε ειδοποίηση και την εγκατέστησα κανονικά.αλλά για να είμαι ειλικρινής προσωπικά προτιμούσα κιτκατ.

νομίζω πιό όμορφο και χρηστικό (προσωπική μου άποψη επαναλαμβάνω)

Link to comment
Share on other sites

ναι ήρθε ειδοποίηση και την εγκατέστησα κανονικά.αλλά για να είμαι ειλικρινής προσωπικά προτιμούσα κιτκατ.

νομίζω πιό όμορφο και χρηστικό (προσωπική μου άποψη επαναλαμβάνω)

 

ok φίλε μου ευχαριστώ πολυ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]61109[/ATTACH]

 

Παρεληφθη εντυπώσεις σύντομα

 

4g κανονικότατα η μία κάρτα, ράδιο κανονικότατα όλα τα άλλα ίδια! Έχει ένα t action που δεν ξέρω ακόμα τι κάνει που δεν το έχει το απλό.

 

Edit : βρήκαμε τελικά τι κάνει :

 

Κι απο εγγυηση τι παιζει? Δινει το καταστημα δύο χρονια? Κι αν κλεισει το καταστημα τι κανεις? Εννοω σου παρεχει καποια σιγουριά εγγυησης ή οχι?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Κι απο εγγυηση τι παιζει? Δινει το καταστημα δύο χρονια? Κι αν κλεισει το καταστημα τι κανεις? Εννοω σου παρεχει καποια σιγουριά εγγυησης ή οχι?

Εγγύηση ναι από το κατάστημα. Σιγουριά δεν μπορεί να σου παρέχει. Από κει και πέρα δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει σε περίπτωση που πάθει κάτι και ελπίζω να μην μάθουμε. Όπως είπα το τηλέφωνο το έχει πάρει φίλη.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει στα 340€ η τιμή πάντως από το κατάστημα που το πήρε η κοπέλα για το χρυσό χρώμα για όποιον ενδιαφέρεται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει στα 340€ η τιμή πάντως από το κατάστημα που το πήρε η κοπέλα για το χρυσό χρώμα για όποιον ενδιαφέρεται

 

Ειναι ok το τηλέφωνο της; Εχει καποια μειονεκτηματα σε σχεση με το μονοκαρτο;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ok το τηλέφωνο της; Εχει καποια μειονεκτηματα σε σχεση με το μονοκαρτο;

 

oχι καμια. εγω το απεριψα καθαρα για λογους φλασαρισματος και υψηλου sar βεβαιως....!! η επιλογη δικη σου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ok το τηλέφωνο της; Εχει καποια μειονεκτηματα σε σχεση με το μονοκαρτο;

Κανένα απολύτως φίλε μου μια χαρά πάει. Ίσα ίσα έχει πάρει και έκδοση 5.0.1 ενώ στο μονοκαρτο είμαστε 5.0

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν το τηλέφωνο είναι dual-active? Διότι δεν έχω καταλάβει και με ενδιαφέρει.

 

οχι φίλε μου. η μια sim είναι stand by.

 

Βασικά έχει κάποια ουσιαστική διαφορά?

 

Η μια είναι 4G και η άλλη είναι 2G. Αν ήταν active θα μπορουσαν να τρέχουν ακι οι δύο σε 4g δίκτυα?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι φίλε μου. η μια sim είναι stand by.

 

Βασικά έχει κάποια ουσιαστική διαφορά?

 

Η μια είναι 4G και η άλλη είναι 2G. Αν ήταν active θα μπορουσαν να τρέχουν ακι οι δύο σε 4g δίκτυα?

 

Ευχαριστώ. Ενδεχομένως μου κάνει και έτσι. Cosmote 4G Data στη δουλειά μου με Wind F2G ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ενδεχομένως μου κάνει και έτσι. Cosmote 4G Data στη δουλειά μου με Wind F2G ομιλία.

 

πάντως επειδή το τηλέφωνο το έχει πάρει συνάδελφος που κάθεται δίπλα μου, πάει πολύ καλά και δεν έχει κανένα θέμα μέχρι τώρα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κανένα απολύτως φίλε μου μια χαρά πάει. Ίσα ίσα έχει πάρει και έκδοση 5.0.1 ενώ στο μονοκαρτο είμαστε 5.0

ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ 5.0.1. ΓΙΑΤΙ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ 4.4.4 KITKAT

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ 5.0.1. ΓΙΑΤΙ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ 4.4.4 KITKAT

Θα ρωτήσω αύριο την συνάδελφο που το έχει πάρει και θα σου στείλω να σου πω. Νομίζω βρήκε την επίσημη ρομ και την φλασαρε με το LG flashtool αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Θα σου πω αύριο σίγουρα.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ 5.0.1. ΓΙΑΤΙ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ 4.4.4 KITKAT

 

Σε μενα παντως, ηλθε OTA (αγορασμενο απο VNP).:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξερει κανεις μαγαζι που να το εχει?

 

Αυτην τη στιγμη, αμεσα διαθεσιμο, κανενα.

Αν σ' ενδιαφερει, δινω το δικο μου (αψογο, πληρης συσκευασια, σε καλη τιμη), μαζευτηκαν πολλα στα χερια μου. Οτι θελεις, στειλε p.m..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...