Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη μου φορά με blackberry. Πρώην χρήστης android έχω να πω ότι η συσκευή είναι απίστευτη. Τρελή ποιότητα κατασκευής και το λειτουργικό αν και θέλει λίγο χρόνο να το συνηθίσεις μετά είναι απίστευτα πρακτικό.

 

Πραγματικά πολύ ευχαριστημένος από την αλλαγή. Πριν είχα note 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτη μου μέρα με το θηρίο, το πήρα μετά από πολλές αλλαγές δεύτερου τηλ δουλειάς, απλά δεν παίζεται !!! Δεν έχει σε καμμία περίπτωση την ευκολία ενός iPhone αλλά για εργαλείο δουλειάς είναι πολύ καλό. Με την εγκατάσταση google play, είναι υπερπλήρες, μάλιστα είδε κατευθείαν Navigon κάτι που με εξέπληξε
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως θα βρω και θα κατεβάζω εφαρμογές από app store google??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως θα βρω και θα κατεβάζω εφαρμογές από app store google??

 

Η πιο απλή λύση είναι να βάλεις το store της amazon ή του 1market. Τα κατεβάζεις από τις ιστοσελίδες τους και κάνεις εγκατάσταση.

Αλλιώς πρέπει να πας σε snap που απαιτεί sideloading. Στο site του έχει οδηγίες για την εγκατάστασή του.

 

Πρώτη μου μέρα με το θηρίο, το πήρα μετά από πολλές αλλαγές δεύτερου τηλ δουλειάς, απλά δεν παίζεται !!! Δεν έχει σε καμμία περίπτωση την ευκολία ενός iPhone αλλά για εργαλείο δουλειάς είναι πολύ καλό. Με την εγκατάσταση google play, είναι υπερπλήρες, μάλιστα είδε κατευθείαν Navigon κάτι που με εξέπληξε

 

Πόσο καιρό χρησιμοποιείς iphone, αν επιτρέπεται; Και πόσο blackberry;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως θα βρω και θα κατεβάζω εφαρμογές από app store google??

 

Κάνε μια αναζήτηση στο crackberry.com για cobalt και Google play.έχει αναλυτικές οδηγίες και είναι πολύ απλό. Θα σου πάρει 5 λεπτά max.και θα έχεις το Google app store στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλή λύση είναι να βάλεις το store της amazon ή του 1market. Τα κατεβάζεις από τις ιστοσελίδες τους και κάνεις εγκατάσταση.

Αλλιώς πρέπει να πας σε snap που απαιτεί sideloading. Στο site του έχει οδηγίες για την εγκατάστασή του.

 

 

 

Πόσο καιρό χρησιμοποιείς iphone, αν επιτρέπεται; Και πόσο blackberry;

 

iPhone saν πρώτο τηλ (προσωπικό) από πάντα και ότι συσκευή να πήρα πάλι εκεί κατέλειξα, σαν δεύτερο (κάρτα δουλειάς) είχα κατά καιρούς 9900, Q10, Classic και τώρα Passport...

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους

Ας "ξυπνήσω" το topic ρωτώντας ξέρει κανείς σας αν πουλάνε στα νότια προάστια (Αθήνα) αυθεντικές θήκες για το passport??

Θέλω να αγοράσω μία θήκη σαν κι αυτή της φωτογραφίας

http://forums.crackberry.com/attachments/buy-sell-trade-sold-archived-f330/306091d1413346791t-brand-new-oem-blackberry-passport-hard-shell-case-img_20141015_000217.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως ειναι.:)

 

ευχαριστώ! Την παράγγειλα ήδη.

Πάντως αυτό το τηλέφωνο είναι φοβερό ακόμη και στην αντοχή του. Την Παρασκευή το πέταξε η κόρη μου απο το μπαλκόνι του ορόφου απο μεζονέτα, έσκασε σαν καρπούζι και δεν έπαθε το παραμικρό! ούτε γρατζουνιά!! Το κοίταγα, το ξανακοίταγα και δεν το πίστευα!

Link to comment
Share on other sites

ε απο τον όροφο το έριξε, πόσο είναι, 6 μέτρα; επάνω στο τραπέζι της αυλής έσκασε και μετά το πάτωμα, στο πλακάκι.

Μόλις το είδα, λέω πάει, πάμε για καινούριο... αλλά τελικά δεν είχε πάθει ούτε γρατζουνιά! Έπαθα πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι χρήστης Android και ενδιαφέρομαι να αγοράσω bb passport. Έχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να μου λύσετε επιγραμματικά. Κάποιες από αυτές σίγουρα θα έχουν απαντηθεί απλά δεν κατάφερα να τις βρω.

1. Πουλάνε στο εξωτερικό passport unlocked. Το πλεονέκτημα είναι η τιμή. Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα που πρέπει να γνωρίζω? Επειδή είναι unlocked υπάρχει περίπτωση σε αναβάθμιση λογισμικού να έχω πρόβλημα?

2. Αν αγοραστεί από εξωτερικό έχει πρόβλημα με τα ελληνικά ή λειτουργεί όπως τα android που έχουν όλες τις γλώσσες ?

3. Υπάρχει στην Ελλάδα μαγαζί που να πουλάει μεταχειρισμένα passport σε καλή κατάσταση? (κατι διάβασα για mobi)

4. Μπορώ να βάλω google maps ? Γενικά έχω διαβάσει πως τρέχει εφαρμογές από Google Play. Σε τι φάση βρίσκεται αυτό, είναι fully functional? (Γενικά έχω κάποιες εφαρμογές που δεν θέλω να χάσω με τίποτα απο Android)

5. Μπορώ να μεταφέρω εύκολα τις επαφές μου απο Android σε ΒΒ ?

Γενικά οι ερωτήσεις είναι πολλές και θα εκτιμούσα την κάθε απάντηση.

Οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία θα μπορούσε να με βοηθήσει για το τι θα πρέπει να προσέξω είναι παραπάνω από καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι χρήστης Android και ενδιαφέρομαι να αγοράσω bb passport. Έχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να μου λύσετε επιγραμματικά. Κάποιες από αυτές σίγουρα θα έχουν απαντηθεί απλά δεν κατάφερα να τις βρω.

1. Πουλάνε στο εξωτερικό passport unlocked. Το πλεονέκτημα είναι η τιμή. Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα που πρέπει να γνωρίζω? Επειδή είναι unlocked υπάρχει περίπτωση σε αναβάθμιση λογισμικού να έχω πρόβλημα?

2. Αν αγοραστεί από εξωτερικό έχει πρόβλημα με τα ελληνικά ή λειτουργεί όπως τα android που έχουν όλες τις γλώσσες ?

3. Υπάρχει στην Ελλάδα μαγαζί που να πουλάει μεταχειρισμένα passport σε καλή κατάσταση? (κατι διάβασα για mobi)

4. Μπορώ να βάλω google maps ? Γενικά έχω διαβάσει πως τρέχει εφαρμογές από Google Play. Σε τι φάση βρίσκεται αυτό, είναι fully functional? (Γενικά έχω κάποιες εφαρμογές που δεν θέλω να χάσω με τίποτα απο Android)

5. Μπορώ να μεταφέρω εύκολα τις επαφές μου απο Android σε ΒΒ ?

Γενικά οι ερωτήσεις είναι πολλές και θα εκτιμούσα την κάθε απάντηση.

Οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία θα μπορούσε να με βοηθήσει για το τι θα πρέπει να προσέξω είναι παραπάνω από καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

:)

 

Καλημέρα λοιπόν έχουμε εάν βρεις στον mr mobi σε καλή κατάσταση το παίρνεις. Σχετικά με το εξωτερικό εάν εννοείτε είναι καινούργιο / με καλή τιμη / και εννοείτε ξεκλείδωτο σε όλα τα δυκτια πάλι το παίρνεις.

Οι επαφές απλά να είναι στο Gmail σου αφού Προέρχεσαι από android και θα μπουν αυτόματα μόλις περάσεις το g mail σου.

Τώρα σχετικά με το play έχουμε το εξής δουλεύει σαν android αλλά με κάποιες δεσμεύσεις δηλαδή τρέχει όλες τις εφαρμογές αρκεί να μην χρειάζονται υπηρεσίες Google play (πχ βλέπεις από το vrisko κάτι μέχρι και τον χάρτη -ακριβώς όπως το android- αλλά στην πλοήγηση ενώ σου δείχνει την επιλογή δρομολόγηση δεν......

Θα πρέπει να πας μέσω του gps του τηλεφώνου για να κάνεις την πλοήγηση).

Προσωπικά εμένα αυτό δεν με ενοχλεί αυτό είναι το μόνο του μειονέκτημα σε όλα τα άλλα τρέχει κανονικά.

Για οτι άλλο πάλι εννοείτε ρωτάς ελεύθερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγετε το πρωτόκολλο δικτύου στην Ελλάδα , δλδ τι πρέπει να υποστηρίζει το κινητό για να λειτουργεί με τις εδώ εταιρείες. Η bb έχει παγκόσμια εγγύηση ? Edited by Fiera
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη θήκη από το e-shop έχω πάρει και εγώ και είναι πολύ καλή.

 

Όντως από θέμα αντοχής δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η θήκη, όντως πολύ καλή με ωραίο πλαστικό απο πίσω.

Είχε μαζί και screen protector. Παρεμπιπτόντως όποιος θέλει το screen protector και μένει Γλυφάδα (Αθήνα) ας μου στείλει ένα πμ να του το χαρίσω γιατί εγώ δεν θα το βάλω.

Απο αντοχή δεν θα το ξαναπω για να μη γίνω κουραστικός, αλλά τέτοια αντοχή σε τηλέφωνο μόνο στο Νοκια 3310 είχα βρει...

Link to comment
Share on other sites

Protector στην οθόνη δεν έχω βάλει και εγώ. Είναι ίσως από τα λίγα τηλέφωνα που έχω πιάσει στα χέρια μου που δε φοβάμαι να το ταλαιπωρήσω. Είναι σα να μου δειχνει ένα αίσθημα ασφάλειας. Ταλαιπώρησε με αντέχω.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα! 1η φορά γράφω στο thread του Passport, καθώς μέχρι τώρα το Q10 μου δεν το αποχωριζόμουν με τίποτα.

 

Οι τιμές απ' ότι βλέπω στο skroutz ξεκινάνε από 600 ευρώ. Το βρίσκουμε από κάπου αλλού αξιόπιστα σε καλύτερη τιμή, ή δεν το γλιτώνουμε το 600άρι;

 

Επίσης είδα ότι το έχει το e - shop, σε ακριβότερη τιμή βέβαια, αλλά το εμπιστεύομαι και έχω πάρει αρκετά BB στο παρελθόν από εκεί.

 

Επειδή η αλήθεια είναι πως μου αρέσει αρκετά και το silver edition, αλλά και το red, υπάρχει καμία περίπτωση να βρω κάποιο από τα 2 στην Ελλάδα, ή κοιτάζω μόνο απ' έξω;

 

Έχει κάποιος από εσάς ή το silver, ή το red και αν ναι, από που τα αγοράσατε;

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει κάποιος από εσάς ή το silver, ή το red και αν ναι, από που τα αγοράσατε;

 

Το RED το εχω εγω αγορασμενο απο εγκυρο ξενο καταστημα ,το Expansys...πλεον εναι εξαντλημενο καθ'οτι και Limited edition....Silver δε ξερω αν εχει ερθει Ευρωπη...μαλλον οι επιλογες σου περιοριζονται σε λευκο η μαυρο!

 

Καλως να ερθεις στη παρεα !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...