Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την εντυπωση 11 και κατι γβ το 16αρι

 

 

Προσωπικη αποψη, αλλα τα θεωρω ελαχιστα.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκαν το πρόβλημα με το κρασάρισμα:

http://www.macrumors.com/2014/11/07/apple-stopping-tlc-nand-flash-iphone-6-6-plus/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά αυτή θα ειναι η πρώτη μου Apple συσκευή:

 

Γιατί κάνουμε jailbreak???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά αυτή θα ειναι η πρώτη μου Apple συσκευή:

 

Γιατί κάνουμε jailbreak???

 

Μπορεις να πειράξεις την συσκευή σου περισσότερο και να βάλεις και κάποια tweaks που χωρίς jailbreak δεν γινεται.

Αν σε βολεύει μην το πειράζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πειράξεις την συσκευή σου περισσότερο και να βάλεις και κάποια tweaks που χωρίς jailbreak δεν γινεται.

Αν σε βολεύει μην το πειράζεις

 

Thanks! Any examples?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά αυτή θα ειναι η πρώτη μου Apple συσκευή:

 

Γιατί κάνουμε jailbreak???

 

off topic: το jailbreak δίνει τη δυνατότητα παραμετροποίησης, κατι που δεν επιτρέπει η Apple. όπως themes συντομεύσεις, widgets στην επιφάνεια της οθόνης και πολλά άλλα. Το κόστος είναι η ασφάλεια, που παύει να υφίσταται. εάν δεις στο youtube.com (cydia tweaks) θα καταλάβεις πως πράγαμτα μπορείς να κάνεις με μια jailbroken συσκευή. :)

 

Περισσότερα εδώ

Link to comment
Share on other sites

πήρα 1 iphone 6 plus πριν λίγες μέρες: παρατηρώ ότι εφαρμογές και OS θέλουν λίγη δουλειά: απρόσμενα κλεισίματα σε εφαρμογές όπως αυτή της cosmote, κάποια νεκρά διαστήματα όταν εναλλάσσεις την εμφάνιση από κάθετα σε οριζόντια στο safari για παράδειγμα. Το πληκτρολόγιο στην οριζόντια θέση απέκτησε κουμπιά που δεν χρειάζονται, ενώ θα μπορούσε να είναι πιο μεγάλα και "αραιά" τα εμφανιζόμενα γράμματα.
Link to comment
Share on other sites

πήρα 1 iphone 6 plus πριν λίγες μέρες: παρατηρώ ότι εφαρμογές και OS θέλουν λίγη δουλειά: απρόσμενα κλεισίματα σε εφαρμογές όπως αυτή της cosmote, κάποια νεκρά διαστήματα όταν εναλλάσσεις την εμφάνιση από κάθετα σε οριζόντια στο safari για παράδειγμα. Το πληκτρολόγιο στην οριζόντια θέση απέκτησε κουμπιά που δεν χρειάζονται, ενώ θα μπορούσε να είναι πιο μεγάλα και "αραιά" τα εμφανιζόμενα γράμματα.

 

Ειδικά στην εφαρμογή της Cosmote έπεσες κι εσυ; Εδώ και χρόνια ειναι η χειρότερη εφαρμογή που εχει το App Store.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ένα φιλαράκι μου (καημένος να πω την αλήθεια) πήρε το plus 128gb όλα καλά και ωραία αλλά κάτι crasarismats που πετάει δεν κατάλαβα το γιατί... και fresh install δοκιμάσαμε και να το αφήσουμε τελείως άδειο τπτ δεν άλλαξε, το ίδιο ακριβός κινητό που έχει η αδελφή του (αλλά σε 16 δεν κάνει σχεδόν τπτ το δικό του τρελαίνεται στιγμές στιγμές)
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πάλι εδώ και το πρόβλημα αφορά μόνο το μοντέλο με τα 128GB....

 

http://www.iphonehacks.com/2014/11/128gb-iphone-6-and-plus-boot-loops.html

 

https://discussions.apple.com/thread/6550902?start=0&tstart=0

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πάλι εδώ και το πρόβλημα αφορά μόνο το μοντέλο με τα 128GB....

 

http://www.iphonehacks.com/2014/11/128gb-iphone-6-and-plus-boot-loops.html

 

https://discussions.apple.com/thread/6550902?start=0&tstart=0

πλάκα κάνεις!?? έβαλαν μουφα μνήμες στο ακριβό??!!! έλεος είναι!! να κάτι που δεν περίμενα

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρονται αυτά τα προβλήματα, αλλά δεν έχουν καταλήξει αν φταίνε οι μνήμες flash ή αν είναι θέμα software. Όπως επίσης δεν έχουν όλοι οι κάτοχοι των 6 plus 128Gb τα ίδια προβλήματα. Έχω διαβάσει σε πολλά ξένα site ότι δεν είναι ξεκάθαρο τι συμβαίνει.Επίσης λένε ότι με την 8.1.1 θα λυθούν τα όποια crashαρισματα.

 

Δεν έβαλαν μούφα μνήμη στο ακριβό, αυτό τον τύπο μνήμης των έχουν και τα iPhone 6 64Gb, γι αυτό και αυτά τα προβλήματα εμφανίζονται μόνο σε μερικά από αυτά τα μοντέλα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρονται αυτά τα προβλήματα, αλλά δεν έχουν καταλήξει αν φταίνε οι μνήμες flash ή αν είναι θέμα software. Όπως επίσης δεν έχουν όλοι οι κάτοχοι των 6 plus 128Gb τα ίδια προβλήματα. Έχω διαβάσει σε πολλά ξένα site ότι δεν είναι ξεκάθαρο τι συμβαίνει.Επίσης λένε ότι με την 8.1.1 θα λυθούν τα όποια crashαρισματα.

 

Δεν έβαλαν μούφα μνήμη στο ακριβό, αυτό τον τύπο μνήμης των έχουν και τα iPhone 6 64Gb, γι αυτό και αυτά τα προβλήματα εμφανίζονται μόνο σε μερικά από αυτά τα μοντέλα.

 

σε 128αρι που πηρε φιλος δεν παρατηρησε κανενα κρασαρισμα οι αποψεις διιστανται αλλοι υποστηριζουν εντονα οτι ειναι software το προβλημα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

σε 128αρι που πηρε φιλος δεν παρατηρησε κανενα κρασαρισμα οι αποψεις διιστανται αλλοι υποστηριζουν εντονα οτι ειναι software το προβλημα

Το ξέρω ότι δεν έχουν καταλήξει κάπου. Άλλοι έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα άλλοι πάλι όχι.

Θα το μάθουμε στο επόμενο update.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου 128αρι (Α1549) δεν αντιμετωπισα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα (έχω ήδη βάλει 60 GB φωτογραφίες....)

 

oups....6αρι απλό έχω....sorry

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρονται αυτά τα προβλήματα, αλλά δεν έχουν καταλήξει αν φταίνε οι μνήμες flash ή αν είναι θέμα software. Όπως επίσης δεν έχουν όλοι οι κάτοχοι των 6 plus 128Gb τα ίδια προβλήματα. Έχω διαβάσει σε πολλά ξένα site ότι δεν είναι ξεκάθαρο τι συμβαίνει.Επίσης λένε ότι με την 8.1.1 θα λυθούν τα όποια crashαρισματα.

 

Δεν έβαλαν μούφα μνήμη στο ακριβό, αυτό τον τύπο μνήμης των έχουν και τα iPhone 6 64Gb, γι αυτό και αυτά τα προβλήματα εμφανίζονται μόνο σε μερικά από αυτά τα μοντέλα.

αν είναι πράγματι μνήμες τότε είναι απόλυτα λογικό να μην το κάνει σε όλους (ίσος παρουσιάσει αργότερα) με λίγα λόγια να του πω περιμένει το update και αν δεν το πάει πίσω

 

btw στην πρώτες 4 μέρες δεν έκανε τπτ περίεργο μετά άρχισε (fresh install δεν βοήθησε)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος φίλος να μας δώσει κάποια στοιχεία της μπαταρίας του?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Κάποια σχόλια για την μπαταρία:

1)φορτίζει σε περίπου τρείς ώρες

2)με τη χρήση που κάνω εγώ (όλη μερα wifi, 3g ενεργό, όλοι οι συνχρονισμοί ενεργοί, τουλάχιστουν 2 ώρες browsing τη μέρα, facebook, email, δεν παίζω παιχνίδια) δεν έχω καταφέρει να δω κάτω από 30% απο τις 9 το πρωί μέχρι της 1 το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου επίσης... Το κινητό αυτό χτυπάει περίπου 11 ώρες χρήσης... Ούτε εγώ παίζω παιχνίδια. Κατά τα άλλα το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου επίσης... Το κινητό αυτό χτυπάει περίπου 11 ώρες χρήσης... Ούτε εγώ παίζω παιχνίδια. Κατά τα άλλα το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα πολύ.

 

Καλησπερα κατοχος iphone 6 και σκεφτομαι να παρω το plus αξιζει εσεις που το εχετε σκεφτομαι για το 16gb σε μαυρο???

Link to comment
Share on other sites

Το 6 Plus είναι κορυφαίο!

Αν είχες 5c, 5s ή παλαιότερο μοντέλο, θα σου έλεγα ok προχωράς. Aλλά από 6 σε 6 Plus τι να σου πω, εσύ αποφασίζεις.

Οι διαφορές από το 6 σε 6 Plus: Είναι οθόνη 5.5" με ανάλυση full HD στα 401ppi, κάμερα με OIS, landscape mode και μεγαλύτερη αυτονομία!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...