Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, αντιμετωπίζω το ακόλουθο πρόβλημα:

Έχω το Plus 128άρι jailbroken και κάθε φορά που πάω να σύρω την κάτω μπάρα προς τα πάνω για να δω τις γρήγορες ρυθμίσεις μου κάνει restart σε safe mode και μετά αφού κάνω ξανά restart ανοίγει πάλι σε κανονικό mode. Έχω και το μικρό 6άρι το 128άρι και αυτό jailbroken και με τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες και δεν έχει το ίδιο θέμα. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ασυμβατότητα κάποιας εφαρμογής με το plus. Πιθανός κάτι που έχει σχέση με το κέντρο ελέγχου κάποιο mod που σχετίζεται με αυτό. Ξεκινα ένα ένα να διαγράφεις τα mod (πρώτα αυτά που σχετίζονται άμεσα με το κέντρο ελέγχου) και δες ποιο έχει πρόβλημα.

Αν έχεις το airblue sharing βγάλε από τις ρυθμίσεις την εμφάνιση του κουμπιού στο κέντρο ελέγχου

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα μόνα που έχω είναι τα ακόλουθα:

Activator, Infinidock, Intelliscreen 8.1, ClassicDock, Alkaline, AppCake, AppETA, AppSync Unified, CCLoader, Eclipse, MyWi 8, Safari Download Enabler, ShowCase, Winterboard και 1Derland.

Tα πρώτα 4 τα απεγκατέστησα χωρίς αποτέλεσμα. Μπορεί να φταιει κάποιο από τα υπόλοιπα;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα που έχω είναι τα ακόλουθα:

Activator, Infinidock, Intelliscreen 8.1, ClassicDock, Alkaline, AppCake, AppETA, AppSync Unified, CCLoader, Eclipse, MyWi 8, Safari Download Enabler, ShowCase, Winterboard και 1Derland.

Tα πρώτα 4 τα απεγκατέστησα χωρίς αποτέλεσμα. Μπορεί να φταιει κάποιο από τα υπόλοιπα;

 

Δοκίμασε το ccloader

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν εννοεί να το καταλάβει να υπενθυμίσω ότι το trolling απαγορεύεται. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα τώρα, η δεύτερη μέρα με τον φορτιστή του iPad και η φόρτιση έχει πλέον τους σωστούς χρόνους! Σε λίγες ημέρες θα γράψω τον χρόνο που κάνει από 20 μέχρι 100 %

 

Με την 8.1.2 φρέσκια 1-2 bug που είχα πετύχει, δεν τα ξαναβρήκα!

 

Αλλά σε κάποια στιγμή όταν γύρισα στην home page στιγμιαία τρεμόπαιξαν όλες οι εφαρμογές. Το έχει πετύχει κανείς;

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση off topic σχολιασμών
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα τώρα, η δεύτερη μέρα με τον φορτιστή του iPad και η φόρτιση έχει πλέον τους σωστούς χρόνους! Σε λίγες ημέρες θα γράψω τον χρόνο που κάνει από 20 μέχρι 100 %

 

Με την 8.1.2 φρέσκια 1-2 bug που είχα πετύχει, δεν τα ξαναβρήκα!

 

Αλλά σε κάποια στιγμή όταν γύρισα στην home page στιγμιαία τρεμόπαιξαν όλες οι εφαρμογές. Το έχει πετύχει κανείς;

Όταν λες φρέσκια εννοείς ότι την πέρασες μέσω itunes με restore;

Αυτό που λες δεν το έχω παρατηρήσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως εχτές την πέρασα από iTunes με restore. Μου το έκανε σήμερα το πρωι! Αν έχεις το battery doctor έχεις παρατηρήσει μετά το clean στα junk πως κάνει τα εικονίδια των εφαρμογών; Ε φαντάσου το σε όλες τις εφαρμογές σε κλάσματα δευτερολέπτου.

 

Την μπαταρία την βλέπω να έχει στρώσει σε σχέση με την 8.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως εχτές την πέρασα από iTunes με restore. Μου το έκανε σήμερα το πρωι! Αν έχεις το battery doctor έχεις παρατηρήσει μετά το clean στα junk πως κάνει τα εικονίδια των εφαρμογών; Ε φαντάσου το σε όλες τις εφαρμογές σε κλάσματα δευτερολέπτου.

 

Την μπαταρία την βλέπω να έχει στρώσει σε σχέση με την 8.1.1

Γιατι είχε πρόβλημα η μπαταρία με την 8.1.1 ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι είχε πρόβλημα η μπαταρία με την 8.1.1 ;

 

Στην δικιά μου συσκευή ναι. Την είχα περάσει με ΟΤΑ και εκεί φαίνεται πως παρουσιάστηκε το προβληματάκι.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν τα ξεκλείδωτα iPhone 6 plus από ΗΠΑ παίζουν κανονικά το LTE ή πρέπει να προσέξω για κάποια συγκεκριμένη έκδοση? αν ναι, ποια είναι αυτή?
Link to comment
Share on other sites

Οι ξεκλείδωτες συσκευές από τα Apple Stores ή αυτές της T-Mobile (επίσης ξεκλείδωτες στα Apple Stores), συνδέονται κανονικά με τα ελληνικά LTE δίκτυα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μου συσκευή ναι. Την είχα περάσει με ΟΤΑ και εκεί φαίνεται πως παρουσιάστηκε το προβληματάκι.

 

Τη χαρά μου όπως και τη δυνατή αυτονομία της μπαταρίας που έχω αυτή τη στιγμή στο plus δεν θα τα θυσιάσω αναβαθμίζοντας σε νεες εκδοσεις του ios. Παραμενω στην εκδοση 8.0 έστω με το πρόβλημα στο wifι. Μιλάμε απιστευτη συσκευή σε όλα. Δεν ρισκάρω λέμε! :lol::):p

όπως επισης απιστευτη συσκευη σε ολα ειναι και το note4. "Κόντραρα" με εναν συναδελφο στη δουλεια και το αποτελεσμα ήταν ισοπαλία σχεδον σε ολα (σε καποιες εφαρμογες ηταν μπροστα το note + σε καποιες το plus).

Link to comment
Share on other sites

Με την 8.1 είχα δει την τρομερή αυτονομία θα έλεγα! Και τώρα με την 8.1.2 πάλι τα ίδια!! Από την Παρασκευή το απόγευμα το έχω μακριά από την πρίζα και σήμερα κατά το απόγευμα θα μπει πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

στέλνω ολοκληρωμένο κύκλο φόρτισης.

 

iPhone 6 Plus, 64 Gb Gold, iOS 8.1

 

Μετά απο 1 μήνα που το έχω, το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα ήταν στο router ενος φίλου, ενώ όλοι είχαν κανονικά wi-fi, εμένα είχε την ένδειξη ότι έχω συνδεθεί αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορούσα να ανοίξω καμμία σελίδα... Λογικά ήταν το πρόβλημα με τα Wep-Wpa settings αλλα δεν έκανα καμμία δοκιμή. Απλά γύρισα σε 3G... Κατά τα άλλα όλα καλά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 χρόνια μακριά από iPhones πήρα κι εγώ το plus να δω πως θα μου φανεί.. Οι πρώτες εντυπώσεις σίγουρα πολύ καλές, ειδικά οθόνη, κάμερα και μπαταρία.. Αύριο θα το δω καλύτερα μέσα στην καθημερινότητα μου
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 χρόνια μακριά από iPhones πήρα κι εγώ το plus να δω πως θα μου φανεί.. Οι πρώτες εντυπώσεις σίγουρα πολύ καλές, ειδικά οθόνη, κάμερα και μπαταρία.. Αύριο θα το δω καλύτερα μέσα στην καθημερινότητα μου

 

Με γειαα Ευθύμη! Το είπες και το έκανες :D

Τα ''σπάει'' το Plus.

Δώσε του χρόνο βέβαια γιατί μέσα σε 4 χρόνια έχουν αλλάξει πολλά η μάλλον σχεδόν όλα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Με γειαα Ευθύμη! Το είπες και το έκανες :D

Τα ''σπάει'' το Plus.

Δώσε του χρόνο βέβαια γιατί μέσα σε 4 χρόνια έχουν αλλάξει πολλά η μάλλον σχεδόν όλα.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!! Έχεις απόλυτο δίκιο είναι αρκετά διαφορετικά πολλά πράγματα και προς το καλύτερο από ότι βλέπω.. Προς το παρών απολαμβάνω το νέο περιβάλλον και το ποσό καλογραμμένες είναι οι περισσότερες εφαρμογές.. Η μπαταρία είναι απίστευτη, χθες το έλιωσα 3,5 ώρες με καλή φωτεινότητα σε wifi και έπεσε από το 70% στο 35%

 

Έχω πάθει πλάκα με το Touch ID! Δεν υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος να ξεκλειδώσει η συσκευή με μια μόνο κίνηση συν η ασφάλεια.. Εντάξει υλοποίηση σε άλλο επίπεδο στον τομέα αυτό

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το 5 κ μολις πηρα το plus...

Μια ζωη απο iphone σε iphone πηγαινα με backup απο την προηγουμενη συσκευη με restore στη νεα.

Τωρα σκεφτομαι να το χτισω από την αρχή πλην όμως μηνύματα επαφές...

Πως συμβουλεύεται να τα περάσω αυτά? Γίνεται μέσω icloud? Δεν το χω δοκιμάσει από κει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το 5 κ μολις πηρα το plus...

Μια ζωη απο iphone σε iphone πηγαινα με backup απο την προηγουμενη συσκευη με restore στη νεα.

Τωρα σκεφτομαι να το χτισω από την αρχή πλην όμως μηνύματα επαφές...

Πως συμβουλεύεται να τα περάσω αυτά? Γίνεται μέσω icloud? Δεν το χω δοκιμάσει από κει ποτέ.

 

Οταν βαλεις το iCloud account σου θα σου περασει μεν τις επαφες αλλα οχι τα μυνηματα.

Για τα μνμ. αν θυμαμαι καλα μπορεις να χρησιμοποιησεις το iBackupBot

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το 5 κ μολις πηρα το plus...

Μια ζωη απο iphone σε iphone πηγαινα με backup απο την προηγουμενη συσκευη με restore στη νεα.

Τωρα σκεφτομαι να το χτισω από την αρχή πλην όμως μηνύματα επαφές...

Πως συμβουλεύεται να τα περάσω αυτά? Γίνεται μέσω icloud? Δεν το χω δοκιμάσει από κει ποτέ.

 

Τα μηνύματα πέραν προγραμμάτων για export-import υπάρχουν εφαρμογές που εξάγεις τα μηνύματα σε excel ή email. εάν θέλεις να τα έχεις. Τώρα εάν θέλεις να τα διατηρήσεις θα πρέπει να χρεησιμοποοιήσεις κάποιον file manager

Link to comment
Share on other sites

Παραμενω στην εκδοση 8.0 έστω με το πρόβλημα στο wifι. Μιλάμε απιστευτη συσκευή σε όλα. Δεν ρισκάρω λέμε!

 

Πως γίνεται να είναι απίστευτη συσκευή σε όλα και ταυτόχρονα να έχει πρόβλημα στο wifι;

Αυτοανερησε μόνος σου ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 χρόνια μακριά από iPhones πήρα κι εγώ το plus να δω πως θα μου φανεί.. Οι πρώτες εντυπώσεις σίγουρα πολύ καλές, ειδικά οθόνη, κάμερα και μπαταρία.. Αύριο θα το δω καλύτερα μέσα στην καθημερινότητα μου

 

Τς τς τς τς τς τς τς τς :mad::mad:

:p

καλορίζικο :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Οταν βαλεις το iCloud account σου θα σου περασει μεν τις επαφες αλλα οχι τα μυνηματα.

Για τα μνμ. αν θυμαμαι καλα μπορεις να χρησιμοποιησεις το iBackupBot

 

Εμένα πάντως με back-up από icloud μου πέρασε τα πάντα, και τα μυνήματα..!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με back-up από icloud μου πέρασε τα πάντα, και τα μυνήματα..!!

Δεν καταλαβες. Ο φιλος ειπε οτι δεν θελει να περασει το παλιο του back up.

Τα λογια του ηταν ''να το χτισω από την αρχή''

Φυσικα απο το iCloud, back up ομως, τα περναει ολα εκτος απο τα media, ενω αν απλα βαλεις το account σου περναει μονο τις επαφες, τα Notes κλπ.

 

 

edit:

@ evelinalex

Αντε Ευσγγελια, σε περιμενουμε και απο εδω, με το Plus :p

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...