Jump to content

LG G3 Dual sim (D858)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

LG G3 Dual sim (D858)

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/14/08/lg-g3-dual-sim-china/gsmarena_001.jpg

 

Βασικά Χαρακτηριστικά:

 

  • 5.5-inch QHD (1440×2560 pixels) AH-IPS display
  • Android OS, v4.4 KitKat
  • 13 MP Main Camera with dual-LED Flash
  • 2.1 MP front-facing camera
  • 2 / 3 GB RAM and 16 / 32 GB Internal Storage
  • Expanded storage up to 128 GB using microSD card
  • 2.5 GHz quad-core Krait processor, Snapdragon 801 chipset
  • Adreno 330 GPU
  • Dual-SIM (GSM+GSM) Support
  • 4G, Wi-Fi 802, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot, Bluetooth v4.0 with A2DP and LE, NFC, Infrared, microUSB v2.0, USB On-the-go and USB Host
  • 2,940 mAh removable battery
  • Accelerometer, Gyroscope, Proximity Sensor, compass and Ambient Light sensor

 

Υποστηρίζει όλα τα 2G/3G/4G δίκτυα της χώρας μας, έχει κανονικά ελληνικό μενού και φυσικά όλα τα Google services (Google Play κτλ).

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγαίνει G3 dual sim? Δεν το ήξερα.

 

ναι ειναι για την Κινα και ειναι TD-LTE

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ε βεβαια τα καλα τα κρατανε γι αυτους.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο mobileshop , έχει και το galaxy s5 dual sim ,με δωρεάν μεταφορικά και δυνατότητα αποστολής με αντικαταβολή.

 

http://gr.mobileshop.eu/kinita-dio-sim/

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το νοτε 4 να μου το φερει φιλος απο Κινα!το dual sim ειναι εκδοση που κυκλφορει hong kong, εχει κανονικα εγκατεστημενο το play store και ολες τις γλωσσες,πραγμα που δεν εχουν αλλα κινητα,οπως το NOTE 3 duos που εχω,αν και αυτο φτιαχνεται με αλλη rom..δν ξεω και ποιο να παρω τωρα..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα τελικά και το περιμένω σήμερα.

 

Με την εγγυηση τι θα γινει? η lg εδω δε θα σ καλυψει θα το στελνεις απο δω στη κινα αν γινει τπτ? ουτε θα το αναλαβουν στο service παλι απο δω πρεπει να φυγει κινα αλλιως χανει την "εγγυηση"+ δε θα χεις 4g σημα και συσκευη ειναι πανακριβη 450 ευρω δεν ειναι λιγα. Α και επεξεργαστής του ειναι στα 2.3ghz κ οχι 2.5 οπως στο απλο.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την εγγυηση τι θα γινει? η lg εδω δε θα σ καλυψει θα το στελνεις απο δω στη κινα αν γινει τπτ? ουτε θα το αναλαβουν στο service παλι απο δω πρεπει να φυγει κινα αλλιως χανει την "εγγυηση"+ δε θα χεις 4g σημα και συσκευη ειναι πανακριβη 450 ευρω δεν ειναι λιγα. Α και επεξεργαστής του ειναι στα 2.3ghz κ οχι 2.5 οπως στο απλο.

 

Απο οσο ξερω υποστηριζει κανονικα 4G και εδω...

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απο οσο ξερω υποστηριζει κανονικα 4G και εδω...

 

Λειτουργει ΜΟΝΟ σε κινεζικα 4G δικτυα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.lg.com/hk_en/mobile-phones/lg-D858HK

 

Εχες δικιο...δεν το ειχα προσεξει και σκεφτομουν να το παρω για το 4G...

 

*τωρα ειδα το λινκ..παραθεσαμε το ιδιο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακατω ομως λεει .."in most regions"

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Δεν ισχύει αυτό. Το συγκεκριμένο link μιλάει για τα δίκτυα της Κίνας γιατί εκεί απευθύνεται.

 

Η συσκευή υποστηρίζει κανονικά και τις ευρέως χρησιμοποιούμενες ευρωπαϊκές LTE μπάντες.

 

FD-LTE : 2100(B1) / 1800(B3) / 2600(B7)

 

(Το αναφέρει πιο κάτω στο ίδιο link που δίνεις).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Το συγκεκριμένο link μιλάει για τα δίκτυα της Κίνας γιατί εκεί απευθύνεται.

 

Η συσκευή υποστηρίζει κανονικά και τις ευρέως χρησιμοποιούμενες ευρωπαϊκές LTE μπάντες.

 

FD-LTE : 2100(B1) / 1800(B3) / 2600(B7)

 

(Το αναφέρει πιο κάτω στο ίδιο link που δίνεις).

 

ναι το ειδα λαθος μου ....τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα αλλα στο support εδω :ninja:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα αλλα στο support εδω :ninja:

 

Αυτό είναι σίγουρα ένα θέμα αλλά υπάρχει πολύς κόσμος που φέρνει xiaomi, zte nubia z7 max και άλλες ακριβές συσκευές που δεν έχουν εδώ υποστήριξη αλλά παρόλα αυτά υπάρχει ιδιαίτερη κινητικότητα και έχουν το δικό τους κοινό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και καλα κανουν....... εγω απλα ηθελα να προειδοποιησω οτι η συγκεκριμενη συσκευη παρολο που ναι LG δε θα χει ουτε εγγυηση αντιπρωσωπιας, ουτε επισημη υποστηριξη εδω επεδη ειναι για κινεζικη αγορα. τωρα αν ο αλλος θελει να σταξει 450 ευρω για ενα τετοιο κινητο και ολοι οσοι αγοραζουν συσκευες παραεισαγωγης με 300, 500 ευρω κτλ μαγκια τους.......

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από mobileshop ο επεξεργαστής είναι Quad-core 2.5GHz Qualcomm Snapdragon 801 . με την εγγύηση έχει 2 χρόνια από το κατάστημα. είναι θέμα αλλά χρόνια έψαχνα ένα πολύ καλό δίκαρτο και τώρα που το βρήκα το πήρα. είμαι πολύ ευχαριστημένος , είναι τέλειο .μάλλον εδώ δεν πρόκειτε να έλθει καλό δίκαρτο επίσημα.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι 16αρκ με 2 gb μνημη; Ή 32αρι με 3gb μνημη;ειχε κανονικα εγκατεστημενο google play και ολες τις γλωσσες,σωστα?ειναι 4G? Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 16 με 2g μνημη .είναι εγκατεστημένα τα παντα και ολες οι γλώσσες .πηρε και μια αναβάθμιση λειτουργικού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για το 4G δεν το εχω δοκιμασει αλα μου εχουν πει ότι είναι συμβατο με τα δυκτια μας εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι 16αρκ με 2 gb μνημη; Ή 32αρι με 3gb μνημη;ειχε κανονικα εγκατεστημενο google play και ολες τις γλωσσες,σωστα?ειναι 4G?

 

Ναι σε όλα και στο 32άρι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πρόταση αλλά χωρίς εγγύηση,καληνύχτα απλά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Είναι 16 με 2g μνημη .είναι εγκατεστημένα τα παντα και ολες οι γλώσσες .πηρε και μια αναβάθμιση λειτουργικού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για το 4G δεν το εχω δοκιμασει αλα μου εχουν πει ότι είναι συμβατο με τα δυκτια μας εδώ.

 

Εντυπωσεις μετα απο 3 μηνες χρησης?

Σαν δικαρτο τι λεει?

4G δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις μετα απο 3 μηνες χρησης?

Σαν δικαρτο τι λεει?

4G δοκιμασες?

 

Θα απαντήσω εγώ, ως χρήστης του D858HK για περίπου δύο μήνες.

Έχω το 3GB/32GB. Με έχει ικανοποιήσει απόλυτα! Λειτουργεί 100% απροβλημάτιστα και αξιόπιστα.

Κολλήματα, lags, υπερθερμάνσεις (ακόμα και μετά από άφθονο 3D gaming) είναι παντελώς ανύπαρκτα.

Σαν dual-sim λειτουργεί άψογα. Πάντως όπως και τα περισσότερα dual-sim, είναι dual-standby (όχι dual-active).

To 4G λειτουργεί τέλεια (το δουλεύω με Cosmote).

Δεν έχει πάρει ακόμα Lollipop. Δουλεύει πάντως άψογα με KitKat σε ART Runtime.

 

Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχω τα γνωστά πλεονεκτήματα του G3 (5.5" στο ελάχιστο δυνατό μέγεθος, ταχύτητα, εξαίσια οθόνη, ωραίο interface, super camera, αποσπώμενη μπαταρία, microsd slot ) σε συνδυασμό με την ευκολία του dual-sim.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα απαντήσω εγώ, ως χρήστης του D858HK για περίπου δύο μήνες.

Έχω το 3GB/32GB. Με έχει ικανοποιήσει απόλυτα! Λειτουργεί 100% απροβλημάτιστα και αξιόπιστα.

Κολλήματα, lags, υπερθερμάνσεις (ακόμα και μετά από άφθονο 3D gaming) είναι παντελώς ανύπαρκτα.

Σαν dual-sim λειτουργεί άψογα. Πάντως όπως και τα περισσότερα dual-sim, είναι dual-standby (όχι dual-active).

To 4G λειτουργεί τέλεια (το δουλεύω με Cosmote).

Δεν έχει πάρει ακόμα Lollipop. Δουλεύει πάντως άψογα με KitKat σε ART Runtime.

 

Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχω τα γνωστά πλεονεκτήματα του G3 (5.5" στο ελάχιστο δυνατό μέγεθος, ταχύτητα, εξαίσια οθόνη, ωραίο interface, super camera, αποσπώμενη μπαταρία, microsd slot ) σε συνδυασμό με την ευκολία του dual-sim.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Σημερα αποχωριστηκα το Honor 6(με βαρεια καρδια,ειναι η αληθεια), που με συντροφεψε για 3 μηνες αψογα και παρηγγειλα κι εγω το G3 D858, απο VPN shop. Ερχεται απο Αγγλια (απ' οσο μου ειπαν), με 2ετη εγγυηση μεσω καταστηματος. Σε αρθρο στο gsmarena, διαβασα πως ειναι Dual SIM active, γνωριζει καποιος κατοχος αν ισχυει τελικα αυτο???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...