Jump to content

Εγγύηση κινέζικων καταστημάτων (Εμπειρίες μελών)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εστειλαν αλλη συσκευη(τσεκαρα το imei)τωρα καινουργιο,ανακατασκευασμενο δεν ξερω αλλα παλι καλα.με πηρε κανα 7μηνο με δαυτους αλλα ο επιμενων νικα τελικα

Χαράς στην υπομονή σου. Πάλι καλά που ξεμπέρδεψες. Τώρα βέβαια, καινούργιο και fct είναι 2 έννοιες που δεν συμβαδιζουν, αλλά σημασία έχει να δουλεύει όπως πρέπει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 540
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαράς στην υπομονή σου. Πάλι καλά που ξεμπέρδεψες. Τώρα βέβαια, καινούργιο και fct είναι 2 έννοιες που δεν συμβαδιζουν, αλλά σημασία έχει να δουλεύει όπως πρέπει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

να τους πρηζετε ετσι θελουν τελικα.το εστειλα εκει ηρθε χαλασμενο το εψαξα εδω μετα να το κανω αλλα τιποτα τους γκρινιαζα συνεχεια μου ειπαν να το στειλω παλι και παλι καλα μου εστειλαν αλλο αν και ειχε περασει το δικαιωμα για dispute.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν απο 6-7 μήνες παρελαβα από banggood ένα bluetooth music receiver dongle, γρήγορα η απόδοση της μπαταρίας επεσε, πριν λίγες μέρες η μπαταρία φούσκωσε και το πλαίσιο άνοιξε στα δύο. Τους έστειλα φοτος κλπ και μου απάντησαν ότι η εγγύηση είναι 3 μήνες και δε μπορούν να κάνουν τίποτα. Υποθέτω πρέπει να ξεχάσουμε τις εγγυήσεις..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια καρτα microsd 128 kingston απο gearbest η οποια δεν ειναι γνησια οπως ισχυριζονται

Επι του παροντος το αρνουνται

Με την εφαρμογη sdinsight μου δειχνει οτι δεν ειναι kingston

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που πηγαν τα θεματα με τις εταιρείες; Vickmall κ.ά;

 

Γίνεται αναβάθμιση του site....:)

Θα επανέλθουν, μην ανησυχείς...:D

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν προσφορα για 10$ επιστροφη την απερριψα και μου εστειλαν προσφορα με το ολικο ποσο για να δουμε

Βεβαια τους ειχα πει για την καρτα οτι θα ανεβασω video που να φαινεται οτι δεν ειναι kingston με το ονομα gearbest

Για το φιλο που πεταδαν τρεις μηνες και φουσκωσε η μπαταρια ας κανει ενα dispute στο paypal οπως και να τους απαντησει στο καταστημα οτι αφου δεν τον καλυπτουν θα ανεβασει ενα video με το ονομα του καταστηματος που να δειχνει οτι η μπαταρια χαλασε στους 3 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το paypal δε μας τα λέει και αυτό καλά και άμα κάνεις 3-4 dispute σε πετάνε έξω, δε θα το προχωρήσω για 10$...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη αν δεν είναι το κατάλληλο μέρος για να θέσω την ερώτηση μου. πρώτη φορά χρησιμοποιώ την σελίδα. ετοιμάζομαι να αγοράσω το http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html από το vickmall.com. ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έρχεται με κάποια εγγύηση και αν ναι τι χρονική διάρκεια έχει. επιπλέον θα ήθελα γνώμες και εμπειρίες για το συγκεκριμένο κατάστημα post και after-sale. το θέμα επείγει. ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη αν δεν είναι το κατάλληλο μέρος για να θέσω την ερώτηση μου. πρώτη φορά χρησιμοποιώ την σελίδα. ετοιμάζομαι να αγοράσω το http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html από το vickmall.com. ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έρχεται με κάποια εγγύηση και αν ναι τι χρονική διάρκεια έχει. επιπλέον θα ήθελα γνώμες και εμπειρίες για το συγκεκριμένο κατάστημα post και after-sale. το θέμα επείγει. ευχαριστώ πολύ!!

 

Θεωρω οτι ειναι το καλυτερο καταστημα,ολα τα κινητα μου απο εκει τα αγορασα,επισης η μετα την πωληση εξυπηρετηση ειναι αψογη,νομιζω αν και δεν εχει χρειαστει να ζητησω επισκευη η οτιδηποτε η εγγυηση ειναι 1 χρονος,ρωτα στο τσατ τους να σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

αρχικά ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. έχω στείλει εδώ και δύο μέρες και στο chat αλλά και στα σχόλια και δεν έχω λάβει απάντηση. πρέπει να είμαι σίγουρος για την εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

αρχικά ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. έχω στείλει εδώ και δύο μέρες και στο chat αλλά και στα σχόλια και δεν έχω λάβει απάντηση. πρέπει να είμαι σίγουρος για την εγγύηση.

 

http://www.vickmall.com/customer-service

Τα γραφει ολα εδω

Link to comment
Share on other sites

αρχικά ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. έχω στείλει εδώ και δύο μέρες και στο chat αλλά και στα σχόλια και δεν έχω λάβει απάντηση. πρέπει να είμαι σίγουρος για την εγγύηση.

Σίγουρος για εγγύηση απ την άλλη άκρη της γης; χωρίς νομική κατοχύρωση καθώς ειν εκτός Ελλάδας και ΕΕ; Πλάκα μας κάνεις, ε;

Link to comment
Share on other sites

εφόσον το λέει στους όρους του site είμαι καλυμμένος

Όχι δεν είσαι καλυμμένος. Δεν σε καλύπτει κανένας νόμος, μόνο η καλή θέληση του κινέζου και το paypal για 3 μήνες. Η εγγύησή σου αυτή ειν, 3 μήνες , μετά τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είσαι καλυμμένος. Δεν σε καλύπτει κανένας νόμος, μόνο η καλή θέληση του κινέζου και το paypal για 3 μήνες. Η εγγύησή σου αυτή ειν, 3 μήνες , μετά τέλος.

 

Το Vickmall δεν εχει δειξει να μην εχει αυτη την καλη θεληση,οποτε τους εχω χρειαστει ανταποκριθηκαν αμεσα,φυσικα υπαρχουν και πολλοι απατεωνες που δεν κανουν το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είσαι καλυμμένος. Δεν σε καλύπτει κανένας νόμος, μόνο η καλή θέληση του κινέζου και το paypal για 3 μήνες. Η εγγύησή σου αυτή ειν, 3 μήνες , μετά τέλος.

 

Μια χαρα καλυμενος ειναι, για το vickmall μιλαμε οχι για το Τomtop....... 3 χρονια συνεργαζομαι με το vickmall και την selina, ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν με αφησε να χασω τα χρηματα μου αλλα ουτε και πελατης μου να μεινει με παραπονο ή με χαλασμενη συσκευη. Μεχρι που εστειλαν συσκευη εξυπηρετησης απο την αποθηκη τους στην ελλαδα μεχρι να παει και να γυρισει το χαλασμενο. Τι του λες για 3 μηνες? Αυτα που λες απλα δεν ισχυουν για το vickmall.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση κινέζικων καταστημάτων (Εμπειρίες μελών) είναι ο τίτλος του topic. Τα εκτός θέματος ποστ διαγράφηκαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα καλυμενος ειναι, για το vickmall μιλαμε οχι για το Τomtop....... 3 χρονια συνεργαζομαι με το vickmall και την selina, ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν με αφησε να χασω τα χρηματα μου αλλα ουτε και πελατης μου να μεινει με παραπονο ή με χαλασμενη συσκευη. Μεχρι που εστειλαν συσκευη εξυπηρετησης απο την αποθηκη τους στην ελλαδα μεχρι να παει και να γυρισει το χαλασμενο. Τι του λες για 3 μηνες? Αυτα που λες απλα δεν ισχυουν για το vickmall.

 

Το αυτονόητο σου λέει, απ'την στιγμή που δεν τους αναγκάζει κάποιος νόμος να σου παρέχουν την εγγύηση σαφέστατα και περιμένεις την καλή τους θέληση.

Το ότι έχεις καλή εξυπηρέτηση ως τώρα δεν σημαίνει ότι είχες και σίγουρη εγγύηση, όποτε θέλαν σου έλεγαν ένα όχι και ειδικά αν είχαν περάσει οι ημέρες του paypal να δω τι θα τους έκανες.

Link to comment
Share on other sites

Τυπικά πάντως είναι 180 ημέρες και όχι 3 μήνες...

Είδαμε και στην ελλάδα που υπάρχει νομοθεσία πόσο καλή υποστήριξη έχουμε.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε και στην ελλάδα που υπάρχει νομοθεσία πόσο καλή υποστήριξη έχουμε.:rolleyes:

 

Σαφέστατα, απλά μην θεωρούμε και τόσο αυτονόητη την εγγύηση στην άλλη άκρη του πλανήτη.

Τόσα καταστήματα έχουν χαλάσει ενω στην αρχή ήταν στην εντέλεια σε όλα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά Πόσο καιρό εγγύηση έχουν;;εμένα είναι 10 μηνών και χτύπησε μητρική,μίλησα με το banggood και μου είπαν ότι κοντεύει Χρονος

 

If you item is almost one year,it is out of warranty alrealy.You can know some rules from here.

 

http://www.banggood.com/Ta...ranty-&-return policy_hi530**

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το banggood εχει αρχισει και χαλαει και οχι μονο στο θεμα εγγυησης.Ζηλεψαν το gearbest.

Από που το συμπέρανες αυτό?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αγορές από aliexpress είναι safe? Ειδικά αν μπείς από kimobile.com έχει σε κάποιες συσκευές πολύ καλές τιμές. Απλά δεν έξω ξαναγοράσει και δεν ξέρω....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...