Jump to content

Κλοπή ή απώλεια κινητού: Εμπειρίες, συμβουλές, αντιμετώπιση


 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλεψει ποτε το κινητο;  

552 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλεψει ποτε το κινητο;



Recommended Posts

εγω δεν το εχασα αλλα μου το εκλεψαν...ετσι νομιζω τουλαχιστον.εχει 4-5 χρονια.το 8310 μου...αχ:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη προσφατα ετσι οπως κατουρουσα γλιστραει το μονακριβο μου κ700i απο την τσεπη και πεφτει μεσα στην τρυπα (ξερετε ποια:wacko: ) θελω να ξερω πως χασατα το δικο σας κινητο.Δεν μπορει να ειμαι μονο εγω τοσο γκαντεμης,

Ελατε να μοιραστουμε τον πονο μας:cry:

Το ίδιο έχει πάθει και μια ξαδέλφη μου:p

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ειχε πρωτοβγει το 6600 (550€ το ειχα παρει) το ειχα ξεχασει στο τραπεζι μιας καφετεριας στο Περιστερι.Φυσικα σηκωθηκα κι εφυγα ξεχνωντας το κινητο και μολις επεστρεψα..αφαντο..Bye bye Nokia..
Link to comment
Share on other sites

To 1o (3310)στο γηπεδο εφυγε απο την τσεπη μου(Παο-Ρεαλ 2-2,τουλαχιστον πηραμε την προκριση :p )

Το 2ο (3330) εκανε μπανιο μαζι μου στη θαλλασα στη τσεπη του μαγιο μου.

Link to comment
Share on other sites

To πρωτο μου κινητο (samsung sgh 600) το ξεχασα μεσα σε ενα ταξι...

Ημουν στο γυμνασιο και το κινητο ηταν με σημα της ΑΕΚ (ειδικη εκδοση) κτλ και χτυπιομουνα.... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χάσει κινητό. :)

Πριν 4-5 χρόνια παραλίγο να χάσω το 1ο μου κινητό, το 3310 (το είχα 2 μήνες νομίζω..)

Είχαμε πάει ημερήσια εκδρομή με το γυμνάσιο, τρέχαμε σε μια παραλία και έπεσε στην άμμο κοντά σε κάτι βράχια, πηγαίνω 20 μέτρα πιο πέρα και μετά καταλαβαίνω πως έχασα το κινητό μου.

Μετά απο λίγο περνάνε κάτι κοπέλια και μου λένε 'Δικό σου είναι? το βρήκαμε εκεί κάτω..'

Να νε καλά τα κοπέλια..

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

πωπω κριμα ρε παιδια,τελικα ειναι πολυ ευκολο να χαθει ενα κινητο :cry:

 

ευτυχως εμενα δεν μου εχουν κλεψει κανενα κινητο ουτε το εχασα. Μονο οταν ειχα πρωτοπαρει το 3310 μου ειχε πεσει απο το θρανιο και εσπασε η οθονη,αυτη ηταν η πιο τραγικη απωλεια (αν και μου βγηκε σε καλο γιατι μετα πηρα το 8310)

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα πάνω στο αυτοκίνητο για να βάλω κάποια άλλα πράγματα σε κάποιο χώρο στάθμευσης, και ξέχασα να το πάρω με αποτέλεσμα να κάνει φτερα. Nokia 6600.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα πάνω στο αυτοκίνητο για να βάλω κάποια άλλα πράγματα σε κάποιο χώρο στάθμευσης, και ξέχασα να το πάρω με αποτέλεσμα να κάνει φτερα. Nokia 6600.

 

 

δεν εισαι ο μονος...κ το αγορι μου το επαθε αυτο,με το ιδιο κινητο.:confused:

το χει η μοιρα του 6600 μαλλον....:p

Link to comment
Share on other sites

to proto mou kinhto mou to "daneisthke" enas odhgos taksi...etsi apla kai sthn psuxra..

apo tote eytuxos oute exo xasei oyte mou klepsane allo...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

T39m: Δεν ηξερε κολυμπι...

7610: Ας πουμε οτι βουλιαξε...

D500 επι 2: Μου χαλασαν στην 1η μερα λειτουργιας μαλλον εξαιτιας του connector. Ευτυχως τα καλυπτε η εγγυηση και ειχα αμεση αντικατασταση...

D500 επι 2 (αλλα αυτα): Επεσαν απο την τσεπη...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα το 5210 είχαμε πάει θάλασσα και με τον ξάδερφό μου είπαμε να κάτσουμε έξω. Αυτός όμως με πούλησε και + που δεν είχαμε ομπρέλα, βούτηξα κι εγώ. Όταν έφτασα σπίτι διαπίστωσα πως πριν βουτήξω είχα το κινητό στην τσέπη.... :(
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χάσει κινητό, αλλά έχω χάσει bluetooth handsfree. Το κρατούσα στο χέρι για να το βάλω στο αυτί, πήγα παράλληλα να βγάλω κάτι από την τσέπη μου, γλύστρησε κι έπεσε μέσα σε αυτά που υπάρχουν στην άκρη του δρόμου για να μαζεύονται τα νερά, πως λέγονται δεν ξέρω... Πήγε για καταδύσεις δηλαδή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

exo mia aporia....oloi eseis pou xanete kinhta apo ptosh sth lekanh ths toualetas...gia katourhma me ta kinhta sas pate?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το εχασα το Αύγουστο οταν επεστρεφα απο την Παναγια Σουμελα μετα απο τριημερο με τον αδερφο μου κ τον κουνιαδο του. το ειχα στα χερια μου οταν πηγαιναμε κ καθως κατεβηκα κ εφυγε χαθηκε. Ψαξαμε μετα κ δεν ηταν εκει. Σιγουρα δεν έπεσε γιατι θα ακουγα τον ηχο τουλαχιστον. με τον αδερφο εχουμε την καλυτερη φιλια αρα μενει ο κουνιαδος καλο παιδι αλλα καπνιζει κανα μαυρο που κ που κ μου κοινει την υποψια επειδη αργοτερα πηγαμε σ ενα καφε με κατεβασε κ μου ειπε να περιμενω γιατι καπου θα πηγαινε.που πηγε αραγε???????????????????(INNO A10 ολοκαιργιο μολις 1 1/2 μηνων)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν μου εχουν κλεψει κανενα κινητο απλα πριν 2 χρονια στην παραλια καποιος "εξυπνος" απο τη διπλανη παρεα αποπειραθηκε αλλα για κακη του τυχη εκεινη την ωρα γυριζα απο μια καντινα που επαιρνα καφε και τον ειδα να ψαχνει την φουξ μου τσαντουλα.... Τρελαθηκα... και για να τον σταματησω του πεταξα το μπουκαλακι με το νερο που κρατουσα στο χερι μου!!!!!Ολη η παραλια γελουσε και αυτος δεν ηξερε που να κρυφτει απο τη ντροπη του!!!!! Και ολα αυτα για το πολυτιμο ΝΟΚΙΑ 3200!!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Nα σας πω κι εγώ την δική μου κωμικο-τραγική ιστορία στην οποία εν μέρει έχασα το κινητό μου,αλλά μετά το ξαναβρήκα (χε χε) :devil: Όταν ήμουν περίπου 16 χρονών τα είχα με κάποιον του οποίου ο κολλητός έκλεβε τηλέφωνα,βέβαια εγώ πίστευα ότι το αμόρε ήταν άγιος,αλλά τελικά ουδεμία σχέση!!!Που λέτε λοιπόν,ήμουν καλοκαιρινές διακοπές στο εξοχικό μου αλλά έπρεπε απρόοπτα να φύγω για μια εβδομάδα Αθήνα και μετά θα ξαναγυρνούσα πίσω.Δεν θυμάμαι πώς και γιατί,αλλά το τότε αμόρε είχε φαγωθεί να ανταλλάξουμε τηλέφωνα (συσκευές εννοώ)γιατί και καλά του άρεσε το δικό μου και ήθελε να το έχει για λίγο,και όταν θα επέστρεφα θα μου το ξαναέδινε.Τέλος πάντων συμφώνησα αν και κάτι μου είχε κάτσει στραβά.Την ημέρα που ήταν να γυρίσω στο εξοχικό μου είχα μια έντονη ανησυχία,και κάτι με έσπρωξε να πάρω μαζί μου το κουτί του κινητού μου (Nokia 3210).Όταν έφτασα και συναντήθηκα με τον Β. μου έδωσε το τηλέφωνο.Μόνο που δεν ήταν το δικό μου τηλέφωνο.Ήταν ένα άλλο 3210 το οποίο είχε αρκετές διαφορές σε σχέση με το δικό μου.Καλά το καταλάβατε.Το δικό μου βρισκόταν στα χέρια του κολλητού του.Του γυάλισε γιατί εγώ από τότε είχα μανία με τα κινητά και τα διατηρούσα τέλεια και αποφάσισαν από κοινού να στρώσουν όλο αυτό το σχέδιο για να μου πασσάρουν το παλιό του κολλητού του.Αλλά δεν με ήξεραν και τόσο καλά....:whistle: Περιττό να σας περιγράψω τι επακολούθησε και τι ρόμπα τους έκανα μπροστά σε όλο τον κόσμο,έχοντας μαζί μου τις αποδείξεις που χρειάζονταν(IMEI πάνω στο κουτί +συμβόλαιο μέσα με το ίδιο ΙΜΕΙ):D

 

 

Εdit:Α ναι!Και το πρώτο μου philips genie,μου έπεσε από την τσέπη της φόρμας(τι όμορφο τηλέφωνο) :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα χάσει ένα προσωρινά (το ξέχασα στην οροφή του αυτοκινήτου, μπήκα μέσα κύριος κι έφυγα :p), αλλά ευτυχώς το βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο στην άκρη του δρόμου. Αθάνατο ΜΕ45! :D

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Valeria εισαι γάτα!

 

Εγω είχα χάσει ενα Siemens -S35 νομίζω ήταν. (Το πρώτο με... εγχρωμη οθόνη 3 χρωμάτων).

Το άφησα σε ενα δικοπωλειο HMV στο Liverpool.

Καλούσα απεγνωσμένα μπας και πέσω σε φιλότιμο... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα χάσει ένα προσωρινά (το ξέχασα στην οροφή του αυτοκινήτου, μπήκα μέσα κύριος κι έφυγα :p), αλλά ευτυχώς το βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο στην άκρη του δρόμου. Αθάνατο ΜΕ45! :D

 

Μακάρι να ήμουν και εγώ τόσο τυχερός! Δυστυχώς, όταν κάλεσα τον αριθμό μου, αυτός που το βρήκε, έκλεισε το κινητό. Βέβαια ουδέν κακόν αμιγές καλού, αφού ήθελα να πάρω άλλο, το ανέβαλλα συνέχεια, και η απώλειά του ήταν μια πολύ καλή αφορμή :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά από chat and fun.

 

@Bestman: Κι εγώ μια από τα ίδια, αλλά δεν "έκατσε" εκείνη τη στιγμή. Περιττό να πω ότι το κινητό δουλεύει άψογα ως τώρα και το έχω για δεύτερο... :D

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

6600 nokia το αφησα στην οροφη του αυτοκινητου μου καθως εβγαινα κλειδωσα το αμαξι και εφυγα.οταν το συνειδιτοποιησα δυστυχως ηταν πολυ αργα......:cry:
Link to comment
Share on other sites

emena mou eklepsan to k700 prin apo kana mina mesa se club!

vgenodas apo to club ithela na parw tilefono gia taksi kai siniditopiisa oti to kinito papala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...