Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα αυτό: http://www.droidviews.com/how-to-backup-and-restore-lost-imei-on-lg-g2/

 

αλλά δεν έβλεπε την συσκεή μάλλον επειδή δεν είναι rootαρισμένη.

 

Δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι άλλο....

Αυτο αναφέρεται στο g2 αν κατάλαβα καλά.ρίξε μια ματιά στο xda για το g3 έχει κάποιες αναφορές.όταν πέρασες την ΡΟΜ φαντάζομαι με LG flashtool επέλεξες cse flash για καθαρή εγκατασταση? Η κάτι ανάλογο με το lgup.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο αναφέρεται στο g2 αν κατάλαβα καλά.ρίξε μια ματιά στο xda για το g3 έχει κάποιες αναφορές.όταν πέρασες την ΡΟΜ φαντάζομαι με LG flashtool επέλεξες cse flash για καθαρή εγκατασταση? Η κάτι ανάλογο με το lgup.

 

Λοιπόν μετά από πολύ διάβασμα, δοκιμές και φυσικά συνδιασμό όλων αυτών που εξηγούν και δείχνουν στο διαδίκτυο αλλά πάντα υπάρχει κάτι που δεν σου λένε ή δείχνουν, κατάφερα και επανέφερα το IMEI στην συσκευή και πιστεύω πως όλα βαίνουν καλώς.

Σταύρο σε ευχαριστώ για μία ακόμη φορά για το support....

 

P.S. Το μόνο θεματάκι είναι ότι δεν μπορώ να κλείσω με τϊποτα.τις "Επαφές". Ούτε τοσύμβολο κλεισίματος βγάζει στην καρτέλα τους, ούτε με υποχρεωτική διακοπή από τις γε ικές ρυθμίσεις. Καμιά ιδέα?

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από πολύ διάβασμα, δοκιμές και φυσικά συνδιασμό όλων αυτών που εξηγούν και δείχνουν στο διαδίκτυο αλλά πάντα υπάρχει κάτι που δεν σου λένε ή δείχνουν, κατάφερα και επανέφερα το IMEI στην συσκευή και πιστεύω πως όλα βαίνουν καλώς.

Σταύρο σε ευχαριστώ για μία ακόμη φορά για το support....

 

P.S. Το μόνο θεματάκι είναι ότι δεν μπορώ να κλείσω με τϊποτα.τις "Επαφές". Ούτε τοσύμβολο κλεισίματος βγάζει στην καρτέλα τους, ούτε με υποχρεωτική διακοπή από τις γε ικές ρυθμίσεις. Καμιά ιδέα?

Ούτε με το τετράγωνο πλήκτρο?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ούτε με το τετράγωνο πλήκτρο?

 

Ούτε. Μάλλον θα είχε φάει κάποιο σκάλωμα με τα IMEI recovery. Έτσι προχώρησα σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τα ξανασέταρα όλα από την αρχή. Όλα μια χαρά μέχρι στιγμής. Μέχρι και η ενημέρωση λογισμικού λειτουργεί κανονικά τώρα (ψάχνει δηλαδή και μου λέει ότι έχω την πιο ενημερωμένη έκδοση ενώ πριν δεν μπορούσσε και έγραφε ότι η συσκευή δεν έχει καταχωρηθεί ακόμα).

Όμως το θέμα με το σήμα υπάρχει ακόμα. Δηλαδή ενώ δείχνει τις μπαρίτσες με καλούν και τους βγάζει ότι το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο. Παρατήρησα ότι σε κάποιες στιγμές το σήμα χάνεται τελείως για μερικά δευτερόλεπτα και επανέρχεται μετά. Η sim δεν έχει σίγουρα θέμα γιατί λειτουργεί άψογα σε άλλες συσκευές. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

υποψιαζομαι δυο πραγματα,ενα η υποδοχη της σιμ εχει θεμα( δοκιμασε αλλη σιμ και δες αν δουλευει) και το δευτερο μαλλον προβλημα στην πλακετα.αν εχεις εγγυηση πηγαινε στο σερβις.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..έχει η γυναίκα μου το g3 και έκανα χθες root και πέρασα custom recovery..ήθελα κάτι όσο πιο stock και σταθερό γίνεται και της πέρασα αυτή την rom

https://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073

Και αφαιρεσα και bloatware.

Ξέρει κανεις να έχει ξανα θέμα γενικότερα ?? Επίσης για kernel αξίζει κάποιος σε θέμα σταθερότητας και μπαταρίας ή να αφήσω τον stock??

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..έχει η γυναίκα μου το g3 και έκανα χθες root και πέρασα custom recovery..ήθελα κάτι όσο πιο stock και σταθερό γίνεται και της πέρασα αυτή την rom

https://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073

Και αφαιρεσα και bloatware.

Ξέρει κανεις να έχει ξανα θέμα γενικότερα ?? Επίσης για kernel αξίζει κάποιος σε θέμα σταθερότητας και μπαταρίας ή να αφήσω τον stock??

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

O xceed είναι πολυ καλος. Και η Zoe Rom με αρκετό bloatware αφαιρεμενο.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

O xceed είναι πολυ καλος. Και η Zoe Rom με αρκετό bloatware αφαιρεμενο.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Τον xceed τον φοράω 1,5 χρόνο στο g2 μου και όντως είναι άψογος..Ευχαριστώ πολυ

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον xceed τον φοράω 1,5 χρόνο στο g2 μου και όντως είναι άψογος..Ευχαριστώ πολυ

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Άποψη μου είναι ότι ο στοκ κερνελ είναι ποιο σίγουρος και σταθερός.ακόμα και οι ΡΟΜ που υπάρχουν Ναι μεν δίνουν συμβατότητα με άλλους κερνελ αλλά σαν βάση έχουν τον στοκ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν δίκη μου συσκευή θα την έσκιζα στις δοκιμές..τώρα που θέλω κάτι να δουλεύει σταθερά θα αφήσω τον στοκ και βλέπουμε..αν κάνει νερά η ρομ θα περάσω την Zoe που για λόγο που την έβαλα φάνηκε εξίσου καλή. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα, ειπα να δοκιμασω την lineage rom αλλα οσες φορεσ δοκιμαζα μου εβγαζε σφαλμα στη recovery. Τσεκαρα τα md5 των αρχειων που εκανα flash.Πριν ειχα fulmics 6.9 .Τι δεν κανω σωστα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ειπα να δοκιμασω την lineage rom αλλα οσες φορεσ δοκιμαζα μου εβγαζε σφαλμα στη recovery. Τσεκαρα τα md5 των αρχειων που εκανα flash.Πριν ειχα fulmics 6.9 .Τι δεν κανω σωστα?

εαν κατεβασες την σωστη ρομ εχει μια σημειωση οπως αυτη NOTICE

For LineageOS 14.1 it's required that stock Android 5.0 or later was running on your device! απο εδω https://forum.xda-developers.com/lg-g3/orig-development/rom-cyanogenmod-14-0-experimental-lg-g3-t3464062

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί το κατέβασα το ειδα αυτο αλλα θεωρησα στοκ την στοκ ρομ του lg :p εξαλου και σε βιντεακια στο youtube ειχανε τη μαμα ρομ και περνουσανε aosp κατευθειαν απλα με full wipe πρωτα...υπάρχει καποιος οδηγος για να περασω στοκ ανδροιδ?

Τελικά ήθελε update η baseband σε 21 c

Edited by mastermind21
Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί το κατέβασα το ειδα αυτο αλλα θεωρησα στοκ την στοκ ρομ του lg :p εξαλου και σε βιντεακια στο youtube ειχανε τη μαμα ρομ και περνουσανε aosp κατευθειαν απλα με full wipe πρωτα...υπάρχει καποιος οδηγος για να περασω στοκ ανδροιδ?

Τελικά ήθελε update η baseband σε 21 c

κατεβασε την ρομmm σεαρχειο .kdz και φλασαρε με flashtool η lgup.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Σταυρό για την βοήθεια , δεν χρειάστηκε όμως όπως είπα ενα απλό flashαρισμα την baseband21 c ήθελε και μετα την Ρομ και gapps

Εντωμεταξυ αρνούμε να πιστέψω ποσο smooth και γρηγορο είναι το κινητό πλεον Η μνήμη των 2 γβ τώρα μου μοιάζει αρκετή και κραταει ευκολα 6 7 εφαρμογές(Πριν ήθελα να κάνω ενα copy paste απο μια εφαρμογή στον chrome και μου έκανε reload).Τα animations den χάνουν ουτε ενα frame και το κινητό είναι μόνιμος κρύο.Τεραστια διάφορα παιδιά κανένα bug , την προτείνω ανεπιφυλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Απλα να πω οτι η καμερα σε aosp δεν ειναι οτι καλυτερο και ειναι σαφως ποιο smooth γιατι λειπουν αρκετα καλουδια απο τις εταιρικες ρομ,και γενικα προσωπικα δεν μου αρεσουν καθολου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Διαφορα καλουδια εχει και το στοκ ανδροιδ καο εξαλου τις ποιο πολλες εφαρμογες lg της περνας υπαρχουν στο xda.Η καμερα ειναι λιγο χειροτερη αλλα μπορεις να παρεις καλουτσικο αποτελεσμα(δοκιμαζω camera fv5, open camera,bacon camera kai thn snapdragon.)Πάντως εγώ δεν μπορω να πιστεψω τη μεταμόρφωση του κινητού.Μουσική άκουγα και όταν άλλαζαν εφαρμογές μπουκωνε και την έκλεινε. Μαξ δυο εφαρμογές τη φορά απο την φουλμιξ 6.9 , τώρα εκανα ενα τεστ και μετα την 11 εφαρμογή έκανε reload.Facebook,messenger,Viber,what's up,YouTube,κλησεις, ρολόι,μηνύματα,αριθμομηχανή,series guide,gmail όλα ανοιχτα και ο ι εναλλαγές αστραπιαίες!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπαρχει τροπος να κανουμε ροοτ στην 30n δεν εχω βρει τπτ!!!!

Oχι.ψάξε για έτοιμη στο ΧDA

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανουμε ροοτ στην 30n δεν εχω βρει τπτ!!!!

Όχι. Μονο αν βάλεις 30C ή 30f την ρουταρεις και μετα βάλεις ρουταρίσμενη 30n.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μονο αν βάλεις 30C ή 30f την ρουταρεις και μετα βάλεις ρουταρίσμενη 30n.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

το εκανα αλλα δεν βρηκα μια ρομ που να μου αρεσει και ξανα γυρισα στην στοκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τη Zoe Rom. Χωρίς κανένα πρόβλημα. Μια στοκ ρομ χωρίς περιττή σαβούρα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον nova launcher στα widjets λείπουν γραφικά στοιχεία οπως τα lg wether, radio, smart notice, και δεν ξερω αν λοιπουν και αλλα.Αυτά πρέπει να τα βρούμε σαν apk αρχεία για να τα εγκαταστήσουμε και αν ναι που γιατί έψαξα και δεν τα βρίσκω.Σημειωτέον οτι έχω την fulmics και ποιό πολλή με ενδιαφέρει να έχω το smart notice στον nova launcher.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον nova launcher στα widjets λείπουν γραφικά στοιχεία οπως τα lg wether, radio, smart notice, και δεν ξερω αν λοιπουν και αλλα.Αυτά πρέπει να τα βρούμε σαν apk αρχεία για να τα εγκαταστήσουμε και αν ναι που γιατί έψαξα και δεν τα βρίσκω.Σημειωτέον οτι έχω την fulmics και ποιό πολλή με ενδιαφέρει να έχω το smart notice στον nova launcher.

και εγω δεν καταφερα να τα βρω,και τον εβγαλα αν και μου αρεσει.αν καταφερεις κατι γραψε πως.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...