Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ois μετραει παρα πολυ!Πέρυσι πηγαινα στο ιεκ και βγαζαμε Φωτο το πίνακα η καποιο γραπτό,Οι συμμαθητές ειχαν πιο καινούργια smartphone,αλλα ζητουσαν απο μένα να τους τις στείλω,γιατι δεν ηταν κουνημενες..Οποτε οταν το αλλάξω Οοοτααανν,θα κοιταξω να παρω κατι με ΟΙS!!

 

 

Γενικά το θεωρώ must για αυτό και πήρα το lg, τότε ήταν το οικονομικότερο κινητό με ois. Σε βίντεο ιδικά κάνει μεγάλη διαφορά όχι ότι πάει πίσω σε φωτογραφίες. Μέχρι στιγμής κινητά μέχρι 250 με digital images stabilization δεν φτάνουν το g3, ιδικά στα βίντεο δεν κρύβεται η διαφορά σε φωτογραφίες κάπως καλύτερα. Περίμενα ότι μέχρι τώρα που σχεδόν όλα τα flagship έχουν 2 κάμερες το OIS να έχει φτάσει στα κινητά των 250-300.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά το θεωρώ must για αυτό και πήρα το lg, τότε ήταν το οικονομικότερο κινητό με ois. Σε βίντεο ιδικά κάνει μεγάλη διαφορά όχι ότι πάει πίσω σε φωτογραφίες. Μέχρι στιγμής κινητά μέχρι 250 με digital images stabilization δεν φτάνουν το g3, ιδικά στα βίντεο δεν κρύβεται η διαφορά σε φωτογραφίες κάπως καλύτερα. Περίμενα ότι μέχρι τώρα που σχεδόν όλα τα flagship έχουν 2 κάμερες το OIS να έχει φτάσει στα κινητά των 250-300.

 

Γενικα όταν βγήκε ηταν υπερτουμπανο,γι'αυτό μας κραταει ακομα..Εμενα δεν με δελεαζει κανενα κινητό για να το αλλάξω (χωρις να τα σκασω γερά) ακομα παει μια χαρα!!Κοιτούσα για κινητο για την δικιά μου,κατω απο 400 νομιζω δεν παίζει ois..αγόρασα το g3 280 πριν 2 χρόνια!!Παντως πιστευω οτι οποιος εχει τραβήξει βιντεο με ois και φωτο,δυσκολα περνει κινητό χωρις αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα όταν βγήκε ηταν υπερτουμπανο,γι'αυτό μας κραταει ακομα..Εμενα δεν με δελεαζει κανενα κινητό για να το αλλάξω (χωρις να τα σκασω γερά) ακομα παει μια χαρα!!Κοιτούσα για κινητο για την δικιά μου,κατω απο 400 νομιζω δεν παίζει ois..αγόρασα το g3 280 πριν 2 χρόνια!!Παντως πιστευω οτι οποιος εχει τραβήξει βιντεο με ois και φωτο,δυσκολα περνει κινητό χωρις αυτό!!

 

Στο βίντεο κάνει διάφορα και όντως δεν πας σε κινητά χωρίς.

Εγώ το είχα αγοράσει 310 μόνο και μόνο για το OIS γιατί κατά αλλά και για τα θέματα που βγάζει ήξερα και είναι μεγάλο σε διαστάσεις για τα γούστα μου.

Πίστευα όμως ότι θα το πουλήσω για να πάρω κάτι καινούργιο και περισσότερο αξιόπιστο και με μεγαλύτερη αυτονομία.

Που να φανταστώ ότι 2018 και δεν θα υπάρχουν οικονομικές επιλογές με OIS.

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο κάνει διάφορα και όντως δεν πας σε κινητά χωρίς.

Εγώ το είχα αγοράσει 310 μόνο και μόνο για το OIS γιατί κατά αλλά και για τα θέματα που βγάζει ήξερα και είναι μεγάλο σε διαστάσεις για τα γούστα μου.

Πίστευα όμως ότι θα το πουλήσω για να πάρω κάτι καινούργιο και περισσότερο αξιόπιστο και με μεγαλύτερη αυτονομία.

Που να φανταστώ ότι 2018 και δεν θα υπάρχουν οικονομικές επιλογές με OIS.

 

Κοιτούσα το A5 2017 για την δικια μου,ωραιο κινητακι αλλα δεν παιζει ois,γιατι αν επαιζε θα εφτανε επιπεδα s7 και δεν την συμφέρει αυτό..Ολα ειναι θεμα marketing..Το g5 se μονο επαιζε σε καποια φαση σε καλη τιμή,αλλα απο μπαταρια παλι κλαφτα!!

Link to comment
Share on other sites

Είχε πριν λίγες μέρες βδομάδες προσφορά ο Γερμανός Galaxy S7 στα 300, άλλα δυστυχώς ήταν μόνο στα καταστήματα διαθέσιμο και δεν το πρόλαβα!

Δύσκολο να βρεθεί κινητό στις 5 ίντσες με καλά χαρακτηριστά! Το G5 ήταν το μεγαλύτερο fail!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχε πριν λίγες μέρες βδομάδες προσφορά ο Γερμανός Galaxy S7 στα 300, άλλα δυστυχώς ήταν μόνο στα καταστήματα διαθέσιμο και δεν το πρόλαβα!

Δύσκολο να βρεθεί κινητό στις 5 ίντσες με καλά χαρακτηριστά! Το G5 ήταν το μεγαλύτερο fail!!!

 

Δεν το πηρα χαμπαρι ουτε εγω θα το χτυπουσα για τη γυναίκα..Κατω απο 380 παντως στο skroutz δυσκολα να πεσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή την έπαθα μία φορά και brickαρε το κινητό και μετά βίας το επανέφερα. Μπορείτε να μου προτείνεται μία σίγουρη μέθοδος για root, custom recovery και μια σταθερή ρομ nougat με καλή διαχείριση μπαταρίας ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έπαθα μία φορά και brickαρε το κινητό και μετά βίας το επανέφερα. Μπορείτε να μου προτείνεται μία σίγουρη μέθοδος για root, custom recovery και μια σταθερή ρομ nougat με καλή διαχείριση μπαταρίας ?

 

Εγώ είχα την 30b και το έκανα με αυτή τη μέθοδο https://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/root-twrp-marshmallow-d855-30b-t3286268

Πραγματικά πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά νομίζω ότι με αυτό τον τρόπο γινόταν μέχρι την 30n.

Τώρα αν θες ψάξε το και λίγο περισσότερο μπας και υπάρχει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την 30b και το έκανα με αυτή τη μέθοδο https://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/root-twrp-marshmallow-d855-30b-t3286268

Πραγματικά πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά νομίζω ότι με αυτό τον τρόπο γινόταν μέχρι την 30n.

Τώρα αν θες ψάξε το και λίγο περισσότερο μπας και υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

Το autoRec προκάλεσαι το hard brick οπότε δεν το πλησιάζω ξανά! Ειμαι με V30C. Το King Root δούλεψε κανονικά.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by VaggD
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημέρα στην ομάδα.

προσφατα, επεσε ενα lg g3 d855 2/16 v30n στα χερια μου το οποιο και εφτιαξα με αλλαγη μπαταριας.

 

Σκέφτομαι να του αλλαξω την στοκ ΜΜ μιας και ειναι αρκετα ενεργοβόρα + αντιεργονομική και να του βαλω fulmics με Antyx kernel.

 

Με ενδιαφέρει να βγαζει καλές φωτογραφίες-βιντεο και καλή αυτονομία.

 

Αποψεις?

 

(Έχω ήδη ένα Coolpad F1 στο οποιο έχω κάνει πορτ nougat AEX, AEX LITE MODDED, XENON HD, AICP, ATOMIC OS, σχεδόν όλες τις MIUI και ένα σκασμό άλλες ρομ. Οπότε αν υπάρχει απροβλημάτιστη 7,1,2 ακόμη καλύτερα)

Ευχαριστώ..:)

 

Υ.Γ. Για την RR του Hardstyler, τι άποψη έχετε?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην ομάδα.

προσφατα, επεσε ενα lg g3 d855 2/16 v30n στα χερια μου το οποιο και εφτιαξα με αλλαγη μπαταριας.

 

Σκέφτομαι να του αλλαξω την στοκ ΜΜ μιας και ειναι αρκετα ενεργοβόρα + αντιεργονομική και να του βαλω fulmics με Antyx kernel.

 

Με ενδιαφέρει να βγαζει καλές φωτογραφίες-βιντεο και καλή αυτονομία.

 

Αποψεις?

 

(Έχω ήδη ένα Coolpad F1 στο οποιο έχω κάνει πορτ nougat AEX, AEX LITE MODDED, XENON HD, AICP, ATOMIC OS, σχεδόν όλες τις MIUI και ένα σκασμό άλλες ρομ. Οπότε αν υπάρχει απροβλημάτιστη 7,1,2 ακόμη καλύτερα)

Ευχαριστώ..:)

 

Υ.Γ. Για την RR του Hardstyler, τι άποψη έχετε?

 

Αν και δεν το έχω πια αν βάλεις Nougat ή oreo σίγουρα θα είναι πιο ενεργοβόρο. Το αφήνεις με 30n το ρουταρεις, σβήνεις ή παγώνεις ότι εφαρμογές δεν χρειάζεσαι και όλα καλά. Αλλιώς βαλε τη Zoe rom που είναι αρκετά καθαρή, βάλε και αυτόν τον Kernel https://mega.nz/#!awVQFCDD!UiT4hrredME0nd_IWGs6cBYJCVUdd-jIuiV5axGNe3Q

 

Και θα είσαι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

χτες το βραδυ, του πέρασα μια V30b (https://lg-roms.com/official-firmware/LG%20G3-LGD855/V30b/CIS) με σκοπο να την ρουτάρω...

 

Αν και η εγκατάσταση ψιλοάργησε να αρχίσει (σε σχεση με ΜΤΚ) μου έβγαζε κάτι can not connect to server και τετοια, έκανε κανονικα το firmware update. Απλά, οταν μπαίνει στο λειτουργικό μου βγάζει ενα popup ότι η ρομ αυτη δεν είναι για user ..Current version is not available for user. Can't find matched cust for NT-Code MCC/MNC[FFFFFF]

 

το kingroot δεν το ρουτάρει....

γενικά, δεν βρίσκω τρόπο να το ρουταρω

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!T8tDxa4R!MC1-GxsLKa2eprQxRZx-wpRZGA6EIGxlp6OfAf2KRSo

 

Κατέβασε και δοκιμασε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,

το έχω δοκιμάσει.

Το kingroot εξακολουθεί να μην μπορεί να ρουταρει. Ουτε καν try to root. Κανει υποβολή αιτήματος για ροοτ και καλά...

 

Αν μπορείς, δώσε μου ενα λινκ μιας συγκεκριμένης ρομ, να την περάσω με lg flash tools 2014 που να ρουτάρεται στα σίγουρα.

Έχω υποψία ότι αυτή που πέρασα,αν και v30b, δεν ρουτάρεται..

 

εδιτ: τωρα κατεβαζω αυτη. https://lg-roms.com/official-firmware/LG%20G3-LGD855/V30c/AUSTRIA

Ελπίζω να ρουταρεται

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ..

 

τελικα τα καταφερα μ αυτην

Περαστηκε με LGUP

http://storagecow.eu/Xda/LG%20G3/Stock/Marshmallow%206.0/D85530B_Europe.kdz

αυτη ρουταριστικε με κινκρουτ 5,3,6 (ΜΕ ΤΗΝ 2η ΦΟΡΑ)

 

μετα πέρασα με autorec το twrp 2.8.7.0 (αν και με flashify περασα 3,0,2,-0)

Πλέον, αφού είμαι ρουτ μπορω να κανω τα πάντα.

Μπορώ να εγκαταστήσω το Titanium και να ξηλώσω stock apks...

 

1000 ευχαριστω αδερφε..

 

Υ.Γ.: Αυτο που με xaλάει στην ζοε και στην στοκ είναι η σειριακή-συρόμενη οριζόντια μορφή που έχουν τα tiles. Αλλάζει αυτό?

Υ.Γ.2. : Το προηγούμενο πόστ σου θα έπρεπε να μπεί στην αρχική

:):happy:

 

Ηδη, βρήκα την ακρη. Εφτασα να φλασάρω 4,4,2 για να βεβαιωθω οτι δουλεύει 100% το κινκρουτ.

 

Παρεπιπτωντως, υπάρχει PHILZ recovery στα LG?

Στα ΜΤΚ είναι αρχοντας και πολύ πιο αξιοπιστο από το twrp.

 

Επίσης, το κινκρουτ το θεωρω πηγή προβλημάτων-malware και battery drain. με το unsu αλλάζει?

 

(Λίγη από την δουλειά μου.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388832&page=1768).

 

Υ.Γ.3 Ισως να υπάρχει πιο ευκολος τροπος να αλλαχτεί το recovery. Εαν υπάρχει τροπος να αντικατασταθεί αυτό της οριτζιναλ με το twrp λίγο πριν φλασαριστει . (Αντιστοιχα με το YDGP flashing tool της yulong). Έτσι, δεν είναι προαπαιτουμενο το ρουτ, το οποίο μπορεί να φλασαριστει ως ζιπ..

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2600575

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2666967

(ίσως εδώ να μην ισχύει.. Το γράφω ορμώμενος από το F1).

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ρουταρεις και βάλεις το supersu ξηλώνεις το kingroot εντελώς. Τόσο χρόνια που είχα το LG g3 δεν βρήκα άκρη να βάλω custom recovery χωρίς root. Πολύ ωραίο για την εποχή του αλλά έβγαλε πολλά προβλήματα. Αν ήσουν μέσα στην εγγύηση την βόλευες, αλλιώς την πατούσες. Ευτυχώς βγήκαν καλα και φτηνά κινέζικα και σωθήκαμε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα αυτή.

Εμείς, αντίστοιχα, λεμε ποτέ ξανά Mediatek. Παραγνωρίζοντας το γενοβός ότι τα ΜΤΚ δεν μπρικάρουν ότι και να τα κάνεις.

Διαβαζω ιστορίες για την σειρα G. Ολα πρόβλημα στις πλακέτες.

Τα τελευταία 4 χρόνια έχω ένα Coolpad F1. Το έχω @@ στα φλασαρίσματα. Έχουν περάσει όλα τα λειτουργικά από πάνω του από όλες τις εταιρίες σε ANDROID 4,5,6, και τωρα 7. Η εταιρία σταμάτησε στο 4.4.2. Developers το φτάσανε μέχρι και 7.1.2

 

Πραγματικά, είναι να απορεί κανείς πως ξέπεσε έτσι αυτή η εταιρία στο θέμα των τηλεφώνων. Κάποτε ήταν πρώτη μούρη.

 

Σχετικά με το ρικάβερι, είναι εφικτό να φλασαριστεί απ ευθείας.

Αρκει να αποσυμπιεστεί το kdz σε dz και εν συνεχεία ανταλλάσεις το recovery_xxxxxxx.bin με το αντοιστοιχο της twrp αλλά κάνοντας ακριβές rename.

!!

Τέσπα, κουβέντες μετά από 4 χρόνια ζωής...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ρουταρεις και βάλεις το supersu ξηλώνεις το kingroot εντελώς. Τόσο χρόνια που είχα το LG g3 δεν βρήκα άκρη να βάλω custom recovery χωρίς root. Πολύ ωραίο για την εποχή του αλλά έβγαλε πολλά προβλήματα. Αν ήσουν μέσα στην εγγύηση την βόλευες, αλλιώς την πατούσες. Ευτυχώς βγήκαν καλα και φτηνά κινέζικα και σωθήκαμε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

νομιζω ότι δεν αρκεί απλό ξήλωμα. Πρέπει να αφαιρεθούν και τα kingroot binaries. Αυτο το κάνει η εφαρμογή supersume.apk

 

ή εναλλακτικα αυτό το script

mount -o rw,remount /system
am kill com.kingroot.RushRoot
pm uninstall com.kingroot.RushRoot
am kill com.kingroot.kinguser
pm uninstall com.kingroot.kinguser
rm /system/app/Kinguser.apk >/dev/null
rm -r /system/app/Kinguser >/dev/null
am kill com.kingroot.master
pm uninstall com.kingroot.master >/dev/null
cat sdcard/mrw/busybox > /system/bin/busybox
chown 0.1000 /system/bin/busybox
chmod 0755 /system/bin/busybox
busybox chattr -ia /system/xbin/ku.sud
rm /system/xbin/ku.sud
busybox chattr -ia /system/xbin/kugote >/dev/null 2>&1
rm /system/xbin/kugote >/dev/null 2>&1
busybox chattr -ia /system/xbin/su
rm /system/xbin/su
busybox chattr -ia /system/xbin/supolicy
rm /system/xbin/supolicy
busybox chattr -ia /system/xbin/pidof >/dev/null 2>&1
rm /system/xbin/pidof >/dev/null 2>&1
cat /sdcard/mrw/su > /system/xbin/su
cat /sdcard/mrw/su > /system/xbin/daemonsu
cat /sdcard/mrw/su > /system/xbin/sugote
cat /system/bin/sh > /system/xbin/sugote-mksh
chown 0.0 /system/xbin/su
chmod 6755 /system/xbin/su
chown 0.0 /system/xbin/sugote
chmod 0755 /system/xbin/sugote
chown 0.0 /system/xbin/sugote-mksh
chmod 0755 /system/xbin/sugote-mksh
chown 0.0 /system/xbin/daemonsu
chmod 0755 /system/xbin/daemonsu
daemonsu -d
rm -r /data/app/com.kingroot.RushRoot-1 >/dev/null 2>&1
rm -r /data/data/com.kingroot.RushRoot
rm -r /data/data-lib/com.kingroot.RushRoot
rm -r /data/app/com.kingroot.kinguser-1 >/dev/null 2>&1
rm -r /data/data/com.kingroot.kinguser
rm -r /data/data-lib/com.kingroot.kinguser
rm -r /data/app/com.kingroot.master-1 >/dev/null 2>&1
rm -r /data/data/com.kingroot.master
rm -r /data/data-lib/king >/dev/null 2>&1
busybox chattr -ia /system/bin/.usr/.ku
rm /system/bin/.usr/.ku
busybox chattr -ia /system/bin/rt.sh
rm /system/bin/rt.sh
busybox chattr -ia /system/bin/su
rm /system/bin/su
busybox chattr -ia /system/bin/ddexe-ku.bak >/dev/null 2>&1
rm /system/bin/ddexe-ku.bak >/dev/null 2>&1
busybox chattr -ia /system/bin/ddexe
rm /system/bin/ddexe
busybox chattr -ia /system/bin/ddexe_real >/dev/null 2>&1
rm /system/bin/ddexe_real >/dev/null 2>&1
busybox chattr -ia /system/bin/install-recovery.sh
rm /system/bin/install-recovery.sh
busybox chattr -ia /system/bin/install-recovery.sh-ku.bak
rm /system/bin/install-recovery.sh-ku.bak
pm uninstall eu.chainfire.supersu >/dev/null  2>&1
pm install /sdcard/mrw/superuser.apk
busybox chattr -ia /system/usr/iku/isu
rm -r /system/usr/iku
rm -r /dev/reportroot
busybox chattr -ia /system/etc/install-recovery.sh
rm /system/etc/install-recovery.sh
busybox chattr -ia /system/etc/install_recovery.sh
rm -r /system/app/Kinguser
rm -r /data/data-lib/king
rm -r /sdcard/Kingroot
rm /sdcard/kr-stock-conf >/dev/null 2>&1
am start -a android.intent.action.MAIN -n eu.chainfire.supersu/.MainActivity >/dev/null

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μετα το LG g3 πήρα ένα leeco Le max 2 6/64 στα μισά λεφτά από ότι είχα πάρει το LG με snapdragon 820 και το κινητό είναι άλλη διάσταση. Πέρα από το ότι το κινητό πειράζετε και βάζει από Android 6 ως 8 ότι θες και δουλεύουν όλα άψογα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, Zoe rom + xceed kernel (με ξεχωριστό φλασαρισμα του κερνελ) δίνει bootloop στο logo .

Η Zoe εμπεριέχει τον xceed μήπως φταίει που τον ξαναφλασαρα...?

Ξανά από την αρχή.

 

Υ. Γ. Η le eco και η coolpad είναι ένα και το αυτό.. Ουσιαστικά, η le eco έχει εξαγοράσει το 29% των μετοχών της coolpad.

;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την Zoe με την στοκ πρώτα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ενταξει..

μολις την εγκατεστησα, επεσε η μπαταρια στο 8% (νεα μπαταρια) και ΄ρεσβησε και έκανε bootloop ακόμη και στον φορτιστή

Φορτισα κια ειμαι οκ. Ανοιξε και είδα χιονισμένα βουνα.

:lol:

 

Αν και σβηστό, το τηλέφωνο κατα τη φορτιση εκαιγε.

Αναμμένο + φορτιση πετάει φωτιές.

Ή ο thermal driver έχει θέμα ή ο kernel auditor πουσάρει τις επιδόσεις. Ή η μπαταρία μάπα

 

Μέχρι στιγμής φαίνεται οκ.

 

Αλήθεια, στα πόσα Αmp φορτίζει το κινητό?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...