Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση. Θα περάσω τη fulmics

και κατά την εγκατάσταση έχει μια επιλογή για Sharpening ξέρει κάποιος σε πια τιμή πρέπει να το ρυθμίσω?

αστην στοκ κατασταση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα fulmics 6.9 και δεν δουλεύει το gps με τίποτα αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει. Είναι επείγον!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα fulmics 6.9 και δεν δουλεύει το gps με τίποτα αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει. Είναι επείγον!

Στο φορουμ της ρομ δες στην πρωτη σελιδα.εχει καποιες ερωταπαντησεις.επισης κατα την εγκατασταση επιλεγεις ευρωπη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευρώπη επέλεξα και μετά είχε μια επιλογή για Google ή Nokia οπότε έκανα δύο φορές εγκατάσταση τη ρομ αλλά πάλι δεν λειτουργεί. Για την ακρίβεια μια δεν βρίσκει καθόλου στίγμα και αν βρει θα είναι με μεγάλη απόκλιση. Το θέμα είναι πως το χρειάζομαι άμεσα και παλιότερα που είχα την 6.6 δουλεύε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
την πάτησα σαν αρχάριος. Έχω βάλει bumped stock και δοκίμασα και zoe rom αλλά μολις ξεκινάει πάει συνέχεια στο twrp recovery. Πως μπορώ να βάλω την stock για να την περάσω με τo pc suite? Συνέχεια μπαίνει σε recovery mode.Τελικά μπήκε με το lg up μετά από ώρα. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

την πάτησα σαν αρχάριος. Έχω βάλει bumped stock και δοκίμασα και zoe rom αλλά μολις ξεκινάει πάει συνέχεια στο twrp recovery. Πως μπορώ να βάλω την stock για να την περάσω με τo pc suite? Συνέχεια μπαίνει σε recovery mode.Τελικά μπήκε με το lg up μετά από ώρα.

νομιζω φτασαμε να ειμαστε λιγοι στο φορουμ οποτε καλα κανουμε να ρωταμε και να....απανταμε μονοι μας:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω φτασαμε να ειμαστε λιγοι στο φορουμ οποτε καλα κανουμε να ρωταμε και να....απανταμε μονοι μας:lol:

Πέρασα η μόδα του g3, καλο κινητάκι παρόλα αυτά. Το g6 φαίνεται πολυ καλο αλλά θα αργήσουμε πολυ να το ακουμπήσουμε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα η μόδα του g3, καλο κινητάκι παρόλα αυτά. Το g6 φαίνεται πολυ καλο αλλά θα αργήσουμε πολυ να το ακουμπήσουμε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

προσωπικα με βολεψε και με βολευει παρα πολυ και αν στην αρχη με ξενισε η ελλειψη πλαινων πληκτρων τελικα ειναι πολυ καλη ιδεα που δυστηχως την εγκατεληψε η lg.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 4 χρόνια με G2,G3 μου κακοφαίνεται πάρα πολύ η έλλειψη των πίσω κουμπιών στο HTC 10. Αυτό και το double tap γίναν δευτέρα φύσις! Καλό Πάσχα!

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 4 χρόνια με G2,G3 μου κακοφαίνεται πάρα πολύ η έλλειψη των πίσω κουμπιών στο HTC 10. Αυτό και το double tap γίναν δευτέρα φύσις! Καλό Πάσχα!

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χριστος ανεστη και απο εμενα,και ναι εχεις δικιο το ιδιο συμβαινει και σε μενα.εχω g3.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πως γυρναμε απο custom σε stock παιδια? και ποια βαζω? ευχαριστω!! χριστος ανεστη!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πως γυρναμε απο custom σε stock παιδια? και ποια βαζω? ευχαριστω!! χριστος ανεστη!!

Mε το lg up και τη Rom σε kdz μορφή. Βαλε την 30n.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

. Βαλε την 30n.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Υπάρχει κάποιο link? Είναι η πιο πρόσφατη stock (εντελώς απείραχτη) για D855? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογή lg phone from στο κινητό σου για να σου βγάλει link απο την τελευταία στοκ ρομ του κινητού σου.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 30n και ελέγχοντας με το LG Phone From αν είναι η πιο πρόσφατη διαπίστωσα ότι το IMEI είναι 0. Μπορώ να το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Mε το lg up και τη Rom σε kdz μορφή. Βαλε την 30n.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω!! εςγινε ηδη! thanks!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 30n και ελέγχοντας με το LG Phone From αν είναι η πιο πρόσφατη διαπίστωσα ότι το IMEI είναι 0. Μπορώ να το επαναφέρω?

εχεις σημα? γραφει πολλα μηδενικα για ιμει? αν ναι αστο ετσι,αν παλι οχι συνδεσε το με lg pcsuite και επελεξε επιδιορθωση η αναβαθμηση λειτουργικου για να περασει την αυθεντικη ρομ,ισως επανελθει και το ιμει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχεις σημα? γραφει πολλα μηδενικα για ιμει? αν ναι αστο ετσι,αν παλι οχι συνδεσε το με lg pcsuite και επελεξε επιδιορθωση η αναβαθμηση λειτουργικου για να περασει την αυθεντικη ρομ,ισως επανελθει και το ιμει.

Καταρχήν ευχαριστώ για την βοήθεια.

Ένα μόνο μηδενικό γράφει στο IMEI.

Σήμα έχω (Cosmote) αλλά μια χάνεται και μια έρχεται όταν εναλλάσω WiFi και Δεδομένα....

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ρουτ και εχεις κρατησει μπακαπ της ρομ που ειχες πριν επανεφερετο και λογικα θα επανελθει και το ιμει.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko::blink: θα μας τρελανετε πασχαλιατικα.που κολαει αυτο. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει κανονικά το IMEI όταν πατάς *#06# ?

ναι ολα οκ! ;)

 

τσοντες ειναι τα απο πανω? τι εγινε το thread> LG G3 XXX?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ρουτ και εχεις κρατησει μπακαπ της ρομ που ειχες πριν επανεφερετο και λογικα θα επανελθει και το ιμει.

 

Ούτε root ούτε έχω κρατήσει backup. Σκούρα τα πράγματα μάλλον, ε?

Link to comment
Share on other sites

Όχι και τόσο αφού έχεις σήμα.

 

Δοκίμασα αυτό: http://www.droidviews.com/how-to-backup-and-restore-lost-imei-on-lg-g2/

 

αλλά δεν έβλεπε την συσκεή μάλλον επειδή δεν είναι rootαρισμένη.

 

Δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...