Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ραδιόφωνο είναι το spirit ή είναι κάποιο άλλο?

 

Όχι δεν είναι το spirit νομίζω τουλάχιστον. Το είχε ενσωματωμένο η rom.

Edited by pothead
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεις στο post #3812 αυτή την rom χρησιμοποιώ αν και δεν έχει τα customization της CM (μόνο clear all recent button, advance reboot options) έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας. Για τις δικές μου ανάγκες (με πολυ browsing, hangouts,ελάχιστο gaming, WiFi ανοικτό 16ωρες τουλάχιστον την ημέρα, data GPS κλειστά και greenify) έχω κατά μέσω όρο 4ωρες screen on time. Αυτή την στιγμή έχω 4.5 ωρες SoT με 20% υπόλοιπο. Αλλά όπως είπα ανάλογα με τις ανάγκες τού καθενός

 

Φλάσαρα και γω τελικά τη γυμνή AOSP, η οποία φαίνεται εξαιρετική μαζί με pico open gapps. Όσον αφορά το greenify, το δουλεύεις μαζί με xposed ή σκέτο σε root mode απλό? :confused:

Γιατί βλέπω πολλούς τελευταία που το κράζουν ότι δημιουργεί battery drain από μόνο του. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα και γω τελικά τη γυμνή AOSP, η οποία φαίνεται εξαιρετική μαζί με pico open gapps. Όσον αφορά το greenify, το δουλεύεις μαζί με xposed ή σκέτο σε root mode απλό? :confused:

Γιατί βλέπω πολλούς τελευταία που το κράζουν ότι δημιουργεί battery drain από μόνο του. :worry:

Ναι όντως είναι εξαιρετική. Το greenify το δουλεύω σε root αλλά για να πω την αλήθεια δεν έχω παρατηρήσει κάποιο battery drain. Λογικά σε xposed μάλλον θα δουλεύει καλύτερα απλά δεν έχω μπει στην διαδικασία ακόμα τουλάχιστον. Τι μου το θυμησες τώρα το xposed. Με βάζεις σε μπριζες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας :(.

 

Μόλις αγόρασα το κινητό μεταχειρισμένο με unlocked bootloader, φλάσαρα κατευθείαν pure AOSP 5.1, αλλά το σήμα είναι πολύ αδύναμο με δυο διαφορετικές SIM που δοκίμασα.

Γύρισα πίσω σε original stock kitkat και lollipop αλλά ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και στις δύο υποδοχές SIM.

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να φλασάρω κάποιο modem.zip; Λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Οι stock που πέρασα (Retaildsdsall_XT1068_5.0.2_LXB22.99-16_Easy_Installer & XT1068_4.4.4_DSDS_ALL.27_Easy_Installer)

έχουν μέσα το NON-HLOS.bin και θα έπρεπε να είναι ΟΚ. Ή οχι;

 

Όποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί το κινητό είναι απίστευτο αλλά δεν μπορέι να χρησιμοποιηθεί ως κινητό πλέον.

 

Ευχαριστώ πολύ εξ αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σε ρύθμιση δικτύου 2G Only? Μήπως σαν 3G πιάνει οριακά ας πούμε.

 

Δυστυχώς καμία διαφορά 2G - 3G ή και χωρίς data.

 

Μπορεί κάποιος να ποστάρει το Baseband version να συγκρίνω?

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω.. δεν εχω χρόνο να ασχοληθώ και δεν το εχω κοιταξει ποτέ :P

μια φορα την ημερα το φόρτιζα πριν, μια φορά την ημέρα το φορτίζω τώρα :P

 

όταν πάει στο 15-20% αυριο θα πάρω screenshot και θα το ανεβασω ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κάνουμε calibrate την μπαταρία? Διάβασα κάπου οτι πρέπει να το αφήσεις να πάει στο 0%, να το φορτίσεις, να το ξαναφίσεις να πάει στο 0 και να το ξαναφορτίσεις αλλά όπως γνωρίζουμε όλοι, δεν μπορείς να το αφήσεις να πάει στο 0 γτ μετά θέλει δουλειά για να ξανα ανάψει, δεν ανάβει καν...
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω.. δεν εχω χρόνο να ασχοληθώ και δεν το εχω κοιταξει ποτέ :P

μια φορα την ημερα το φόρτιζα πριν, μια φορά την ημέρα το φορτίζω τώρα :P

 

όταν πάει στο 15-20% αυριο θα πάρω screenshot και θα το ανεβασω ;)

 

Καλά τώρα θα μου πεις απο 2070mAh τι να ασχοληθεις και δεν έχεις άδικο. Απλά ήθελα να δω αν έχει καμία σημαντική διάφορα μια ρομ με customizations σε σχέση με μια AOSP χωρίς. Thanks πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κάνουμε calibrate την μπαταρία? Διάβασα κάπου οτι πρέπει να το αφήσεις να πάει στο 0%, να το φορτίσεις, να το ξαναφίσεις να πάει στο 0 και να το ξαναφορτίσεις αλλά όπως γνωρίζουμε όλοι, δεν μπορείς να το αφήσεις να πάει στο 0 γτ μετά θέλει δουλειά για να ξανα ανάψει, δεν ανάβει καν...

 

Υπάρχουν εφαρμογές στο play store. Θέλουν το τηλέφωνο να είναι root. Στην ουσία σβήνουν το αρχείο batterystats.bin που κρατάει πληροφορίες για τις φορτίσεις κλπ. Νομίζω έχει κάποιο νόημα μόνο αν έχεις αλλάξει rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

 

Κινητο αγορασμενο απο wind το εδωσα στον αδερφο μου(κατοικο εξωτερικου,απο το κουτι του κλειστο ηταν το κινητο) για να το χρησιμοποιει εξω.

 

εδω και καποιο καιρο,ενω στην αρχη λειτουργουσαν κανονικα οι ελληνικες καρτες, δεν τις αναγνωριζει.

αρχικα και wind και cosmote δουλευαν κανονικα.ομως προσεθεσε μια βελγικη και εδω και καιρο δεν αναγνωριζει καμια απο τις 3.στην αρχη δουλευαν κανονικα!

ηρθε ελλαδα για λιγο καιρο δοκιμασα και τις δικες μου καρτες αλλα τιποτα.δεν τις αναγνωριζει καν.στις ρυθμισεις δε μου αφηνει να τις ενεργοποιησω!λεει απενεργοποιημενη!

υπαρχει καποια εξηγηση- λυση για αυτο??

Edited by tsakos
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα παθει και εγω πριν απο κατι μηνες.Τελικα το εστειλα στην αντιπροσωπια και εγινε αλλαγη πλακετας.Αν θυμαμαι καλα δε πρεπει να δουλευε ουτε το wifi σ εμενα.Ειχα επιχειρησει factory reset πριν το στειλω χωρις αποτελεσμα ομως.
My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα θα μου πεις απο 2070mAh τι να ασχοληθεις και δεν έχεις άδικο. Απλά ήθελα να δω αν έχει καμία σημαντική διάφορα μια ρομ με customizations σε σχέση με μια AOSP χωρίς. Thanks πάντως.

 

σόρυ για την καθυστέρηση. ανεβασα εδώ ότι δινουν τα batery stats.

https://www.dropbox.com/sh/ywwybfg6d522a6h/AAAssi64mXNHrq_6TF8IsAxfa?dl=0

Link to comment
Share on other sites

σόρυ για την καθυστέρηση. ανεβασα εδώ ότι δινουν τα batery stats.

https://www.dropbox.com/sh/ywwybfg6d522a6h/AAAssi64mXNHrq_6TF8IsAxfa?dl=0

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου ,αναλυτικοτατος. Μια χαρά η rom φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια δεν ξερω εαν εχω γραψει σε λαθος θεμα αλλα θα ηθελα σας παρακαλω μια βοηθεια για να συνδεθω στο motocast η παλια μου συσκευη (motorola xt910) δυστηχως απεβιωσε και δεν ξερω τι να κανω για να συνδεθω θελω να δω καποιες φωτογραφιες που ειχα κανει upload στο motocast κατεβασα το προγραμμα στο pc αλλα μου βγαζει network error ενω εχω κανονικα συνδεση στο ιντερνετ κατεβασα και το τελευταιο java τι μπορω αλλο να κανω για να συνδεθω; οποιος μπορει ας μου απαντησει.
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει cm 12. Μια καλη εφαρμογη για την κάμερα εχει να προτείνει κάποιος, δυστυχώς η αντίστοιχη της Motorola δεν μπορει να εγκατασταθεί..
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει cm 12. Μια καλη εφαρμογη για την κάμερα εχει να προτείνει κάποιος, δυστυχώς η αντίστοιχη της Motorola δεν μπορει να εγκατασταθεί..

 

Δεν είναι συμβατή με την CM? Γιατί υπάρχει σε zip camera και gallery της Moto από xda. Τα έχω βάλει σε AOSP 5.1.1 αλλά για CM δεν γνωρίζω να σου πω αν τα δέχεται.

Λέει ότι είναι για όλες τις rom.

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/themes-apps/official-motorola-camerav5-0-21-4-t3121709

Edited by pothead
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι συμβατή με την CM? Γιατί υπάρχει σε zip camera και gallery της Moto από xda. Τα έχω βάλει σε AOSP 5.1.1 αλλά για CM δεν γνωρίζω να σου πω αν τα δέχεται.

Λέει ότι είναι για όλες τις rom.

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/themes-apps/official-motorola-camerav5-0-21-4-t3121709

 

Ωραια θα το δοκιμάσω... Πηγα μεςω play store και είδα οτι δεν γινεται εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο νου άλλαξε το μενού εφαρμογών πρέπει το καινούριο να είναι του m
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο νου άλλαξε το μενού εφαρμογών πρέπει το καινούριο να είναι του m

 

Το ίδιο και σε εμενα, μάλλον έχει να κάνει με ένα Android Web view η κάτι τέτοιο, διότι ήταν αναβάθμιση χτες βράδυ όπου την έκανα και το παράτησα το κινητό στην άκρη χωρίς να το κλείσω και το πρωί που το χρειάστηκα να δω κατι το κατάλαβα

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά χθες βράδυ προφανώς το κινητό της κοπέλας μου έκλεισε.

Το βάζω στον φορτιστή και το led δεν ανταποκρίνεται ούτε ανοίγει.

Πάτησα το power button για 7 δευτ...τίποτα

Το ίδιο και για 2 λεπτά συνδεδεμένο στο φορτιστή ...τίποτα.

Θα επισκεφθώ το public όπου και το πήρα να δώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...