Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα κουμπωμενο εναν εξωτερικό σκληρό επάνω στον υπιλογιστή 1tb και κατέβασα απo την σελίδα της microsoft εικονικό δίσκο για usb και περάσηκε σε αυτόν!είδα ότι διεγραψε όλα τα αρχεία και τον εκανε 30gb! :( τααρχεία που είχα χάθηκαν;;
Link to comment
Share on other sites

Είχα κουμπωμενο εναν εξωτερικό σκληρό επάνω στον υπιλογιστή 1tb και κατέβασα απo την σελίδα της microsoft εικονικό δίσκο για usb και περάσηκε σε αυτόν!είδα ότι διεγραψε όλα τα αρχεία και τον εκανε 30gb! :( τααρχεία που είχα χάθηκαν;;

 

Βαλε κανε recuva ή κανα file scavenger

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάθε φορά που ανοίγω το λάπτοπ θα πρέπει να πηγαίνω στα administrative tools , system και μετά να ανοίγω το windows update και να κάνω και να ματακάνω disable και apply την επιλογή να γίνεται αυτόματα ενημέρωση. Κάποιες φορές όμως επειδή το χρησιμοποίησε ο Πατέρας μου, δεν ήξερε πως να το κάνει αυτό, εγώ ήμουν μακρυά, με αποτέλεσμα να μας ξαναφάει πολλά γκιγκα από την ογκοχρέωση που μας παρέχεται. Φοράω την έκδοση 14393.2068. Έχετε καποια περαιτέρω ιδέα πως θα λυθεί;

 

 

Σκέφτομαι ουτως ή άλλως να κάνω φορματ και να περάσω πάλι τα 10αρια που θα γράψω σε dvd.

Ποιά έκδοση μου προτείνετε να κατεβάσω και κυρίως από που για να είμαι ασφαλής.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αγόρασα πρόσφατα ένα φθηνό laptop quest slimbook με 32 gb rom. Ελεύθερη είχε περίπου 16, μου βγήκε μια ενημέρωση των Windows 10 και έκτοτε έχει μείνει 6.5 μόνο... Απίστευτα λίγη δηλαδή. Μπορώ κάπως να κάνω εκκαθάριση να ξαναπάει όπως ήταν? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το λάπτοπ θα πρέπει να πηγαίνω στα administrative tools , system και μετά να ανοίγω το windows update και να κάνω και να ματακάνω disable και apply την επιλογή να γίνεται αυτόματα ενημέρωση. Κάποιες φορές όμως επειδή το χρησιμοποίησε ο Πατέρας μου, δεν ήξερε πως να το κάνει αυτό, εγώ ήμουν μακρυά, με αποτέλεσμα να μας ξαναφάει πολλά γκιγκα από την ογκοχρέωση που μας παρέχεται. Φοράω την έκδοση 14393.2068. Έχετε καποια περαιτέρω ιδέα πως θα λυθεί;

 

 

Σκ έφτομαι ουτως ή άλλως να κάνω φορματ και να περάσω πάλι τα 10αρια που θα γράψω σε dvd.

Ποιά έκδοση μου προτείνετε να κατεβάσω και κυρίως από που για να είμαι ασφαλής.

 

Εχεις κάνει την σύνδεση με το ιντερνετ metered? https://support.microsoft.com/en-us/help/4028458/windows-metered-connections-in-windows-10

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάνει την σύνδεση με το ιντερνετ metered? https://support.microsoft.com/en-us/help/4028458/windows-metered-connections-in-windows-10

 

Βασικα δεν έχει νόημα διότι εγώ δουλεύω απευθείας με στικάκι , άρα δεν υπόκειται σε ρυθμίσεις για wifi.

 

 

ΥΓ επείδη όμως κάνω που και που χοτσποτ το κινητο, το εκανα αυτό που είπες, αλλά δεν αρκεί.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

έχω γνήσια έκδοση windows 10 pro...

κάτω δεξιά στην οθόνη μου βγάζει ένα περίεργο μνμ....φώτο παρακάτω.

ξέρει κανείς τι σημαίνει?...μπορώ να το εξαφανίσω?....το λειτουργικό είναι κανονικά ενεργοποιημένο!!!!

https://flic.kr/p/FjBzUR

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

έχω γνήσια έκδοση windows 10 pro...

κάτω δεξιά στην οθόνη μου βγάζει ένα περίεργο μνμ....φώτο παρακάτω.

ξέρει κανείς τι σημαίνει?...μπορώ να το εξαφανίσω?....το λειτουργικό είναι κανονικά ενεργοποιημένο!!!!

https://flic.kr/p/FjBzUR

 

Κάποιος άλλος ενεργοποίησε τα δικά του windows με το ίδιο serial number. Καλό ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

έχω γνήσια έκδοση windows 10 pro...

κάτω δεξιά στην οθόνη μου βγάζει ένα περίεργο μνμ....φώτο παρακάτω.

ξέρει κανείς τι σημαίνει?...μπορώ να το εξαφανίσω?....το λειτουργικό είναι κανονικά ενεργοποιημένο!!!!

https://flic.kr/p/FjBzUR

 

Άνοιξε γραμμή εντολών με δικαιώματα διαχειριστή και δώσε:

 

bcdedit /set TESTSIGNING OFF

 

και κάνε και μια επανεκκίνηση.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αγόρασα πρόσφατα ένα φθηνό laptop quest slimbook με 32 gb rom. Ελεύθερη είχε περίπου 16, μου βγήκε μια ενημέρωση των Windows 10 και έκτοτε έχει μείνει 6.5 μόνο... Απίστευτα λίγη δηλαδή. Μπορώ κάπως να κάνω εκκαθάριση να ξαναπάει όπως ήταν? :confused:

Δεν υπάρχει κανένα νόημα να έχεις Win10 σε μηχάνημα με 32gb χωρητικότητα.

Σε λίγο μεγαλύτερη αναβάθμιση θα κολλήσει το σύμπαν. Άσε που δεν έχεις χώρο να βάλεις τίποτα.

Βάλε WinXp καλύτερα.

Και πόση RAM έχει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω γνήσια έκδοση windows 10 pro...

κάτω δεξιά στην οθόνη μου βγάζει ένα περίεργο μνμ....φώτο παρακάτω.

ξέρει κανείς τι σημαίνει?...μπορώ να το εξαφανίσω?....το λειτουργικό είναι κανονικά ενεργοποιημένο!!!!

Ashampoo_Snap_2018.03.08_00h08m53s_001_

Πού βλέπεις το περίεργο μήνυμα.

Στο λέει ξεκάθαρα το μήνυμα ότι δεν τρέχει ενεργοποιημένη έκδοση.

Ξαναδοκιμασε να περάσεις τον κωδικό των Win10. Αν δεν τον έχεις, ρώτα εκεί που τα πήρες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έχω γνήσια έκδοση windows 10 pro...

κάτω δεξιά στην οθόνη μου βγάζει ένα περίεργο μνμ....φώτο παρακάτω.

ξέρει κανείς τι σημαίνει?...μπορώ να το εξαφανίσω?....το λειτουργικό είναι κανονικά ενεργοποιημένο!!!!

https://flic.kr/p/FjBzUR

 

Εκτέλεσε την εντολή "winver" και δείξε μας τί γράφει.

Όταν λες γνήσια Windows 10 Pro, τί εννοείς? Ήταν μαζί με τον υπολογιστή? Αγόρασες χωριστή άδεια? Αναβάθμισες κάποια Windows 7/8 σε 10?

Υπάρχει περίπτωση να έχεις εγκαταστήσει Insider Preview των Windows 10?

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε γραμμή εντολών με δικαιώματα διαχειριστή και δώσε:

 

bcdedit /set TESTSIGNING OFF

 

και κάνε και μια επανεκκίνηση.

δεν έγινε κάτι!!

Εκτέλεσε την εντολή "winver" και δείξε μας τί γράφει.

Όταν λες γνήσια Windows 10 Pro, τί εννοείς? Ήταν μαζί με τον υπολογιστή? Αγόρασες χωριστή άδεια? Αναβάθμισες κάποια Windows 7/8 σε 10?

Υπάρχει περίπτωση να έχεις εγκαταστήσει Insider Preview των Windows 10?

Ashampoo_Snap_2018.03.08_14h45m19s_001_

αναβάθμιση με πληρωμή από windows 7 πριν χρόνια....και δεν έχω insider prewiew

κι εδώ δείχνει ότι είμαι ενεργοποιημένος κανονικά.όπου είναι θολωμένο είναι το email μου

Ashampoo_Snap_2018.03.08_14h52m34s_002_

σε αντίθεση με την εικόνα στην γωνία της επιφάνειάς εργασίας

Ashampoo_Snap_2018.03.08_14h55m10s_003_

να σημειώσω,ότι δεν έχω κανένα θέμα με την λειτουργία του pc

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει κανένα νόημα να έχεις Win10 σε μηχάνημα με 32gb χωρητικότητα.

Σε λίγο μεγαλύτερη αναβάθμιση θα κολλήσει το σύμπαν. Άσε που δεν έχεις χώρο να βάλεις τίποτα.

Βάλε WinXp καλύτερα.

Και πόση RAM έχει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πού βλέπεις το περίεργο μήνυμα.

Στο λέει ξεκάθαρα το μήνυμα ότι δεν τρέχει ενεργοποιημένη έκδοση.

Ξαναδοκιμασε να περάσεις τον κωδικό των Win10. Αν δεν τον έχεις, ρώτα εκεί που τα πήρες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

μα δεν έχω θέμα με την ενεργοποίηση!!!

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που γράφει ο παρακάτω οδηγός στην ενότητα για τα Windows 10.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13314-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%88%CE%B7%CF%86%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Windows-%CF%8764/

 

Δες και εδώ πως το έλυσε κάποιος άλλος βάζοντας τις δύο εντολές.

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/468715-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-test-mode-%CF%83%CF%84%CE%B1-windows-8-pro/?do=findComment&comment=5131207

 

να σαι καλά φίλε μου.

εκτέλεσα τον οδηγό από το xiaomi forum,έβαλα τις εντολές,έκανα επανεκκίνηση,τζίφος...πάλι εκεί η μαμακία....βάζω ανάποδα μετά τις εντολές για έλεγχο ψηφιακής υπογραφής....όπα....εξαφανιζόλ η μαμακία.

Ashampoo_Snap_2018.03.08_19h03m04s_001_

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ, αναβάθμιση από 7αρια γνήσια (με πληρωμή σε 8/8.1 και μετά σε 10αρια)

ακόμα και σαν insider μου το έβγαζε πάντα κάτω δεξια, παρόλο που με ένα προγραμματακι το έσβηνα, σε κάθε αναβάθμιση ήταν εκεί.

πριν μια βδομάδα και αφού είχα ένα θέμα με χρήση δίσκου 100%, μετά από πολύ ψάξιμο και πολλές δοκιμές έκανα επαναφορά των Windows...

με το που τελείωσε ως δια μαγείας το Test Mode έφυγε και τώρα (μάλλον λόγω insider) μου βγάζει μόνο Windows 10pro και από κάτω την έκδοση του λειτουργικού.

δεν έχει να κάνει με το αν είναι γνήσια ή όχι, αφού πάνω από 3 χρόνια δεν είχα κανένα θέμα.... αλλά είναι σπαστικό, το ξέρω και για αυτό τον λόγο το έβγαζα με το πρόγραμμα που είχα κατεβάσει...αν σε ενδιαφέρει το πρόγραμμα είναι το remove watermarks.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα τα Windows.

 

Εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορούν κάποιες εφαρμογές όπως ο καιρός facebook messenger instagram και το σημαντικό Xbox live να συνδεθούν στο internet.

Το σφάλμα που μου βγάζει είναι 0xbba.

 

Απ ότι είδα στο google η λύση είναι να ρυθμίσεις > Δίκτυο και internet > Διακομιστής μεσολάβησης να έχω ανοιχτό τον αυτόματο εντοπισμό ρυθμίσεων και κλειστό το χρήση διακομιστής μεσολάβησης ( μου γράφει και στην διευθυνση http=127.0.0.1:808)

 

Ενω τα κλείνω αυτό αυτόματα τα ξανά ανοίγει.

Έχει κανείς καμιά ιδέα πως αλλιώς λύνεται το πρόβλημα ; Κυρίως με ενδιαφέρει το Xbox Live για να μπορώ να παίζω τα παιχνίδια και στο PC ( μοιράζονται με το λογαριασμό του Xbox)

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
να σαι καλά φίλε μου.

εκτέλεσα τον οδηγό από το xiaomi forum,έβαλα τις εντολές,έκανα επανεκκίνηση,τζίφος...πάλι εκεί η μαμακία....βάζω ανάποδα μετά τις εντολές για έλεγχο ψηφιακής υπογραφής....όπα....εξαφανιζόλ η μαμακία.

Ashampoo_Snap_2018.03.08_19h03m04s_001_

 

Μπορεί να σου ξανακάνει. Συνήθως το βγάζει πλέον και αν έχεις update στο office.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μετά το τελευταίο απντέϊτ στα 10άρια όταν ανοίγω τον υπολογιστή βγάζει μήνυμα "δεν είναι δυνατή η είσοδος στο λογαριασμό σας". το είδε άλλος;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

Εχθές προσπάθησα να κάνω ενημέρωση ( δεν θυμάμαι ποια έκδοση). Ξεκίνησε να την κάνει αλλά κόλλησε στο 98% για ώρες (κοιμήθηκα και ξύπνησα και ήταν ακόμα εκεί).

Δεν έβγαλε κάποιο σφάλμα. Φαινόταν να δουλεύει αλλά δεν προχωρουσε. Έκανα επανεκκίνηση από το κουμπί. Τώρα μου βγάζει sihost.exe unknown hard error. Μπορώ να κλείσω το παράθυρο του σφάλματος και να ανοίξω τα Windows, αλλά δεν είναι λειτουργικά. Το start δεν κάνει τίποτα, δεν έχω ήχο, WiFi κτλ...

Δοκίμασα αποκατάσταση κατά την εκκίνηση αλλά δεν διόρθωσε το πρόβλημα.

Δώστε μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί δεν έχω χρόνο να το στηνω από την αρχή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχθές προσπάθησα να κάνω ενημέρωση ( δεν θυμάμαι ποια έκδοση). Ξεκίνησε να την κάνει αλλά κόλλησε στο 98% για ώρες (κοιμήθηκα και ξύπνησα και ήταν ακόμα εκεί).

Δεν έβγαλε κάποιο σφάλμα. Φαινόταν να δουλεύει αλλά δεν προχωρουσε. Έκανα επανεκκίνηση από το κουμπί. Τώρα μου βγάζει sihost.exe unknown hard error. Μπορώ να κλείσω το παράθυρο του σφάλματος και να ανοίξω τα Windows, αλλά δεν είναι λειτουργικά. Το start δεν κάνει τίποτα, δεν έχω ήχο, WiFi κτλ...

Δοκίμασα αποκατάσταση κατά την εκκίνηση αλλά δεν διόρθωσε το πρόβλημα.

Δώστε μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί δεν έχω χρόνο να το στηνω από την αρχή.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Από γραμμή εντολών με δικαιώματα διαχειριστή, δοκίμασε

sfc /scannow

Μπορείς πάντως να ξεκινήσεις χειροκίνητη αναβάθμιση είτε μέσα από τα Windows (εάν γίνεται στην τρέχουσα κατάσταση) είτε να φτιάξεις ένα φλασάκι και να το τρέξεις από εκεί.

Ελλείψει άλλου προβλήματος (πχ μνήμες, δίσκοι, κλπ) θα αποκατασταθούν τα αρχεία του συστήματος που φαίνεται ότι απέκτησαν πρόβλημα με την ημιτελή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

@SERS1612 σου απαντώ εδώ αντί στο PM, σε περίπτωση που είναι χρήσιμο και σε κάποιον άλλο.

 

Από κάποιον λειτουργικό υπολογιστή πηγαίνεις στο:

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

και επιλέγεις "Άμεση λήψη εργαλείου". Το εκτελείς και επιλέγεις να δημιουργήσεις το μέσο εγκατάστασης που σε βολεύει (στικάκι ή DVD).

Στη συνέχεια μπουτάρεις τον υπολογιστή από αυτό το μέσο (με κατάλληλη επιλογή από το BIOS) και ξεκινάς την εγκατάσταση των Windows 10.

Εάν δεν θέλεις να χάσεις αρχεία, προφανώς επιλέγεις αναβάθμιση, διαφορετικά μπορείς να κάνεις και καθαρή εγκατάσταση.

 

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικάσία, κατά πάσα πιθανότητα θα έχει λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

@SERS1612 σου απαντώ εδώ αντί στο PM, σε περίπτωση που είναι χρήσιμο και σε κάποιον άλλο.

 

 

 

Από κάποιον λειτουργικό υπολογιστή πηγαίνεις στο:

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

 

και επιλέγεις "Άμεση λήψη εργαλείου". Το εκτελείς και επιλέγεις να δημιουργήσεις το μέσο εγκατάστασης που σε βολεύει (στικάκι ή DVD).

 

Στη συνέχεια μπουτάρεις τον υπολογιστή από αυτό το μέσο (με κατάλληλη επιλογή από το BIOS) και ξεκινάς την εγκατάσταση των Windows 10.

 

Εάν δεν θέλεις να χάσεις αρχεία, προφανώς επιλέγεις αναβάθμιση, διαφορετικά μπορείς να κάνεις και καθαρή εγκατάσταση.

 

 

 

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικάσία, κατά πάσα πιθανότητα θα έχει λυθεί το πρόβλημα.

 

 

 

Με αυτή την διαδικασία θα είναι ο υπολογιστής όπως πριν; Δεν θα χαθούν τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει;

Ευχαριστώ για την βοήθεια...

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.windowscentral.com/how-use-dism-command-line-utility-repair-windows-10-image

 

Αυτή την διαδικασία την ξέρεις; Θα μπορούσε να βοηθήσει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την διαδικασία θα είναι ο υπολογιστής όπως πριν; Δεν θα χαθούν τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει;

Ευχαριστώ για την βοήθεια...

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.windowscentral.com/how-use-dism-command-line-utility-repair-windows-10-image

 

Αυτή την διαδικασία την ξέρεις; Θα μπορούσε να βοηθήσει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εάν επιλέξεις αναβάθμιση δεν θα χάσεις αρχεία ή προγράμματα. Εάν επιλέξεις νέα εγκατάσταση, θα τα χάσεις.

Το dism είναι πολύ χρήσιμο, αλλά δεν στο πρότεινα επειδή το sfc δεν βρήκε σφάλματα. Δεν λέω ότι το dism δεν θα δουλέψει, αλλά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος...

Link to comment
Share on other sites

@SERS1612 σου απαντώ εδώ αντί στο PM, σε περίπτωση που είναι χρήσιμο και σε κάποιον άλλο.

 

 

 

Από κάποιον λειτουργικό υπολογιστή πηγαίνεις στο:

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

 

και επιλέγεις "Άμεση λήψη εργαλείου". Το εκτελείς και επιλέγεις να δημιουργήσεις το μέσο εγκατάστασης που σε βολεύει (στικάκι ή DVD).

 

Στη συνέχεια μπουτάρεις τον υπολογιστή από αυτό το μέσο (με κατάλληλη επιλογή από το BIOS) και ξεκινάς την εγκατάσταση των Windows 10.

 

Εάν δεν θέλεις να χάσεις αρχεία, προφανώς επιλέγεις αναβάθμιση, διαφορετικά μπορείς να κάνεις και καθαρή εγκατάσταση.

 

 

 

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικάσία, κατά πάσα πιθανότητα θα έχει λυθεί το πρόβλημα.

 

 

 

Φίλε μου με γλιτωσες από μεγάλη ταλαιπωρία. Σ ευχαριστώ πολύ.

Μία διόρθωση μόνο. Η αναβάθμιση μπορεί να γίνει μόνο μέσα από τα Windows. Μπουταροντας από το DVD κάνει μόνο εγκατάσταση.

Σ ευχαριστώ και πάλι...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...