Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στης γυναικα μου παντως παιδια,εδω και κανα 2μηνο η μπαταρια ειναι χαλια.της εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις,τα περασα ολα απο την αρχη,αλλα παλι μια απο τα ιδια.μια μερα της κραταει και αυτο με πολυ λαιτ χρηση.γενικα το τηλεφωνο εχει χασει την σπιρταδα του...!

σημερα μου εδειξε οτι "αφαιρεθηκε η καρτα sd..."(με την sd στην θεση της)αλλα σε αυτο,θελω να πιστευω οτι μαλλον χτυπησε η sd.θα δοκιμασω αυριο μια αλλα και θα σας πω.

απο μπαταρια εσεις πως πατε?το service της Motorola που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

στης γυναικα μου παντως παιδια,εδω και κανα 2μηνο η μπαταρια ειναι χαλια.της εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις,τα περασα ολα απο την αρχη,αλλα παλι μια απο τα ιδια.μια μερα της κραταει και αυτο με πολυ λαιτ χρηση.γενικα το τηλεφωνο εχει χασει την σπιρταδα του...!

σημερα μου εδειξε οτι "αφαιρεθηκε η καρτα sd..."(με την sd στην θεση της)αλλα σε αυτο,θελω να πιστευω οτι μαλλον χτυπησε η sd.θα δοκιμασω αυριο μια αλλα και θα σας πω.

απο μπαταρια εσεις πως πατε?το service της Motorola που ειναι?

 

http://www.cellcom.gr/site/gr/

Link to comment
Share on other sites

 

ετσι οπως το περιγραφω,το βλεπεις για service?

να κανω και μια wipe ή δεν υπαρχει λογος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το περιγραφω,το βλεπεις για service?

να κανω και μια wipe ή δεν υπαρχει λογος?

ευχαριστω

Αν κρατάει 4 ώρες οθόνη τότε νομίζω ότι είναι στο μέσο όρο της αυτάρκειας. Όσο για την κάρτα μπορεί να έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα χαλια παει τωρα τελευταια με την μπαταρια, με το ''Συστημα Android'' και το ''Kernel (Android OS)'' να ρουφανε τα κερατα τους :mad:
Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε, τι εκτος εγγυησης; γιατι; μονος σου θα την αλλαξεις; πας εκει και στην αλλαζουν με ενα 20αρικακι
Link to comment
Share on other sites

Ίσως και παραπάνω. Δες Πόσο κοστίζει η μπαταρία σκέτη. Υπολόγισε ότι δεν είναι και τόσο απλό του στυλ βγάζω 10 βίδες, αφαιρώ την παλιά και κουμπώνω την καινούρια. Για επίσημο σέρβις ίσως είναι πολύ παραπάνω. Για κανένα ανεξάρτητο μαγαζί που κάνει επισκευές ίσως είναι πιο κοντά σε αυτό το ποσό.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος κανένα link που να έχει καινούρια μπαταρία για πώληση? Κατα προτίμηση της motorola και όχι κινεζιά unbranded. Δεν βρήκα ούτε στο επίσημο site της εταιρείας ούτε στο ebay...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι αυτή εδώ : http://plus3.gr/motorola-ed30-xt1028-1031-1032-moto-g-2030-mah-bulk-or

 

Το πρωί κοιτούσα με την εφαρμογή του skroutz και δεν την έβγαζε άμεσα διαθέσιμη. Το περίεργο είναι πως τα υπόλοιπα μαγαζιά έχουν μπαταρία με τον ίδιο κωδικό μοντέλου (ed30) στα 1750mAh με τιμή που ξεκινάει από τα διπλάσια χρήματα και ανεβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πήρα αυτό το κινητό μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση και προς έκπληξή μου διαπίστωσα ότι δεν έχει handsfree και φορτιστή στο κουτί! (Έμαθα εκ των υστέρων ότι δεν τα δίνει η εταιρία.) Τέλος πάντων είχα ένα παλιότερο Motorola ZN5 με φορτιστή usb και είπα να χρησιμοποιήσω αυτόν. Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Δε θέλω να μου χαλάσει η μπαταρία, ειδικά όταν δεν είναι κι εύκολο να αλλαχτεί.

Ένας βασικός λόγος που πήρα αυτό το μοντέλο (εκτός από τις 2 sim) είναι ότι διάβασα πως θα πάρει αναβάθμιση σε Android 6. Τώρα έχω την 5.0.2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πήρα αυτό το κινητό μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση και προς έκπληξή μου διαπίστωσα ότι δεν έχει handsfree και φορτιστή στο κουτί! (Έμαθα εκ των υστέρων ότι δεν τα δίνει η εταιρία.) Τέλος πάντων είχα ένα παλιότερο Motorola ZN5 με φορτιστή usb και είπα να χρησιμοποιήσω αυτόν. Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Δε θέλω να μου χαλάσει η μπαταρία, ειδικά όταν δεν είναι κι εύκολο να αλλαχτεί.

Ένας βασικός λόγος που πήρα αυτό το μοντέλο (εκτός από τις 2 sim) είναι ότι διάβασα πως θα πάρει αναβάθμιση σε Android 6. Τώρα έχω την 5.0.2.

Δεν έχει θέμα γιατί σύμφωνα με την μοτορόλα τραβάει μόνο μέχρι 1,5Α , το μόνο "θέμα" είναι οτι ανάλογα με τον φορτιστή μπορεί να πάρει περισσότερη ώρα η φόρτηση (όπως όταν φορτίζει απο θύρα USB στο pc)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κοντά στην λήξη της εγγύησης σκέφτομαι να βάλω κάποια custom ROM καθώς με την 5.0.2 η κατάσταση είναι τραγική.

 

Ποια είναι αυτή που έχει και τα apps της motorola; Με ενδιαφέρει κυρίως η κάμερα που είναι γενικά καλύτερη από την default.

 

Επίσης αν βγει και όταν βγει OTA Android 6.0 υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε στην κανονική και να την πάρουμε ή μετά είμαστε μόνιμα με custom ROM;

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα γιατί σύμφωνα με την μοτορόλα τραβάει μόνο μέχρι 1,5Α , το μόνο "θέμα" είναι οτι ανάλογα με τον φορτιστή μπορεί να πάρει περισσότερη ώρα η φόρτηση (όπως όταν φορτίζει απο θύρα USB στο pc)

Ο φορτιστής που χρησιμοποιώ είναι 850mAh και η μπαταρία 2070mAh. Κάνει περίπου 2μιση ώρες για να φορτίσει πλήρως...καλά είναι; Αλλιώς να πάρω έναν από 1500mAh και πάνω για να φορτίζει πιο γρήγορα. Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που χρησιμοποιώ είναι 850mAh και η μπαταρία 2070mAh. Κάνει περίπου 2μιση ώρες για να φορτίσει πλήρως...καλά είναι; Αλλιώς να πάρω έναν από 1500mAh και πάνω για να φορτίζει πιο γρήγορα. Ευχαριστώ πάντως!

Να θυμάσαι οτι το καλώδιο παίζει μεγάλο ρόλο σε φορτίσεις με πάνω από 500ma. Εκτός από ποιοτικό φορτιστή, θέλεις και καλό καλώδιο για να πιάσεις πάνω από 1A.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ρωτούσα κι εγώ! Φαντάζομαι το καλώδιο που δίνει η Motorola είναι ποιοτικό (και σε θέματα φθοράς, αντοχής στο χρόνο κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το καλώδιο. Αν βάλεις έναν καλό φορτιστή, έστω και στο 1Α θα είσαι οκ. Όταν λέω καλό, να είναι κάτι επώνυμο που το 1Α θα είναι πραγματικό.
Link to comment
Share on other sites

Από φορτιστή είμαι σίγουρα καλά, χρυσοπληρωμένος φορτιστής τοίχου της Gopro με 2 εξόδους 1 Α. : Ρ
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και ή 5,1 τελικά εχθες στο αγγλικό αμαζον κινητο.μικρές διάφορες στα εικονίδια κτλ έχω διαπιστώσει.δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν ελπίζω να συνεχιστεί
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...