Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι επιλογή κάνεις στο service menu να ξέρεις ότι δεν διατηρείται μετά από restart.

 

Για να χάνει τελείως το σήμα το άλλο όταν το έχεις ορίσει σε wcdma only, πάει να πει ότι στην περιοχή που βρίσκεσαι είναι χάλια το 3G, πράγμα που εξηγεί απόλυτα τη συμπεριφορά του motorola.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα κάνω υπομονή και θα το τεσταρω πιο ενδελεχώς.Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις!Τελευταία ερώτηση από 'μένα.Χρησιμοποιώ φορτιστή από PS vita με 1.5A output.Όσο φορτίζει και το σκαλιζω o chrome κάνει κολλήματακια στο scrolling.Να δοκίμασω φορτιστή μικρότερης έντασης;
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, είναι θέμα φορτιστή αυτό, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έχει να κάνει με την ένταση του ρεύματος φόρτισης. Δοκίμασε με άλλον και δες. Εγώ χρησιμοποιώ έναν στο 1Α και έναν στα 2Α από tablet lenovo και μέχρι στιγμής δεν το έχω συναντήσει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες. Εδω και λιγες μερες μού εχει βγαλει ενα παραξενο προβλημα, αλλα δεν ξερω που να το ποσταρω. Οταν προσπαθω να μεταφερω μια εφαρμογη απο το κινητο στην καρτα (π.χ. Astro, Instagram, ES file explorer για να αναφερω τρεις συγκεκριμενες) μου λεει οτι "δεν υπαρχει επαρκης διαθεσιμος χωρος στην καρτα". Φυσικα, η καρτα εχει 25 GB ελευθερο χωρο, οποτε δεν τιθεται τετοιο θεμα (και 1,4 GB ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη)... Μπορει να φανταστει κανεις τι μπορει να εχει παιχτει; Με Λολιποπ ειμαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες. Εδω και λιγες μερες μού εχει βγαλει ενα παραξενο προβλημα, αλλα δεν ξερω που να το ποσταρω. Οταν προσπαθω να μεταφερω μια εφαρμογη απο το κινητο στην καρτα (π.χ. Astro, Instagram, ES file explorer για να αναφερω τρεις συγκεκριμενες) μου λεει οτι "δεν υπαρχει επαρκης διαθεσιμος χωρος στην καρτα". Φυσικα, η καρτα εχει 25 GB ελευθερο χωρο, οποτε δεν τιθεται τετοιο θεμα (και 1,4 GB ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη)... Μπορει να φανταστει κανεις τι μπορει να εχει παιχτει; Με Λολιποπ ειμαι.

 

Τρελα! Επεσε η μπαταρια εντελως (δεν το ειχα καταλαβει) και το ανοιξα μολις πριν απο λιγο. Ξαναδοκιμασα τη μετακινηση, μεταφερθηκαν ολα κανονικα. Καταλαβα οτι εκανα λαθος και μετεφερα μια εφαρμογη που δεν λειτουργει σωστα στην sd card, οποτε προσπαθησα να την επαναφερω στη μνημη του κινητου.

 

Guess what: "Δεν ηταν δυνατη η μετακινηση της εφαρμογης" :ninja:

Edited by jonkyr
Link to comment
Share on other sites

H εσωτερική μνήμη αποθήκευσης της συσκευής φαίνεται σαν κάρτα sd, με αριθμό 0 έναντι 1 της εξωτερικής sd που τοποθετείς. Αν σε κάποια φάση έβγαλε μήνυμα ότι ήταν γεμάτη, μιλάει για αυτήν λογικά και όχι για την εξωτερική που μπορεί όντως να είχε 25gb ελεύθερο χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Μαρκ, χρησιμοποιησα το AppMgr III για τη μετακινηση των εφαρμογων. Οταν αρχισε να βγαζει τα error μνμ, πηγα απευθειας στις ρυθμισεις του κινητου (εφαρμογες->μετακινηση) και παλι τα ιδια both ways οπως περιεγραψα παραπανω.

 

Οποτε το 0 και το 1 (που φαινεται απο το ES αν θυμαμαι καλα) δεν ισχυει στην προκειμενη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα η ονομασία αν είναι 0 ή 1 όσο το γεγονός ότι για να σου βγάζει ότι γέμισε κάτι δεν πάει καλά και το πιθανότερο είναι να έγραφε στην εσωτερική μνήμη.

 

Είμαι της άποψης πως είναι καλύτερα με κάποια εφαρμογή όπως το link2sd που φτιάχνεται 2ο partition στην κάρτα και τις μεταφέρει εκεί, παρά να είναι χύμα στο κύριο διαμέρισμα της κάρτας. Δεν θυμάμαι αν απαιτεί root ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το σκεπτικο σου. Αλλα απο την αλλη τα γεγονοτα ειναι αδιαψευστα. Αρχικα δεν εγραφε σε αυτο που ονομαζει "καρτα sd" (0 ή 1, δεν εχει σημασια οπως λες). Στη συνεχεια "αποφασισε" οτι δεν θα γραφει σε αυτο που ονομαζει "μνημη τηλεφωνου" (το αντιθετο)! Αυτο ειναι το προβλημα μου. Ειναι αδυνατον να εχουν προβλημα το ενα ή το αλλο εναλλαξ, αναλογα με τα κεφια του κινητου, ειδικα οταν υπαρχει ελευθερος χωρος και στα δυο.

 

Το link2sd αν δεν κανω λαθος ειναι το σημερινο AppMgr III. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος για να πω την αληθεια μου, ισως κανω λαθος.

 

Καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Και τελικα, δεκα λεπτα μετα το χθεσινοβραδινο ποστ διαπιστωσα ενα τρομερο battery drain που δεν μπορω να εξηγησω. Προερχεται απο την εφαρμογη "Μέσα" που ηδη μου τρωει την μπαταρια μετα τη φορτιση που του εκανα το βραδυ.

 

Κοιταξε εδω:

 

Αυτη ηταν η εικονα χθες το βραδυ, στις 02.30 περιπου...

http://i.imgur.com/c9b7UBR.png?1

 

http://i.imgur.com/zmwQPRq.png?1

 

Οι εφαρμογες που ετρεξαν συνολικα ηταν αυτες:

http://i.imgur.com/qYELW1q.png?1

 

Ξεχασα να παρω screenshot της οθονης, αλλα ηταν λιγα λεπτα... Περιπου 20', ισως και λιγοτερα. Ομως αυτο ηταν το παραξενο:

http://i.imgur.com/NtWwriJ.png?1

 

Η απολυτη τρελα! Οπως βλεπετε γραφει "02.35" το ρολοι στις παραπανω φωτο. Βαζω τον φορτιστη και κοιταξτε κατω γωνια δεξια την ανοδο της μπαταριας απο το 1% στο 5% και το ρολοι στη φωτο!

http://i.imgur.com/BiLVgJq.png?1

 

Τελος, σημερα το πρωι βγαζω τον φορτιστη. Τσεκαρω το κινητο 20' αργοτερα και βλεπω αυτο:

http://i.imgur.com/pZpNSPe.png?1

 

Ειναι προφανες οτι "κατεβαζει" κατι, ομως ΔΕΝ το εχω βαλει ονλαιν (wifi ή data). Ηδη εφτασε στο 95% (15 λεπτα μετα το screenshot) και λεει οτι η μπαταρια ειναι για 11 ωρες. Τι κανουμε;;;;;;

Edited by jonkyr
Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση (εκτός από το να κάνεις restart που πιστεύω θα το έχεις δοκιμάσει ήδη), πήγαινε στις εφαρμογές και βρες όλες που έχουν το ίδιο εικονίδιο με αυτό που σου βγάζει ως "μέσα" στα στατιστικά μπαταρίας και κάνε τους εκκαθάριση δεδομένων.

 

Όσο για το άλλο που λέγαμε εχθές, αυτό εδώ είναι το link2sd, που είναι διαφορετικό από το appmgr 3(από ότι λέει στην περιγραφή το τελευταίο είναι το πρώην app2sd). Δυστυχώς θέλει root από ότι βλέπω. Το είχα δοκιμάσει σε ένα tablet που είχε μικρή μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών, και με είχε σώσει.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως εκανα ρισταρτ, δεν τιθεται θεμα. Τελικα σκεφτηκα οτι ενα wipe cache ισως βοηθουσε, οπως κι συνεβη. Η μπαταρια ειναι στα φυσιολογικα της τωρα, το "Μεσα" εχει εξαφανιστει.

 

Οσον αφορα σo "Μεσα", δεν υπαρχει στη λιστα εφαρμογων. Με το ιδιο ακριβως εικονοδιο υπαρχει το "Ληψεις" και δεν εχει δεδομενα να του εκκαθαρισω (ειναι μηδενικα), αλλα προφανως συνεβη διοτι του εκανα wipe cache ηδη. Θα το εχω υποψη μου την επομενη φορα, αν κι ευχομαι να μην το ξαναδω.

 

Οσον αφορα στο link2sd, προφανως και δεν μπορω να το βαλω αφου δεν ειμαι ρουτ. Παμε ομως στα νεα "ανεκδοτα"... Η εφαρμογη που κατα λαθος μετεφερα στην καρτα sd και δεν μπορουσα να επαναφερω στο τηλεφωνο ηταν το booking.com. Πηγα μολις τωρα να τσεκαρω αν μπορω να κανω μεταφορα μετα το wipe cache και δεν υπαρχει στο κινητο ή στην καρτα! Διεγραφη! Μπηκα στο Play, το κατεβασα μολις σαν νεα εφαρμογη. Το ανοιξα και τα στοιχεια μου ειναι κανονικα περασμενα, ουτε κωδικους ζηταει ουτε τπτ! Ενας Θεος ξερει ποιες αλλες εφαρμογες εχουν πλεον εξαφανιστει (αλλα προφανως χωρις να εχουν διαγραφει τα δεδομενα)!

Link to comment
Share on other sites

Σαφως εκανα ρισταρτ, δεν τιθεται θεμα. Τελικα σκεφτηκα οτι ενα wipe cache ισως βοηθουσε, οπως κι συνεβη. Η μπαταρια ειναι στα φυσιολογικα της τωρα, το "Μεσα" εχει εξαφανιστει.

 

Οσον αφορα σo "Μεσα", δεν υπαρχει στη λιστα εφαρμογων. Με το ιδιο ακριβως εικονοδιο υπαρχει το "Ληψεις" και δεν εχει δεδομενα να του εκκαθαρισω (ειναι μηδενικα), αλλα προφανως συνεβη διοτι του εκανα wipe cache ηδη. Θα το εχω υποψη μου την επομενη φορα, αν κι ευχομαι να μην το ξαναδω.

 

Οσον αφορα στο link2sd, προφανως και δεν μπορω να το βαλω αφου δεν ειμαι ρουτ. Παμε ομως στα νεα "ανεκδοτα"... Η εφαρμογη που κατα λαθος μετεφερα στην καρτα sd και δεν μπορουσα να επαναφερω στο τηλεφωνο ηταν το booking.com. Πηγα μολις τωρα να τσεκαρω αν μπορω να κανω μεταφορα μετα το wipe cache και δεν υπαρχει στο κινητο ή στην καρτα! Διεγραφη! Μπηκα στο Play, το κατεβασα μολις σαν νεα εφαρμογη. Το ανοιξα και τα στοιχεια μου ειναι κανονικα περασμενα, ουτε κωδικους ζηταει ουτε τπτ! Ενας Θεος ξερει ποιες αλλες εφαρμογες εχουν πλεον εξαφανιστει (αλλα προφανως χωρις να εχουν διαγραφει τα δεδομενα)!

 

εφαρμογη "Μεσα" δεν υπαρχει

υπαρχει η εφαρμογη "Ληψεις"

 

πραγμα που σημαινει για μενα οτι δεν γλυτωνεις το wipe cache/data + factory reset με οτι συνεπαγεται αυτο.

 

οτι αφορα την εφαρμογη που μεταφερει εγω χρησιμοποιω το AppMgr III (App 2 SD) την δωρεαν εννοειτε και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ενας φιλος μου εκανες δοκιμες με moto G 2d gen custom roms και εχει πολλα προβληματα το κινητο. Με ρωτησε που να βρει την original stock rom αλλα δεν γνωριζω που. Εχει καποιος καποιο λινκ? Ευχαριστω :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Με ρωτησε που να βρει την original stock rom αλλα δεν γνωριζω που. Εχει καποιος καποιο λινκ? Ευχαριστω :)

 

Υπάρχει διαθέσιμη στο xda με οδηγίες, το έχω κάνει πολλές φορές.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3054303

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη "Μεσα" δεν υπαρχει

υπαρχει η εφαρμογη "Ληψεις"

 

πραγμα που σημαινει για μενα οτι δεν γλυτωνεις το wipe cache/data + factory reset με οτι συνεπαγεται αυτο.

 

οτι αφορα την εφαρμογη που μεταφερει εγω χρησιμοποιω το AppMgr III (App 2 SD) την δωρεαν εννοειτε και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

Μια ματια στις φωτο παραπανω θα σε πεισει. Ισως οχι οτι υπαρχει τετοια εφαρμογη, αλλα οτι σιγουρα "υπαρχει" :)

 

Προς το παρων μια χαρα παει το μηχανακι μετα το wipe cache. Data ή factory reset δεν χρειαστηκε να κανω, θα δουμε στη συνεχεια. Αλλα νομιζω οτι δεν ειναι αναγκη να σπευσω αμεσως για επαναφορα εργοστασιακων, δεν θεωρω οτι βγαινουν ασφαλη συμπερασματα ακομα.

 

Οπως εγραψα επισης παραπανω, το AppMgr III χρησιμοποιω κι εγω αλλα ουσιαστικα αυτο ηταν που μου εβγαλε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ματια στις φωτο παραπανω θα σε πεισει. Ισως οχι οτι υπαρχει τετοια εφαρμογη, αλλα οτι σιγουρα "υπαρχει" :)

 

Προς το παρων μια χαρα παει το μηχανακι μετα το wipe cache. Data ή factory reset δεν χρειαστηκε να κανω, θα δουμε στη συνεχεια. Αλλα νομιζω οτι δεν ειναι αναγκη να σπευσω αμεσως για επαναφορα εργοστασιακων, δεν θεωρω οτι βγαινουν ασφαλη συμπερασματα ακομα.

 

Οπως εγραψα επισης παραπανω, το AppMgr III χρησιμοποιω κι εγω αλλα ουσιαστικα αυτο ηταν που μου εβγαλε το προβλημα.

 

φιλε μου δεν με καταλαβες

 

δεν εχω αντιρρηση για τις φωτογραφιες που ανεβασες ουτε εχω αντιρρηση οτι στο δικο σου τηλεφωνο υπαρχει εφαρμογη "μεσα"

 

ισως να μην το προσεξες αλλα εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και εφαρμογη με το εικονιδιο αυτο υπαρχει μονο "ληψεις" δεν υπαρχει καμια εφαρμογη "μεσα" πραγμα που σημαινει η οτι δεν εκανες κατι σωστα με την εφαρμογη που αναφερα η οποια δουλευει τελεια (σε σχεση με π.χ Cleanmaster)

 

η εχει πειραχτει κατι αλλο

 

για αυτο σου ειπα οτι δεν γλυτωνεις απο wipe cache/data + factory reset.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Στα γενικά στατιστικά μπαταρίας μπορεί αυτό που φαίνεται να είναι κάποια κατηγορία. Π.χ. δεν υπάρχει εφαρμογή οθόνη, αλλά έχεις ποσοστό για το ρεύμα που κατανάλωσε. Έτσι και τα μέσα κάτι αντίστοιχο πρέπει να είναι. Υπάρχουν 2 εφαρμογές με το ίδιο εικονίδιο, στο δικό μου τηλέφωνο τουλάχιστον. Το λήψεις και το πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων. Μία από τα 2 έκανε τη δουλειά και όχι κάτι που έκανε κατά λάθος ο φίλος μας. Απλά κάτι έτυχε να χρησιμοποιήσει κάποια από τις 2 εφαρμογές. Επίσης, το πως διαβάζουμε τα στιτιστικά παίζει ρόλο. Μπορεί να φαίνεται ότι είναι πρώτο στη λίστα, αλλά γράφει 5% και 45 λεπτά. Δεν είναι κάτι και τόσο τρομερό. Περισσότερο βλέπω εγώ ότι κοκκινίζει το σήμα κινητής, άρα για πολύ μεγάλο ποσοστό ήταν σε περιοχή που είχε οριακό σήμα και σίγουρα του έφαγε αρκετό ρεύμα αυτό. Το περίεργο, τώρα που το ξαναβλέπω καλύτερα, είναι πως από το 85% περίπου στις 00:00 που φαίνεται να μπήκε σε flight mode, στις 03:00 είχε παέι στο 1%.

 

Προσωπικά, όσο είχα το Moto G θυμάμαι να είχα κάνει αρκετές φορές factory reset. Τις πρώτες 3-4 φορές όλο κάτι συνέβαινε και είχε battery drain και διάφορα lags. Την 5η φορά νομίζω, δεν ξέρω πως έκατσε αλλά το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε. Πήγαινε πολύ καλύτερα και σε θέμα απόδοσης και μπαταρίας. Δεν ξέρω πως και αν μπορεί να εξηγηθεί αυτό. Τώρα που έχω ένα moto e που φόραγε την 5.0.2 από τη μάνα του(που είναι σχεδόν το ίδιο hardware και το σύστημα είναι πανομοιότυπο), δεν έχει κανένα αντίστοιχο θέμα μετά από 2-3 μήνες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω μια ιδέα τώρα που το είδα. Το ίδιο πρόβλημα μου είχε εμφανιστεί κάποια στιγμή και εμένα,με πρώτα στην κατανάλωση μπαταρίας τα μέσα.Ήταν όταν χρησιμοποιούσα μια εφαρμογή ''gravity sensor'' ή κάπως έτσι που ήθελε το γυροσκόπιο για να ενεργοποιεί την οθόνη και ύστερα ακόμη με μια άλλη που χρησιμοποιούσε τον αισθητήρα εγγύτητας για τον ίδιο λόγο.
Link to comment
Share on other sites

@zero, δεν το ειπα για να μαλωσουμε. Απλα ανεφερα οτι δεν χρειαστηκε κατι αλλο περαν του wipe cache για να στρωσει (προσωρινα) :)

 

@Mark, οπως ακριβως τα λες ειναι. Το θεμα του σηματος με εξεπληξε κι εμενα. Ωστοσο, εκεινο το διαστημα (λιγο πριν τα μεσανυχτα του Σαββατου ως τις 02.00-02.30) ημουν σε φιλικο σπιτι οπου περιπου τα μεσανυχτα εσκασε μνμ στο τηλεφωνο του οικοδεσποτη μας (wind εχουμε και οι δυο) για χαμενη κληση. Συζητουσαμε οτι στο σπιτι τους κανει κατι κουλα (χανει σημα στα καλα καθουμενα κλπ) και κοιταζα εγω το κινητο μου με δυο καρτες wind, οπως και της συζυγου μου (επισης wind) για να εξηγησουμε οτι "μια χαρα χαρα ειναι το σημα μας". Προφανως ηταν λαθος :D

 

Παντως ειναι σιγουρο οτι μια απο τις δυο εφαρμογες που ανεφερες (αυτες εχω κι εγω στο κινητο) εκανε τη ζημια του. Το παρακολουθω παντως.

 

@Raptor, δεν εχω καποια τετοια εφαρμογη σιγουρα. Για να πω την αληθεια, δεν θυμαμαι να εχω βαλει καποια εφαρμογη τελευταια, αλλα θα το κοιταξω.

 

Καλημερα σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις που ειναι η ρυθμιση για τισ εφαρμογες που κατεβαζαινουν να εμφανιζονται μεσα στο μενου με χρονολογικη σειρα κ οχι με αλφαβητικη?? Εχω φαει κολλημα κ δεν μπορω να το βρω!!:mad::mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις που ειναι η ρυθμιση για τισ εφαρμογες που κατεβαζαινουν να εμφανιζονται μεσα στο μενου με χρονολογικη σειρα κ οχι με αλφαβητικη?? Εχω φαει κολλημα κ δεν μπορω να το βρω!!:mad::mad:

στον stock launcher δεν υπάρχει τέτοια επιλογή (lollipop) απο όσο ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τον τελευταία καιρό η μπαταρία δεν μου κρατάει καθόλου κι ας έχω το wifi κλειστό. Εκανα μια έρευνα για το θέμα και ενεργοποίησα την εξοικονόμηση μπαταρίας, απενεργοποίησα την επιλογή τοποθεσία στις ρυθμίσεις, καθώς και τα δεδομένα παρασκηνίου και τον αυτόματο συγχρονισμό. Επίσης χαμήλωσα και την φωτεινότητα της οθόνης. Βέβαια επάνω στο rolled down menu μου έχει ειδοποιήσεις να τα ενεργοποίησω πάλι. Φυσικά δεν θέλω να το κάνω ακόμα για να δω πόση εξοικονόμηση μπαταρίας θα έχω. Πως μπορώ να τα αφαιρέσω απο το rolled down menu και μπορώ να κάνω κάτι άλλο όσο αφορά την μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Εχω ενα προβλημα. Εχουμε ενα Moto g 2nd gen στο σπιτι το οποιο λιγο καιρο μετα την αναβαθμιση σε lollipop τα δεδομενα σταματησαν να λειτουργουν.

Διαβασα οτι αν αλλαξεις slot την sim αυτο διορθωνεται. Το προβλημα ειναι οτι η 1 sim slot ειναι χαλασμενη δεν δουλευει.

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...