Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 735


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η

Φιλε μου,με βγαζει 5 ημερες στα σιγουρα,απο εκει και περα παλευω για το κατι παραπανω,και εγω εχω το κινητο 6 μηνες.Οι αποψεις μας διαφέρουν...όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

Με δεν είναι θέμα άποψης. Δεν μπορεί με νορμάλ χρήση να βγαλει πάνω από 1 μισή μέρα το 735.

Οταν λέω νορμάλ χρήση εννοώ λίγες κλήσεις, 3g η WiFi πάντα ανοιχτο και κάνα παιχνιδάκι.

Εδώ είχα το thl 5000 και έβγαζε 3 μέρες και βγάζει το lumia 735 πέντε μέρες;;; απλά δεν γίνεται.

Και ίσως είσαι και ο μόνος που λέει ότι κρατάει τόσο η μπαταρία του.

Ούτε νόκια 3210 να ήταν δηλαδή....

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η

Με δεν είναι θέμα άποψης. Δεν μπορεί με νορμάλ χρήση να βγαλει πάνω από 1 μισή μέρα το 735.

Οταν λέω νορμάλ χρήση εννοώ λίγες κλήσεις, 3g η WiFi πάντα ανοιχτο και κάνα παιχνιδάκι.

Εδώ είχα το thl 5000 και έβγαζε 3 μέρες και βγάζει το lumia 735 πέντε μέρες;;; απλά δεν γίνεται.

Και ίσως είσαι και ο μόνος που λέει ότι κρατάει τόσο η μπαταρία του.

Ούτε νόκια 3210 να ήταν δηλαδή....

 

 

εμενα παντως τοσο μου κραταει...το wi-fi δεν εχω παντα ανοιχτο,και παιχνιδια δεν παιζω.

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδή απ' όλα τα Lumia μόνο το 735 και το 930 έχουν ήδη ενσωματωμένο led notification το οποίο θα ενεργοποιηθεί με τα W10, αν κατάλαβα καλά;:(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δύο ερωτήσεις...

 

1) Στο Δίκτυο+ -> Ρύθμιση -> Sim1 γράφει από κάτω "Αριθμός Τηλεφώνου". Δεν έχω καταλάβει τι κάνει αυτό.

 

2) Για κάποιον περίεργο λόγο όταν είμαι εκτός δικτύου (ή κλειστός) δεν γίνεται προώθηση της κλήσης. Στις ρυθμίσεις το προσπαθώ να βάλω "τικ" στο κουτάκι, το σκέφεται για λίγο και μετά το δείχνει πάλι χωρίς "τικ". Από κάτω έχω βάλει το ίδιο νούμερο που έχω και στην προώθηση όταν το κινητό είναι απασχολημένο, το οποίο όμως δουλεύει κανονικά. Αν όμως βάλω ένα άλλο νούμερο, τότε το προωθεί κανονικά.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα και ελπίζω να με βοηθήσει καποιος, σκέφτομαι να πάρω το 735 αλά απότι διαβάζω δεν έχει το glance screen και ούτε notification led. για μένα αυτό είναι ένα θεματάκι γιατί το αναψε σβησε δεν μου αρέση και ούτε double tap. και τώρα ρωτάω αν ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο app που μπορεί να λειτουργήσει σαν notification screen όπως έχει στα android πχ. το noled και αλλά πολλά που είναι για κινητα χωρίς notification led. ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ελπίζω να με βοηθήσει καποιος, σκέφτομαι να πάρω το 735 αλά απότι διαβάζω δεν έχει το glance screen και ούτε notification led. για μένα αυτό είναι ένα θεματάκι γιατί το αναψε σβησε δεν μου αρέση και ούτε double tap. και τώρα ρωτάω αν ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο app που μπορεί να λειτουργήσει σαν notification screen όπως έχει στα android πχ. το noled και αλλά πολλά που είναι για κινητα χωρίς notification led. ευχαριστώ!

 

Εφαρμογή αντίστοιχη στα WP δεν υπάρχει. Θα υπάρξει όμως η δυνατότητα ενεργοποίησης του notification led για όσες συσκευές το υποστηρίζουν, που στο Lumia 735 φαίνεται να υπάρχει αλλά είναι απενεργοποιημένο, με τα Window 10 Mobile.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους,έχω βρει το εν λογω τηλεφωνο στα 130 ευρώ http://www.buysell.gr/used/index.php?route=product/product&product_id=6012ω. Αξίζει να το πάρω ή να να πάρω το 640;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω βρει το εν λογω τηλεφωνο στα 130 ευρώ http://www.buysell.gr/used/index.php?route=product/product&product_id=6012ω. Αξίζει να το πάρω ή να να πάρω το 640;

 

βάλε αλλά 30 και πάρτο καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

βάλε αλλά 30 και πάρτο καινουργιο.

 

Φίλε μου καλησπέρα αλλα πουθενά δεν το βρίσκω με 160.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα αλλα πουθενά δεν το βρίσκω με 160.

 

Καλύτερα πάρε από σκρουτζομάγαζο, καινούργιο, γύρω στα 180 θα το βρεις, δεν ξέρεις πως θα σου βγει το μεταχειρισμένο. Δες τα από κοντά σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων πιο σου αρέσει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πάρε από σκρουτζομάγαζο, καινούργιο, γύρω στα 180 θα το βρεις, δεν ξέρεις πως θα σου βγει το μεταχειρισμένο. Δες τα από κοντά σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων πιο σου αρέσει καλύτερα.

 

Ειμαι μεταξυ σε 735 και 640, τα έχω δει και τα 2, αλλα 160 και 130 δεν τα έχω βρει πουθενα .Συμφωνω για το μεταχειρισμένο.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ σε 735 και 640, τα έχω δει και τα 2, αλλα 160 και 130 δεν τα έχω βρει πουθενα .Συμφωνω για το μεταχειρισμένο.

 

πριν κάποιες μέρες το 735 ήταν155 στο Phonegallery.gr. κοιταξετο συχνά γιατί η τιμές ανεβοκατεβαίνουν συχνά.

Link to comment
Share on other sites

πριν κάποιες μέρες το 735 ήταν155 στο Phonegallery.gr. κοιταξετο συχνά γιατί η τιμές ανεβοκατεβαίνουν συχνά.

 

 

Το ειχα δει ,και μάλιστα εκεινη την ημερα που το ειδα ειχε τιμες σκοτωμα 155 το 735 και το 640 στα 130.Το απογευμα που πήγα στο μαγαζι να τα δώ ειχαν εκτοξεύσει την τιμή και στα 2.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα! θα ητελα μια γνώμη για την κάμερα του 735. αν κάποιος που ασχολείται μπορεί να μου πει μια αντικειμενική γνώμη για της φωτογραφίες που βγάζει μέρα και νύχτα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! θα ητελα μια γνώμη για κάμερα του 735. αν κάποιος που ασχολείται μπορεί να μου πει μια αντικειμενική γνώμη για της φωτογραφίες που βγάζει μέρα και νύχτα.

 

Φίλε μου φωτογραφική δεν το λες ειδικά το βράδυ τη μέρα ικανοποιητικά αποτελέσματα,τώρα κατά τα άλλα το τηλεφωνακι αρκετά καλό μπαταρία άνετα μιάμιση μερα ελαφρύ και γενηκα πολύ ευχαριστημένος,τώρα αν το θες μόνο για φωτο πας σε καλύτερο μοντέλο και βιντεακι τραβάει πολύ καλό,αυτά ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα! θέλω μια βοήθεια γιατί έχω ένα πρόβλημα. τελικα πηρα το lumia 735 αλλά για κάποιο λόγω δεν μπορώ να συνδεθώ με το λογαριασμό μου στο office365 μήπως ξέρει κανείς γιατί?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! θα ητελα μια γνώμη για την κάμερα του 735. αν κάποιος που ασχολείται μπορεί να μου πει μια αντικειμενική γνώμη για της φωτογραφίες που βγάζει μέρα και νύχτα.

 

Ασχολούμαι με τη φωτογραφία και πρόσφατα απέκτησα το 735. Η ποιότητα των φωτογραφιών που βγάζει, ειδικά την ημέρα, είναι πολύ καλή και καλύτερη από αντίστοιχες κάμερες 8ΜΡ+ άλλων κινητών (προφανώς λόγω Zeiss φακού). Τη νύχτα δε σε εντυπωσιάζει, παρότι θεωρητικά έχει φωτεινό φακό και καλό αισθητήρα - και όσες έχω τολμήσει να βγάλω με φλας εμφανίζουν κόκκινα μάτια (στα πορτραίτα) και αρκετό κόκκο ("θόρυβο"). Παρόλα αυτά την πήρα μαζί μου αντί για τη φωτογραφική σε πρόσφατο ταξίδι και με έβγαλε ασπροπρόσωπο, επειδή ήξερα πώς να τη χειριστώ - μην ξεχνάμε ότι μπορεί να γίνει full manual και να αλλάξουν πολλές ρυθμίσεις για κάθε περίπτωση.

 

Αυτό που με εκνευρίζει όμως είναι η έλλειψη dedicated camera button, κάτι που με δυσκολεύει τόσο στις selfies (για τις οποίες φημίζεται το κινητό λόγω της μπροστινής 5ΜΡ κάμερας), όσο και σε ορισμένες άλλες φωτογραφίες... μεγάλο μείον κατά τη γνώμη μου. :mad:

Ευτυχώς η ποιότητα των φωτογραφιών αντισταθμίζει αυτήν την έλλειψη.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! θέλω μια βοήθεια γιατί έχω ένα πρόβλημα. τελικα πηρα το lumia 735 αλλά για κάποιο λόγω δεν μπορώ να συνδεθώ με το λογαριασμό μου στο office365 μήπως ξέρει κανείς γιατί?

 

Δοκίμασε να αλλάξεις κωδικό μέσω υπολογιστή και μετά ξαναδοκίμασε.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερώτηση:

 

υπάρχει τρόπος να υπογραμμίζονται με κόκκινο οι λανθασμένες λέξεις όταν πληκτρολογούμε, όπως γίνεται πχ στα αγγλικά;

 

Σε προηγούμενες εκδόσεις Windows Phone υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

 

Αναμένεται να φτιαχτεί αυτό μελλοντικά;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

υπάρχει τρόπος να υπογραμμίζονται με κόκκινο οι λανθασμένες λέξεις όταν πληκτρολογούμε, όπως γίνεται πχ στα αγγλικά;

 

Σε προηγούμενες εκδόσεις Windows Phone υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

 

Αναμένεται να φτιαχτεί αυτό μελλοντικά;

 

Ευχαριστώ.

 

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό θα πρέπει να λειτουργεί κανονικά - μπορείς να δεις στο Settings -> Keyboard αν έχει εγκατασταθεί κανονικά το πακέτο γλώσσας για τα Ελληνικά. Αν όχι, επέλεξε να το κατεβάσεις με ενεργοποίημενη σύνδεση στο internet και μετά από ένα restart θα πρέπει να παίξει. Δες το και πες μας σε παρακαλώ!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν βλέπω κάτι λανθασμένο στην εγκατάσταση των γλωσσών, ούτε υπάρχουν ενημερώσεις που δεν έχουν εγκατασταθεί στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι λανθασμένο στην εγκατάσταση των γλωσσών, ούτε υπάρχουν ενημερώσεις που δεν έχουν εγκατασταθεί στο κινητό.

 

Κάτι δεν έχει γίνει σωστά στην εγκατάσταση. Σε μένα δεν βλέπω τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει κανένας άλλος που να μην μπορεί να δει τη διάρκεια των προηγούμενων κλήσεων από το ιστορικό κλήσεων? Με παρατεταμένο πάτημα, που θα έπρεπε να εμφανίσει το details menu για τη διάρκεια κλήσεων απλά καλεί το συγκεκριμένο αριθμό.

 

http://www.windowscentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/larger/public/field/image/2014/04/WP81_Call_Log.jpg

 

Το L735 μου τρέχει Windows Phone 8.1 Update 2, OS Version 8.10.15148.160 (την τελευταία που υπάρχει, δε βρίσκω update στο Phone Update).

 

UPDATE: Άκυρο, απλά χρειάζεται παρατεταμένο πάτημα επάνο στο κυκλάκι δεξιά και όχι επάνω στο όνομα... λάθος μου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε Νοκια 735 η γυναίκα μου εχει 2 προβλήματα.

 

Το ενα ειναι οτι δεν ανοίγει το store εδω και καποιες ημέρες και το αλλο δεν μπορεί να κανει ενημέρωση στο τηλέφωνο ενω εχει χώρο στο τηλέφωνο 1.7g+

 

http://s3.postimg.org/et51ax2gv/12212528_10207819499588182_359085052_n.jpg

 

http://s27.postimg.org/uunws0htr/12212237_10207819499428178_604616453_n.jpg

 

και το store

http://s16.postimg.org/y4tntlokh/12231660_10207819499268174_1238458870_n.jpg

 

υπάρχει καποια λύση εκτός απο επαναφορά τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...