Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

<<• Ενημέρωση ασφαλείας για τον Internet Explorer Flash Player για Windows 10 για συστήματα x64 (KB3087040) - Σφάλμα 0x80004005>>.

 

Δεν γίνεται εγκατάσταση αυτής της ενημέρωσης.΄Ολες τις άλλες τις εγκαθιστά κανονικά.Το παρουσιάζει σε κανένα άλλο φίλο?

 

Ναι σε μένα χθες όσες φορές κι αν προσπάθησα,εγκατέστησε το manual

Windows Update error 0x80004005 for KB3087040

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην αρχή τα windows 10 πήγαιναν σφαίρα. Τις πρώτες 2-3 μέρες που τα έβαλα Δηλαδή...

Τώρα ο υπολογιστής αγκομαχαει! Τι μπορώ να κάνω για να στρωσει;;

 

Να σημειώσω πως πριν βάλω τα windows 10, του έκανα φορματ και τα πέρασα σε "καθαρο" υπολογιστή και τώρα δεν έχει τίποτα μεσα. Δεν είναι φορτωμένος Δηλαδή για να μου αργεί και να κολλάει τοοοσο πολυ!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή τα windows 10 πήγαιναν σφαίρα. Τις πρώτες 2-3 μέρες που τα έβαλα Δηλαδή...

Τώρα ο υπολογιστής αγκομαχαει! Τι μπορώ να κάνω για να στρωσει;;

 

Να σημειώσω πως πριν βάλω τα windows 10, του έκανα φορματ και τα πέρασα σε "καθαρο" υπολογιστή και τώρα δεν έχει τίποτα μεσα. Δεν είναι φορτωμένος Δηλαδή για να μου αργεί και να κολλάει τοοοσο πολυ!!

 

Μία από τα ίδια. VF Broadband, MS Office, Chrome, Steam, Origin, TS4 είναι τα μόνα προγράμματα που έχω μέσα και τις τελευταίες μέρες σέρνεται, ομοίως με Clean Install. Το παράλογο όμως, της υπόθεσης είναι ότι παρ'όλο που έχω το Windows.old φάκελο δεν μπορώ να γυρίσω στα 7. Pfff..

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα αδύνατο σε όλους να κάτσει αψογα.

Υπάρχουν αμέτρητοι παράγοντες που επηρεάζουν απο τη σύνθεση του καθε συστήματος εως τα ίδια τα Windows που καλώς η κακώς αλλα στην ουσία ειναι official beta ακόμα.

Νοέμβρη θα έρθει το πρώτο μεγάλο update που πιστεύω θα βελτιωθούν περαιτερω τα πράγματα αν και ουσιαστικές και δραστικές αλλαγές προς το καλυτερο με το RedStone update την άνοιξη και φθινόπωρο του 16.

 

Ουδέποτε στα χρονικά των Windows το πρώτο ετος κυκλοφοριας καθε νέας εκδοςης ήταν στο βαθμο ετοιμότητας που θα έπρεπε πχ στα 7 έπρεπε να βγει το SP1 για να τσουλάει αψογα,στα 8 έπρεπε να βγει η 8.1 και ουτε καθ εξής.

 

Το ίδιο θα γίνει και εδω.

 

Εδω στα surface tablet που τα κατασκευάζει η ίδια η MS υπάρχουν αρκετα παράπονα απο χρήστες και για αυτονομια και smoothness και παραπάνω κατανάλωση ram απο 8.1 και γενικά πιο baggy συμπεριφορά πχ στον Edge στην Cortana,στο store.

 

Όλα αυτα θέλουν τον χρόνο τους εως λυθούν.

 

Προσωπικά σκοπεύω να αναβάθμισω μετα το RedStone update άνοιξη προς καλοκαίρι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα σερνοταν με 10. Τελικα εκανα δευτερο partition, εβαλα 7 και ησυχασα. Πηρε 30% σε ταχυτητα τουλαχιστον. Ουτε η εναρξη δεν ανοιγε αμεσως. Τωρα μου βγαζει στα 7 για να κανω κρατηση το αντιγραφο των 10. No thanks :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα αδύνατο σε όλους να κάτσει αψογα.

Υπάρχουν αμέτρητοι παράγοντες που επηρεάζουν απο τη σύνθεση του καθε συστήματος εως τα ίδια τα Windows που καλώς η κακώς αλλα στην ουσία ειναι official beta ακόμα.

Νοέμβρη θα έρθει το πρώτο μεγάλο update που πιστεύω θα βελτιωθούν περαιτερω τα πράγματα αν και ουσιαστικές και δραστικές αλλαγές προς το καλυτερο με το RedStone update την άνοιξη και φθινόπωρο του 16.

 

Ουδέποτε στα χρονικά των Windows το πρώτο ετος κυκλοφοριας καθε νέας εκδοςης ήταν στο βαθμο ετοιμότητας που θα έπρεπε πχ στα 7 έπρεπε να βγει το SP1 για να τσουλάει αψογα,στα 8 έπρεπε να βγει η 8.1 και ουτε καθ εξής.

 

Το ίδιο θα γίνει και εδω.

 

Εδω στα surface tablet που τα κατασκευάζει η ίδια η MS υπάρχουν αρκετα παράπονα απο χρήστες και για αυτονομια και smoothness και παραπάνω κατανάλωση ram απο 8.1 και γενικά πιο baggy συμπεριφορά πχ στον Edge στην Cortana,στο store.

 

Όλα αυτα θέλουν τον χρόνο τους εως λυθούν.

 

Προσωπικά σκοπεύω να αναβάθμισω μετα το RedStone update άνοιξη προς καλοκαίρι.

 

Δεν θέλω να βγω off-topic και να το κάνω Vs αλλά θεωρώ ότι τα Windows 7 "πετάνε" και χωρίς το SP. Μπορεί το τελευταίο να τα κάνει λίγο πιο γρήγορα αλλά πολλοί υπολογιστές που δεν έχουν κάν το SP (για τους γνωστούς λόγους :rolleyes: ), είναι ταχύτατοι. Επίσης, τα 8.1 τα θεωρώ πιο πολύ ως add on με προσθήκες σε βασικά πράγματα. Στην καθημερινή χρήση, η διαφορά στην ταχύτητα δεν ήταν και τόσο μεγάλη (σε παλιό υπολογιστή, στη σειρά i δεν ξέρω πόσο ήταν η διαφορά)

 

Πάντως, δεν μπορώ καταλάβω τη τόσο buggy συμπεριφορά. Να μην λειτουργούν κάποια metro apps ας πω ναι λόγω του ότι τώρα προσαρμόζονται σιγά σιγά (αν και στα 8 έτρεχαν ομαλά εξ'αρχής), αλλά το Start να μην αποκρίνεται στα αντίστοιχα χτυπήματα ποντικιού/πληκτρολογίου?

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

΄Εχω στο pc 2 σκληρούς.Στον ένα έχω win10 και στον άλλο win7.Πρώτο σκληρό στο bios έχω αυτόν με τα 10άρια.Με ποιόν τρόπο θα μπορέσω να επιλέγω ποιά win θα ξεκινάνε?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

΄Εχω στο pc 2 σκληρούς.Στον ένα έχω win10 και στον άλλο win7.Πρώτο σκληρό στο bios έχω αυτόν με τα 10άρια.Με ποιόν τρόπο θα μπορέσω να επιλέγω ποιά win θα ξεκινάνε?

 

Ο ένας τρόπος είναι κάθε φορά που ξεκινάει ο υπολογιστής να βγάζεις το μενού της μητρικής για να επιλέξεις από ποιο δίσκο θα ξεκινήσεις.

Ο άλλος είναι να πας στις ρυθμίσεις εκκίνησης (System Properties -> Advanced -> Startup and Recovery) και να ρυθμίσεις το μενού εκκίνησης των Windows.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συγγνώμη αν αναφέρθηκε ξανά αλλά ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να μην ζητάει κωδικό microsoft κάθε φορά που μπουτάρει;
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να βγω off-topic και να το κάνω Vs αλλά θεωρώ ότι τα Windows 7 "πετάνε" και χωρίς το SP. Μπορεί το τελευταίο να τα κάνει λίγο πιο γρήγορα αλλά πολλοί υπολογιστές που δεν έχουν κάν το SP (για τους γνωστούς λόγους :rolleyes: ), είναι ταχύτατοι. Επίσης, τα 8.1 τα θεωρώ πιο πολύ ως add on με προσθήκες σε βασικά πράγματα. Στην καθημερινή χρήση, η διαφορά στην ταχύτητα δεν ήταν και τόσο μεγάλη (σε παλιό υπολογιστή, στη σειρά i δεν ξέρω πόσο ήταν η διαφορά)

 

Πάντως, δεν μπορώ καταλάβω τη τόσο buggy συμπεριφορά. Να μην λειτουργούν κάποια metro apps ας πω ναι λόγω του ότι τώρα προσαρμόζονται σιγά σιγά (αν και στα 8 έτρεχαν ομαλά εξ'αρχής), αλλά το Start να μην αποκρίνεται στα αντίστοιχα χτυπήματα ποντικιού/πληκτρολογίου?

 

Εγω εκανα την αναβαθμιση απο 7αρια τα οποια τα ειχα ενα χρονο και τα οποια ζηταγαν chdsk καθε φορα που ανοιγα τον υπολογιστη(ενταξει,chdsk ζηταγαν καμια βδομαδα,οχι ενα χρονο).Τα εχω τα 10ρια απο το Σαββατο,καθε μερα δουλευουν ολο και καλυτερα.Οταν λεω πανε σφαιρα ειναι λιγο,ο firefox ανοιγει ακαριαια,γενικα ανταποκρινονται αψογα.Αμα δεν το εβλεπα με τα ματια μου δεν θα το πιστευα.Ειναι αυτο που λεει ο alex,ειναι παρα πολλες οι παραμετροι και γι αυτο δεν τρεχουν σε ολους οπως θα επρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συγγνώμη αν αναφέρθηκε ξανά αλλά ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να μην ζητάει κωδικό microsoft κάθε φορά που μπουτάρει;

 

Για αρχή, χρησιμοποιείς το microsoft account? Εννοώ εάν σε ενδιαφέρει να αποθηκεύεις τις ρυθμίσεις σου στο νέφος της Microsoft.

Διαφορετικά, μετατρέπεις το λογαριασμό σε τοπικό και ξενοιάζεις. Εάν θέλεις μετά, βγάζεις εντελώς τον κωδικό, ή βάζεις να κάνει αυτόματη εκκίνηση με τον τοπικό λογαριασμό - ακόμα και με κωδικό. Στην τελευταία περίπτωση θα σου ζητάει κωδικό εάν κλειδώσει (πχ από αδράνεια).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συγγνώμη αν αναφέρθηκε ξανά αλλά ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να μην ζητάει κωδικό microsoft κάθε φορά που μπουτάρει;

 

Κανε οτι λενε εδω:http://www.windows10forums.com/threads/how-to-disable-login-screen-on-win-10.165/

Link to comment
Share on other sites

Τη πρώτη φορά που πέρασα τα w10 πλήρης αποτυχία.Αναγκαστικά επαναφορά ρυθμίσεων και επιστροφή στα w8.1.Το multi-monitor που προσφέρουν τα 10 όμως με έκαναν να τα ξανά εγκαταστήσω και δε το μετάνιωσα,πλέον τρέχουν ρολόι.Δοκιμάστε μια 2η εγκατάσταση μπορεί να σας κάτσουν σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Τη πρώτη φορά που πέρασα τα w10 πλήρης αποτυχία.Αναγκαστικά επαναφορά ρυθμίσεων και επιστροφή στα w8.1.Το multi-monitor που προσφέρουν τα 10 όμως με έκαναν να τα ξανά εγκαταστήσω και δε το μετάνιωσα,πλέον τρέχουν ρολόι.Δοκιμάστε μια 2η εγκατάσταση μπορεί να σας κάτσουν σωστά.

 

Σε ποιο χαρακτηριστικό multi-monitor αναφέρεσαι? Στα 7 χρησιμοποιούσα υποχρεωτικά ultramon, ενώ στα 10 προσπαθώ να συνηθίσω τις (κάπως φτωχότερες) ενσωματωμένες λειτουργίες του συστήματος. Ρωτάω μήπως υπάρχει και κάποια ρύθμιση που μου έχει διαφύγει :).

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο χαρακτηριστικό multi-monitor αναφέρεσαι? Στα 7 χρησιμοποιούσα υποχρεωτικά ultramon, ενώ στα 10 προσπαθώ να συνηθίσω τις (κάπως φτωχότερες) ενσωματωμένες λειτουργίες του συστήματος. Ρωτάω μήπως υπάρχει και κάποια ρύθμιση που μου έχει διαφύγει :).

Υπάρχει ενσωματωμένη λειτουργία επέκτασης μόνιτορ στα w10 τύπου linux για εργασία σε 2 οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενσωματωμένη λειτουργία επέκτασης μόνιτορ στα w10 τύπου linux για εργασία σε 2 οθόνες.

 

Τότε εάν κατάλαβα καλά, εννοείς τις εικονικές οθόνες και όχι τόσο την εργασία σε πολλές φυσικές οθόνες?

Link to comment
Share on other sites

Τότε εάν κατάλαβα καλά, εννοείς τις εικονικές οθόνες και όχι τόσο την εργασία σε πολλές φυσικές οθόνες?

 

 

Εννοώ σε εργασία σε φυσικές οθόνες όχι πολλαπλές επιφάνειες εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Τότε εάν κατάλαβα καλά, εννοείς τις εικονικές οθόνες και όχι τόσο την εργασία σε πολλές φυσικές οθόνες?

start +P και σου βγαζει επιλογη ποια ή ποιες οθονες θελεις να δουλευουν...

Link to comment
Share on other sites

 

Εννοώ σε εργασία σε φυσικές οθόνες όχι πολλαπλές επιφάνειες εργασίας.

 

Μα τα Windows 7 κάνουν ήδη το μεγαλύτερο μέρος από αυτά που κάνουν τα 10. Ειδικά εάν έχεις δουλέψει και με κάποια επιπλέον εφαρμογή για πολλές οθόνες (όπως το ultramon που ανέφερα) τότε τα Windows 10 από μόνα τους είναι υποβάθμιση...

Η μόνη σημαντική έλλειψη που είχαν τα 7 και υπάρχει από τα 8 και μετά είναι η δυνατότητα να έχεις χωριστές taskbars σε κάθε οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν υπολογιστη που εχει windows xp και αγορασα τα windows 10 στα 110 ευρω. τωρα που τα πηρα ειδα πανω στη συσκευασια να γραφει OEM. τι σημαινει αυτο; εκανα καλα που τα πηρα; αν εκανα πχ upgrade απ τον υπολογιστη θα τα επαιρνα φθηνοτερα; δεν εχω ανοιξει ακομη τη συσκευασια
Link to comment
Share on other sites

upgrade από xp δεν γίνεται.

 

upgrade από windows 7/8/8.1 θα τα έπαιρνες εντελώς δωρεάν.

 

Το OEM σημαίνει ότι κατά κάποιο τρόπο τα Windows που αγόρασες θα κλειδώσουν στη μητρική, δηλαδή στο υλικό του υπολογιστή. Θα ενεργοποιηθούν κανονικά αλλά αν πας να τα βάλεις σε άλλο pc δεν θα ενεργοποιούνται. Είναι η έκδοση που βάζουν οι κατασκευαστές στο hardware που πουλούν, laptops κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

upgrade από xp δεν γίνεται.

 

upgrade από windows 7/8/8.1 θα τα έπαιρνες εντελώς δωρεάν.

 

Το OEM σημαίνει ότι κατά κάποιο τρόπο τα Windows που αγόρασες θα κλειδώσουν στη μητρική, δηλαδή στο υλικό του υπολογιστή. Θα ενεργοποιηθούν κανονικά αλλά αν πας να τα βάλεις σε άλλο pc δεν θα ενεργοποιούνται. Είναι η έκδοση που βάζουν οι κατασκευαστές στο hardware που πουλούν, laptops κτλπ.

 

οταν δεν ειναι OEM πως ονομαζεται; ειναι παλιος ο υπολογιστης (pentium 4) και σκοπευω στο μελλον να το κανω αναβαθμιση, και μητρικη. θα εχω προβλημα αν καταλαβα καλα; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

retail.

Ότι θα έχεις πρόβλημα αυτό είναι σίγουρο. Αν μπορεί να γίνει κάτι αυτό δυστυχώς δεν το γνωρίζω για να σου το απαντήσω με σιγουριά. Αν αλλάξεις μητρική, αυτό που ξέρω είναι ότι δεν θα μπορούν να ενεργοποιηθούν γιατί κλειδώνει σε αυτήν. Αν υπάρχει κάποιο κόλπο δεν γνωρίζω.

Σε κάθε περίπτωση αν ήμουν στη θέση σου θα άλλαζα το CD με μια έκδοση retail και στη περίπτωση που δεν μπορεις να το αλλάξεις θα χρησιμοποιούσα το λειτουργικό σε έναν πιο καινούργιο υπολογιστή για να μπορέσει να μου βγάλει μια πενταετια άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...