Jump to content

Κλοπή ή απώλεια κινητού: Εμπειρίες, συμβουλές, αντιμετώπιση


 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλεψει ποτε το κινητο;  

552 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλεψει ποτε το κινητο;



Recommended Posts

Nokia N70: Μου έπεσε μέσα σε taxi...:oops: (ευτυχώς το είχα σαν 2ο)

Motorola V3: Mου το έκλεψαν στο γυμναστήριο...

:(:(:(:mad::angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο πατερας μου εχει ενα nokia 5140i.

Πρωτου το χασει ειχε προβλημα η μπαταρια κ ετσι ειχε παραγγειλει αλλη.

Μια μερα ενω ηταν μεσα σε ενα χωραφι το χασε, το βρηκε ομως μετα απο 2μερες!!!!!

Το τρελο ειναι οτι η μπαταρια απο τοτε δολευει κανονικα, μαλλον ο καθαρος αερας της εκανε καλο..... :lol: :lol: :lol:

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να πάρω παγωτό κ το ξέχασα πάω στο ψυγείο.. :lol::lol:

 

Ένα siemens ήταν,δε θυμάμαι μοντέλο (ένα που είχε 3χρωμη οθόνη)..

 

Έχω χάσει κ ένα ericsson Τκάτι μοντέλο,ακόμα δεν έχω καταλάβει πως.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ φέτος το χειμώνα έχασα ένα ΝΟΚΙΑ 8800 όταν έπαιζα sega rally στα ODEON στη Συγγρού το ξέχασα πάνω στη κονσόλα και όταν το θυμήθηκα και γύρισα είχε κάνει φτερά.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Μοτορολα C450 μπηκα μαζι του στη θαλασσα(το ειχα μεσα στο μαγιο):O

 

Νοκια 3310 μου επεσε μεσα στα village στο ρεντη:O:O

 

Μοτορολα V360 τσακωθηκα με ενα παιδι το εριξα κατω κ εγινε κομματια.:O:O:O

 

Σ.Ε. Κ750 μου το εκλεψαν στο οακα(Αεκ-Μιλαν):O:O:O:O

 

 

να δω το νοκια 5200 ποσο καιρο θα το κρατησω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όπως καταλαβαίνει κανεις απο την υπογραφη μου... Ναι και μαλιστα προσφατα. Μεσα σε καραβι ο κερ@τ@ς....:cry:

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μέσα σε καράβι κιόλας που δε μπορεί να ξεφύγει;

 

Ευτυχώς όχι, κι ούτε σκοπεύω :p

Παρόλο που στην περιοχή που έμενα ήταν κάτι το φυσιολογικό να κλέβουν μαθητές μέρα-μεσημέρι, ποτέ δεν την πάτησα.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά πήγε να μου κάτσει η στραβή στο μετρό του συντάγματος,καθώς ανέβαινα τις έξω σκάλες,μαγικό χέρι ο τύπος,μου το πήρε απο την τσέπη του τζάκετ!Για καλή μου τύχη και κακή του κλέφτη τον είδε ο αστυνομικός που κάνει περιπολία στο Μετρό!

Ετσι και εγώ την γλύτωσα.:happy:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μέσα σε καράβι κιόλας που δε μπορεί να ξεφύγει;

Μπορει να πηδηξε στην θαλασσα με το κινητο. Ποντιος κλεφτης κι ετς.

 

Ναι γμτ, στο σχολειο κιολας και ο καθηγητης ο $@%#*&~@$ την ωρα που εγω μολις το ειχα συνειδητοποιησει και ημουν σε κατασταση πανικου μου λεει "Καλα να παθεις, αφου το φερνεις στο σχολειο, κι εγω θα στο εκλεβα!" Τις καταρες μου να χεις χοντρε.

Τελικα βρεθηκε, ποτε δεν μπορεσα να αποδειξω οτι το κλεψε συγκεκριμενα μια φιλη μου(τι τους θελω τους οχτρους; ) αλλα εφαγε χοντρο βρισιδι, διαπομπευση σε ολο το σχολειο και τα λοιπα. Μετα απο ενα χρονο μου το ξανακλεψανε παλι στο σχολειο. Ηταν η μοιρα του τελικα. Παλι συμμαθητρια το εκλεψε αλλα αντε να αποδειξεις τιποτα. Τις καταρες μου κι αυτη λοιπον.

 

Τωρα πλεον προσεχω και γενικα δεν προκειται να παρω ξανα ακριβο ή κανα υπερσυγχρονο(εκεινο για τοτε ηταν αρκετα καλο) κινητο. Never again.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έως τώρα δεν μου έχουν κλέψει το κινητό. Βέβαια μια μέρα το καλοκαίρι που μας πέρασε όταν γύριζα ένα μεσημέρι από το φροντιστήριο, μου έκανε ένας επίθεση, η οποία "αποδείχθηκε παρεξήγηση". Του αδερφού μου του έχουν κλέψει το κινητό, όταν τον σταμάτησαν στο δρόμο κάτι οπαδοί μιας εκ των μεγαλυτέρων ποδοσφαιρικών ομάδων (δε λεω ποια για να μη θίξω κανέναν). Ενα Nokia 6600 ήταν.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Emena mesa apo net cafe!!!Eixa toso va8ia tsepi kai omws mou to pire apo mesa:(

Olokainourio 2 imerwn Nokia 6230i itan!!!

Exw allaksei para polla kinita kai mono tote mou to klepsane!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ego epatha kati xeirotero.

efaga vouta :O mesa sti thalassa stis kolimpithres tis parou (osoi exoun paei xeroun...) kai to ena apo ta 2 kinita psofise.

fisika psofise to motorola, to ericsson den katalave tipota.

 

edit : xehasa, mou exoun klepsei kai kinito ston strato. fantasou, oute to thimomoun.

Link to comment
Share on other sites

SE W700 αχ ούτε 5 λεπτά δε το είχα αφήσει στο θρανίο μου (λιγότερο από μισό διάλειμμα και πάει μεγάλη πίκρα το τηλ που με είχε βολέψει περισσότερο.Και τώρα το ποιο κουφό έτσι όπως είχα στη τσέπη το siemens c60 (άψογο για την εποχή του ) μου πέφτει απ'το ποδήλατο και ένας τύπος που πέρναγε εκείνη την ώρα τοπήρε και έφυγε τρέχοντας!Άντε να τον προλάβεις:(
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην δουλειά και μπαίνουν κατι τσιγγανάκια μέσα... Δεν ήταν πανω απο 10 ετών και μου αραδιάζουν ένα κάρο χαρτιά και καλά πάνω στο γραφείο. Κοινώς πάνω απο το κινητό μου... Τους είπα να φύγουν γιατι είχαν ξανάρθει και μόλις έφυγαν διαπίστωσα ότι έλειπε το sony ericsson w880i μου, αγορασμένο πριν 1 μήνα...Μέχρι να βγω έξω... είχαν κάνει φτερά...
What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην δουλειά και μπαίνουν κατι τσιγγανάκια μέσα... Δεν ήταν πανω απο 10 ετών και μου αραδιάζουν ένα κάρο χαρτιά και καλά πάνω στο γραφείο. Κοινώς πάνω απο το κινητό μου... Τους είπα να φύγουν γιατι είχαν ξανάρθει και μόλις έφυγαν διαπίστωσα ότι έλειπε το sony ericsson w880i μου, αγορασμένο πριν 1 μήνα...Μέχρι να βγω έξω... είχαν κάνει φτερά...

 

Ακριβώς με το ίδιο συνέβη σε μια φίλη μου στην δουλειά της...:(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπήκαν στο γραφείο μου χωρίς να πάρω πρέφα τίποτα και εκτός από το πορτοφόλι μου πήραν και 1 motorola v3 razr...:cry::cry:

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

παλιο καλο κολπο.καβαντζωνουν γρηγορα το κινητο χωρις να γινουν αντιληπτοι..κι'εσυ μεσα στην αντραλα σου για να τα διωξεις..δεν κοιτας καλα..και διωχνεις αθελα σου και το κινητο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω χασει ενα nokia 8310(5 ημερων) αφου το ξεχασα στον ουρανο του αυτοκινητου μαζι με τα τσιγαρα και ενα sharp gx25 που μου επεσε απο την τσεπη ενω οδηγουσα τη μηχανη μου
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποτε είχα ακούσει ότι η εταιρείες κινητής τηλεφωνίας μπορούν να μπλοκάρουν μια συσκευή που έχει κλαπεί. Γνωρίζει κανείς αν αυτό μπορεί να γίνει και στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου είχε κλεψει ενας ναρκομανης πριν 1 χρονο σχεδον ενα Νokia 6230i στα εξαρχεια κοντα :(

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου είχε κλεψει ενας ναρκομανης πριν 1 χρονο σχεδον ενα Νokia 6230i στα εξαρχεια κοντα :(

και δεν αντισταθηκες??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω χάσει ποτέ και δε μου έχουν κλέψει ποτέ κινητό.

Αυτά συμβαίνουν συνήθως στην αδερφή μου.:p

Τώρα πρόσφατα της έπεσε στα mad awards το κινητό της (lg chocolate)

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...