Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα! 1η φορά γράφω στο thread του Passport, καθώς μέχρι τώρα το Q10 μου δεν το αποχωριζόμουν με τίποτα.

 

Οι τιμές απ' ότι βλέπω στο skroutz ξεκινάνε από 600 ευρώ. Το βρίσκουμε από κάπου αλλού αξιόπιστα σε καλύτερη τιμή, ή δεν το γλιτώνουμε το 600άρι;

 

Επίσης είδα ότι το έχει το e - shop, σε ακριβότερη τιμή βέβαια, αλλά το εμπιστεύομαι και έχω πάρει αρκετά BB στο παρελθόν από εκεί.

 

Επειδή η αλήθεια είναι πως μου αρέσει αρκετά και το silver edition, αλλά και το red, υπάρχει καμία περίπτωση να βρω κάποιο από τα 2 στην Ελλάδα, ή κοιτάζω μόνο απ' έξω;

 

Έχει κάποιος από εσάς ή το silver, ή το red και αν ναι, από που τα αγοράσατε;

 

Είχα δύο κόκκινα και αρκετά μαυρόασπρα.

ΜΗΝ περιμένεις να βρεις κόκκινα πλέον εκτός μεταχειρισμένων ή από έξω. Λόγω της κατάστασης δεν εισάγουν κινητά γενικώς και δη τα blackberry, που οι αγοραστές είναι μετρημένοι.. κάποτε αγόραζες από birdphone που θεωρείται και σχετικά ακριβό, pasport στα 430..

Δεν νομίζω να επιστρέψω σε passport και γω, πέραν του ασημένιου αν το πετύχω πουθενά σε κανα mobilephone.eu ή expansys.

Γνώμη μου πως το 650άρι + που θαχει, δεν τα αξίζει πια..

Τσίμπα κανά classic ή περίμενε τα καινούρια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την παρέα! 1η φορά γράφω στο thread του Passport, καθώς μέχρι τώρα το Q10 μου δεν το αποχωριζόμουν με τίποτα.

 

Οι τιμές απ' ότι βλέπω στο skroutz ξεκινάνε από 600 ευρώ. Το βρίσκουμε από κάπου αλλού αξιόπιστα σε καλύτερη τιμή, ή δεν το γλιτώνουμε το 600άρι;

 

Επίσης είδα ότι το έχει το e - shop, σε ακριβότερη τιμή βέβαια, αλλά το εμπιστεύομαι και έχω πάρει αρκετά BB στο παρελθόν από εκεί.

 

Επειδή η αλήθεια είναι πως μου αρέσει αρκετά και το silver edition, αλλά και το red, υπάρχει καμία περίπτωση να βρω κάποιο από τα 2 στην Ελλάδα, ή κοιτάζω μόνο απ' έξω;

 

Έχει κάποιος από εσάς ή το silver, ή το red και αν ναι, από που τα αγοράσατε;

 

Έχω αλλάξει αρκετά διαβατήρια αλλά το κόκκινο είναι έρωτας. Το ασημί το είδα από κοντά εκτός Ευρώπης αλλά με χάλασε η διχρωμία στο πίσω καπάκι. Αυτά όμως είναι γούστα, τα 600 ευρώ δεν νομίζω οτι πρέπει να τα δώσεις γιατι παρά είναι υπέρ εκτιμημένη η τιμη οποτε κοιτά insomnia για κανένα μεταχειρισμένο κάτι παίζει.

Καλή αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. @jpol2410 Θέλω να σε ρωτήσω εάν στο passport φαίνονται κανονικά τα ελληνικά πολυτονικά στο internet. Δηλαδή εάν φαίνονται τα γράμματα με τις οξείες-δασείες περισπωμένες-υπογεγραμμένες. Σε πολλές άλλες συσκευές στη θέση των πολυτονικών ελληνικών εμφανίζονται κενά κουτάκια η μόνο κενά. Για δοκιμή μπορείς να μπείς στο polytoniko.org . Σε ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. @jpol2410 Θέλω να σε ρωτήσω εάν στο passport φαίνονται κανονικά τα ελληνικά πολυτονικά στο internet. Δηλαδή εάν φαίνονται τα γράμματα με τις οξείες-δασείες περισπωμένες-υπογεγραμμένες. Σε πολλές άλλες συσκευές στη θέση των πολυτονικών ελληνικών εμφανίζονται κενά κουτάκια η μόνο κενά. Για δοκιμή μπορείς να μπείς στο polytoniko.org . Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Προχωράς άφοβα δεν έχεις θέμα πουθενά. Είτε είναι στον τηλεφωνικό κατάλογο είτε θέλεις να διαβάσεις / γράψεις το οτιδήποτε πουθενά δεν θα έχεις θέμα. Απλά για τους 'νέους ' η παλιά φρουρά της blackberry ήταν Εν δυνάμη Έλληνες οποτε σε οτι έχει σχέση με την ελληνική γραφή ή τα δικά μας σημεία στίξης όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει βρει κανένας βάση αυτοκινήτου που να χωράει το passport? Έκανα μια βόλτα σήμερα και δε βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχω εγω....http://www.e-shop.gr/forever-mf003-universal-car-holder-9-235cm-p-TEL.016861 (εξαντλημενη ομως απ'οτι βλεπω)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω πάρει κινητό της συγκεκριμένης εταιρείας ποτέ.

Λέω να το τολμήσω.αφου τα πέρασα μια όλα τα καινούργια κατέληξα εδώ.

Δεν ξέρω τι να περιμένω.συγνωμη για το άσχετο μαύτα που λέτε topic

Αλλά ήθελα να πω τον πόνο μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω πάρει κινητό της συγκεκριμένης εταιρείας ποτέ.

Λέω να το τολμήσω.αφου τα πέρασα μια όλα τα καινούργια κατέληξα εδώ.

Δεν ξέρω τι να περιμένω.συγνωμη για το άσχετο μαύτα που λέτε topic

Αλλά ήθελα να πω τον πόνο μου.

 

 

να σου πω την αληθεια μια φορα το ειδα ζωντανα να το χρησιμοποιει ενας τυπος και απο εμφανηση ειναι πολυ καλυτερο απο τις φωτο.

once you go black(berry) you never go back...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω πάρει κινητό της συγκεκριμένης εταιρείας ποτέ.

Λέω να το τολμήσω.αφου τα πέρασα μια όλα τα καινούργια κατέληξα εδώ.

Δεν ξέρω τι να περιμένω.συγνωμη για το άσχετο μαύτα που λέτε topic

Αλλά ήθελα να πω τον πόνο μου.

 

Αν ξέρεις τι θέλεις σε λειτουργίες για σχεδιασμό δεν το συζητάμε είσαι πολύ μπροστά ( βέβαια αυτά είναι γούστα) , και δεν σε ενοχλεί να κάνεις την διαφορά στο κράτημα ενός περίεργου κινητού το παίρνεις.

Πιστεύω οτι δεν θα σε απογοητεύσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σ ολους.ειμαι παλιός χρήστης blackberry, έχουν περάσει σχεδόν όλα από τα χέρια μου κια δεν τα αλλάζω με τιποτα.πηρα το passport από τα Χριστούγεννα από αμερικη.αλλα έχω κάποια θέματα και θέλω την βοήθεια σας.πρωτη φορά όταν εβαλα το play, έτρεχαν από πίσω μάλλον εφαρμογές και έπεφτε η μπαταρία γρηγορα.εκανα ρεσετ και τελείωσε αυτο.ζεσταινεται όμως η μπαταρία αρκετά που δεν είναι καθημερινό φαινόμενο αλλά καποιες φορες.επισης όταν παιρνω τηλ και πάω να το βάλω αμέσως σε ανοιχτή ακρόαση, η οθόνη μένει μαύρη Και κολλαει.οπως επίσης μερικές φορές κολλάει κα δεν μπορεί ν κλεισει.παταω το κουμπί τέλος κλήσης και δεν λειτουργεί! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σ ολους.ειμαι παλιός χρήστης blackberry, έχουν περάσει σχεδόν όλα από τα χέρια μου κια δεν τα αλλάζω με τιποτα.πηρα το passport από τα Χριστούγεννα από αμερικη.αλλα έχω κάποια θέματα και θέλω την βοήθεια σας.πρωτη φορά όταν εβαλα το play, έτρεχαν από πίσω μάλλον εφαρμογές και έπεφτε η μπαταρία γρηγορα.εκανα ρεσετ και τελείωσε αυτο.ζεσταινεται όμως η μπαταρία αρκετά που δεν είναι καθημερινό φαινόμενο αλλά καποιες φορες.επισης όταν παιρνω τηλ και πάω να το βάλω αμέσως σε ανοιχτή ακρόαση, η οθόνη μένει μαύρη Και κολλαει.οπως επίσης μερικές φορές κολλάει κα δεν μπορεί ν κλεισει.παταω το κουμπί τέλος κλήσης και δεν λειτουργεί! Ευχαριστω!

 

Εμένα μου κάνει για πρόβλημα στο software οποτε δες τι τρέχει σαν softwares και κάνε update ή κάνε εκ νέου hard reset και ξανά εγκατάσταση.

Κάτι άλλο δεν μου έρχεται τώρα εκτός και αν κάποιο μέλος γνωρίζει κάτι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα Σ ολους.ειμαι παλιός χρήστης blackberry, έχουν περάσει σχεδόν όλα από τα χέρια μου κια δεν τα αλλάζω με τιποτα.πηρα το passport από τα Χριστούγεννα από αμερικη.αλλα έχω κάποια θέματα και θέλω την βοήθεια σας.πρωτη φορά όταν εβαλα το play, έτρεχαν από πίσω μάλλον εφαρμογές και έπεφτε η μπαταρία γρηγορα.εκανα ρεσετ και τελείωσε αυτο.ζεσταινεται όμως η μπαταρία αρκετά που δεν είναι καθημερινό φαινόμενο αλλά καποιες φορες.επισης όταν παιρνω τηλ και πάω να το βάλω αμέσως σε ανοιχτή ακρόαση, η οθόνη μένει μαύρη Και κολλαει.οπως επίσης μερικές φορές κολλάει κα δεν μπορεί ν κλεισει.παταω το κουμπί τέλος κλήσης και δεν λειτουργεί! Ευχαριστω!

 

Για τη μπαταρια που ζεστενεται μηπως εχεις συνεχως ενεργοποιημενα NFC η GPS ?

Για τα κολληματα που λες ουδεποτε ειχα προβλημα,δοκιμασε να κανεις ενα ελεγχο μεσα απο τις ρυθμισεις για αναβαθμιση !

 

Και μερικα εκπαιδευτικα βιντεο....

 

Mark Prior Read Feature within BlackBerry Hub

 

Android 'Back' Gesture on BlackBerry 10

 

BlackBerry Hub Management with Pinch Gesture

 

Editing Powerpoints with Docs to Go on BlackBerry 10

 

Native BlackBerry 10 Camera Panoramic Peek Ability

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.επειδη το passport δεν μου εχει ερθει ακομη σκεφτομουν να ακυρωσω την παραγγελια και να παρω το silver.εχω ενα

φιλικο ζευγαρι στην αγγλια και μπορει να το φερει.θα εχω εγγυηση σε καποιο service στην ελλαδα η οχι;θα εχει ελληνικα;ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση οχι,Ελληνικα εννοειτε....

 

Σχετικά με την εγγύηση στα διαβατήρια τελικά το μόνο σίγουρο ειναι οτι άμεση ανταπόκριση έχεις σε διαβατήρια αγορασμένα μέσο Expansys ή Vodafone ενώ οτι άλλη συσκευή ειναι βάση της χώρας που έχει γίνει εισαγωγή.

Και τελικά ακόμα η Procordia για Ελλάδα δεν έχει αναλάβει επίσημα την blackberry.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

 

Με το update τoυ 10.3.2.2474 υπαρχει πρόβλημα με την paid εφαρμογή gps που χρησιμοποιώ το mireo don't panic, η οποία δεν ανοίγει καν.

Δοκίμασα και την έκανα unistall και εκ νέου download αλλά το πρόβλημα παραμένει. Κάποια ιδέα?

Pearl 8110 - Bold 9000 - Bold 9700 - Playbook - Z10 - Q10 - Passport
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα έβλεπα το passport σε παραλία της βόρειας Εύβοιας και και ζητούσα να το ακουμπήσει δεν θα το πίστευα.

Πάντως στο χερι κάθεται πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Θα ήθελα τις γνώσεις σας για τις παρακάτω ερωτήσεις μου:

1.Για σύνταξη εγγράφων πρέπει να αγοραστεί κάποιο πχ Office ή καλύπτομαι από το υπάρχων στο τηλέφωνο

2.Στον internet browser κάνει αναδίπλωση κειμένου ;

3.Το έχω ξαναρωτήσει αλλά θα ήθελα μία σαφή απάντηση: στον internet browser φαίνονται τα πολυτονικά ελληνικά ή στη θέση τους εμφανίζει κενά κουτάκια. Εμφανίζονται πχ η περισπωμένη η δασεία και τα άλλα σημεία στίξης;

4.Για να δουλέψει το τηλέφωνο και να λαμβάνω και να στέλνω email θα πρέπει να στηθεί χρησιμοποιώντας blackberry id ή αυτό παρακάμτεται αλλά χάνω την σημαντική έννοια της ασφάλειας που προσφέρουν εγγενώς τα blackberry;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...