Jump to content

LG G3 Dual sim (D858)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα κι εγώ με τη σειρά μετά από πολύ ταλαιπωρία ένα D858HK, όλα λειτυοργούν ρολόι. Έβαλα και το Android Marshmallow ported από την γνήσια έκδοση Πολωνίας. Δοκιμάζω να δω μήπως έχει θέματα και γράφω εντυπώσεις, προς το παρόν φαίνεται να λειτουργεί οκ. Edited by kostas-k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα κι εγώ με τη σειρά μετά από πολύ ταλαιπωρία ένα D858HK, όλα λειτυοργούν ρολόι. Έβαλα και το Android Marshmallow ported από την γνήσια έκδοση Πολωνίας. Δοκιμάζω να δω μήπως έχει θέματα και γράφω εντυπώσεις, προς το παρόν φαίνεται να λειτουργεί οκ.

 

Καλορίζικο φίλε μου! θες να μου πεις λιγό την διαδικασία που πέρασες την 6.0?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου! θες να μου πεις λιγό την διαδικασία που πέρασες την 6.0?

 

υπάρχει οδηγός εδώ και μέχρι τώρα λειτουργεί άψογα στο dual sim

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει οδηγός εδώ και μέχρι τώρα λειτουργεί άψογα στο dual sim

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το πρώτο patch μόνο μετά την εγκατάσταση, αν δε σου δουλεύει βάζεις και το δεύτερο. Εμένα πάει πολύ καλά απλά κρασάρει το email.app (όπως κάνει και στην Πολωνική έκδοση D855) και το ράδιο δεν παίζει, το τράηξα από το D855 που έχω στην 30Β
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Ειμαι κατοχος ενος lg3 dual sim 32gb με 3gb ram

Το αγορασα το καλοκαιρι του 15 και δεν εχει γινει αναβαθμιση σε android lollipop.

Απ οτι διαβαζω εδω οι περισσοτεροι το εχετε καταφερει........θα μπορουσατε μηπως να με βοηθησετε να το κανω κι εγω;

Ενημερωνω οτι ειμαι με το 4.4.2 ακομη....................

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νεος κατοχος και εγω να ρωτησω εχει δει κανεις το sar για το αυτι 1,47!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επίσημη ΜΜ 6.0 για το D858ΗΚ εδώ , βέβαια, από ότι λένε, ΔΕΝ δουλεύουν οι υπάρχοντες root τρόποι
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εργοστασιακή έκδοση 30a και μετά έκανα root με το KingoRoot 4.6.5. Εγκατέστησα το TWRP χρησιμοποιώντας αυτό http://m.panduoduo.net/r/13252743 και έβαλα από εκεί το SuperSU και όλα καλά :) Edited by kostas-k
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια,, :) ειμαι αναμεσα στο lg g3 3g ram 32 bg 858dual ,,,κ στο xiaomi note 3pro 3g ram 32bg dual,,, με ενδιαφερει η καλη φωτογραφια κ βιντεο,, νομιζω οτι το g3 dual η πισω 13 mp camera εχει πολυ πιο καλες φωτο κ στο zoom σωστα ?? δεν ξερω κ η εμπρος καμερα του 2,1 mp camera αν ειναι καλη για self ? το xiaomi pro ,,,,που ειδα μου φανηκε οτι δεν ειναι τοσο καλες σε αναλυση κ σε κοντινο zoom οσο του lg g3 858D σωστα ?? θα ηθελα την γνωμη σας πανω στο θεμα φωτο κ βιντεο? αλλα και στα χαρακτιριστηκα τον 2 αυτον τηλ,, για να επιλεξω! λογο οτι ειμαι λιγο μπερδεμενος στην επιλογη !! και θα ηθελα να μου πειτε καποιο sait κινα η ευρωπη το lg g3 858dual 3g ram 32gb που να εχει πιο καλες τιμες απο ελλαδα,, ευχαριστω!!! :-D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,, :) ειμαι αναμεσα στο lg g3 3g ram 32 bg 858dual ,,,κ στο xiaomi note 3pro 3g ram 32bg dual,,, με ενδιαφερει η καλη φωτογραφια κ βιντεο,, νομιζω οτι το g3 dual η πισω 13 mp camera εχει πολυ πιο καλες φωτο κ στο zoom σωστα ?? δεν ξερω κ η εμπρος καμερα του 2,1 mp camera αν ειναι καλη για self ? το xiaomi pro ,,,,που ειδα μου φανηκε οτι δεν ειναι τοσο καλες σε αναλυση κ σε κοντινο zoom οσο του lg g3 858D σωστα ?? θα ηθελα την γνωμη σας πανω στο θεμα φωτο κ βιντεο? αλλα και στα χαρακτιριστηκα τον 2 αυτον τηλ,, για να επιλεξω! λογο οτι ειμαι λιγο μπερδεμενος στην επιλογη !! και θα ηθελα να μου πειτε καποιο sait κινα η ευρωπη το lg g3 858dual 3g ram 32gb που να εχει πιο καλες τιμες απο ελλαδα,, ευχαριστω!!! :-D

 

..........

 

Υπέβαλλε καλύτερα το ερώτημα σου εδώ ενδεχομένως κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει και τις 2 συσκευές να σε βοηθήσει καλύτερα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,, :) ειμαι αναμεσα στο lg g3 3g ram 32 bg 858dual ,,,κ στο xiaomi note 3pro 3g ram 32bg dual,,, με ενδιαφερει η καλη φωτογραφια κ βιντεο,, νομιζω οτι το g3 dual η πισω 13 mp camera εχει πολυ πιο καλες φωτο κ στο zoom σωστα ?? δεν ξερω κ η εμπρος καμερα του 2,1 mp camera αν ειναι καλη για self ? το xiaomi pro ,,,,που ειδα μου φανηκε οτι δεν ειναι τοσο καλες σε αναλυση κ σε κοντινο zoom οσο του lg g3 858D σωστα ?? θα ηθελα την γνωμη σας πανω στο θεμα φωτο κ βιντεο? αλλα και στα χαρακτιριστηκα τον 2 αυτον τηλ,, για να επιλεξω! λογο οτι ειμαι λιγο μπερδεμενος στην επιλογη !! και θα ηθελα να μου πειτε καποιο sait κινα η ευρωπη το lg g3 858dual 3g ram 32gb που να εχει πιο καλες τιμες απο ελλαδα,, ευχαριστω!!! :-D

 

Καλησπερα φιλε μου!!:D

Ειχα το LG G3 Dual, κι εχω το τωρα το Xiaomi Redmi Note 3 Prime, το οποιο ειναι πολυ κοντα στο Redmi Note 3 Pro.

Η διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης, ειναι υπερ το Redmi. Μπαταρια, παρ' ολη τη διαφορα των 1.000mAh, δε θα δεις περισσοτερη, σε κανενα απο τα δυο. Φωτογραφικη, σαφως καλυτερη του G3. Μην ξεχνας και τη δυνατοτητα αναγνωστη δακτυλικου αποτυπωματος στο Note 3, καθως και το οτι ειναι πολυ πιο καινουριο σα συσκευη και πιο οικονομικο σαν αγορα. Και στα 2, δεν εχεις καποια αξιοπρεπη εγγυηση, μετραει κι αυτο.

Αν ρωτουσες σημερα εμενα, θα διαλεγα το Redmi 3, ως πιο καινουριο, και με περισσοτερες δυνατοτητες παραμετροποιησης, λογω MIUI.

Παντως, δε χανεις τιποτα, να ριξεις μια ματια και στο LG G4 Dual. Δεν εχει μεγαλη διαφορα τιμης με το G3, ειναι πιο καινουριο, με καλυτερη οθονη και περισσοτερες δυνατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ενδιαφέρει το lg g3 και είδα οτι βγαίνει δικαρτο.που μπορω να το βρω?ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.σαν χαρακτηριστικά είναι ίδιο με το μονοκαρτο?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ενδιαφέρει το lg g3 και είδα οτι βγαίνει δικαρτο.που μπορω να το βρω?ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.σαν χαρακτηριστικά είναι ίδιο με το μονοκαρτο?

στο skrootz κοιταξες?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οχι σε σκρουτζομαγαζο,αν δεν το εχουν τοτε ισως και να μην κυκλοφορησε επισημα στην ελλαδα οποτε θα εχεις προβλημα εγγυησης για εδω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή!

Πείτε μου σας παρακαλώ τι πρέπει να προσέξω σε προσεχή αγορά της συσκευής; ποιο μοντέλο έχει 3g ram (κωδικός) και για να δουλέψει στο 4g και να πάρει τις αναβαθμίσεις;

 

Ευχαριστώ!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε κινεζομαγαζο?

 

Σε skroutoμάγαζο μπορείς να το βρεις. Αν δεν υπάρχειτω τώρα διαθέσιμο, θα το φέρουν.

 

 

 

 

οχι σε σκρουτζομαγαζο,αν δεν το εχουν τοτε ισως και να μην κυκλοφορησε επισημα στην ελλαδα οποτε θα εχεις προβλημα εγγυησης για εδω.

 

Δυστυχώς επίσημα δεν έχει εισαχθεί Ελλάδα, οπότε Δεν το καλύπτει εγγύηση εδώ, οπότε αν πάθει κάτι, μόνο αποστολή στο Χονγκ Κονγκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα στην παρέα. Εάν κάποιος το βαρέθηκε στείλτε ένα pm για να το πάρω γιατί δεν βρίσκω σε μαγαζιά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...