Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το κινητο περιπου 2 εβδομαδες.Πριν απο αυτο ειχα ενα galaxy s4 mini.Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι το γεγονος οτι δεν μου βγαζει τις κοκκινες ειδοποιησεις στο συμβολο του facebook η στο mail μου οταν εχω κατι νεο οπως συνεβαινε στο προηγουμενο κινητο μου.ξερει κανεις αν μπορω να κανω κατι για να μου τις εμφανισει;ευχαριστω εκ των προτερων

 

Βάλε τον NOVA και teslaunread

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

S60 5th Edition (Nokia X6)

Πρώτα από όλα δοκίμασε το πρόγραμμα μετεγκατάσταση Motorola που έχει το κινητό σου. Αν δεν τα καταφέρεις υπάρχει και μια άλλη λύση. Υποθέτω πως έχεις Google account. Αν δεν έχεις φτιάξε.

Συνδέσου σε αυτόν και στο κινητό και στον υπολογιστή σου. Πήγαινε στο παλιό κινητό και πάρε αντίγραφο όλων των επαφών στην κάρτα μνήμης για να σου φτιάξει ένα αρχείο .vcf . Ελπίζω να το κάνει. Σε παλιό android το έκανε και νομίζω και σε παλιό Nokia. Μετά παίρνεις το αρχείο που έχει όλες τις επαφές και το αντιγραφείς στον υπολογιστή. Ανοίγεις στον browser τη διεύθυνση http://www.google.com/contacts και έχει κάπου εισαγωγή επαφών. Θα διαλέξεις το αρχείο που αντέγραψες στον υπολογιστή, και αν όλα πάνε καλά σε λίγο θα εμφανιστούν στο κινητό σου.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις μερικές φορές τον αριθμό build εμφανίζεται το ''επιλογές για προγραμματιστές''. Τι ακριβώς είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ότι ακριβώς λέει. Έχει μερικές ρυθμίσεις που δεν είναι και πολύ χρήσιμες για τον πολύ κόσμο αλλά για όσους ξέρουν και θέλουν να το πειράζουν.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ είχα ένα πρόβλημα με την οθόνη εμφανίστηκε μια στάμπα το πήγα στο public και το στείλανε στο service..το service είπε ότι δεν γίνεται και μου έστειλαν μια καινούρια συσκευή η οποία νομίζω δεν προοριζόταν για Ελλάδα..δώστε λίγο τα φώτα σας

 

 

[ATTACH]54018[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις για αυτο εγω 3 συσκευες μου αλαξανε στο public και η τελευταια δεν ηταν για την ελληνικη αγορα η εγγυηση σου ισχυει κανονικα
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ είχα ένα πρόβλημα με την οθόνη εμφανίστηκε μια στάμπα το πήγα στο public και το στείλανε στο service..το service είπε ότι δεν γίνεται και μου έστειλαν μια καινούρια συσκευή η οποία νομίζω δεν προοριζόταν για Ελλάδα..δώστε λίγο τα φώτα σας

 

 

[ATTACH]54018[/ATTACH]

 

Από τη φωτογραφία δείχνει να προοριζόταν για την αγορά της Αγγλίας αλλά και εγώ συμφωνώ ότι αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ είχα ένα πρόβλημα με την οθόνη εμφανίστηκε μια στάμπα το πήγα στο public και το στείλανε στο service..το service είπε ότι δεν γίνεται και μου έστειλαν μια καινούρια συσκευή η οποία νομίζω δεν προοριζόταν για Ελλάδα..δώστε λίγο τα φώτα σας

 

 

[ATTACH]54018[/ATTACH]

 

Mπορεις να μας πεις σε ποιο σημειο ηταν και τι χρωμα ειχε;

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μας πεις σε ποιο σημειο ηταν και τι χρωμα ειχε;

 

Ήταν 1 με 2 εκατοστά πάνω από το home button..στο λευκό έβγαζε ένα χρώμα μπλε στο μαύρο δεν φαινόταν

Link to comment
Share on other sites

Ήταν 1 με 2 εκατοστά πάνω από το home button..στο λευκό έβγαζε ένα χρώμα μπλε στο μαύρο δεν φαινόταν

 

Μεχρι τωρα ειμαστε 3 που το ειχαμε ετσι ακριβως :p

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε 2, ειμαστε 3, ειμαστε 1013...

Φιλε qwers η καινουρια συσκευη εχει ιδια αποχρωση χρωματων με την παλια και ιδια ισσοροπια λευκου;

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Από τη φωτογραφία δείχνει να προοριζόταν για την αγορά της Αγγλίας αλλά και εγώ συμφωνώ ότι αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα.

 

Και εγώ την ιδία συσκευή έχω και την έχω αγοράσει πριν κανένα μήνα περίπου. Είχε manual στα Ελληνικά, η ταινία ασφαλείας ένα απλό χαρτάκι λευκό και το screen protect ανάποδα κολλημένο. Και το δικό σας έτσι ήταν??

Τώρα σαν screen protect πήρα το http://www.ebay.com/itm/271615072649?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT το τζαμί της nillkin δεν εξέχει ιδιαιτέρα

Και σαν θήκη

http://www.ebay.com/itm/FUSION-BUMPER-GEL-CASE-WITH-CLEAR-BACK-COVER-FOR-MOTOROLA-MOTO-G-2-2ND-GEN-/141427562998?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20edbd59f6#ht_408wt_1105

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε 2, ειμαστε 3, ειμαστε 1013...

Φιλε qwers η καινουρια συσκευη εχει ιδια αποχρωση χρωματων με την παλια και ιδια ισσοροπια λευκου;

 

ίδια χρώματα έχει με την πρώτη..και τα ίδια νερά κάνει σε κανα μήνα με βλέπω πάλι service

Link to comment
Share on other sites

ίδια χρώματα έχει με την πρώτη..και τα ίδια νερά κάνει σε κανα μήνα με βλέπω πάλι service

 

Αφου σου την αλλαξανε μπορεις εντος 7 ημερων να την ξανααλλαξεις με καινουρια αφου σου κανει το ιδιο προβλημα. Αυτη ειναι η πολιτικη των public. Φανταζομαι θα σου εκδωσανε νεα αποδειξη. Τωρα αν θελεις να κρατησεις αυτη και οπου το πει ειναι θεμα δική σου. Αυτη που εχεις εχει θερμο η ψυχρο λευκο; αν εχει ψυχρο μαλλον εισαι στην ελλατωματικη παρτιδα. Επισης αν με σβηστη την οθονη κατω απο φως υπο γωνια δεν βλεπεις κατι γραμμουλες σαν τσιπ κατω απο το τζαμι παλι εχεις ρην ελλατωματικη. Η "νεας" γενιας εχουν θερμο λευκο και εμφανιζουν αυτες τις γραμμες στο φως που ειναι το digitizer.

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα έβγαζα τοσο εύκολα πόρισμα πως ανάλογα με την οθόνη είναι 100% ελαττωματική.

 

Αυτή την στιγμή έχω 2 τηλέφωνα μπροστά μου. Το δικό μου αγορασμένο από public και ενός φίλου μου από σκρουτζομάγαζο. Αν τα κοιτάξεις με φως ενώ έχουν σβηστή την οθόνη τους, βλέπεις και στα 2 γραμμές από το digitizer, ωστόσο δεν είναι ίδιες και στα 2. Στο δικό μου είναι σαν σειρές από γραμμές και κουκίδες με ένα μικρό κενό μεταξύ τους, ενώ στο άλλο φαίνονται σαν ανακατεμένες γραμμές και κουκίδες πιο πυκνά τοποθετημένες χωρίς κανένα κενό. Το λευκό είναι ακριβώς το ίδιο και το δοκίμασα σε μέση και σε φουλ φωτεινότητα (εννοείται πως στην αυτόματη δεν μπορεί να είναι αντικειμενική η εντύπωση). Και επίσης κανένα από τα 2 δεν κάνει "νερά". Τουλάχιστον με πίεση 2-3 φορές μεγαλύτερη από τη νορμάλ που ακουμπάς το τηλέφωνο, που ακόμη και τόση είναι εκτός πραγματικότητας να δεχτεί όσο χρησιμοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ έχεις πραγματικό πρόβλημα οφείλουν να στο αλλάξουν. Αλλά σαν πρόβλημα εννοούμε να σου βγάλει κάτι μόνιμο στην απεικόνιση.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εκανε διάφορα παλαβά τελευταία. Οταν το έσβηνα κάποιες εφαρμογές χάνονταν μεχρι που απο σήμερα δεν λειτουργεί η κάμερα. Εχω δειχνει οτι τραβάει φωτογραφία τελικά δεν σώζει τίποτα. Δοκίμασα και στήν εςωτερικη μνήμη και στην sd. Μεχρι και reset έκανα αλλα παλι τίποτα.

Το τηλεφωνο ειναι αγορασμένο το Σεπτέμβρη απο public. Που υπάρχει εξουσιοδοτημένο service ?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πας στο public να δοκιμάσεις;

 

 

Απο εκεί θα ξεκινήσω. Απλά δεν βλέπω να εχει ξανακουστεί κατι για αυτο το πρόβλημα και μαλλον έπεσα στην περίπτωση.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εξουσιοδοτημενο σερβις ειναι η cellcom στην αργυρουπολη οδος αργυρουπολεως 65. Αν εισαι απο αυτα τα προαστια οκ αλλιως ειναι στου διαολου του μανα. Ενα φαουλ της μοτορολα εινσι οτι αυτο ειναι το μονο σερβις οχι μονο σε αττικη αλλα πανελλαδικα. Θα μπορουσε να ειναι και χεοροτετο, να ηταν πχ αρβατο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αναγκαστικα και το πουλησα,Αγορασμενο απο wind hellas στις 21/11/2014 .

Λοιπον πρωτα απο ολα η οθονη εκανε νερα,επειτα εχανε το σημα ενω ηταν απλα στην τσεπη μου ,Ηθελε restart για αν συνελθει.

Το ακουστικο ηταν χαλια,με ακουγαν σαν ρομποτ. Ειχε ρε παιδι μου καποια θεματακια. Εχασα τελικα 40ευρω αλλα ηρεμησα απο τετοιου ειδους προβληματα. Για τα λεφτα του ειναι ΤΕΛΕΙΟ μπορω να πω ακομα και πιο γρηγορο απο το s4 9506 που εχω τωρα...ομως διαφορα προβληματα δεν το αφηνουν να γινει best seller οπως το προηγουμενο το οποιο το ειχα 1 χρονο και κατι.

Με την ελευση των καινουριων παρτιδων λογικα θα λυθουν τα προβληματα ( οπως ειχε γινει και περυσι).

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να το πουλησω και να το ξαναπαρω γιατί μου επεσε και εκανε καποιες αμυχες στην οθόνη αλλά απο τη στιγμη που δεν είναι ορατες με ανοιχτή την οθόνη αλλά μονο με κλειστή σε έντονο φως δεν νομιζω οτι αξίζει το ρίσκο απο τη στιγμη που δεν έχω το θεμα με τα "νερά"...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...