Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας βρε παιδιά,

λοιπόν, πριν λίγες μέρες έκανα επαναφορά τη συσκευή και τα πέρασα όλα απο την αρχή

αλλά στις κλήσεις ο΄ταν καλώ ή οταν με καλούν δεν θυμάμαι πως βλέπω ολόκληρη τη φωτογραφία της επαφής, μου βγάζει ενα τετράγωνο στη μέση και γύρω γύρω την ίδια φωτο αλλά θολή, ενώ πριν την επαναφορά την έβλεπα ολόκληρη, εψαξα αλλά δεν κατάφερα να το φτιάξω

καμία ιδέα?

Μου το έχει κάνει και εμένα από την ώρα που συγχρόνισα τις επαφές με το google σε κάποιες επαφές που είχα παλιές φωτογραφίες. Προφανώς σου έχει πιο παλιά φωτογραφία που είχες από το προηγούμενο κινητό σου. Θέλει να τις περάσεις ξανά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το έχει κάνει και εμένα από την ώρα που συγχρόνισα τις επαφές με το google σε κάποιες επαφές που είχα παλιές φωτογραφίες. Προφανώς σου έχει πιο παλιά φωτογραφία που είχες από το προηγούμενο κινητό σου. Θέλει να τις περάσεις ξανά.

 

Καλησπέρα φίλε μου κι ευχαριστώ για την απάντηση,

μιλάω για το ίδιο κινητό και με τις ίδιες επαφές και φωτογραφίες,

απλά το samsung account άλλαξα κι εφτιαξα ένα καινούριο,

Δοκίμασα και ξανασέταρα τη συσκευή και πάλι με το παλιό αλλά και πάλι το ίδιο,

οπότε το "ξανα" σέταρα με το καινούριο όπως ήθελα και απλά ψάχνω να βρω τη λύση

για να δούμε...:O

Link to comment
Share on other sites

Η samsung πριν απο λιγο ανέβασε το source code kernel του note 4f marshmallow. Ειναι το τελευταίο βήμα πριν το Update. Ακομα δεν έχουμε επισημη ρομ, αλλα ειναι η απόδειξη οτι σύντομα (τωρα ποσο σύντομα μονο η σαμσουνγκ ξερει. Μια προβλεψη απο αντίστοιχα στο παρελθόν :Μεσα σε ενα μηνα) ερχεται Update σε Marshallow και οχι N και κατι αλλα ραδιο αρβυλα που έχουν κυκλοφορήσει.

 

http://opensource.samsung.com/reception/receptionSub.do?method=sub&sub=F&searchValue=SM-N910F

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Η samsung πριν απο λιγο ανέβασε το source code kernel του note 4f marshmallow. Ειναι το τελευταίο βήμα πριν το Update. Ακομα δεν έχουμε επισημη ρομ, αλλα ειναι η απόδειξη οτι σύντομα (τωρα ποσο σύντομα μονο η σαμσουνγκ ξερει. Μια προβλεψη απο αντίστοιχα στο παρελθόν :Μεσα σε ενα μηνα) ερχεται Update σε Marshallow και οχι N και κατι αλλα ραδιο αρβυλα που έχουν κυκλοφορήσει.

 

http://opensource.samsung.com/reception/receptionSub.do?method=sub&sub=F&searchValue=SM-N910F

Που εχουν κυκλοφορησει τα ραδιο αρβυλα για την αναβαθμιση ; δεν ακουσα κατι αν μπορεις στηλ μ το λινκ.

Σημερα μου κανει χοντρα κορπα και το αγαπησα τοσο πολυ. Οταν ειναι ανεργη η οθονη τοτε δεν εχει συνδεση στο wifi επισης οταν κατεβαζει απο το play store ενημερωσεις και δεν ειναι ανοιχτη η οθονη αλλα απενεργη τοτε παλι χανεται η συνδεση και δεν κατεβενουν οι ενημερωσεις εχει τυχει σε κανεναν ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Που εχουν κυκλοφορησει τα ραδιο αρβυλα για την αναβαθμιση ; δεν ακουσα κατι αν μπορεις στηλ μ το λινκ.

Σημερα μου κανει χοντρα κορπα και το αγαπησα τοσο πολυ. Οταν ειναι ανεργη η οθονη τοτε δεν εχει συνδεση στο wifi επισης οταν κατεβαζει απο το play store ενημερωσεις και δεν ειναι ανοιχτη η οθονη αλλα απενεργη τοτε παλι χανεται η συνδεση και δεν κατεβενουν οι ενημερωσεις εχει τυχει σε κανεναν ;

Ειχε κυκλοφορήσει η φήμη σε πολλα site και το συζητουσαμε και εδω ότι θα παμε σε Ν κατευθείαν, αν και ολοι το φαντάζοταν οτι ειναι εντελώς απίθανο.

Απλα έβαλα το λινκ, ωστε να μη περιμένει κανεις κατι τετοιο, και να ξερουν ολοι οτι ειναι θεμα λιγου χρονου το update. Θα εχει οτι και η ρομ του 5 πλην θεματων. Και αυτο είναι επίσης σχεδον βέβαιο.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και το oneplus 2 την πηρε την αναβαθμιση νωρίτερα απο εμας :p

Το 90% των σοβαρων κινητων αντίστοιχης εποχης την έχουν παρει.. Είπαμε στα Update η σαμσουνγκ είναι αυτη τη στιγμη η χειρότερη εταιρεία. Η αλήθεια να λέγεται..

Αν δεν ειχε κυρίως το hardware που εχει, και κυρίως τις οθόνες όπου παίζει μπάλα μονη της (παγκόσμιο μονοπώλιο έχει στις oled κινητών), αλλά και την ανεπίσημη υποστήριξη, δεν θα αγόραζε κανεις..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Το (τελευταίο) καλό πράγμα αργεί να γίνει… Οπότε υπομονή… ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το (τελευταίο) καλό πράγμα αργεί να γίνει… Οπότε υπομονή… ;)

Κράτα πισινές για το "καλό" γιατί φοβάμαι μην την αχρηστεύσει τη συσκευή στο τέλος. Τα χουμε ξαναδεί αυτά.

Ευτυχώς η ΜΜ είναι πολύ κάλη όπως έρχεται από την Google.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το (τελευταίο) καλό πράγμα αργεί να γίνει… Οπότε υπομονή… ;)

Αν ειχε δωσει και τα θέματα δε θα γκρινιάζα. Τόσο καιρο με custom του νοτε 5 που εχει τα θέματα δύσκολο να παω σε ρομ χωρις αυτα, ακομα και αν είναι marshmallow, Εχουν φτιαξει καποια τρομερά θεματα που αλλαζει το ui στα παντα..

Αλλα περιμένω πως και πως να βγει η marshmallow ωστε να βγει καμια καλη Custom marshmallow βασισμένη στο 5, και με θέματα δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω έχω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο 500gb κ θέλω να τον συνδέσω στο note 4 πως μπορώ να το κάνω?αν γίνεται φυσικά ευχαριστώ κ αναμένω τις απαντήσεις σας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω έχω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο 500gb κ θέλω να τον συνδέσω στο note 4 πως μπορώ να το κάνω?αν γίνεται φυσικά ευχαριστώ κ αναμένω τις απαντήσεις σας

Αν ειναι απο τους μικρούς σκληρους που παίρνουν τάση απο το usb, το συνδέεις κανονικά με ενα usb otg καλωδιο, μετατροπεα. Μπορει να κανει και 1 λεπτό να το αναγνωρίσει απο τη στιγμή που γυριζει. Συνδεω εναν 1000αρη και τον βλεπει.

Αν ειναι απο τους μεγάλους θες και εξωτερική τροφοδοσία του σκληρού.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 5.1.1 ενώ η διάρκεια της μπαταρίας βελτιώθηκε αρκετά υπάρχει ένα θέμα... Μου έχει συμβεί 3 φορές τις τελευταίες 15 μέρες... Ανα διαστήματα χάνει το σήμα τελείως και αρχίζει ένα τρελό battery drain που δεν σταματά παρα μονο με reboot (αν το πάρεις χαμπάρι)... Μπορεί να χάσει το 90% μέσa se 3-4 ώρες στην τσέπη...

 

Έχουμε κάποια λύση???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει συμβει το δευτερο, ενω μου χει συμβει το πρωτο, οπως και σχεδον σε ολους. Δεν εχω διαβασει και πουθενα αλλου κατι παρομοιο εξαλλου. Οπότε ψαξε μηπως κατι αλλο το προκαλει κι οχι η αναβαθμιση αυτη καθεαυτη.

Η βελτιωση παντως στη διαρκεια της μπαταριας ειναι εντυπωσιακη. Σ εμενα φτανει σχεδον το 40%.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν και συμπτωματικό αυτό με το σήμα. Σήμερα πχ δεν το έχασε τελείως (να βγάλει πάνω το κυκλάκι με τη γραμμή) αλλά δεν είχα καμία γραμμή..

 

Αυτό με το battery drain υπάρχει κανένας τρόπος να το διορθώσουμε...?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειχες και σημερα drain παρα το οτι ειχες (ελαχιστο) σημα? Αν ναι θα σου ελεγα να αλλαξεις το "Δικτυο κινητης" σε μια απο τις υπολοιπες θεσεις απο αυτη που το εχεις τωρα (μονο 3g, 3g/2g, μονο 2g) για 1-2 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απο τους μικρούς σκληρους που παίρνουν τάση απο το usb, το συνδέεις κανονικά με ενα usb otg καλωδιο, μετατροπεα. Μπορει να κανει και 1 λεπτό να το αναγνωρίσει απο τη στιγμή που γυριζει. Συνδεω εναν 1000αρη και τον βλεπει.

Αν ειναι απο τους μεγάλους θες και εξωτερική τροφοδοσία του σκληρού.

Είναι μικρός όσο είναι η παλάμη μου κ όταν τον συνδέω με το καλώδιο του κινητού ούτε γυρίζει αλλά ούτε το λαμπάκι ανάβει τι να κάνω please και είναι και samsung

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω στα χέρια μου από χθες ένα Note 4.

Είναι δυνατόν να είναι σε όλα πιο αργό από το Ζ3 Compact που είχα ως ώρας ;

Από τις φωτογραφίες, στον chrome, στο launcher, στις πρόσφατες εφαρμογές ; Σε όλα ;

Μήπως έχει κάποιο θέμα η συσκευή ή αγκομαχά λόγω QHD ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω στα χέρια μου από χθες ένα Note 4.

Είναι δυνατόν να είναι σε όλα πιο αργό από το Ζ3 Compact που είχα ως ώρας ;

Από τις φωτογραφίες, στον chrome, στο launcher, στις πρόσφατες εφαρμογές ; Σε όλα ;

Μήπως έχει κάποιο θέμα η συσκευή ή αγκομαχά λόγω QHD ;

Καντου μια επαναφορά εργοστασιακών πρώτα.

Κατά τα άλλα ναι, δεν είναι και το πιο γρήγορο τηλ του κόσμου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες το άνοιξα πρώτη φορά οπότε δε νομίζω ότι θα κάνει διάφορα η επαναφορά πέρα από placebo effect

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χθες το άνοιξα πρώτη φορά οπότε δε νομίζω ότι θα κάνει διάφορα η επαναφορά πέρα από placebo effect

Α νόμιζα ότι το πήρες μεταχειρισμένο και φορτωμένο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω το note 4 ενα μηνα και δηλωνω υπερευχαριστημενος σε ολα. Πολυ γρηγορο δεν υπαρχει εφαρμογη που να μην την τρεχει τελεια ουτε παιχνιδι.. Ειναι απλα φοβερο σε ολα του!! Για ποσο καιρο ακομη λετε θα ειναι αν οχι top , ενα πολυ καλο smartphone ? ?Με τρωει αυτο γιατι μολις το πηρα και η συσκευη εχει ηδη 1\5 χρονο στην πλατη της χωρις αυτο να σημαινει κατι αυτο αλλα ετσι οπως τρεχουν τα πραγματα στα smartphones ειναι ξεμυαλισμος..θελω παντως να το κρατησω πολυ καιρο γιατι μου αρέσει (πρωτη φορα τετοιο μεγεθος και σειρα note) και εχω ενθουσιαστει με τις δυνατοτητες. Επισης ενας τομεας που δεν το περιμενα να το εχει τοσο πολυ ειναι η φωτογραφια. Βγαζει αψογες και την νυχτα που δεν το περιμενα σε σειρα note. Γενικα η συσκευη ειναι χαρμα.μακαρι και παλι λεω να την παλεψει μεσα στον χαμο απο τα specs που κυκλοφορουνσυνεχεια με ταχύτητα τοσο μεγαλη!!
Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο ημερες το νοτελι απέκτησε και παρέα .... Ένα gear s ... Συνεργασία άψογη ....και αμεση!

Η.γ Η 6 ξέρουμε ποτε και αν θα μας έρθει;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο ημερες το νοτελι απέκτησε και παρέα .... Ένα gear s ... Συνεργασία άψογη ....και αμεση!

Η.γ Η 6 ξέρουμε ποτε και αν θα μας έρθει;

 

Με υγεία να το χαρείς. Σκέφτομαι κ γω για την αγορά smart watch κοιτάζω κ κινέζικα κ πιο ακριβά. Θέλω κάποιο να διαβάζει text κ να βλέπω τις Εικόνες μ είτε απ'το note είτε να έχει δική του μνήμη για να τις βλέπω εκεί. Επισης δε θα με χαλούσε να έπαιρνε κ κάρτα σιμ έχεις κάποιο να προτείνεις??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να το χαρείς. Σκέφτομαι κ γω για την αγορά smart watch κοιτάζω κ κινέζικα κ πιο ακριβά. Θέλω κάποιο να διαβάζει text κ να βλέπω τις Εικόνες μ είτε απ'το note είτε να έχει δική του μνήμη για να τις βλέπω εκεί. Επισης δε θα με χαλούσε να έπαιρνε κ κάρτα σιμ έχεις κάποιο να προτείνεις??

 

Το κοίταξα κι εγω αρκετά ... Αλλα περισσότερο μπερδεύτηκα ... Επιδει ειναι πολλα τα χρηματα εχε το νουσου μην πέσεις σε φόλα ...:cry:

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...