Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε. Θα ήθελα τις γνώσεις σας για τις παρακάτω ερωτήσεις μου:

1.Για σύνταξη εγγράφων πρέπει να αγοραστεί κάποιο πχ Office ή καλύπτομαι από το υπάρχων στο τηλέφωνο

2.Στον internet browser κάνει αναδίπλωση κειμένου ;

3.Το έχω ξαναρωτήσει αλλά θα ήθελα μία σαφή απάντηση: στον internet browser φαίνονται τα πολυτονικά ελληνικά ή στη θέση τους εμφανίζει κενά κουτάκια. Εμφανίζονται πχ η περισπωμένη η δασεία και τα άλλα σημεία στίξης;

4.Για να δουλέψει το τηλέφωνο και να λαμβάνω και να στέλνω email θα πρέπει να στηθεί χρησιμοποιώντας blackberry id ή αυτό παρακάμτεται αλλά χάνω την σημαντική έννοια της ασφάλειας που προσφέρουν εγγενώς τα blackberry;

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Λοιπόν σχετικά με το office εάν δεν θες κάτι εξεζητημένο καλυπτεσαι.

Σχετικά με τα σημεία στίξης απλά θα το ξανά πω η παλιά φρουρά του blackberry ήταν Έλληνες οποτε καταλαβαίνεις οτι δεν τίθεται θέμα.

Για εμένα το hub της blackberry ειναι κορυφή, και πιστεύω οτι τόσο σε ασφάλεια όσο και λειτουργικότητα ειναι πολύ μπροστά!!

Αυτά από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Blackberry id χρειαζεται για νο μπορεσεις να λειτουργησεις εξτρα λειτουργιες της blackbeerry οπως backup κτλ.μια εγραφη κανεις βαζεις εμαιλ και κωδικο και τελος.

Δεν χρειαζεσαι εξτρα προγραμμα για το internet,τραβαει απο τα mb του προγραμματος σου.

Link to comment
Share on other sites

@jpol2410 -@dalton σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Αγαπητέ jpol2410 να με συγχωρέσεις αλλά λόγω ανασφάλειας για το αξιόλογο μεν , τελείως άγνωστο για μένα δε , λειτουργικό , επανέλαβα την απορία μου. Πιστεύω να το αποκτήσω και εγώ !
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!! Όντως το nfcτο είχα ενεργοποιημένο .και τα βιντεάκια πολύ χρήσιμα.το θέμα είναι ότι πάλι έχω τα ίδια προβλήματα.μου ανοίγουνε συνέχεια εφαρμογές ειδικά αν το έχω στην τσέπη το ανοίγω και βλέπω έχουμε ανοίξει τα πάντα!!! Αλλά και χωρίς να είναι εκεί προχθές μου άνοιγε το play μόνο του και μου εμφάνιζε τις αναβαθμίσεις.εντωμεταξυ τέλος Νοεμβρίου λήγει η εγγύηση .να το στείλω πίσω η μπορώ να κάνω κάτι ?? επίσης κολλάει κάποιες φορές και ας πούμε δεν λειτουργεί το πληκτρολόγιο ή δεν κλείνει η εφαρμογή.. Εντωμεταξύ είχα τα ίδια θέματα και με το Ζ10 που φορούσε αν δεν κάνω λάθος android η κάνω λάθος ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!! Όντως το nfc το είχα ενεργοποιημένο .και τα βιντεάκια πολύ χρήσιμα.το θέμα είναι ότι πάλι έχω τα ίδια προβλήματα.μου ανοίγουνε συνέχεια εφαρμογές ειδικά αν το έχω στην τσέπη το ανοίγω και βλέπω έχουμε ανοίξει τα πάντα!!! Αλλά και χωρίς να είναι εκεί προχθές μου άνοιγε το play μόνο του και μου εμφάνιζε τις αναβαθμίσεις.εντωμεταξυ τέλος Νοεμβρίου λήγει η εγγύηση .να το στείλω πίσω η μπορώ να κάνω κάτι ?? επίσης κολλάει κάποιες φορές και ας πούμε δεν λειτουργεί το πληκτρολόγιο ή δεν κλείνει η εφαρμογή.. αναβαθμισεις άλλες δεν έχω να κάνω ...
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Άλλη μία ερώτηση για τους γνώστες: εάν βάλω στην microSD ένα αρχείο επαφών πχ contacts.vcf και πατήσω επάνω του , θα αποθηκευτούν οι επαφές; Ή αντίστροφα μπορείς να κάνεις εξαγωγή των επαφών σε microSD; (Αυτές οι δύο διαδικασίες γίνονται σε android).Ευχαριστώ.

.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αγγελία το Note 4 και σκέφτομαι σοβαρά το passport. Με τραβάει το design και ο τρόπος λειτουργίας του πληκτρολογίου αλλά παράλληλα θέλω να δοκιμάσω και το λειτουργικό. Θα με καλύψει για μέιλ, σερφάρισμα, youtube (ξέρω ότι η οθόνη είναι 1:1), tapatalk, social networking, messaging και κλήσεις; Θα παίρνει αναβαθμίσεις για καιρό; Δεν σκοπεύω να το αντικαταστήσω άμεσα σε περίπτωση απόκτησής του. Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε καλυπτει σε ολα φιλε μου....ειδικα το HUB θα σε εκπληξει παρα πολυ. ;)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Βρήκα και άνθρωπο να το ανταλλάξω με το Note 4C μου. Αν παίζουν τα βασικά δεν θα έχω θέμα, πέρασα τη φάση του εγκαθιστώ ότι βρίσκω μπροστά μου. Για να μην σας ζαλίζω με συμβατότητες εφαρμογών υπάρχει μια σελίδα με εμπειρίες χρηστών για τα αν και πώς δουλεύει κάποια εφαρμογή;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλως σας βρήκα. Μόλις χθες παρήγγειλα το Passport Silver Edition και περιμένω παραλαβή αρχές της επόμενης εβδομάδας. Το κινητό αγοράστηκε απο το Crackberry και έχει Canadian warranty (το ήξερα όταν το αγόραζα). Υπάρχει τρόπος να αγοράσω European ή International Warranty (ή να επεκτείνω με κάποια έξτρα ίσως χρεώση την υπάρχουσα) ώστε να είμαι καλυμένος και στην Ελλάδα;

Η Vodafone στην οποία έχω συμβόλαιο μπορεί να προσφέρει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια τέτοια δυνατότητα..

Γιατί δεν το αγόραζες από το mobileshop.eu;

Ευρωπαϊκό, με διετη εγγύηση και μόνο 560 ευρώ..

Εξαντληθηκε σε δύο μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με την crackberry να δω αν πουλάνε επέκταση της εγγύησης. Αλλιώς θα επικοινωνήσω με την blackebrry απευθείας.

Το πήρα από Καναδά γιατί το βρήκα ετοιμοπαράδοτο σε προσφορά μαζί με το dock στα 430 ευρώ.

Ως νέος στο φορουμ και στα blackberry να ρωτήσω, για το service στην Ελλάδα που απευθυνόμαστε;

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω, μπορώ από τον gmail λογαριασμό μου να συγχρονίζω επαφές, ημερολόγιο; Επίσης κάπου είδα μια εφαρμογή για να τεστάρω αν το hardware λειτουργεί σωστά, θυμάται κανείς το όνομα; Βρήκα ανταλλαγή με το note μου και θέλω να ελέγξω ότι η συσκευή λειτουργεί σωστά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω, μπορώ από τον gmail λογαριασμό μου να συγχρονίζω επαφές, ημερολόγιο

 

και βεβαια μπορεις.....δες εδω: http://crackberry.com/how-setup-gmail-your-blackberry-10-devce-using-imap-caldav-and-carddav ;)

 

Η εφαρμογη νομιζω ειναι καπου στις ρυθμισεις του κινητου κι οχι ξεχωριστη!

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με την crackberry να δω αν πουλάνε επέκταση της εγγύησης. Αλλιώς θα επικοινωνήσω με την blackebrry απευθείας.

Το πήρα από Καναδά γιατί το βρήκα ετοιμοπαράδοτο σε προσφορά μαζί με το dock στα 430 ευρώ.

Ως νέος στο φορουμ και στα blackberry να ρωτήσω, για το service στην Ελλάδα που απευθυνόμαστε;

 

Στην Ελλάδα για εγγύηση δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια εταιρία να το αναλαμβάνει. Από και η Vodafone/ wind τα δικα τους φεύγουν εκτός Ελλάδας γιαυτο και δεν έχουν ελληνικά γράμματα στα πλήκτρα.

Αλλά μεταξύ μας μην αγχώνεσαι δεν χαλάει με την καμία. Να το χαρείς!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και σκοπεύω να το χαρώ. Επειδή όμως ατυχήματα πάντα συμβαίνουν γι αυτό θέλω να είμαι όσο πιο καλυμένος γίνεται. Με την εγγύηση θα το ψάξω, με το service τι παίζει. Υπάρχει αξιόπιστο service στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια μπορεις.....δες εδω: http://crackberry.com/how-setup-gmail-your-blackberry-10-devce-using-imap-caldav-and-carddav ;)

 

Η εφαρμογη νομιζω ειναι καπου στις ρυθμισεις του κινητου κι οχι ξεχωριστη!

 

Μπορείς να το δεις και να μου πεις με σιγουριά; Έχω πάρει από την αρχή το θέμα και ψάχνω να δω που το διάβασα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και σκοπεύω να το χαρώ. Επειδή όμως ατυχήματα πάντα συμβαίνουν γι αυτό θέλω να είμαι όσο πιο καλυμένος γίνεται. Με την εγγύηση θα το ψάξω, με το service τι παίζει. Υπάρχει αξιόπιστο service στην Ελλάδα;

 

Service στην Ελλάδα εάν δεν γίνει κάτι με την Procordia δεν έχω να σου πω. Μιλάμε πάντα για κάτι αξιόπιστο και όχι του στιλ γνωστός / γνωστού ξέρει και τέτοια. Arvato/smarteck το ξεχνάς απλά γιατι δεν έχουν ανταλακτικα και τηλεφωνικά που είχα μιλήσει με την Procordia πριν τα καπιταλ ήταν σε εκκρεμότητα εάν θα αναλάβουν το service του blackberry / ενώ σε ερώτηση έχω passport με σπασμένη οθόνη (λέμε τώρα μακρυά από εμάς) δεν με ενδιαφέρει εγγύηση οτι κόστος να κάνω την δουλειά μου μου ανέφεραν δεν έχουν ακόμα ανταλλακτικά.

Ειδομεν...........

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, δύσκολα τα πράγματα :-)

 

Αυτό εδώ το ξέρει κανείς;

 

http://www.ired.gr/en/blackberry-repair.html

 

Σαν κατάστημα κυρίως επισκευής για iPhone αλλά με μεικτά συναισθήματα(+/-).

Ξέρει κανένα άλλο μέλος κάτι παραπάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει ένα 9700 παλαιότερα στο μαγαζί τη Γλυφάδας. Μου είπα είπα δεν επισκευαζεται.το έστειλα αλλού και μου είπαν ότι δεν έχει τίποτα. Το πρόβλημα ήταν ήταν μικρόφωνο, είχε κουνηθει λίγο καιρό όπως δημιουργήθηκε τ πρόβλημα έτσι έφυγε. Προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι, έχω ακούσει πολλά για service iPhone και όλα αρνητικά .
Link to comment
Share on other sites

Στο ired δεν είχα αποτελεσμα με το Z10 μου που είχε θεμα με τους αισθητήρες. Θα πρότεινα το I repair.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε την καλύτερη δυνατή τιμή για το passport; (είναι παράλογα ακριβό το άτιμο αλλά το θέλω)
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...