Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως το τηλεφωνο εχει προβλημα. Προσωπικα νομιζω οτι εχει πραγματικα κορυφαιο ηχο, καμμια σχεση με ηχο "κονσερβας" που εχουν αλλα τηλ.

δεν ξερω , εντωμεταξυ σημερα μου ειπαν οτι ακουνε τη φωνη τους οταν μου μιλανε σαν να μικροφωνηζει , Εχει κανενας καμια αποψη ,. Μηπως φταιει η windq και δεν φταιει το τηλεφωνο . Αν ειναι να το παω πισω 3 μερες το εχω .

Δεν ξερω αλλα σαν τηλεφωνο σε λειτουργίες smartphone παει σφαιρα,,,σε ολα τα επιπεδα, ΑΛΛΑ οταν ειναι να κανω η να μου κανουν κληση , κλαψτα,,,,,αργη αποκριση, ηχος "μαπα" , καμια φορα δεν πιανει,

Δεν ειναι δυνατον να ειναι χειροτερο απο ενα samsung 2 ετων που ειχα .

Τι να πω μηπως φταιει η wind γιατι μου αλλαξανε τις καρτες και μου εδωσαν micro και οι καινουργες δεν ειναι .....ξερω γω ...

Aν μπορει καποιος να μου πει αν ξερει.....

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την πρωτη ημερα, και με kit kat και με lolipop, το χρησιμοποιω πολυ συχνα, ειμαι στη wind.

Μήπως γίνετε να βάλεις ένα screenshot από τις ρυθμίσεις access point? Συγκεκριμενα το apn?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γίνετε να βάλεις ένα screenshot από τις ρυθμίσεις access point? Συγκεκριμενα το apn?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Δεν ξερω πως να παρω screenshot οποτε:

 

Name: Q MMS

APN: myq

MMSC: 192.168.200.95/servelets/mms

MMS PROXY: 192.168.200.11

MMS Port: 9401

MCC: 202

MNC: 09

APN Type: Internet

APN Protocol: IPv4

APN Roaming Protocol: IPv4

APN Enable: Disable: APN Enabled (Greyed Out)

 

Οσες επιλογες ειναι κενες δεν συμπεριλαμβανονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ξερω , εντωμεταξυ σημερα μου ειπαν οτι ακουνε τη φωνη τους οταν μου μιλανε σαν να μικροφωνηζει

 

Αυτο μου λενε οτι το κανει οταν μιλαω απο το bluetooth του αυτοκινητου, οχι σε ομιλια με μεγαφωνο η χωρις.

 

Αν ειναι 3 ημερων προτεινω να το πας πισω με διαδικασια DOA, με λιγα λογια αμεση αντικατασταση. Αν αρνηθουν μη μασησεις, μετα την εβδομαδα ξεκινας το γολγοθα του επισημου service, οχι καλο για την εγκεφαλικη σου πιεση :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οχι με αυτο αλλα με τα προηγουμενα μου δυο τηλεφωνα ειχα το ιδιο προβλημα. Δηλαδη ακουγαν οι αλλοι την τωνη τους στις κλησεις ενω πολλες φορες ακουγα και εγω την δικη μου. Ειχα q. Επομενως μαλλιν ειναι θεμα της wind. Και συγγενης με wind παλι το ιδιο θεμα ειχε. Τωρα με το moto εχω cosmote και δεν ξερω τι παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να παρω screenshot οποτε:

 

Name: Q MMS

APN: myq

MMSC: 192.168.200.95/servelets/mms

MMS PROXY: 192.168.200.11

MMS Port: 9401

MCC: 202

MNC: 09

APN Type: Internet

APN Protocol: IPv4

APN Roaming Protocol: IPv4

APN Enable: Disable: APN Enabled (Greyed Out)

 

Οσες επιλογες ειναι κενες δεν συμπεριλαμβανονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο μου λενε οτι το κανει οταν μιλαω απο το bluetooth του αυτοκινητου, οχι σε ομιλια με μεγαφωνο η χωρις.

 

Αν ειναι 3 ημερων προτεινω να το πας πισω με διαδικασια DOA, με λιγα λογια αμεση αντικατασταση. Αν αρνηθουν μη μασησεις, μετα την εβδομαδα ξεκινας το γολγοθα του επισημου service, οχι καλο για την εγκεφαλικη σου πιεση :cry:

Τα δοκίμασα αλλά τίποτα. Ξέχασα να γράψω ότι από την 1η κάρτα που είναι συμβόλαιο cosmote, το tethering δουλεύει κανονικά. Θα πάρω τηλέφωνο στη Vodafone

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα,

 

Ο κολλητος μου εχει την εν λογο συσκευη και θελει να αγορασει μια sd card. Η συσκευη παιρνει microsdHC ( class 10) δηλαδη , ΑΝ βαλει UHS (speed class 3) ξερετε αν θα την διαβαζει? Ή να προτιμησει την microsdHC?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα αλλά τίποτα. Ξέχασα να γράψω ότι από την 1η κάρτα που είναι συμβόλαιο cosmote, το tethering δουλεύει κανονικά. Θα πάρω τηλέφωνο στη Vodafone

Συνέχισα το ψαξιμο για το θέμα και μπαίνοντας στη σελίδα της Vodafone ,βρήκα ένα αρχείο για download.Αν και έλεγε οτι ήταν μόνο για USB tethering το κατεβασα.Και τελικά δούλεψε και το wifi tethering!Οπότε,μάλλον ,όλα καλα!Θα το δοκιμάσω ξανά τις επόμενες μέρες και θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα,

 

Ο κολλητος μου εχει την εν λογο συσκευη και θελει να αγορασει μια sd card. Η συσκευη παιρνει microsdHC ( class 10) δηλαδη , ΑΝ βαλει UHS (speed class 3) ξερετε αν θα την διαβαζει? Ή να προτιμησει την microsdHC?

 

Ευχαριστω.

 

Αν βασιστούμε σε αυτό, το πιθανότερο είναι πως δεν θα την υποστηρίζει (αφού φαίνεται να μην υποστηρίζει την uhs-1). Άλλωστε, η uhs-3 είναι για εγγραφή 4k video.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! έχω ένα πολύ μικρό αλλά ενοχλητικό θεματάκι με το κινητό. Όταν διαγράφω φωτογραφίες που δεν χρειάζομαι, μένουν για λίγο καιρό διαγραμμένες και μετά επανεμφανίζονται. Δεν νομίζω να είναι θέμα της custom rom που φοράει, καθώς η ρομ έχει ενσωματωμένη τη motorola gallery. Ο συγχρονισμός των φωτογραφιών κτλ είναι όλα απενεργοποιημένα.
Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία σας πώς τα πάτε?Εμένα πλέον είναι τραγική η κατάσταση .Σήμερα σεν αντεξε ουτε 14 ώρες και χωρίς να κάνω τίποτα ιδιαίτερο...
Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία σας πώς τα πάτε?Εμένα πλέον είναι τραγική η κατάσταση .Σήμερα σεν αντεξε ουτε 14 ώρες και χωρίς να κάνω τίποτα ιδιαίτερο...

Συμφωνώ φιλε είναι απαράδεκτη μάξιμουμ μου βγάζει 2 ώρες οθόνη και το αφήνω με κλειστά τα πάντα και κατεβαίνει φουλ γρηγορα

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Συνέχισα το ψαξιμο για το θέμα και μπαίνοντας στη σελίδα της Vodafone ,βρήκα ένα αρχείο για download.Αν και έλεγε οτι ήταν μόνο για USB tethering το κατεβασα.Και τελικά δούλεψε και το wifi tethering!Οπότε,μάλλον ,όλα καλα!Θα το δοκιμάσω ξανά τις επόμενες μέρες και θα ενημερώσω!

 

Αν μπορεις στειλε μου λεπτομεριες για το αρχειο γιατι και εγω με voda ειμαι και δεν δουλευει το tethering

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. έχω το κινητάκι εδώ και 7 μήνες και απλά τα σπάει. τρέχει android 4.4.4

αυτό που έχω κολλήσει όμως είναι με τον χώρο του. ενώ έχω μια 32GB sd κάρτα και λέω να γράφουν οι εφαρμογές στην κάρτα, παρόλα αυτά ο εσωτερικός χώρος του κινητού έχει αρχίσει να μειώνεται αισθητά.

προσπαθώ με κάθε τρόπο να ελευθερώσω χώρο και ξεκίνησα από το email. όπως θα δείτε στο επιστυναπτόμενο screenshot μου τρώει 512ΜΒ χώρο. υπάρχει τρόπος να μεταφέρω αυτόν τον όγκο στην κάρτα? δεν μπορώ να βρω με τίποτα που έχει ρυθμίσεις για να γράφει στην κάρτα.

Επίσης, κάτι ακόμη. Στο μενου υπάρχει ένα εικονίδιο 'λήψεις' εκεί καταβαίνουν οτιδήποτε γίνει download από τον browser/email client, δεν το τροποποίησα, έτσι ήταν. Δεν μπορώ να βρω το path που είναι μέσα στο λειτουργικό, ώστε να τα βλέπω από τον υπολογιστή μου αυτα τα αρχεία.

Edited by atux_null
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σετάρει κάποιον λογαριασμό e-mail και σου καταλαμβάνει τόσο χώρο? Κάποιες εφαρμογές δε μετακινούνται στην κάρτα (πρέπει να είναι στο τηλέφωνο). Θα μπορέσεις να τις δεις αν μπεις στις Ρυθμίσεις-Εφαρμογές - Στην κάρτα SD: αυτές που σου δίνει τη δυνατότητα να τις τικάρεις, μπορείς να τις μετακινήσεις. Αλλά και πάλι, κάποια παιχνίδια δε μετακινούνται εξολοκλήρου στην sd, αλλά μόνο ένα (μικρό) μέρος τους.

 

Όσο για τις Λήψεις, για να βρεις το path, βάλε έναν file manager (π.χ. ES file manager) και θα δεις το path: Μέσω το ES, θα το βρεις απευθείας στο Τοπικός (αριστερά στο μενού) -> Λήψη, όπου μπορείς να δεις όλα τα αρχεία που έχουν κατέβει και να σβήσεις αυτά που δε θέλεις.

 

Αλλά και στον υπολογιστή όταν συνδέσεις το τηλέφωνο, επιλέγεις το φάκελο "Εσωτερική Αποθήκευση" και στο φάκελο "Downloads" υπάρχουν οι λήψεις.

Edited by SpySif
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση για οποιον γνωριζει:

Η US version θα παιζει στο δικτυο της Cosmote? Eστω 3G?

Aν οχι, σε ποιο ελληνικο δικτυο θα παιζει?

 

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - Global model

HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 - USA model

 

Η μονη διαφορα που βλεπω ειναι το US δεν εχει την band των 900 αλλα παει κατευθειαν στα 1700.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ θυμάμαι είχαν γίνει αρκετά σχόλια σχετικά με το πλήκτρο on off , ότι είναι πολύ ευαίσθητο κλπ.

Είχε κάνεις πρόβλημα που να χρειάστηκε επισκευή η αντικατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σετάρει κάποιον λογαριασμό e-mail και σου καταλαμβάνει τόσο χώρο? Κάποιες εφαρμογές δε μετακινούνται στην κάρτα (πρέπει να είναι στο τηλέφωνο). Θα μπορέσεις να τις δεις αν μπεις στις Ρυθμίσεις-Εφαρμογές - Στην κάρτα SD: αυτές που σου δίνει τη δυνατότητα να τις τικάρεις, μπορείς να τις μετακινήσεις. Αλλά και πάλι, κάποια παιχνίδια δε μετακινούνται εξολοκλήρου στην sd, αλλά μόνο ένα (μικρό) μέρος τους.

 

καλημέρα. έχω ρυθμίσει έναν λογαριασμό email και όλα πηγαίνουν εκεί. το ερώτημα είναι αν μπορώ τουλάχιστον τα email να αποθηκεύονται στην SD, ώστε να γλυτώσω χώρο

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ θυμάμαι είχαν γίνει αρκετά σχόλια σχετικά με το πλήκτρο on off , ότι είναι πολύ ευαίσθητο κλπ.

Είχε κάνεις πρόβλημα που να χρειάστηκε επισκευή η αντικατάσταση;

 

Κανένα πρόβλημα απολύτως, και το έψαξα αναλυτικά αυτό που λες. Αν και το έχω περίπου μόνο 4 μήνες το κινητό, ούτε το δικό μου ούτε της κοπέλας μου είχε το πρόβλημα με το πλήκτρο. Η ποιότητά του δεν είναι και ποιότητα πλήκτρου που βρίσκεις σε κινητά 700 ευρώ αλλά τη δουλειά του μια χαρά την κάνει. Όπως και το θέμα με τις οθόνες που έλεγαν παλιά, ότι κάνουν νερά, και αυτό το έψαξα και πρέπει να βάλεις υπερβολική πίεση στην οθόνη για να κάνει ελάχιστα νερά. Αυτά που λέγανε ίσως ήταν μεμονωμένες περιπτώσεις ή κατασκευαστικά λάθη στις συγκεκριμένες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα κυκλοφορησε και αλλη αναβαθμιση του Android 5.x.x για το tablet google nexus 7 (2013) που εχω (θα ανεβασω σχετικη εικονα σε λιγο που θα ολοκληρωθει

 

για το συγκεκριμενο τηλεφωνο ποτε θα την δουμε αραγε...ρωτησα στα φορουμς της Motorola και στο προγραμμα που συμμετεχω καμια απαντηση...

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα κυκλοφορησε και αλλη αναβαθμιση του Android 5.x.x για το tablet google nexus 7 (2013) που εχω (θα ανεβασω σχετικη εικονα σε λιγο που θα ολοκληρωθει

 

για το συγκεκριμενο τηλεφωνο ποτε θα την δουμε αραγε...ρωτησα στα φορουμς της Motorola και στο προγραμμα που συμμετεχω καμια απαντηση...

 

Ξεκίνησε να ρολάρει για το moto x2 χθες... για το δικό μας το βλέπω μετά το καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...