Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε άλλους φορτιστές καλώδια κλπ πρώτα ;-) και άστο για κάνα 10λεπτο,οχι μόνο 2.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικά χθες βράδυ προφανώς το κινητό της κοπέλας μου έκλεισε.

Το βάζω στον φορτιστή και το led δεν ανταποκρίνεται ούτε ανοίγει.

Πάτησα το power button για 7 δευτ...τίποτα

Το ίδιο και για 2 λεπτά συνδεδεμένο στο φορτιστή ...τίποτα.

Θα επισκεφθώ το public όπου και το πήρα να δώ.

 

Δεν θα γίνει τίποτα, το έχω πάθει και εγώ και εκεί που ήμουν έτοιμος να το σουτάρω βρήκα τη λύση στο ίντερνετ.

1.Το συνδέεις στον υπολογιστή σου με usb

2. Το αφήνεις λίγο να τραβήξει ρεύμα και κρατάς για 120 δευτερόλεπτα το volume down και το κουμπί ενέργειας.

3.Μέσω bootloader το ανοίγεις κανονικά.

 

Λόγω hardware μάλλον προβλήματος, ποτέ δεν πρέπει να αφήνουμε το τηλ μας να πηγαίνει στο 0%.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εφυγε απο το service του Public σήμερα και αναμένουμε......

 

Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις!

Link to comment
Share on other sites

Λετε να παρουμε το Marsmallow;

 

Κατι τετοιο λεει εδω και εδω.

 

ναι, θα παρουμε

http://www.phonearena.com/news/Motorola-announces-which-of-its-smartphones-will-be-updated-to-Android-6.0-Marshmallow_id74347

Link to comment
Share on other sites

Θα αναβαθμησω σε Marsmallow μόνο εάν και εφόσον sot και κατανάλωση γυρίσουν στο επίπεδο kitkat.Η συσκευή με lollipop είναι για πέταμα.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω οτι μετα την "αποτυχημενη" Lollipop, η Marshmallow θα ειναι μια καλη εκδοση.

Το γεγονος οτι βγαινει σχετικα γρηγορα μεγαλο update, το αποδιδω στο οτι η Google προσπαθει οντως να βελτιωσει τα κακως κειμενα.

 

Προσωπικα δεν εχω προβληματα με την Lollipop στο X1068, ισως επειδη δεν ειμαι "power user" αλλα χαιρομαι που η Motorola συνεχιζει να κραταει ενημερωμενο ενα low budget μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια, παρα πολυ ευχαριστημενος με το κινητο μεχρι τωρα και φυσικα οτι θα παρει το νεο update μεγαλο συν.

Το μονο προβλημα που εχω ειναι καμια φορα κλεινει το wifi μονο του και επανερχεται οταν ξεκλειδωνω το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια, παρα πολυ ευχαριστημενος με το κινητο μεχρι τωρα και φυσικα οτι θα παρει το νεο update μεγαλο συν.

Το μονο προβλημα που εχω ειναι καμια φορα κλεινει το wifi μονο του και επανερχεται οταν ξεκλειδωνω το κινητο.

 

ψάξε τις ρύθμισεις κάπου πρέπει να ρυθμίζεται αυτό , κάπου το έχω δει

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια, παρα πολυ ευχαριστημενος με το κινητο μεχρι τωρα και φυσικα οτι θα παρει το νεο update μεγαλο συν.

Το μονο προβλημα που εχω ειναι καμια φορα κλεινει το wifi μονο του και επανερχεται οταν ξεκλειδωνω το κινητο.

 

Έχω το μενού στα αγγλικά. Πας settings-wifi-(πάνω δεξιά εχει 3 τελείες)-advance-keep WiFi on during sleep-always.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ανακοίνωση της νέας έκδοσης του Android, 6.0 Marshmallow, διάφοροι κατασκευαστές συσκευών με Android ξεκίνησαν να δημοσιεύουν τις λίστες με τα smartphones που θα αναβαθμιστούν.

 

Η Motorola ήταν από τους πρώτους κατασκευαστές που έσπευσαν να ανακοινώσουν την λίστα με τις συσκευές, ωστόσο η εταιρεία παρέλειψε να αναφερθεί σε οτιδήποτε έχει σχέση με ημερομηνίες.

 

*

 

Έτσι, μετά τις 12 συσκευές που ανακοίνωσε η HTC, η Motorola ανακοίνωσε την δική της δεκάδα, η οποία αποτελείται από τα μοντέλα:

 

2015 Moto X Pure Edition (3rd gen)2015 Moto X Style (3rd gen)2015 Moto X Play2015 Moto G (3rd gen)2014 Moto X Pure Edition στις ΗΠΑ (2nd gen)2014 Moto X στην Λ. Αμερική, Ευρώπη και Ασία (2nd gen) (η αναβάθμιση για Κίνα, βρίσκεται ακόμα κάτω από εκτίμηση)2014 Moto G και Moto G με 4G LTE (2nd gen) (η αναβάθμιση για Κίνα, βρίσκεται ακόμα κάτω από εκτίμηση)DROID Turbo2014 Moto MAXX2014 Moto TurboΣύμφωνα πάντως με διευκρίνιση που έκανε η εταιρεία μέσω του επίσημου λογαριασμού της στο Twitter, ορισμένες αναβαθμίσεις θα εξαρτηθούν από τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας, και ενδέχεται ορισμένα κινητά να μην αναβαθμιστούν. Εντύπωση προκαλεί η απουσία του σχετικά νέου Moto E (2nd gen) από την λίστα, κάτι που σίγουρα θα απογοητεύσει τους κατόχους της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα σήμερα update (έχω την 5.0.2 / 22.26.1.titan_retgball.en.GB retgb) για την 22.56.3.en.GB.

Το αστείο είναι ο,τι μόλις χθες έκανα factory reset! Πάλι απ' την αρχή τώρα.. :D

 

(αγορασμένο από βρετανικό amazon)

 

EDIT: εξακολουθεί να είναι 5.0.2. Στα release notes έγραφε για το stagefright και για stability issues.

Είναι πιθανότατα άσχετο, αλλά χθες μετά το factory reset το Messenger του fb δεν ανοίγει καν, κρασάρει συνεχώς. Μετά από το update το πρόβλημα υπάρχει ακόμα. Πάμε ξανα για factory reset, wipe cache και βλέπουμε.

Edited by Dim_Engel
update
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ παίζει να είχε σοβαρό πρόβλημα. Στο σταθερό υπολογιστή μου μιλούσανε με μηνύματα και μου τα έδειχνε χωρίς να δείχνει το όνομα του συνομιλητή, ενώ μετά από λίγο που κοίταζα δεν μου έδειχνε κανέναν παρά το ότι έλεγε π.χ. 15 άτομα on line.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. έχουμε εικόνα για το πότε θα έρθει και σ΄εμάς η έκδοση 5.1?

Η άφιξη του*Android 6.0 Marshmallow*φέρνει μία σειρά από*“καλούδια”*στο λειτουργικό της Google όπως το*Doze mode*που βελτιώνει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας, το*Now on Tapπου φέρνει πληροφορίες που σας ενδιαφέρουν με ένα tap στο smartphone σας, εύκολες αγορές μέσω του*Android Pay,*direct share*κ.ά.

 

Αλλαγές ωστόσο θα έρθουν και στα smartphones κάθε κατασκευαστή με τις παραμετροποιήσεις που φέρνει στις συσκευές του με το Marshmallow. Έτσι, οι προτάσεις τηςMotorola*έχουν ανανεωθεί σημαντικά, με αλλαγές όπως π.χ. η επιλογή*“Do not disturb”*στο “Sound and notification” setting*(αντικαθιστά το Moto Assist), η υποστήριξη back up των δεδομένων*(ενώ φεύγει η επιλογή Motorola Migrate)*και άλλες βελτιώσεις.*Ποιες συσκευές της Motorola θα αναβαθμιστούν ωστόσο;*Η εταιρεία ανακοίνωσε τη λίστα και περιλαμβάνει τις ακόλουθες:

 

2015 Moto X Pure Edition (3rd gen)2015 Moto X Style (3rd gen)2015 Moto X Play2015 Moto G (3rd gen)2014 Moto X Pure Edition in the US (2nd gen)2014 Moto X in Latin America, Europe and Asia*(2nd gen)2014 Moto G and Moto G with 4G LTE*(2nd gen)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Το έχω δει για το 6, αλλα δεν λέει πότε θα το έχουμε.

επίσης, ρώτησα αν γνωρίζει κάποιος για το πότε θα λάβουμε το 5.1 που αναμένουμε από το 2ο 3μηνο του έτους και ακόμη τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια εχω καποιες επαθες σε αυτο το κινητο τις οποιες θα ηθελα να μεταφερω στο Windows Phone μου (Microsoft Lumia 535) πως μπορω να το επιτυχω αυτο ;

Σας ευχαριστω. :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τις συγχρονίζεις στο google account και μετά κάνεις import τις επαφές από το gmail στο outlook.

Σε υπεραευχαριστω. Επισης ποτε θα παρουμε την νεα εκδοση Android 6.0 ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...