Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ φίλε. αλλο πρόβλημα που διαπίστωσα είναι το touch screen. πατάω ενα γράμμα στο viber και μετα κάνει κατι τρελλά. βγαίνει απο το viber, πατάει μόνο του γραμματα, στελνει το μυνημα μονο του λες και τρελαίνεται η οθόνη. ειναι ελλατωματικό λέτε? Να το παω πίσω αυριο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η θήκη φταίει. Η αυθεντική πάντα ανοίγει την οθόνη. Θέμα ασφαλείας γιατί να υπάρχει;

 

Μαγνήτης και κεραία...Δεν ξέρω.Είμαι άσχετος και ρωτάω :O .

Τελικά το έφτιαξα.Έκοψα ένα κομάτι αλουμινόχαρτο και το έβαλα ανάμεσα στο μαγνήτη και το εσωτερικό καπάκι της θήκης.

Μόνο αρνητικό ύστερα από την πατέντα ότι είναι έτσι το κούμπωμα που δεν κάθεται ίσια το τηλέφωνο πάνω στο τραπέζι.

Έχει όμως θήκες για δίπλωμα-πάσο-ταυτότητα που ήθελα :D .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε. αλλο πρόβλημα που διαπίστωσα είναι το touch screen. πατάω ενα γράμμα στο viber και μετα κάνει κατι τρελλά. βγαίνει απο το viber, πατάει μόνο του γραμματα, στελνει το μυνημα μονο του λες και τρελαίνεται η οθόνη. ειναι ελλατωματικό λέτε? Να το παω πίσω αυριο?

 

Αν το κάνει αυτό παντού τότε μάλλον έχει πρόβλημα. Ναι, πήγαινέ το πίσω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τη σύνδεση σε ηχοσύστημα αυτοκινήτου με USB; Βλέπει το κινητό σαν δίσκο USB και επιλέγεις τραγούδια; Νομίζω λέγεται λειτουργία USB host. Φορτίζει ταυτόχρονα;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, usb host λέγεται η δυνατότητα μέσω αντάπτορα (otg) να συνδέεις άλλες συσκευές usb στο κινητό (φλασάκια,ποντίκι κλπ). Αυτό που λες σε άλλες συσκευές μπορεί να δουλεύει σε άλλες όχι. Είναι σίγουρα μπέρδεμα γιατί ίσως δεν παίζει από την εξωτερική sd που έχεις βάλει, αλλά μόνο από τη μνήμη του κινητού. Σίγουρα θα φορτίζει, αλλά αν βγάζει π.χ. 500mA η usb θύρα του ηχοσυστήματος δεν θα είναι και ότι πιο γρήγορο. Δοκίμασέ το πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεταφέρονται.

 

Ευχαριστώ και κάτι ακομα.από παιχνίδια πως πάει έχετε δοκιμάσει να παίξετε στο συγκεκριμένο κινητό???Στο κουτί από ότι διάβασα δεν συμπεριλαμβάνονται ακουστικά και φορτιστή,όντως δεν έχει??

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν με ενδιαφέρει, ένα real racing που είχα βάλει δεν είχε το παραμικρό θέμα. Σωστά, δεν περιλαμβάνει φορτιστή και ακουστικά, παρά μόνο καλώδιο usb.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, την περασμενα βδομαδα πηρα και εγω εν moto g 2nd gen απο skroutzμαγαζο (kaizerstore). στην αρχη ολα οκ φορτισε και ξεκινησα τη χρηση.τη δευτερη μερα πηγα να το φορτισω και η φορτιση σταματησε στο 56%.απο τοτε οποτε το φορτιζα απο πριζα ή μεσω υπολογιστη το εικονιδιο εδειχνε τον κεραυνο αλλα στο status της μπαταριας εγραφε οτι δεν φορτιζει και το ποσοστο εμενε περιπου στο 2%.

Το σαββατο το πηγα πισω στο μαγαζι με την ελπιδα οτι θα το αντικαταστησουν.Εκει μου ειπαν οτι πρεπει να παει για ελεγχο στην αντιπροσωπεια και οτι δεν το καλυπτει το DOA γιατ κατα το ανοιγμα δουλεψε κανονικα.

Μηπως επρεπε να επιμεινω στην αντικατασταση ή οντως ετσι ειναι?

Επισης γνωριζει καποιος ποσο διαστημα παιρνει περιπου να το εχω πισω?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, την περασμενα βδομαδα πηρα και εγω εν moto g 2nd gen απο skroutzμαγαζο (kaizerstore). στην αρχη ολα οκ φορτισε και ξεκινησα τη χρηση.τη δευτερη μερα πηγα να το φορτισω και η φορτιση σταματησε στο 56%.απο τοτε οποτε το φορτιζα απο πριζα ή μεσω υπολογιστη το εικονιδιο εδειχνε τον κεραυνο αλλα στο status της μπαταριας εγραφε οτι δεν φορτιζει και το ποσοστο εμενε περιπου στο 2%.

Το σαββατο το πηγα πισω στο μαγαζι με την ελπιδα οτι θα το αντικαταστησουν.Εκει μου ειπαν οτι πρεπει να παει για ελεγχο στην αντιπροσωπεια και οτι δεν το καλυπτει το DOA γιατ κατα το ανοιγμα δουλεψε κανονικα.

Μηπως επρεπε να επιμεινω στην αντικατασταση ή οντως ετσι ειναι?

Επισης γνωριζει καποιος ποσο διαστημα παιρνει περιπου να το εχω πισω?

ευχαριστω πολυ.

Γνωστή τακτική του συγκεκριμένου καταστήματος....DOA ισχύει κανονικά για 7 ημέρες...Τώρα αν έχουν εφεύρει δική τους έννοια για το DOA δεν αφορά εσένα.Τους το πας, ενημερώνεις Γραμματεία Καταναλωτή και γίνονται πρόβατα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το Portal WiFi Hotspot σας δουλεύει και με τις δύο sim? Εμένα μου δουλεύει μόνο με τη κάρτα που βρίσκεται στη θέση 1. Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Ενεργοποιω δηλαδή τα δεδομένα στη sim1 και έχω internet στο laptop. Ενεργοποιω τα δεδομένα στη sim2 και δεν έχω ενώ μου δείχνει οτι συνδέεται..

Edited by HOC_MODO
992
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι αγορα εγινε 16-12 και το πηρα στα χερια μου 23-12 (ηταν δωρο) οποτε το προβλημα διαπιστωθηκε μετα τις 7 ημερες.επισης ηδη το εχουν στειλει στην αντιπροσωπεια για ελεγχο.οποτε σε αυτη την περιπτωση αναγκαστικα περιμενω?
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι αγορα εγινε 16-12 και το πηρα στα χερια μου 23-12 (ηταν δωρο) οποτε το προβλημα διαπιστωθηκε μετα τις 7 ημερες.επισης ηδη το εχουν στειλει στην αντιπροσωπεια για ελεγχο.οποτε σε αυτη την περιπτωση αναγκαστικα περιμενω?

Τότε ναι, περιμένεις...Και τώρα μέσα στις γιορτές πάμε για μετά τα Φώτα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το Portal WiFi Hotspot σας δουλεύει και με τις δύο sim? Εμένα μου δουλεύει μόνο με τη κάρτα που βρίσκεται στη θέση 1. Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Ενεργοποιω δηλαδή τα δεδομένα στη sim1 και έχω internet στο laptop. Ενεργοποιω τα δεδομένα στη sim2 και δεν έχω ενώ μου δείχνει οτι συνδέεται..

Μόλις το δοκίμασα. Wi-Fi Hotspot και δεδομένα από την SIM1(Cosmote) και δουλεύει κανονικά. Στο καπάκι χωρίς να κλείσω το hotspot αλλάζω τα δεδομένα από τις ρυθμίσεις διπλής SIM στην SIM2(Vodafone) και μετά από λίγα δευτερόλεπτα που κάνει για να πραγματοποιήσει την εναλλαγή δουλεύει μια χαρά στην άλλη συσκευή που παίρνει wi-fi.

 

για το προβλημα εχει κανεις καμια ιδεα?

υπαρχει το ενδεχομενο να μην το καλυψει η εγγυηση?

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Για ποιο λόγο να μην το καλύψει αν είναι όντως πρόβλημα του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Πες δεν είχα φορτιστή και το φορτίζω στο PC μου. Καλού κακού κάνε καμιά επαναφορά μπας και είναι software θέμα να δεις πως συμπεριφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

Αν την ώρα που φορτίζω παίζει κάνα βίντεο ή καμιά μουσικούλα επηρεάζει την ζωή της μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βγάλει άκρη.

Στο μενού του κινητού, στις ρυθμιστικές πληροφορίες γράφει:

Head:1.52

Body:0.894.

Στο βιβλιαράκι της ελληνικής αντιπροσωπίας λέει:

Πρότυπο ICNIRP:

Κεφάλι: 0.687

Σωμα:0.520

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που το λες έχεις δίκιο.Δεν το είχα δει.Άρα το 2ο είναι συγκρίσιμο με τα νούμερα των υπολοίπων μιας και είναι σύμφωνο με τους διεθνής κανόνες μέτρησης.

Πάντως η Motorola βάζει τρομερές κεραίες στις συσκευές της.

Edit.Ανακάλυψα πρόβλημα.Έχει θέμα το επιταχυνσιόμετρο.Στον οριζόντιο άξονα στο check my android δίνει τιμή -4.Δοκίμασα soft reset αλλά και κινήσεις σε σχήμα 8 που είδα ότι συνιστούν πολλί αλλά παραμένει.Κάποια πρόταση?

Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ μιας και είναι το θέμα στους αισθητήρες? Χρησιμοποιώ google maps και route 66 πολύ, γιατί μετακόμισα Όσλο και δεν ξέρω ακόμα την πόλη καλά.

 

Ενώ στην ξενάγηση με αυτοκίνητο είναι μια χαρά, όταν ορίσω ξενάγηση με τα πόδια έχει θέμα στο που "κοιτάει" το κινητό. Μπορεί να περπατάω προς μια κατεύθυνση δηλαδή, ακολουθώντας την διαδρομή που έχω ορίσει, και το βελάκι του "χαρακτήρα μου" να δείχνει ότι κοιτάω και περπατάω σε άσχετη κατεύθυνση. Φυσικά ο κύκλος προχωράει προς τα εκεί που όντως κατευθύνομαι, αλλά το βελάκι δείχνει άσχετες κατευθύνσεις.

 

Αυτό που μου κάνει φοβερή εντύπωση είναι ότι το ίδιο ακριβώς πράγμα κάνει και το δικό μου (Moto G 2nd gen), και της αρραβωνιαστικιάς μου (Moto G 1st gen) αλλά και ένα παλιό Neo V που έχω. Και μας το έκανε και στην Ελλάδα, όχι μόνο εδώ. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει? Αν είναι εφικτό μπορείτε να το δοκιμάσετε σε κάποια διαδρομή με τα πόδια? Μου φαίνεται τρελό να είναι σύμπτωση και στις 3 συσκευές το ίδιο πρόβλημα.

 

Edit: Μόλις συνειδητοποίησα ότι το μήνυμά μου συνέπεσε με την αλλαγή του χρόνου στην Ελλάδα! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους τους συνφορουμίτες!

Edited by hondacivic_s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...