Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω και μια χαζη ερώτηση. Όταν λέτε clear cache φαντάζομαι εννοείται με κάποιο πρόγραμμα όπως clean master έτσι? Επίσης υπάρχει τρόπος να απενεργοποίησω την δόνηση στο πληκτρολόγιο (stock google).
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δε γίνεται με πρόγραμμα. Μέσω recovery που μπαίνεις με ένα συνδυασμό πλήκτρων όταν είναι σβηστό.

 

Για το δεύτερο θα πας γλώσσα και εισαγωγή στις ρυθμίσεις, πάτα πάνω στο πληκτρολόγιο Google, προτιμήσεις και εκεί θα βρεις την επιλογή για τη δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια χαζη ερώτηση. Όταν λέτε clear cache φαντάζομαι εννοείται με κάποιο πρόγραμμα όπως clean master έτσι? Επίσης υπάρχει τρόπος να απενεργοποίησω την δόνηση στο πληκτρολόγιο (stock google).

 

Το καθάρισμα της cache δεν θα το κάνεις με clean master, αλλά μέσω recovery (δες το

).
Link to comment
Share on other sites

Το καθάρισμα της cache δεν θα το κάνεις με clean master, αλλά μέσω recovery (δες το
).

Το έκανα και εγώ για να στρώσει η νπαταρια, αλλά όταν παταω το cache δείχνει να κανει την διαδικασία και να μενει εκει, χωρις να ξανά πηγαίνει στο μενου για να πατήσω επανεκκίνηση και να ανοίξει το κινητό, και αναγκαστικά παταω το power για λίγα δευτερόλεπτα για να κλείσει και να ανοίξει μετά

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συνέβη αυτό που λέει ο vasilisx, το άφησα αρκετή ώρα και χρειάστηκε reboot. Μετά το update στην 5.0.2 (που έκανα wipe data και wipe cache) σίγουρα το έκανε γρήγορα!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συνέβη αυτό που λέει ο vasilisx, το άφησα αρκετή ώρα και χρειάστηκε reboot. Μετά το update στην 5.0.2 (που έκανα wipe data και wipe cache) σίγουρα το έκανε γρήγορα!

είμαι ηδη στην 5.0.2 απο τοτε που βγήκε, αν κάνω τώρα wipe data για να κάνω μετά cache, θα μου τα σβήσει όλα.... εγώ θέλω μονο cache, το άφησα δυο φορες απο 5 λεπτά, αλλά τίποτα, ποσο να το αφήσω ακόμα;...

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τουλάχιστον 5' πρέπει να το είχα αφήσει! Δε μου φαίνεται λογικό να κολλάει σε αυτή τη διαδικασία αλλά δεν το ξαναδοκίμασα..
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τουλάχιστον 5' πρέπει να το είχα αφήσει! Δε μου φαίνεται λογικό να κολλάει σε αυτή τη διαδικασία αλλά δεν το ξαναδοκίμασα..

Υπομονή. Θέλει αρκετή ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Θέλει αρκετή ωρα.

 

εχεις δικιο, ευχαριστουμε, πηρε πανω απο 10λεπτο!

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δυσκολεύονται μέσω recovery ,μπορεί να γίνει εκκαθάρισή cache και μέσα από το τηλέφωνο από settings > storage και ανάμεσα στις άλλες κατηγορίες έχει και cache αν πατήσεις πάνω βγάζει μύνημα για διαγραφή .Αλλά καλύτερα μέσω recovery
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το wipe cache από recovery είναι καλό να γίνεται περιοδικά (πχ.κάθε 1-2 μήνες) ή μπορεί και να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα μπαίνοντας συνεχώς στο recovery?
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δυσκολεύονται μέσω recovery ,μπορεί να γίνει εκκαθάρισή cache και μέσα από το τηλέφωνο από settings > storage και ανάμεσα στις άλλες κατηγορίες έχει και cache αν πατήσεις πάνω βγάζει μύνημα για διαγραφή .Αλλά καλύτερα μέσω recovery

 

Σχετικά με αυτό, όπως έγραψα και χθες έκανα μέσω Recovery ένα wipe cache partition και μετά έλεγξα στο settings > storage το cached data το οποίο και παρέμεινε ίδιο με πριν. Άρα μιλάμε για κάτι διοφορετικό ( ; ).

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση οσοι χρησιμοποιειτε τον NOVA σας εχει δημιουργησει κανενα προβλημα?

 

ρωταω γιατι σε εμενα αν παω να τρεξω ειτε το Battery Doctor ειτε το Cleanmaster (πιθανον μετα απο αναβαθμιση τους) χωρις να τις εκτελεσω αφου αλλαξω την αρχικη απο NOVA σε GOOGLE κολλανε και κατα συνεπεια κολλαει και το κινητο σε σημειο που θελει ρεσταρτ.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση οσοι χρησιμοποιειτε τον NOVA σας εχει δημιουργησει κανενα προβλημα?

 

ρωταω γιατι σε εμενα αν παω να τρεξω ειτε το Battery Doctor ειτε το Cleanmaster (πιθανον μετα απο αναβαθμιση τους) χωρις να τις εκτελεσω αφου αλλαξω την αρχικη απο NOVA σε GOOGLE κολλανε και κατα συνεπεια κολλαει και το κινητο σε σημειο που θελει ρεσταρτ.

Να σου πω κάτι για να μην κολλάει το τηλέφωνο σβήσε και τα δυο δεν κάνουν δουλειά , ειδικά το clean master .Σοβαρά μιλάω εγώ το είχα καιρό και δεν έκανε τίποτα αλλά απο τότε που το έσβησα το κινητό πετάει ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Φίλος μου με moto g έχει πρόβλημα και ψάχνουμε το επίσημο σέρβις για να πάρουμε τηλέφωνο. Μήπως ξέρετε ποιο είναι;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κάτι για να μην κολλάει το τηλέφωνο σβήσε και τα δυο δεν κάνουν δουλειά , ειδικά το clean master .Σοβαρά μιλάω εγώ το είχα καιρό και δεν έκανε τίποτα αλλά απο τότε που το έσβησα το κινητό πετάει ...

 

ως εφαρμογες συστηματος χρησιμοποιω το battery doctor , cleanmaster , greenfly , appmgr iii (sd)

 

αν ξερετε κατι αλλο πειτε μου γιατι το καθενα κανει μια συγκεκριμενη δουλεια.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τους χάρτες here offline και κάθε φορά πού ενεργοποιω την τοποθεσία την βάζω να είναι μόνο συσκευή gps. Το πρόβλημα μού είναι ότι κάθε φορά πού ανοίγω τοποθεσία μου το γυρίζει by befault στην υψηλή ακρίβεια (gps δεδομένα wifi). Υπάρχει τρόπος να μένει μόνιμα στο μόνο συσκευή gps και να μην χρειάζεται να το αλλαζω συνεχώς?
Link to comment
Share on other sites

Για τα δύο πρώτα : σβήστα,μόνο μνήμη καταναλώνουν.Αν θες κατεβάζεις το clean master καθαρίζεις ότι θες και το ξανασβηνεις.

 

το κολλημα μου το εκανε και σημερα σε περιβαλλον google η εφαρμογη battery doctor αποτελεσμα ρεσταρτ του τηλεφωνου και αμεση καταργηση του battery doctor / clean master εως τα φτιαξουν (το αναφερα και στην σελιδα μπας και δεν το εχουν προσεξει)

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι, μου εμφάνισε μία επιλογή για "αντιστροφή χρωμάτων" όταν κατεβάζω την quick bar, το έχει και σε εσάς αυτό? Έγινε καμιά αναβάθμιση χωρίς να το καταλάβω?

Ψάχνοντας λίγο βρήκα ότι αυτό το εμφανίζει όταν πατήσεις "αντιστροφή χρωμάτων" από τη "Προσβασιμότητα" στις ρυθμίσεις αλλά εγώ δεν πάτησα τίποτα και εμφάνισε το "αντιστροφή χρωμάτων" στο quick menu από μόνο του. Το έχει κανείς αυτό?

Edited by lalakis77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...