Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας .. χρησιμοποιω το itunes και iphoto και ενδιαφερομαι για ενα προγραμμα για ενα φιλο μου για windows για φωτογραφιες να μεταφερει ?

 

ευχαεριστω

 

Στα windws η μεταφορά φωτογραφιών γίνεται από το My computer. Σύνδεσε τη συσκευή στον υπολογιστή, και στο my computer θα δεις ένα iPhone ως εξωτερικό δίσκο. Με drag and drop μπορείς να τις μεταφέρεις στην επιφάνεια εργασίας ή σε όποιον φάκελο επιθυμείς. Εναλλακτικά ενεργοποιώντας το iCloud Photo Library (beta) μπορείς να έχεις πρόσβσση στις φωτογραφίες και στα video από το iCloud.

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με drag and drop μπορείς να τις μεταφέρεις στην επιφάνεια εργασίας ή σε όποιον φάκελο επιθυμείς.

 

εννοείται πως μεταφέρεις από iphone στο pc, το αντίστροφο δεν γίνεται. Μόνο με itunes

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως με την 8.1.1 υπάρχει μια μείωση στην αυτονομία της συσκευής! Έχετε παρατηρήσει κάτι σε σχέση με την 8.1;
Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως μεταφέρεις από iphone στο pc, το αντίστροφο δεν γίνεται. Μόνο με itunes

 

γίνεται μέσω iCloud Photo Library στην iOS 8, αλλά μόνο για JPG αρχεία από οποιονδήποτε υπολογιστή ή Mac :)

Link to comment
Share on other sites

κρατάω την ευχή που μου είχες κάνει για το 6 και για το Plus που έχω από σήμερα :)

ThanXxx

 

ps

Για να δούμε θα με κρατήσει από το Note4, γιατί το ''μικρο'' δεν κατάφερε να το κάνει.

 

Καλορίζικο και πάλι, το άλλο τι το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως με την 8.1.1 υπάρχει μια μείωση στην αυτονομία της συσκευής! Έχετε παρατηρήσει κάτι σε σχέση με την 8.1;

Το αντίθετο θα έλεγα. Πάει ακόμα καλύτερα η μπαταρία με την 8.1.1 εδώ!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο Α1522 T-mobile μπορεί να χρησιμοποιηθεί απροβλημάτιστα σε όλη την Ευρώπη; lte υποστηρίζει κανονικά;
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και πάλι, το άλλο τι το έκανες;

Πήγε μια ''βολτίτσα'' στην καινούργια του κάτοχο.

ΕπιτΡέλους iOS, αλλά στις σωστές ίντσες!

Ενθουσιασμένος με το Plus!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πήγε μια ''βολτίτσα'' στην καινούργια του κάτοχο.

ΕπιτΡέλους iOS, αλλά στις σωστές ίντσες!

Ενθουσιασμένος με το Plus!!

 

:mad::mad::mad:

:p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad:

:p

 

off topic: o κόσμος λέει μια καλησπέρα τι κάνετε είμαι η Ευαγγελία.. κλπ. κλπ... δεν μπαινει μουτρομένος! :p

Link to comment
Share on other sites

off topic: o κόσμος λέει μια καλησπέρα τι κάνετε είμαι η Ευαγγελία.. κλπ. κλπ... δεν μπαινει μουτρομένος! :p

 

Φριττω με αυτά που βλέπω :mad::mad::mad:

:p

Καλησπέρα σας :D:p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγοράσατε το iphone 6 plus και είχατε επίσης ipad πώς είναι πλέον η σχέση σας με το ipad. To δουλεύετε περισσότερο, λιγότερο, σχεδόν καθόλου; Θα ήθελα την γνώμη σας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το ότι έχουν βάλει φορτιστή 1Α σε μπαταρία 2915 mAh

Φόρτιση από 5% στο 100% σε 3.5 ώρες ... αν είναι δυνατόν :mad:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγοράσατε το iphone 6 plus και είχατε επίσης ipad πώς είναι πλέον η σχέση σας με το ipad. To δουλεύετε περισσότερο, λιγότερο, σχεδόν καθόλου; Θα ήθελα την γνώμη σας.

 

υπάρχει μελάτη η οποία έχει δείξει καννιβαλισμό στη χρήση των συσκευών.. το παρακάτω γράφημα παριστάνει χρήση:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53456&stc=1&d=1417440728

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το ότι έχουν βάλει φορτιστή 1Α σε μπαταρία 2915 mAh

 

Φόρτιση από 5% στο 100% σε 3.5 ώρες ... αν είναι δυνατόν :mad:

 

 

Ούτε εγώ το έχω καταλάβει! Περιμένω να μου έρθει ο φορτιστής του iPad τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι πήρατε φορτιστή από iPad η από Mac φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα;

 

Αυτό που έκανε η apple με 1Α ειναι έγκλημα... Ποσο να μας αρμέξει ακόμα δηλαδή....

 

Έχει να προτινει κάποιος φτηνό online μαγαζί για την αγορά του;

Λέω ν τσιμπήσω αυτό έχει τα σωστά amper http://www.mobilecity.gr/item.php?prod=fortistis-taksidiou-usb-2100mah-10w-xoris-kalodio-gia-ipad--tablet-hq

 

 

 

Γιατί με βγάζει παραπάνω mah ότι έχω; http://i57.tinypic.com/2m6lqm8.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι πήρατε φορτιστή από iPad η από Mac φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα;

 

Αυτό που έκανε η apple με 1Α ειναι έγκλημα... Ποσο να μας αρμέξει ακόμα δηλαδή....

 

Έχει να προτινει κάποιος φτηνό online μαγαζί για την αγορά του;

Λέω ν τσιμπήσω αυτό έχει τα σωστά amper http://www.mobilecity.gr/item.php?prod=fortistis-taksidiou-usb-2100mah-10w-xoris-kalodio-gia-ipad--tablet-hq

 

 

Άτομο που ξέρω, φορτίζει πιο γρήγορα, αλλά δεν θυμάμαι χρόνο! Επίσης παράγγειλα γνήσιο στα 22 ευρώ για να είμαι καλυμμένος.

 

 

 

Καλησπέρα κανένα Καλο screennprotector για 6 και plus ευχαριστώ

 

 

Είχα βάλει την μεμβράνη της puro που είχε δώρο με την θήκη, πολύ καλή! Τώρα έχω παραγγείλει tempered glass από το eBay και περιμένω να βρω κάνα φράγκο για να πάρω της Spigen. Γενικά είναι καλύτερο το γυαλί από την κλασική μεμβράνη, αλλά ακόμα δεν υπάρχει κάτι που να πιάνει όλη την οθόνη. (Υπάρχουν κάποια αλλά η τιμή είναι υψηλή)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μελάτη η οποία έχει δείξει καννιβαλισμό στη χρήση των συσκευών.. το παρακάτω γράφημα παριστάνει χρήση:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53456&stc=1&d=1417440728

 

Ευχαριστώ για την απάντηση DINFUN:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση DINFUN:)

 

στην ουσία χρήστες iPhone 6 Plus, αφήνουν στο σπίτι το ipad είτε mini είτε Air. Το ίδιο κάνουν και οι χρήστες Android συσκευών με μεγάλες οθόνες, δεν είναι κάτι καινούριο.. είναι η νέα τάση πραγμάτων :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι πήρατε φορτιστή από iPad η από Mac φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα;

 

Αυτό που έκανε η apple με 1Α ειναι έγκλημα... Ποσο να μας αρμέξει ακόμα δηλαδή....

 

 

Απο Mac δεν φορτιζει γρηγοροτερα! Απο φορτιστη iPad σαφως!

 

Οσο για τους φορτιστες εχουν την ιδια τιμη παντως!

 

Ναι, κακως επελεξε να βαλει τον μικρο οντως!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ο φορτιστής του ipad mini που έχω το φορτίζει γρηγορότερα και χωρίς να του καταστρέφει την μπαταρία?

Αν ναι τότε θα το φορτιζω με αυτόν.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ο φορτιστής του ipad mini που έχω το φορτίζει γρηγορότερα και χωρίς να του καταστρέφει την μπαταρία?

Αν ναι τότε θα το φορτιζω με αυτόν.

 

 

Εγω από την αρχή χρησιμοποιώ του iPad χωρίς πρόβλημα!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ο φορτιστής του ipad mini που έχω το φορτίζει γρηγορότερα και χωρίς να του καταστρέφει την μπαταρία?

Αν ναι τότε θα το φορτιζω με αυτόν.

 

 

Δεν σου δημιουργεί πρόβλημα και άσε άλλους να λένε, η συσκευή μπορει να υποστηρίξει τους φορτιστές του iPad.

 

Για εμένα αν θέλεις να είσαι καλυμμένος μια φορά στο μήνα να το φορτίζεις από τον υπολογιστή, αλλιώς από τον φορτιστή που έχεις τώρα.

 

Ο μόνος λόγος που δεν έβαλε μεγαλύτερο φορτιστή είναι για να σε βάλει στον πειρασμό να αγοράσεις νέο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...