Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@topdim κοίτα αν στο έχει κάνει μία φορά δεν έχει να κάνει είναι κάτι που μπορεί να συμβεί, μην ξεχνάμε ότι είναι μικρό υπολογιστές με πολύπλοκες διαδικασίες, εδώ μιλάμε για 2, 3 φορές την εβδομάδα

 

Όχι μου το έχει κάνει και σε άλλες φάσεις. Απλά την τελευταία φορά που μου το έκανε, ήταν σήμερα στο Shazam. Τώρα αν είναι 2, 3 φορές την εβδομάδα δεν ξέρω ίσως σε μεγαλύτερο διάστημα, αλλά είμαι πεπεισμένος οτι τα προβλήματα άρχισαν από τότε που έκανα την τελευταία αναβάθμιση των 80-90ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ... με την 5.0.1 είχα ένα τηλέφωνο Rock solid , από την 5.1.1 και μετά πιθανόν να μην έκατσε ,πιθανόν να έχω προβληματικά apps. .. πάντως θα κάνω υπομονή μέχρι την 6 και μετά αν δεν αλλάξει τίποτα, και μιας και είμαι και εντός εγγύησης το service είναι αναπόφευκτο
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά το ανέφερα για να τονίσω ότι το κάνει και χωρίς να το χρησιμοποιώ.

 

Εάν του φοράς θήκη κοίτα μήπως πιέζεται το power buton και κάνει αυτόματα επανεκκίνηση. Μου έχει συμβεί με το S4 παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι εφαρμογή.

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών και μη βάλεις καμία εφαρμογή.

Δοκίμασέ το έτσι για κάποιο διάστημα να σιγουρευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να μην έχεις ενεργοποιήσει την "αυτόματη επανεκκίνηση" μέσα απο το μενού κατα λάθος;

Που υπάρχει αυτή η ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι εφαρμογή.

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών και μη βάλεις καμία εφαρμογή.

Δοκίμασέ το έτσι για κάποιο διάστημα να σιγουρευτείς.

 

StratosGR μάλλον για εκει το βλέπω κι εγώ, θα το κρατήσω έτσι για ένα διάστημα και μετά βλέπουμε.. θα επανέλθω να σας πω πως πήγε. Σας ευχαριστώ για τις ιδέες σας παίδες :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την καλησπερα μου αρχικα κατα δευτερο μου εχει κανει αυτοματη επαννεκινηση ενω το ειχα στο τραπεζακι τωρα το προσεξα που εσβησε και ξανα αναψε απο μονο του τι πρεπει να κοιταζω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την καλησπερα μου αρχικα κατα δευτερο μου εχει κανει αυτοματη επαννεκινηση ενω το ειχα στο τραπεζακι τωρα το προσεξα που εσβησε και ξανα αναψε απο μονο του τι πρεπει να κοιταζω ;

Από εφαρμογή μέχρι μπαταρία...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε έμενα παρουσιαστηκε το ίδιο πρόβλημα και πήγα το τηλεφωνώ στο σέρβις και μετά από 2 ήμερες μου τηλεφώνησαν λέγοντας μου να τους προσκομίσω την απόδειξη αγοράς γιατί υπήρχε πρόβλημα με την μπαταρία :O
Link to comment
Share on other sites

Εμενα χτυπαει σαν μυνημα ο ηχος αλλα δεν υπαρχει κανενα μυνημα μου το κανει καθε μιση ωρα περηπου,μπωρει να ξερετε τι ειναι .μου εχει σπασει τα νευρα ,
Link to comment
Share on other sites

xristos 303, Ρύθμιση είναι. Settings -Accessibility - vision - notification reminder από εκεί απ ενεργοποίησε το.
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω αν προβώ σε αγορά μεταχειρισμένου Note4; Κάτι που ας πούμε χαλάει την υπάρχουσα εγγύηση ή ρίχνει της αξία? Κάποια παρτίδα που αποφεύγεται?

Μην μας πιάσουν και κότσο :P

Ευχαριστώ θερμά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα αγόρασα και πριν είχα δει 3-4 μεταχειρισμένες, πρόσεξε στα πλαινά καθώς γρατζουνιέται εύκολα όπως και στο μέρος της κάμερας...

 

Μετά τα κλασικά:

knox να είναι 0x0...

Οθόνη

IMEI με τηλέφωνο στη Samsung Hellas (Θα σε εξυπηρετήσουν άψογα) για να αποφύγεις τυχόν κλεμμένα ή επισκευασμένα

Πενάκι

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω το note 4 (N910f) και δεν δουλευει το s pen στο κινητο μου ενω δουλευει σε αλλο note 4 φίλου.Στις ρυθμισεις τα εχω ολα ενεργοποιημενα για το s pen.Μηπως ξερει κανενας τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω το note 4 (N910f) και δεν δουλευει το s pen στο κινητο μου ενω δουλευει σε αλλο note 4 φίλου.Στις ρυθμισεις τα εχω ολα ενεργοποιημενα για το s pen.Μηπως ξερει κανενας τιποτα?
Kαλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ :) . Είναι εντελώς νεκρό το πενάκι δηλαδή; Δοκίμασες το πενάκι του φίλου σου στο δικό σου κινητό να δεις αν δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει το παιδι ειναι οτι το πενακι ΤΟΥ, δεν δουλευει στο δικο ΤΟΥ νοτε, αλλα δουλευει στο νοτε του φιλου.

Πολυ παραξενο. Δηλαδη δεν εμφανιζεται ουτε καν ο "δρομεας"? Αν οχι καλυτερα να το πας για σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω το note 4 (N910f) και δεν δουλευει το s pen στο κινητο μου ενω δουλευει σε αλλο note 4 φίλου.Στις ρυθμισεις τα εχω ολα ενεργοποιημενα για το s pen.Μηπως ξερει κανενας τιποτα?

 

Φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει ένα reboot του δικού σου Note έτσι?

 

Πιο πολύ για software πρόβλημα μου κάνει... Μήπως να δοκίμαζες και ένα Hard Reset...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρηκα ενημέρωση για τον browser. Έχω unbranded Ελληνικό.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει το παιδι ειναι οτι το πενακι ΤΟΥ, δεν δουλευει στο δικο ΤΟΥ νοτε, αλλα δουλευει στο νοτε του φιλου.

Πολυ παραξενο. Δηλαδη δεν εμφανιζεται ουτε καν ο "δρομεας"? Αν οχι καλυτερα να το πας για σερβις.

Κι εγώ του απάντησα να δοκιμάσει το πενάκι του φίλου ΤΟΥ, στο δικό ΤΟΥ κινητό ώστε να διαπιστώσει αν φταίει το πενάκι ή κάτι στη συσκευή.

Και δε χρειάζεται να πάει απευθείας στο service αν τελικά δε φταίει το πενάκι. Κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γι αρχή και βλέπει αν διορθώθηκε ή όχι.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδιά,

λοιπόν, πριν λίγες μέρες έκανα επαναφορά τη συσκευή και τα πέρασα όλα απο την αρχή

αλλά στις κλήσεις ο΄ταν καλώ ή οταν με καλούν δεν θυμάμαι πως βλέπω ολόκληρη τη φωτογραφία της επαφής, μου βγάζει ενα τετράγωνο στη μέση και γύρω γύρω την ίδια φωτο αλλά θολή, ενώ πριν την επαναφορά την έβλεπα ολόκληρη, εψαξα αλλά δεν κατάφερα να το φτιάξω

καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...