Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς να έχεις widgets που προορίζονται μόνο για τον stock launcher, ούτε στον nova ούτε σε οποιοδήποτε άλλο launcher πλην του stock

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παίδες.Πάντως ενα ψάξιμο που εκανα στο xda και επειδή έχω την fulmics,αν πάτε στο

fulmics zip (system/priv-app) εκει εχει τα παντα σαν apk αρχεία.Δεν το εχω δοκιμασει ομως με τον nova launsher για να δω αν οντως δεν γίνετε.

Τελικά δεν γίνεται

Edited by papamo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Εχω ενα θεματάκι και χρειάζομαι την βοηθεια σας.

Θελω να εμφανίσω την οθόνη του κινητού μου στην οθόνη του αυτοκινήτου. Το ράδιο του αυτοκινήτου έχει mirrorlink για αυτή την διαδικασία .

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από ρούτ;

Δεν μπορω να μπω στο κλίμα του ρουτ.

Παρακαλώ την βοήθειά σας και αν μπορείτε λιγο αναλυτικά. Τον πιο εύκολο τρόπο, αν υπάρχει.

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Με το κινητό μου δεν είχα ποτέ θεμα και πάει σφαίρα από 11/2014, 32/3ram. Είμαι λοιπόν λίγο επιφυλακτικός στο να το πειράξω. Δεν γνωρίζω τα υπερ αυτής της διαδικασίας .

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω ενα θεματάκι και χρειάζομαι την βοηθεια σας.

Θελω να εμφανίσω την οθόνη του κινητού μου στην οθόνη του αυτοκινήτου. Το ράδιο του αυτοκινήτου έχει mirrorlink για αυτή την διαδικασία .

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από ρούτ;

Δεν μπορω να μπω στο κλίμα του ρουτ.

Παρακαλώ την βοήθειά σας και αν μπορείτε λιγο αναλυτικά. Τον πιο εύκολο τρόπο, αν υπάρχει.

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Με το κινητό μου δεν είχα ποτέ θεμα και πάει σφαίρα από 11/2014, 32/3ram. Είμαι λοιπόν λίγο επιφυλακτικός στο να το πειράξω. Δεν γνωρίζω τα υπερ αυτής της διαδικασίας .

Αν θέλεις να το ρουτάρεται προχώρα άφοβα και αν δεν σου αρέσει ξαναγυρνάς σε στοκ.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να το ρουτάρεται προχώρα άφοβα και αν δεν σου αρέσει ξαναγυρνάς σε στοκ.

 

leeco le max 2 tele23s v43

 

Ευχαριστώ. Το θέμα είναι οτι δεν το κατέχω καθόλου το root.

Αν το κάνω root, η διαδικασία είναι αυτή που περιγράφεται στο ποστ 1 του θέματος ή έχει διαφοροποιηθεί πλέον με το android 6.0 ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησα αυτή τη μέθοδο και δουλεψαν όλα ρολόι https://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/root-twrp-marshmallow-d855-30b-t3286268

 

Πάντως κοίτα σε πια έκδοση είσαι γιατί νομίζω δουλεύει μέχρι την 30f.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από 1.5 χρόνο έφτασε η ώρα για λίγο σκαλισμα προκειμένου το κινητό να ελαφρύνει λίγο (2gb ram)...

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το ποια rom είναι κατάλληλη. Αυτό που θέλω ιδανικά είναι να είναι (στο μέτρο του δυνατού) bug free, ακρίβεια στο GPS, σήμα 4g χωρίς θέματα και ποιότητα στις φωτογραφίες.

 

Και αν δίνεται η δυνατότητα για installation των εφαρμογών στην sdcard θα ήταν το τέλειο.

 

H fulmics 7.5 πιστεύετε ότι με καλύπτει; ή τι προτείνετε;

 

ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ που είχα την Zoe ήμουν υπερευχαριστημένος. Την fulmics δεν την πολυσυμπάθησα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στο lg g3 που εχω στις πληροφοριες μου λεει οτι εχω adroid 5 και οτι εχει την τελευταια ενημερωση που ειναι απο το 2015... κουφο? πως γινεται ενημερωση αφου δε μου δινει την δυνατοτητα απο τις γενικες ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Στο lg g3 που εχω στις πληροφοριες μου λεει οτι εχω adroid 5 και οτι εχει την τελευταια ενημερωση που ειναι απο το 2015... κουφο? πως γινεται ενημερωση αφου δε μου δινει την δυνατοτητα απο τις γενικες ρυθμισεις?

 

Δοκίμασε να το συνδέσεις στον υπολογιστή και LG PC Suite..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω υπολογιστή θα την κάνεις είχε αποσύρει η ίδια η lg την ota αναβάθμιση εδω και πολύ καιρό λόγω προβλημάτων.
Link to comment
Share on other sites

Από ebay; Αν το έχει τόοοοοσο φθηνά, οκ.

Αλλιώς δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει, από τη στιγμή που μπορείς να βρεις γύρω στο 150άρι, κινητά αντίστοιχων και καλύτερων επιδόσεων, και προφανώς νεότερα.

Παράδειγμα το Xiaomi Redmi Note 4 Global 3/32 (Snapdragon) που το είχε το banggood μέχρι χτες στα 119€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός LG G3 32GB Titanium Grey. Έχει πάνω την V30N stock. Να βάλω την Fulmics 7.6 ή να μείνω όπως είμαι;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά πως μπορώ να κάνω Downgrade από V30n-EUR-XX σε V30f/b κτλ. έτσι ώστε να κάνω root το τηλέφωνο;

 

Προτείνετε μου σας παρακαλώ έναν σωστό και αξιόπιστο οδηγό, γιατί πριν 2-3 μήνες που προσπάθησα, το μπρίκαρα και το επανέφερα ανοίγοντας το και βραχυκυκλώνοντας κάτι pinάκια

 

Help γιατί έχω πελαγώσει, έχω διαβάσει ένα σωρό οδηγούς και φοβάμαι μην το μπρικάρω πάλι :/

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αθανατο g3 το εχω απο οταν βγηκε το εκανα root απο την αρχει. Πριν μια βδομαδα του αλλαξα πρωτη φορα μπαταρια γιατι εκανε restarts. Ποσες πολλες αναμνησεις απο τα threads του g3 εδω περα με πολλα παιδια και πολλες roms. Το μονο κινητο που δεν γινεται brick. Οποιος θελει βοηθεια για οτιδήποτεμου να στέλνει pm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πως μπορώ να κάνω Downgrade από V30n-EUR-XX σε V30f/b κτλ. έτσι ώστε να κάνω root το τηλέφωνο;

 

Προτείνετε μου σας παρακαλώ έναν σωστό και αξιόπιστο οδηγό, γιατί πριν 2-3 μήνες που προσπάθησα, το μπρίκαρα και το επανέφερα ανοίγοντας το και βραχυκυκλώνοντας κάτι pinάκια

 

Help γιατί έχω πελαγώσει, έχω διαβάσει ένα σωρό οδηγούς και φοβάμαι μην το μπρικάρω πάλι :/

 

lg g3 xda γραψε στο google και εκει μεσα εχει τα παντα για root kernels themes και οτι θες.

 

Για root συνηθως με Kings root και μετα απο αυτο πας Playstore και κανεις install το TWRP. Βαλε και το magisik και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στην παρέα, θέλω τα φώτα σας. Καλοκαίρι του 16 άλλαξα πλακέτα και οθόνη και από τότε δεν ασχολήθηκα μιας και είχα εγγύηση, τώρα όμως που έληξε φοβάμαι ότι θα καεί ξανά η πλακέτα εξαιτίας του γνωστού προβλήματος υψηλών θερμοκρασία.

Οπότε σκέφτομαι το ενδεχόμενο να κάνω underclocking (οχι undervolting). Το έχει δοκιμάσει κανείς, υπάρχει rom που να είναι σταθερή, αξιόπιστη και να προσφέρει τέτοιες δυνατότητες (φαντάζομαι θα θέλει custom kernel)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, θέλω τα φώτα σας. Καλοκαίρι του 16 άλλαξα πλακέτα και οθόνη και από τότε δεν ασχολήθηκα μιας και είχα εγγύηση, τώρα όμως που έληξε φοβάμαι ότι θα καεί ξανά η πλακέτα εξαιτίας του γνωστού προβλήματος υψηλών θερμοκρασία.

Οπότε σκέφτομαι το ενδεχόμενο να κάνω underclocking (οχι undervolting). Το έχει δοκιμάσει κανείς, υπάρχει rom που να είναι σταθερή, αξιόπιστη και να προσφέρει τέτοιες δυνατότητες (φαντάζομαι θα θέλει custom kernel)?

 

Ε ενταξει μεχρι το καλοκαιρι του 18 εχεις εγγυηση , μη το κανεις τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Τον Μάιο τελειώνει, τους καλοκαιρινούς μήνες κάνω έντονη χρήση του GPS και το κινητό ψήνεται και κάνει αρκετά restart.

Αν δεν ήταν για την κάμερα που έχει OIS, θα το είχα πουλήσει χθες.. Αν δεν υπάρχει λύση να το δώσω τώρα και να εκμεταλλευτώ το ξεστοκαρισμα που κάνουν τα καταστήματα εν όψει MWC.

Έχω να ασχοληθώ σοβαρά με roms από της καλές εποχές του Galaxy S2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, θέλω τα φώτα σας. Καλοκαίρι του 16 άλλαξα πλακέτα και οθόνη και από τότε δεν ασχολήθηκα μιας και είχα εγγύηση, τώρα όμως που έληξε φοβάμαι ότι θα καεί ξανά η πλακέτα εξαιτίας του γνωστού προβλήματος υψηλών θερμοκρασία.

Οπότε σκέφτομαι το ενδεχόμενο να κάνω underclocking (οχι undervolting). Το έχει δοκιμάσει κανείς, υπάρχει rom που να είναι σταθερή, αξιόπιστη και να προσφέρει τέτοιες δυνατότητες (φαντάζομαι θα θέλει custom kernel)?

Δεν χρειάζεται να βάλεις custom ρόμ γι αυτό που θες. Αν είσαι ρουτ δοκίμασε την εφαρμογη setCPU https://www.apkmirror.com/apk/michaelhuang/

Μπορείς να κάνεις underclocking και έχει και επιλογές να κάνεις underclocking, να αλλάζεις governor και άλλα πολλά, ανάλογα με ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς, τη θερμοκρασία που πιάνει η cpu, το ποσοστό μπαταρίας, κλπ. Θυμάμαι δούλευε καλά με στοκ ρόμ όταν την είχα τόσο σε lollipop όσο και σε marshmallow. Απλώς δεν θυμάμαι αν είχα την τελευταία έκδοση της εφαρμογής ή την προηγούμενη. Δοκίμασε πρώτα την τελευταία έκδοση που έχω στο link και μετά βλέπεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τον Μάιο τελειώνει, τους καλοκαιρινούς μήνες κάνω έντονη χρήση του GPS και το κινητό ψήνεται και κάνει αρκετά restart.

Αν δεν ήταν για την κάμερα που έχει OIS, θα το είχα πουλήσει χθες.. Αν δεν υπάρχει λύση να το δώσω τώρα και να εκμεταλλευτώ το ξεστοκαρισμα που κάνουν τα καταστήματα εν όψει MWC.

Έχω να ασχοληθώ σοβαρά με roms από της καλές εποχές του Galaxy S2.

 

Καταρχας σιγα το OIS.

Καλοκαιρι δεν ειπες οτι αλλαξες πλακετα και οθονη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βάλεις custom ρόμ γι αυτό που θες. Αν είσαι ρουτ δοκίμασε την εφαρμογη setCPU https://www.apkmirror.com/apk/michaelhuang/

Μπορείς να κάνεις underclocking και έχει και επιλογές να κάνεις underclocking, να αλλάζεις governor και άλλα πολλά, ανάλογα με ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς, τη θερμοκρασία που πιάνει η cpu, το ποσοστό μπαταρίας, κλπ. Θυμάμαι δούλευε καλά με στοκ ρόμ όταν την είχα τόσο σε lollipop όσο και σε marshmallow. Απλώς δεν θυμάμαι αν είχα την τελευταία έκδοση της εφαρμογής ή την προηγούμενη. Δοκίμασε πρώτα την τελευταία έκδοση που έχω στο link και μετά βλέπεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ, είναι ευχαριστώ ότι κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει σχετικά εύκολα χωρίς σκάλισμα και με stock kernel. Αν κρατήσω το κινητό θα κάνω root και θα το δοκιμάσω σε συνδυασμό με κάποια stable rom με nougat.

 

 

 

 

Καταρχας σιγα το OIS.

Καλοκαιρι δεν ειπες οτι αλλαξες πλακετα και οθονη;

Καλοκαίρι του 16 μεταξύ Μαΐου και Ιουνίου δεν θυμάμαι ακριβώς.

Για το IOS του G3 σε σύγκριση με IOS άλλων κινητών δεν έχω άποψη, και σίγουρα έχουν βγει πολύ καλύτερα εμάς εξάλλου είναι κινητό του 14, αλλά σίγουρα είναι καλύτερο από το να μην υπάρχει καθόλου. Εκτός και αν τα σύγχρονα digital image stabilization έχουν εξαντληθεί τόσο πολύ και έχουν ξεπεράσει το OIS του g3?

Link to comment
Share on other sites

Το ois μετραει παρα πολυ!Πέρυσι πηγαινα στο ιεκ και βγαζαμε Φωτο το πίνακα η καποιο γραπτό,Οι συμμαθητές ειχαν πιο καινούργια smartphone,αλλα ζητουσαν απο μένα να τους τις στείλω,γιατι δεν ηταν κουνημενες..Οποτε οταν το αλλάξω Οοοτααανν,θα κοιταξω να παρω κατι με ΟΙS!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...