Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια ιδεα για τον λογο που δεν παιρνω ειδοποιησεις skype ως notification οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη; Εννοειται οτι εχω τικαρει τα παντα στις ρυθμισεις, μαλιστα μερικες φορες οταν "αποφασισει" βγαζει νεες ειδοποιησεις... Αλλα τις περισσοτερες φορες δεν... Αυτο συμβαινει το τελευταιο διαστημα, περιπου μια εβδομαδα. Νωριτερα ερχονταν κανονικα οι ειδοποιησεις για νεα μνμ.

 

Γενικα ο συνδυασμος ορισμενων εφαρμογων και του Λολιποπ μού φαινεται οτι βγαζει διαρκως θεματα. Δε μπορω να φανταστω οτι ειναι θεμα κινητου, δεχομαι κανονικα ειδοποιησεις απο τουιτερ/μειλ/σμσ και μονο το σκαιπ ζοριζεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Δοκιμάζω το chronus και προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος. Αν δεν δω προβληματα θα το αγορασω και εγώ για τις περισσότερες ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασαν μόλις χθες τα crystal audio mic-20 απο το e-shop για 15 ευρώ. Δουλεύουν κανονικά ως hands free, έχουν καλή κατασκευη και φοβερά μπάσα. Χάνουν ίσως λίγο στα πρίμα. Ευχαριστημένος απο την αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό κολλήσει, τι κάνουμε; Πήγα να μπω ας ένα παιχνίδι και κολησσε και για 30' δεν έκανε τπτ, μετά έκανε επανεκκίνηση μονο του, δεν εχει κ μπαταρία να την βγάλεις.
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα για τον λογο που δεν παιρνω ειδοποιησεις skype ως notification οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη; Εννοειται οτι εχω τικαρει τα παντα στις ρυθμισεις, μαλιστα μερικες φορες οταν "αποφασισει" βγαζει νεες ειδοποιησεις... Αλλα τις περισσοτερες φορες δεν... Αυτο συμβαινει το τελευταιο διαστημα, περιπου μια εβδομαδα. Νωριτερα ερχονταν κανονικα οι ειδοποιησεις για νεα μνμ.

 

Γενικα ο συνδυασμος ορισμενων εφαρμογων και του Λολιποπ μού φαινεται οτι βγαζει διαρκως θεματα. Δε μπορω να φανταστω οτι ειναι θεμα κινητου, δεχομαι κανονικα ειδοποιησεις απο τουιτερ/μειλ/σμσ και μονο το σκαιπ ζοριζεται;

 

Μπορεί να φταίει και η ίδια η εφαρμογή

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα για τον λογο που δεν παιρνω ειδοποιησεις skype ως notification οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη; Εννοειται οτι εχω τικαρει τα παντα στις ρυθμισεις, μαλιστα μερικες φορες οταν "αποφασισει" βγαζει νεες ειδοποιησεις... Αλλα τις περισσοτερες φορες δεν... Αυτο συμβαινει το τελευταιο διαστημα, περιπου μια εβδομαδα. Νωριτερα ερχονταν κανονικα οι ειδοποιησεις για νεα μνμ.

 

Γενικα ο συνδυασμος ορισμενων εφαρμογων και του Λολιποπ μού φαινεται οτι βγαζει διαρκως θεματα. Δε μπορω να φανταστω οτι ειναι θεμα κινητου, δεχομαι κανονικα ειδοποιησεις απο τουιτερ/μειλ/σμσ και μονο το σκαιπ ζοριζεται;

Το σκαιπ δεν τρέχει στο παρασκήνιο άμα το κλείσεις από τη λίστα εφαρμογών. Θα πρέπει να το έχεις συνεχώς ανοιχτό για να δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει οταν υπαρχει θαυμαστικο στο wifi και στο σημα δικτυου?

τι μπορω να κανω?

 

εκανα ρισταρτ,εβγαλα την καρτα σιμ,αλλα παραμενει το θαυμαστικο και στις 2 συνδεσεις.

μεχρι χθες,δεν ειχε προβλημα.

στον ιδιο χωρο το δικο μου τηλεφωνο(lg g3)εχει και σημα(cosmote)και wifi κανονικα.

 

 

*********

 

το εβαλα για φορτιση και μετα απο λιγο εφυγαν τα θαυμαστικα και απο τι ς 2 συνδεσεις...!!τι κουλο ηταν αυτο..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει οταν υπαρχει θαυμαστικο στο wifi και στο σημα δικτυου?

τι μπορω να κανω?

 

εκανα ρισταρτ,εβγαλα την καρτα σιμ,αλλα παραμενει το θαυμαστικο και στις 2 συνδεσεις.

μεχρι χθες,δεν ειχε προβλημα.

στον ιδιο χωρο το δικο μου τηλεφωνο(lg g3)εχει και σημα(cosmote)και wifi κανονικα.

 

 

*********

 

το εβαλα για φορτιση και μετα απο λιγο εφυγαν τα θαυμαστικα και απο τι ς 2 συνδεσεις...!!τι κουλο ηταν αυτο..?

 

 

μετα απο λιγο παλι τα ιδια.

τι να κανω?ρισετ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Ειμαι μεταξύ Moto g 2014 , huawei ascend p7 ,Kai huawei g620s .

Αρχικά είχα ξεκαθαρισει πως θα παρω Moto g αλλά συνάντησα κάποιες αρνητικές κρητικές σχετικά με τη μνήμη του πως δε δέχεται τη κάρτα μνήμης και πως η μπαταρία του δεν είναι καθόλου καλή ! Εσείς τι προτείνετε ; ;)

Link to comment
Share on other sites

To θαυμαστικό εμφανίζεται όταν δεν υπάρχει και καλά αξιόπιστη σύνδεση internet. Ωστόσο μάλλον πρόκειται για bug γιατί το βγάζει και σε συνθήκες που η σύνδεση είναι απροβλημάτιστη. Πιθανολογώ πως έχει να κάνει με τις 2 κάρτες το συγκεκριμένο bug γιατί στο παρελθόν μου το είχε εμφανίσει όταν άλλαξα θέση στις 2 κάρτες που είχα τοποθετημένες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Ειμαι μεταξύ Moto g 2014 , huawei ascend p7 ,Kai huawei g620s .

Αρχικά είχα ξεκαθαρισει πως θα παρω Moto g αλλά συνάντησα κάποιες αρνητικές κρητικές σχετικά με τη μνήμη του πως δε δέχεται τη κάρτα μνήμης και πως η μπαταρία του δεν είναι καθόλου καλή ! Εσείς τι προτείνετε ; ;)

 

Αν μιλάς για το moto g 2014 όπως αναφέρεις τότε μάλλον διάβασες λάθος κρητικές φίλε μου καθώς το 2014 παίρνει κάρτα μνήμης. Το moto g 1st gen δεν έπαιρνε κάρτα μνήμης κάτι που δεν ισχύει για την έκδοση του 2014. Όσο για την μπαταρία του με νορμαλ χρήση βγάζει εύκολα 5-5μιση ώρες οθόνη που είναι πάνω από το μέσο όρο θεωρώ για κινητά αυτής της κατηγορίας και σου βγάζει απροβλημάτιστα την ημέρα.

 

Προσωπικά θα έπαιρνα το moto g 2014 χωρίς δεύτερη σκέψη καθώς η εμπειρία μου με huawei και γενικότερα κινέζικα κινητά είναι πολύ κακή λόγω κάκιστης κατασκευής και υποστήριξης...

 

Αν έχεις οποιαδήποτε άλλη απορία feel free to ask! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το moto g 2014 όπως αναφέρεις τότε μάλλον διάβασες λάθος κρητικές φίλε μου καθώς το 2014 παίρνει κάρτα μνήμης. Το moto g 1st gen δεν έπαιρνε κάρτα μνήμης κάτι που δεν ισχύει για την έκδοση του 2014. Όσο για την μπαταρία του με νορμαλ χρήση βγάζει εύκολα 5-5μιση ώρες οθόνη που είναι πάνω από το μέσο όρο θεωρώ για κινητά αυτής της κατηγορίας και σου βγάζει απροβλημάτιστα την ημέρα.

 

Προσωπικά θα έπαιρνα το moto g 2014 χωρίς δεύτερη σκέψη καθώς η εμπειρία μου με huawei και γενικότερα κινέζικα κινητά είναι πολύ κακή λόγω κάκιστης κατασκευής και υποστήριξης...

 

Αν έχεις οποιαδήποτε άλλη απορία feel free to ask! :D

 

Για το Ρ7 έχεις άδικο πάντως.Πολύ καλή κατασκευή και σίγουρα δεν έχει τα προβληματικά πληκτρα του μοτο.Για την υποστήριξη όμως έχεις δίκιο ,ακόμα είμαστε σε 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Αθάνατο το κινητό! Έπεσε απο υψος περίπου 1.5 μέτρο με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα. Βέβαια του είχα tempered glass και s-line θήκη που τα ειχα αγοράσει απο ebay €3 και €2 αντιστοιχα, πανάκριβα δηλαδή χαχα :-)

 

Μετά από 8 μήνες χρήσης έχω να δηλώσω ότι ήταν πολύ καλή αγορά. Με κλειστά μάτια θα το ξανά-αγοραζά. Πολύ ελάχιστα κολλήματα έχω συναντήσει. Dialer και gallery ανοίγουν πάντα γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις καποια δευτερόλεπτα όπως κάνουν κάποια αλλα κινητά που ειναι αρκετα ακριβότερα. Είμαι όμως ακομα στην κιτ-κατ λόγω του οτι ειμαι ευχαριστημενος και δεν θελω να το πειράξω και δεύτερον το ότι δεν μου αρέσει το άσπρο που κυριαρχεί στην lollipop

Link to comment
Share on other sites

Εκανα format προσφατα.

οποιος πηγε απο kitkat σε lolipop πρεπει να το κανει.

πλεον δε κολλαει πουθενα και με 3rd party launcher

 

Μπορεις να μου δωσεις οδηγιες για το format?

 

Υπαρχει guide sto thread?

Link to comment
Share on other sites

ο φιλος που ελεγε για custom rom ειχε απολυτο δικιο! εβαλα την τελευταια purity και νομιζω πως εχω nexus 5!!! το τηελεφωνο πεταει και ειναι απιστευτα smooth! πολυ καλυτερο απο μαμα ρομ!! απλα ειναι αυτη η εγγυηση...το τηλεφωνακι ομως απογειωνεται!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έβαλα και την τελευταία purity που έχει και hand wave ambient display και το ξεκλειδώνω πλέον μόνιμα με πέρασμα του χεριού πάνω από τον σενσορα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έβαλα και την τελευταία purity που έχει και hand wave ambient display και το ξεκλειδώνω πλέον μόνιμα με πέρασμα του χεριού πάνω από τον σενσορα

 

δουλεύουν όλα ? camera ? δυο sim ? έχει κάποιο άλλο πρόβλημα ? .. μπορείς να μου δόσεις κάποιο σαιτ (xda?) να την περάσω ?

Link to comment
Share on other sites

δουλεύουν όλα ? camera ? δυο sim ? έχει κάποιο άλλο πρόβλημα ? .. μπορείς να μου δόσεις κάποιο σαιτ (xda?) να την περάσω ?

 

Ορίστε! εγώ είμαι με την official cm 12.1 και είμαι υπερευχαριστημένος, αλλά και αυτή ίδια περίπου είναι

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/development/rom-ll-5-1-1-cm-purity-26-04-t3093155

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε! εγώ είμαι με την official cm 12.1 και είμαι υπερευχαριστημένος, αλλά και αυτή ίδια περίπου είναι

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/development/rom-ll-5-1-1-cm-purity-26-04-t3093155

 

ευχαριστώ :D μια ακόμα ερώτηση επειδή χρησιμοποιώ συχνά gps με ανοιχτά data δουλεύει κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

σε κάποιους δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα (όπως σε μένα) ενώ άλλοι λένε ο,τι έχει. Αν σ τύχει κάτι, υπάρχει εύκολη λύση (στην αντιγράφω από το thread για τις ρομ)

 

Αν δεν σας λειτουργεί το GPS μετά από εγκατάσταση cm, τότε σε περιβάλλον fastboot adb, δώστε από το PC τις παρακάτω εντολές

 

adb reboot bootloader

fastboot erase modemst1

fastboot erase modemst2

 

Σύμφωνα με αυτό, το κάνεις και καθαρίζεις μια και καλή!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...