Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό μου το έχει κάνει εμένα μια δυο φορές και με μία κάρτα σιμ όταν είχα μέσα. Υπέθεσα ότι ήταν bug, στο κάνει πάντα;;

 

ναι, πάντα μου το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H κατάσταση περιπλέκεται αρκετά όταν υπάρχουν διαφορετικές επαφές σε sim και σε gmail(πόσο μάλλον σε 2 gmail). Δεν ξέρω με ποια λογική δουλεύει το τηλέφωνο(πρόσφατα το πήρε μια γνωστή μου και ομολογώ ότι είναι λίγο μπέρδεμα), αλλά θα πρότεινα να γίνει ένα νοικοκύρεμα σε έναν λογαριασμό google και έπειτα επιλογή να εμφανίζεται μόνο αυτός.
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καθόλου επαφές σε sim. το ένα gmail είναι επαγγελματικό με τα mail του και τις επαφές του.

το άλλο είναι αντίστοιχα προσωπικό με τα mail του και τις επαφές του.

ο κατάλογος που έχω είναι προσαρμοσμένος να εμφανίζει τις επαφές και των δύο mail.

γιατί δεν κάνει αναγνώριση στην δεύτερη εισερχόμενη κλήση στην ενεργή sim που ήδη μιλάω, δεν το καταλαβαίνω...

δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση να τροποποιήσω!

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ πολύ για την εποιβεβαιωση, το έκανα και γω και όλα μου έτρεξαν απροβλημάτιστα (ξεκλείδωμα, ρουτ, xposed)!

 

 

 

Αυτό μου το έχει κάνει εμένα μια δυο φορές και με μία κάρτα σιμ όταν είχα μέσα. Υπέθεσα ότι ήταν bug, στο κάνει πάντα;;

 

 

Και μία ερώτηση να κάνω σχετικά με τις σιμ.

Θέλω με ένα widget να απενεργοποιώ την μία σιμ από τις δύο. Όχι τα data μόνο, αλλά εντελώς! Εως τώρα το κάνω από τις ρυθμίσεις και θα έλεγα ότι θέλει πολλά "ταπ" για να το κάνω (γι'αυτο θέλω και widget). Έχει κάποιος κάτι υπ'όψιν του; Βρήκα κάτι αλλά λειτουργεί με mediatek τσιπάκια μόνο άρα όχι με το δικό μας κινητό...

 

Ισως να γίνεται με ενα απλό διακόπτη, να την βάζεις σε κατάσταση πτήσης.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, η λειτουργία πτήσης επενεργεί σε όλες μαζί τις ασύρματες συνδέσεις. Και για widget χλωμό το κόβω να υπάρχει κάτι.

 

 

ζητω συγνωμη αν εχει ξανα ειπωθεί στο θεμα

 

 

το μοτο G με μονη καρτα σιμ δεν υπαρχει στην αγορα;

Όχι, εισάγεται το dual sim μοντέλο. Υπάρχει και απλό αλλά δεν έρχεται εδώ μόνο σε άλλες χώρες. Δεν ξέρω αν έχει θέμα ένα τέτοιο με τις μπάντες των κινητών εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα πάρω το moto g στον αδερφό μου αύριο από τα public. Τι πρέπει να προσέξω τις πρώτες μέρες για DOA; Είδα ότι λέτε για πρόβλημα με νερά στην οθόνη. Μπορεί να το περιγράψει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αν όπως το δουλεύεις παρατηρείς νερά κάτω από το σημείο που πατάει το δάχτυλό σου τότε το πας πίσω. Αλλά δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό είναι φυσιολογικό.

 

Φυσιλογικο ; Απο ποτε φιλε ; Σε ΛΕυκο που εχει φιλος μου δεν κανει νερα οση δυναμη και να βαλεις,στο δικο μου που ειχα σε μαυρο εκανε ειτε δυνατα ειτε απαλα ! Στο S 4 που εχω τωρα δεν κανει τιποτα τρελο η οθονη !

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μένα έκανε μια φορά που το δοκίμασα αλλά με πολλή δύναμη.Να το πάω πίσω?

 

Αν εχεις υπομονη και γερα νευρα να το πας πισω,αν σου πουν για αλλαγη οθονης πουλησε το οπως εκανα εγω.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα moto g που έχω πιάσει στα χέρια μου κάνουν νερά αν και μόνο ΑΝ επίτηδες ασκήσεις τέτοια δύναμη που ξεπερνάει κατά πολύ την πίεση που είναι σχεδιασμένο να του ασκηθεί. Να τα πάμε πίσω και οι 4;
Link to comment
Share on other sites

με τι καθεστε και ασχολειστε ρε παιδια ελεος, απολαυστε το κινητακι στα λεφτα του και παραπανω σκορπιζει πονο παντου.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

με τι καθεστε και ασχολειστε ρε παιδια ελεος, απολαυστε το κινητακι στα λεφτα του και παραπανω σκορπιζει πονο παντου.

 

Αυτοί που επιμένουν να πατήσουμε με δύναμη το τηλέφωνο για να βγάλει πρόβλημα,πιστεύω ότι αν αγοράσουν ferrari θα προσπαθήσουν να την παρκάρουν στο πεζοδρόμιο και θα γκρινιάζουν γιατί θα σπάνε τις ποδιές του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Anyway,μέλος πλέον και γω της παρέας με ένα μαύρο ελληνικό από.....birdphone.Έχει και το νεότερο digitizer!

Στο Antutu αφού φόρτωσα ένα σωρό εφαρμογές και με 300mb ελεύθερη ram μου έβγαλε 18500.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και τις δυο sim του moto g. Έχω μια voda και μια cosmote. Οι επαφές μου είναι όλες αποθηκευμένες σε δύο gmail.

Όταν μιλάω - κυρίως στην voda - που κάνω και τις περισσότερες κλήσεις και έχω δεύτερη εισερχόμενη κλήση στη voda από αποθηκευμένο αριθμό, δεν μου εμφανίζει το όνομα του καλούντος αλλά μόνο τον αριθμό του.

Στις λίστα με τις αναπάντητες μετά εμφανίζονται όλα κανονικά.

Έχετε καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

Αυτό γίνεται γιατί οί επαφές είναι και στα δύο mail ...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με τον στοκ launcher να αφαιρέσουμε τη μπάρα της Google;

Επίσης παρατηρώ ότι παρόλο που ενεργοποιω το battery saver μόλις ξαναμπω μου του έχει κλειστό. Σας το κάνει και σας;

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο πρώτο και ναι στο 2ο. Υπομονή για το lollipop που έχει πιο καλό battery saver.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Kάτι τελευταίο.Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ανάβει την οθόνη περνώντας το χέρι από πάνω ας πούμε για να μην πατάμε συνέχεια το κουμπί?

Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά a/b/g/n όπως διαφημίζει το Public ή b/g/n?

Όχι. b/g/n είναι. Τα καταστήματα είναι εύκολο να κάνουν τέτοια λάθη, για αυτό καλύτερα να κοιτάμε το site του κατασκευαστή ή κάποιο άλλο πιο αξιόπιστο που αναφέρει χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...