Jump to content

Εγγύηση κινέζικων καταστημάτων (Εμπειρίες μελών)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά Πόσο καιρό εγγύηση έχουν;;εμένα είναι 10 μηνών και χτύπησε μητρική,μίλησα με το banggood και μου είπαν ότι κοντεύει Χρονος

 

If you item is almost one year,it is out of warranty alrealy.You can know some rules from here.

 

http://www.banggood.com/Ta...ranty-&-return policy_hi530**

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προκειται να προχωρησω σε αγορα 3 κινητων απο το καταστημα μιας κ εχει διαθεσημο το μοντελο που θελω κ εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο εδω. Με αφορμη το θεμα του φιλου διαβασα τους ορους, κ ειδα αυτη την πολυ σημαντικη ΕΞΑΙΡΕΣΗ στην ετησια εγγυηση..

" (the motherboard and screen are not in the scope of this free repair policy)."

Γνωριζει κανεις αν αυτο ειναι γενικος κανονας σε ολα τα καταστηματα οσον αφορα τα κινητα?... μου κανει λιγο δυσκολο να το εχει ΜΟΝΟ αυτος, δε θα ψωνιζε απο εκει ΚΑΝΕΙΣ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 540
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά, αγορές από aliexpress είναι safe? Ειδικά αν μπείς από kimobile.com έχει σε κάποιες συσκευές πολύ καλές τιμές. Απλά δεν έξω ξαναγοράσει και δεν ξέρω....

 

αν και νομιζω ειμαστε σε λαθος νημα, θα πω οτι φιλος μου εχει σταματησει τα καταστηματα και ψωνιζει μονο απο εκει. Ειναι ασφαλεις, αλλα πρεπει να πεσεις σε καλο πωλητη.

Βεβαια υπαρχουν τα παρατραγουδα, που ενας αγορασε κινηταρα απο εκει και του εστειλαν ενα αδειο φακελο.

Link to comment
Share on other sites

αν και νομιζω ειμαστε σε λαθος νημα, θα πω οτι φιλος μου εχει σταματησει τα καταστηματα και ψωνιζει μονο απο εκει. Ειναι ασφαλεις, αλλα πρεπει να πεσεις σε καλο πωλητη.

Βεβαια υπαρχουν τα παρατραγουδα, που ενας αγορασε κινηταρα απο εκει και του εστειλαν ενα αδειο φακελο.

 

Αδειος φάκελος = δε θα πληρωθεί αυτος που εστειλε τον αδειο φακελο!

Το aliexpress πληρωνει τον πωλητη αφου βεβαίωσεις ότι ελαβες το πακετο σου και όλα είναι ενταξει η αν περασουν 60 μερες και δεν εχεις γραψει ότι εχεις παραλαβει η αν δεν εχεις παραλαβει ακομη ,εκει βεβαια μπορεις να ζητησεις παραταση των 60 ημερων η και τα λεφτα σου πισω!

Link to comment
Share on other sites

Αδειος φάκελος = δε θα πληρωθεί αυτος που εστειλε τον αδειο φακελο!

Το aliexpress πληρωνει τον πωλητη αφου βεβαίωσεις ότι ελαβες το πακετο σου και όλα είναι ενταξει η αν περασουν 60 μερες και δεν εχεις γραψει ότι εχεις παραλαβει η αν δεν εχεις παραλαβει ακομη ,εκει βεβαια μπορεις να ζητησεις παραταση των 60 ημερων η και τα λεφτα σου πισω!

 

φιλε μου σιγουρα ισχυει αυτο? γιατι αυτο ειναι τρελη εξασφαλιση..σε αντιστοιχο νημα σε αλλο φορουμ διαβαζω το θεμα ενος παιδιου που πηρα κινητο απο vickmall κ του ηρθε αδειο το κουτι, το καταστημα του στελνει στοιχεια οτι εφυγε κανονικα, οπως κ να χει το παλικαρι εχει μπει σε μια τρελη περιπετεια να τρεχει στα ταχυδρομεια κ να προσπαθει να αποδειξει...τι?? οτι το κινητο αφαιρεθηκε στην..Ολλανδια η στη Σιγκαπουρη η στην Ελλαδα η δε ξερω που?? κ με τι στοιχεια??...

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σιγουρα ισχυει αυτο? γιατι αυτο ειναι τρελη εξασφαλιση..σε αντιστοιχο νημα σε αλλο φορουμ διαβαζω το θεμα ενος παιδιου που πηρα κινητο απο vickmall κ του ηρθε αδειο το κουτι, το καταστημα του στελνει στοιχεια οτι εφυγε κανονικα, οπως κ να χει το παλικαρι εχει μπει σε μια τρελη περιπετεια να τρεχει στα ταχυδρομεια κ να προσπαθει να αποδειξει...τι?? οτι το κινητο αφαιρεθηκε στην..Ολλανδια η στη Σιγκαπουρη η στην Ελλαδα η δε ξερω που?? κ με τι στοιχεια??...

Φιλε ότι εχω παρει από ali δεν ειχα πρόβλημα,και μαλιστα σε 2 περιπτώσεις περασαν οι 60 μερες που ηταν να ερθει το πακετο και μου επέστρεψαν ττα λεφτα μου πισω και μετα από λιγο μου ηρθε και το πακετο(ψιλολογια όχι καμια κινηταρα!).

 

http://activities.aliexpress.com/adcms/www-aliexpress-com/buyerprotection/seller_guaranteed.php

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σιγουρα ισχυει αυτο? γιατι αυτο ειναι τρελη εξασφαλιση..σε αντιστοιχο νημα σε αλλο φορουμ διαβαζω το θεμα ενος παιδιου που πηρα κινητο απο vickmall κ του ηρθε αδειο το κουτι, το καταστημα του στελνει στοιχεια οτι εφυγε κανονικα, οπως κ να χει το παλικαρι εχει μπει σε μια τρελη περιπετεια να τρεχει στα ταχυδρομεια κ να προσπαθει να αποδειξει...τι?? οτι το κινητο αφαιρεθηκε στην..Ολλανδια η στη Σιγκαπουρη η στην Ελλαδα η δε ξερω που?? κ με τι στοιχεια??...

 

το vickmall εκανε τετοια μανουρα; δυσκολο να το πιστεψω, αλλα παλι να αφαιρεθηκε κινητο απο την σιγκαπουρη; διολου απιθανο. Το εκανε Unboxing οπως ολοι οταν ερχονται τα πακετα; με βιντεο ; για να ειναι 100 % σιγουρος; Βεβαια θα λυθουν ως προς ενα βαθμο οι αποριες μας αν επιτελους ανοιξουν τα νηματα για τα καταστηματα που εχουνε κλεισει βδομαδες τωρα, και ειμαστε στα σκοταδια.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τραβάς βίντεο στο ξεπακεταρισμα για να μπορείς να έχεις αποδείξεις αυτά παθαινεις. Τρεχαματα για να βρεις το δίκιο σου και στο τέλος υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην δικαιωθεις αφού το paypal δεν έχει ντρανταχτες αποδείξεις ότι παρέλαβες άδειο κουτί.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τραβάς βίντεο στο ξεπακεταρισμα για να μπορείς να έχεις αποδείξεις αυτά παθαινεις. Τρεχαματα για να βρεις το δίκιο σου και στο τέλος υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην δικαιωθεις αφού το paypal δεν έχει ντρανταχτες αποδείξεις ότι παρέλαβες άδειο κουτί.

 

Βρε παιδια ακουω και λετε ολοι για το βιντεο...δε νομιζω οτι αποδεικνυει τιποτα...ειναι δυσκολο δηλαδη να ανοιξεις επιμελως το κουτι, να αφαιρεσεις το περιεχομενο, να το κλεισεις επιμελως...και να ξεκινησεις να τραβας το βιντεο με τη διαδικασια του ξεπακεταρισματος ?? (και αυτος που το αφαιρεσε εκλεισε το κουτι επιμελως και τελος..)

και το παλικαρι στο αλλο φορουμ που βρηκε μονο τις θηκες μεσα, αυτο το απλο ειπε οταν τον ρωτησε αλλο μελος αν εχει τραβηξει βιντεο το ξεπακεταρισμα...ειπε δεν το εχω κανει αλλα...μπορω να κλεισω ξανα τη συσκευασια κ να τραβηξω δειχνοντας οτι την παρελαβα ακριβως ετσι οπως θα την ανοιγω και χωρις το περιεχομενο... δε το ξερουν αυτο οι εταιριες??... και η εταιρια του εστειλε φωτος/βιντεο οτι..εφυγε απο εκει η συσκευασια κομπλε...δε θα μπορουσε να ειναι φωτογραφιες απο οποιονδηποτε αλλον? τραβανε φωτογραφιες την καθε αποστολη?? ή αφου τα εβγαλαν φωτο και βιντεο...δε μπορει ο ιδιος που τα τραβηξε να αφαιρεσει παλι το αντικειμενο και να στειλει αδειο το κουτι???....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το vickmall εκανε τετοια μανουρα; δυσκολο να το πιστεψω, αλλα παλι να αφαιρεθηκε κινητο απο την σιγκαπουρη; διολου απιθανο. Το εκανε Unboxing οπως ολοι οταν ερχονται τα πακετα; με βιντεο ; για να ειναι 100 % σιγουρος; Βεβαια θα λυθουν ως προς ενα βαθμο οι αποριες μας αν επιτελους ανοιξουν τα νηματα για τα καταστηματα που εχουνε κλεισει βδομαδες τωρα, και ειμαστε στα σκοταδια.

 

και γω δε το πιστευω γιατι ειναι αξιοπιστο καταστημα απλα κραταω ενα ελαχιστο ενδεχομενο οτι το καταστημα ειναι μεν οκ αλλα καμια φορα ενας υπαλληλος που μολις πηγε η τελος παντων καπως το ειδε...ισως να μπορουσε να δοκιμασει κατι τετοιο...κ γω παρακολουθω με ενδιαφερον ολη την ιστορια αυτου του παιδιου, οποιος θελει μπορω να του δωσω λινκ με ΠΜ να δει το θεμα γιατι μαλλον απαγορευεται να το βαλω εδω δημοσια, το εβαλα και μου το εσβησαν οι αδμιν.

Edited by pavlos2003
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ακουω κ λετε ολοι για το βιντεο...δε νομιζω οτι αποδεικνυει τιποτα...ειναι δυσκολο δηλαδη να ανοιξεις επιμελως το κουτι, να αφαιρεσεις το περιεχομενο, να το κλεισεις επιμελως...κ να ξεκινησεις να τραβας το βιντεο με τη διαδικασια του ξεπακεταρισματος ??

κ το παλικαρι στο αλλο φορουμ που βρηκε μονο τις θηκες μεσα, αυτο το απλο ειπε οταν τον ρωτησε αλλο μελος αν εχει τραβηξει βιντεο το ξεπακεταρισμα...ειπε δεν το εχω κανει αλλα...μπορω να κλεισω ξανα τη συσκευασια δειχνοντας οτι την παρελαβα ακριβως ετσι οπως θα την ανοιγω κ χωρις το περιεχομενο... δε το ξερουν αυτο οι εταιριες??... κ η εταιρια του εστειλε φωτος/βιντεο οτι..εφυγε απο εκει η συσκευασια κομπλε...δε θα μπορουσε να ειναι φωτογραφιες απο οποιονδηποτε αλλον? τραβανε φωτογραφιες την καθε αποστολη?? ή αφου τα εβγαλαν φωτο κ βιντεο...δε μπορει ο ιδιος που τα τραβηξε να αφαιρεσει παλι το αντικειμενο κ να στειλει αδειο το κουτι???....

 

Το ξεπακεταρισμα με βιντεο ειναι ισχυρο εργαλειο για να αποδειξεις οτι εισαι σωστος απο την πλευρα σου. Το δεχεται το paypal Με συνοπτικες. Αν καποιος ειναι λαμογιο θα το σκεφτει αυτο που λες, οπως επισης το σκεφτηκαν και απο την αλλη πλευρα που εχουν οχι ενα κινητο να χασουν αλλα εκαντοταδες αξιας πολλων χιλαδων ευρω. Ενα σωστο ξεπακεταρισμα αν δεις (υποαρχουν πολλα στο Youtube ) δεν αφηνει περιθωριο αμφιβολιας στο καταστημα οτι εσυ δεν εκανες την στραβη. Kαι αυτοι τα τυλιγουν με τετοιο τροπο ετσι ωστε καθε παραποιηση του δεματος να φαινετε.

 

ΥΓ ξερω το λινκ που λες. το διαβασα

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει μπορω να του δωσω λινκ με ΠΜ να δει το θεμα γιατι μαλλον απαγορευεται να το βαλω εδω δημοσια, το εβαλα και μου το εσβησαν οι αδμιν.

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το θέμα στον σύνδεσμο που έβαλες θα έβλεπες ότι στο τέλος υπήρχε σύνδεσμος από το συγκεκριμένο μέλος προς το myphone. Και τον είχε βάλει εκεί γιατί είχε προηγηθεί από τον ίδιο δημοσίευση στην κοινότητα μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεπακεταρισμα με βιντεο ειναι ισχυρο εργαλειο για να αποδειξεις οτι εισαι σωστος απο την πλευρα σου. Το δεχεται το paypal Με συνοπτικες. Αν καποιος ειναι λαμογιο θα το σκεφτει αυτο που λες, οπως επισης το σκεφτηκαν και απο την αλλη πλευρα που εχουν οχι ενα κινητο να χασουν αλλα εκαντοταδες αξιας πολλων χιλαδων ευρω. Ενα σωστο ξεπακεταρισμα αν δεις (υποαρχουν πολλα στο Youtube ) δεν αφηνει περιθωριο αμφιβολιας στο καταστημα οτι εσυ δεν εκανες την στραβη. Kαι αυτοι τα τυλιγουν με τετοιο τροπο ετσι ωστε καθε παραποιηση του δεματος να φαινετε.

 

ΥΓ ξερω το λινκ που λες. το διαβασα

 

μμμ..οκ... οπως και να χει, ειναι το ελαχιστο που μπορεις να κανεις για να "προστατευτεις" ... τωρα μακαρι οντως να σε εξασφαλιζει απλως αυτο...

κανω χρονια αγορες και εχω αγορασει και ακριβα πραγματα χωρις ποτε προβλημα, ουτε ειχα ακουσει για βιντεο ξεπακεταρισματος...θα το ακολουθω ομως πλεον , νομιζω πως το κινητο ειναι λιγο "ιδιαιτερη" αγορα και θελει συγκεκριμενη αντιμετωπιση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το θέμα στον σύνδεσμο που έβαλες θα έβλεπες ότι στο τέλος υπήρχε σύνδεσμος από το συγκεκριμένο μέλος προς το myphone. Και τον είχε βάλει εκεί γιατί είχε προηγηθεί από τον ίδιο δημοσίευση στην κοινότητα μας.

 

το παρακολουθω το θεμα, εχω γραψει και καποια σχολια και σκεψεις αλλα δεν το προσεξα το συγκεκριμενο... ειναι λογικο οι χρηστες να παρακολουθουν πολλα σχετικα με τα αντικειμενα που τους ενδιαφερουν φορουμς...

Edited by pavlos2003
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιχτεί το πακέτο δεν υπάρχει περίπτωση να μην φαίνεται. Μπορεί να μην φανεί με την πρώτη ματιά αλλά αποκλείεται αυτός που το άνοιξε να το έκλεισε ξανά χωρίς να φενεται η παραμικρή λεπτομέρεια ότι το άνοιξε. 1ον η πλευρά που θα το ανοίξει και η ταινία που θα του ξαναβάλει δεν νομίζω να ταιριάζει 100% με την ταινία που έχει βάλει το κατάστημα. Και ακόμα αν ταιριάζει το πακέτο έχει πάνω αυτοκόλλητα από 2 μεριές που αν ανοιχτεί το πακέτο για να το ξαναδεσει με ταινία θα περάσει πάνω από τα αυτοκόλλητα που αναφέρουν τα στοιχεία απάνω. Τέλος πάντων όλα αυτά είναι εικασίες κτλ. Ένα βίντεο κατά το unboxing που θα δείχνει το πακέτο καθαρά από όλες τις πλευρές είναι δυνατό χαρτί για το paypal για να σε δικαιώσει σε μια υπόθεση.
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιχτεί το πακέτο δεν υπάρχει περίπτωση να μην φαίνεται. Μπορεί να μην φανεί με την πρώτη ματιά αλλά αποκλείεται αυτός που το άνοιξε να το έκλεισε ξανά χωρίς να φενεται η παραμικρή λεπτομέρεια ότι το άνοιξε. 1ον η πλευρά που θα το ανοίξει και η ταινία που θα του ξαναβάλει δεν νομίζω να ταιριάζει 100% με την ταινία που έχει βάλει το κατάστημα. Και ακόμα αν ταιριάζει το πακέτο έχει πάνω αυτοκόλλητα από 2 μεριές που αν ανοιχτεί το πακέτο για να το ξαναδεσει με ταινία θα περάσει πάνω από τα αυτοκόλλητα που αναφέρουν τα στοιχεία απάνω. Τέλος πάντων όλα αυτά είναι εικασίες κτλ. Ένα βίντεο κατά το unboxing που θα δείχνει το πακέτο καθαρά από όλες τις πλευρές είναι δυνατό χαρτί για το paypal για να σε δικαιώσει σε μια υπόθεση.

 

Ξερεις τι? δεν ειναι τοσο το θεμα "να μη φαινεται" ...στο συγκεκριμενο περιστατικο ο παραληπτης παραλαμβανει ενα δεμα το οποιο εχει ηδη ανοιχτει. και φαινεται τουλαχιστον στο 2ο σταδιο, στο εσωτερικο του κουτιου, οπου το περιεχομενο ΔΕΝ εχει τη χαρακτηριστικη κιτρινη ταινια που βαζει το καταστημα οπως πολυ σωστα λες... οποτε θα τους δειξει ενα unboxing video ενος ΗΔΗ ανοιγμενου δεματος...

Θα μπορουσε θεωρητικα λοιπον παντα να το ειχε αφαιρεσει το περιεχομενο πρωτα ο ιδιος..και μετα να γυρισει το unboxing video, το ιδιο ακριβως πραγμα ειναι...για σκεψου το....εκει καπου δημιουργειται το μπερδεμα για μενα, και δεν ειμαι καθολου σιγουρος αν θα βρεθει ακρη....ειναι να μη σου τυχει παντως...

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να παραλάβεις δέμα που φενεται ότι έχει ανοιχτεί και το βλέπεις εσύ ο ίδιος τότε αρνησε την παραλαβή και το αφήνεις στο ταχυδρομείο να γυρίσει πίσω. (αν μπορείς να το φωτογραφησεις ακόμα καλύτερα). Μετά μιλάς με το κατάστημα η το paypal και εξηγείς την κατάσταση. Από την στιγμή που θα το παραλάβεις και θα φύγεις από το ταμείο τελείωσε. Αν δεν φενεται ότι έχει ανοιχτεί και το παραλάβεις τότε στο βίντεο που θα βγάλεις καθώς το ανοίγεις θα έχεις αποδείξεις αν λείπει το κινητό ή ακόμα αν είναι σπασμένο κτλ. Γενικά θέλει μεγάλη προσοχή σε αγορές εξωτερικού γιατί μπορεί να συμβεί το οτιδήποτε και να την πατήσουμε. Πάντα πρέπει να είμαστε προετημασμενοι και να ξέρουμε τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις. Οι περισσότεροι το μαθαίνουν αφού την πατήσουν. Εμένα δεν μου έχει τύχει τέτοιο περιστατικό αλλά έχοντας διαβάσει εδώ μέσα έχω μάθει πολλά πράγματα για το τι πρέπει να κάνουμε σε κάθε περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει περασει πολυς καιρος και δεν εχουμε νεα απο το ανοιγμενο κουτι, βρεθηκε ο ενοχος, πηρε τα λεφτα πισω, ειναι μερικες απο τις αποριες που θα μεινουν αναπαντητες.
Link to comment
Share on other sites

Όπου να'ναι ξεκινάει η Νικολούλη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα ένα refund από Banggood για προϊόν το οποίο ήταν τελικά out of stock. Για την αγορά είχα χρησιμοποιήσει και Banggood points, τους οποίους όμως δεν τους επέστρεψαν στο account. Γενικά τους επιστρέφουν τους πόντους σε περίπτωση refund? Τους έστειλα ένα email να ρωτήσω αλλά δεν απάντησαν ακόμα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα σε 4 refunds που χω από banggood, πόντους πίσω δεν έχω πάρει.

Σοβαρά? Τι κόλπα είναι αυτά? οι πόντοι που ξόδεψα αντιστοιχούσαν σε 6€, δεν είναι και λίγα, και ουσιαστικά το μαγαζί φταίει Γιατί το προϊόν τελικά ήταν out of stock και δεν ήξεραν πότε θα στοκαρουν. Θα τους ξαναενοχλησω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρα τους αλλά και που τους το ρώτησα τότε απλά μου έλεγαν πως είναι το σύστημα τους.

Έχω χάσει γύρω στους 1000 πόντους έτσι από refunds που ακύρωσα παραγγελίες πριν σταλθούν ή από χαμένες παραγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε προσφορές ή επιφοβα προϊόντα, δε χρησιμοποιώ πόντους. Αλλά είναι λίγο απαράδεκτο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την εμπειρια μου σχετικα με τους ποντους, πριν δυο εβδομαδες μετα απο ακυρωση παραγγελιας ποντοι δεν επεστρεψαν.

Τους εστειλα mail και μετα απο 3 μερες αφου τους ξαναεστειλα mail, μου επεστρεψαν τους ποντους μου, την επομενη κανονικα.

Στειλτε τους mail παιδια ξανα και ξανα. Θα τους παρετε τους ποντους σας

:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα ένα refund από Banggood για προϊόν το οποίο ήταν τελικά out of stock. Για την αγορά είχα χρησιμοποιήσει και Banggood points, τους οποίους όμως δεν τους επέστρεψαν στο account. Γενικά τους επιστρέφουν τους πόντους σε περίπτωση refund? Τους έστειλα ένα email να ρωτήσω αλλά δεν απάντησαν ακόμα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Τελικά μετα απο email που έστειλα στο support, μου απάντησαν και επέστρεψαν τους πόντους σήμερα. Ακόμα μία φορά αποδείχθηκαν τυπικοί και σωστοί από το Banggood.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...