Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάποιος φίλος που εχει ασχοληθεί ιδιαίτερα με τα BlackBerry μπορεί να μας πει μια γνώμη επιπλέον για το passport κατα πόσο πραγματικά αξίζει για επαγγελματική χρήση,τι μειονεκτήματα έχει και πως το βλέπουμε σε σύγκριση με το Priv (Venice) σε μια μεταξύ τους σχέση.....

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάποιος φίλος που εχει ασχοληθεί ιδιαίτερα με τα BlackBerry μπορεί να μας πει μια γνώμη επιπλέον για το passport κατα πόσο πραγματικά αξίζει για επαγγελματική χρήση,τι μειονεκτήματα έχει και πως το βλέπουμε σε σύγκριση με το Priv (Venice) σε μια μεταξύ τους σχέση.....

:)

 

Ομάδα καλημέρα αν και με το Priv δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα σχετικά με το passport μπορώ να παραθέσω τα ακόλουθα :

Τηλέφωνο Business?? Το μόνο σίγουρο

Ασφάλεια μήνυμα / Emails εννοείται

Χρήση / ανταπόκριση απλά άμεση

Εργονομία / ευκολία χρήσης εδώ έχει να κάνει μόνο με το γούστο του κάθε ενός μας.

Μπαταρία ατελείωτη

Τέλος εμφάνιση?? Άποψη μου ότι μετά το iphone 4 που για την εποχή του ήταν καινοτομία η μόνο καινοτομία σαν συσκευή αυτή την στιγμή ( και για αρκετές επόμενες) είναι το passport. Απλά είναι ένα τηλέφωνο είτε κάποιος είναι trendy είτε είναι με κουστούμι όλη μέρα απλά ταιριάζει.

 

Μοναδικό μείον ότι αν και δουλεύει σαν Android / Play store απλά όχι στο 100%

 

Στο Priv αν και έχει τα καλά το Android για εμένα ένα μεγάλο μείον είναι το ότι απλά είναι ένα απρόσωπο τηλέφωνο. ( Καλύτερα πάρε note).

Όλα τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπικές μου απόψεις και σαφώς εάν κάποιο άλλο μέλος έχει να προσθέσει κάτι ακόμα καλοδεχουμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

ειμαι στη φαση που ζουζουνιζει το μυαλο μου να κανω τη μεταβαση στο διαβατηριο, αλλα εχω καποιους λειτουργικους ενδιασμους που θα ηθελα να διαλευκανω.

Κατ'αρχην αν εχω καταλαβει, ειμαι εφικτη η εγκατασταση του Playstore ωστε να κατεβαζουμε Android εφαρμογες, σωστα?

Καποιες ομως απο αυτες λενε οτι δε λειτουργουν σωστα ή δε λειτουργουν καθολου, σωστα?

 

Ειναι καποιες εφαρμογες adroid που μου ειναι κατι παραπανω απο απαραιτητες και χωρις αυτες την ξεχναω τη μεταβαση (π.χ. ivms4500, iparadox, invmate, marine traffic, navionics) και καποιες αλλες λιγοτερης ισως σημασιας τυπου opap, lidl, mywind, etc.

Υπαρχει καποιος που ξερει για μια στανταρ απαντηση?

 

Ευχαριστω

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

ειμαι στη φαση που ζουζουνιζει το μυαλο μου να κανω τη μεταβαση στο διαβατηριο, αλλα εχω καποιους λειτουργικους ενδιασμους που θα ηθελα να διαλευκανω.

Κατ'αρχην αν εχω καταλαβει, ειμαι εφικτη η εγκατασταση του Playstore ωστε να κατεβαζουμε Android εφαρμογες, σωστα?

Καποιες ομως απο αυτες λενε οτι δε λειτουργουν σωστα ή δε λειτουργουν καθολου, σωστα?

 

Ειναι καποιες εφαρμογες adroid που μου ειναι κατι παραπανω απο απαραιτητες και χωρις αυτες την ξεχναω τη μεταβαση (π.χ. ivms4500, iparadox, invmate, marine traffic, navionics) και καποιες αλλες λιγοτερης ισως σημασιας τυπου opap, lidl, mywind, etc.

Υπαρχει καποιος που ξερει για μια στανταρ απαντηση?

 

Ευχαριστω

 

Θα σου πρότεινα στα ίδια λεφτά να πας στο iPhone 6 για πλήρη υποστήριξη. Πλέον το bb10 "πέθανε" αν και μου αρέσει πολύ και το χρησιμοποιώ καθημερινά. Του οπαπ που ξέρω λειτουργεί όπως και της vodafone που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα στα ίδια λεφτά να πας στο iPhone 6 για πλήρη υποστήριξη. Πλέον το bb10 "πέθανε" αν και μου αρέσει πολύ και το χρησιμοποιώ καθημερινά. Του οπαπ που ξέρω λειτουργεί όπως και της vodafone που εχω.

 

Μαλιστα, με καλυψε παντως η απαντηση στο να καταλαβω αυτο που ηθελα.

Τα μηλοφωνα δε τα συμπαθω λογω της πολυπλοκοτητας που εχουν στο να περνας φωτος, βιντεο και πολυ spam ρε παιδακι μου στις εφαρμογες τους, επισης και για τη μπαταρια τους.

Οποτε μεχρι στιγμης με βλεπω στα αυγα μου απο θεμα OS

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους τους φίλους !! Κινητάρα το passport ρε παιδια, όμορφο, αλλά μιλάμε θέλει πολύ διάβασμα και ψαξιμο για να το χαρείς...

Όταν εννοουν επαγγελματικο τηλέφωνο,εννοούν ότι οι επαγγελματίες έχουν τόσο πολύ ελεύθερο χρόνο να εξερευνούν το κινητό τους? :)

Η πρώτη εικόνα για μένα δεν με γοήτευσε.Αρχικά ήταν και η κρυάδα απ το ότι...θες gmail? πλήρωστο !!! .... μετα μαθαινεις τι γίνεται, αλλα ακόμα και για το gmail να πρέπει να κάνω κάτι? να μην είναι έτοιμο προετοιμασμενο να σε περιμένει ? μακάρι στην πορεία να βγάλει τέτοια καλούδια που θα μου φιάξουν τη διάθεση....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά μάλλον ΚΑΤΙ καλά δεν κατάλαβες. Εχω 3 λογαριασμούς gmail εταιρικούς και κανονικούς και όλα ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ άψογα και ΔΩΡΕΑΝ.

Το κινητό σκοτώνει και όποιος δεν το καταλαβαίνει ας πάρει android να σπάει τα νεύρα του.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους τους φίλους !! Κινητάρα το passport ρε παιδια, όμορφο, αλλά μιλάμε θέλει πολύ διάβασμα και ψαξιμο για να το χαρείς...

Όταν εννοουν επαγγελματικο τηλέφωνο,εννοούν ότι οι επαγγελματίες έχουν τόσο πολύ ελεύθερο χρόνο να εξερευνούν το κινητό τους? :)

Η πρώτη εικόνα για μένα δεν με γοήτευσε.Αρχικά ήταν και η κρυάδα απ το ότι...θες gmail? πλήρωστο !!! .... μετα μαθαινεις τι γίνεται, αλλα ακόμα και για το gmail να πρέπει να κάνω κάτι? να μην είναι έτοιμο προετοιμασμενο να σε περιμένει ? μακάρι στην πορεία να βγάλει τέτοια καλούδια που θα μου φιάξουν τη διάθεση....:)

 

Δε χρειαζεσαι την εφαρμογη gmail. Απλα βαζεις/logαρεις τον gmail λογαριασμο σου στους λογαριασμους στις ρυθμισεις της συσκευης και ολα ειναι ετοιμα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

και πως το κατεβάζουμε απ το play store ?

 

Πρεπει να εγκαταστησεις το Playstore στην συσκευη σου.

Οδηγιες θα βρεις εδω http://forums.crackberry.com/android-apps-amazon-store-apk-files-f413/google-play-store-blackberry-10-read-first-post-instructions-985344/#post11189556

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

κι αυτό ειναι τώρα εύκολο ?

 

Πανευκολο!

Αντιγραφεις τα τρια αυτα αρχειακια που σου λεει να κατεβασεις, τα κανεις Install στην συσκευη σου, μετα κανεις Login με την σειρα που σου λεει να κανεις και εισαι ετοιμος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

που πρέπει να καταχωρήσω στο φορουμ για πιθανη πώληση κινητού ??

 

Βλέπω ότι δεν το άντεξε πολύ γιατί?

Link to comment
Share on other sites

που πρέπει να καταχωρήσω στο φορουμ για πιθανη πώληση κινητού ??

 

Πρέπει να έχεις 100 μηνύματα στο ενεργητικό σου για να ανεβάσεις αγγελία..

Αλλά please, μη μου πεις πως έρχεσαι από android και σου φάνηκε δύσκολο το passport...

Γιατί οι περισσότεροι πραγματικά πιστεύω πως για να επιλέγουν το πρώτο, είτε βαριούνται να ασχοληθούν, ή δεν έχουν ιδέα σύγκρισης.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

όντως από android προέρχομαι, δεν είναι θέμα σύγρισης ή κάτι άλλο.Προφανώς αντι για 5-6 έτοιμες εφαρμογές που το pasport , πχ FB ,Twiter,Evernote,YouTube, θα περίμενα μάλλον να είναι περισσότερες. Και εφ όσον έχει επαγγελματικό προσανατολισμό ας είναι επαγγελματικές.

Αναφέρω ένα παράδειγμα: υπάρχει μια οικονομική εφαρμογή το Taxheaven. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά νομιζω δεν μπορεί να κατεβεί στο κινητό μου, κάτι το οποίο δεν μπορώ να το πιστέψω κι ελπίζω να κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

όντως από android προέρχομαι, δεν είναι θέμα σύγρισης ή κάτι άλλο.Προφανώς αντι για 5-6 έτοιμες εφαρμογές που το pasport , πχ FB ,Twiter,Evernote,YouTube, θα περίμενα μάλλον να είναι περισσότερες. Και εφ όσον έχει επαγγελματικό προσανατολισμό ας είναι επαγγελματικές.

Αναφέρω ένα παράδειγμα: υπάρχει μια οικονομική εφαρμογή το Taxheaven. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά νομιζω δεν μπορεί να κατεβεί στο κινητό μου, κάτι το οποίο δεν μπορώ να το πιστέψω κι ελπίζω να κάνω λάθος...

 

Τσέκαρε το inbox σου γιατί είναι γεμάτο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρόνια πολλά σε όλους

το βρήκα εδώ πολυ φτηνά και ψήνομαι

 

τι διαφορές- πλην της προφανής- έχει το qwertz πληκτρολόγιο?

 

http://www.bestprice.gr/item/2154420129/blackberry-passport.html?fromq=Blackberry+passport

 

ευχαριστώ

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ χρονια πολλα!ειχα σχεδόν όλα τα bb μεχρι το Ζ30 που μου το εκλεψαν!τωρα λοιπον μετα από 6 μηνες σκέφτομαι παλι το bb k είμαι μεταξυ passport k priv! δεν ξερω αν το passport θα βολεψει λογω μικρης οθονης!εσας ποια είναι η γνωμη σας μεταξυ των 2?
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...