Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 735


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελευταία ενημέρωση του κινητού πριν από λίγη ώρα,η καινούργια έκδοση είναι η : 8.10.14234.375. Αύριο που θα <<ψαχουλέψω>> το κινητό,θα σας πω και για τυχόν αλλαγές.Ενημερώθηκαν και οι εφαρμογές : Αθλητισμός,Καιρός,Ταξίδι,Microsoft remote desktop και Μουσική.

 

 

Ποιο Mobile Οperator έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εννοεις σε ποια κινητη ειμαι,WIND.

 

Αν πας ρυθμίσεις>πρόσθετα+πληροφορίες θα δεις να σου γράφει το Mobile Operator του firmware της συσκευής σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις>πρόσθετα+πληροφορίες θα δεις να σου γράφει το Mobile Operator του firmware της συσκευής σου.

 

 

mobile operator : 000-FR

 

και firmware update notifier : 1.2.11.1 (δεν ξερω αν παιζει ρολο)

Link to comment
Share on other sites

mobile operator : 000-FR

 

και firmware update notifier : 1.2.11.1 (δεν ξερω αν παιζει ρολο)

 

Το firmware update notifier δεν πάιζει κάποιον ρόλο.

Από το mobile operator καταλαβαίνουμε από ποιά χώρα προέρχεται συσκευή, για αυτό και σε ρώτησε ο φίλος μερικά πόστ πιο πίσω.

Το δικό σου για παράδειγμα είναι γαλλικό.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το firmware update notifier δεν πάιζει κάποιον ρόλο.

Από το mobile operator καταλαβαίνουμε από ποιά χώρα προέρχεται συσκευή, για αυτό και σε ρώτησε ο φίλος μερικά πόστ πιο πίσω.

Το δικό σου για παράδειγμα είναι γαλλικό.

 

 

Ναι,οντως,και εγω μετα καταλαβα γιατι μου εκανε τη συγκεκριμενη ερωτηση.Εκ των υστερων ειδα στη διαθεσιμοτητα για την ενημερωση Lumia Denim μεσω της σελιδας της Microsoft οτι στην Ευρωπη και συγκεκριμενα στη Γαλλια εχουν την προαναφερομενη εκδοση.Πληροφοριακα παντως,η συγκεκριμενη εκδοση (8.10.14234.375) στην Ελλαδα ειναι διαθεσιμη για το 530,820,και 920.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, να σας κάνω μία ερωτηση, πρεπει στο 735 να αλλαξω sim για να πιασω 4G?

 

Καλησπέρα. Εάν είναι αρκετά παλιά η κάρτα σου θα χρειαστεί σίγουρα να πάρεις καινούρια. Εξαρτάται βέβαια και από τον πάροχό σου. Για παράδειγμα η Vodafone αναφέρει στο site της το εξής:

Οι SIM κάρτες που παρέχει η Vodafone την τελευταία πενταετία υποστηρίζουν το 4G δίκτυο.Oπότε το πιο πιθανό είναι πως δε θα χρειαστεί αλλαγή. Σε κάθε περίπτωση το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και οι εκπρόσωποι της Vodafone στα καταστήματά της μπορούν να σας ενημερώσουν σχετικά με την κάρτα που διαθέτετε.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δράττομαι της ευκαιρίας του από πάνω φίλου που έγραψε για 4G και αναφέρω το εξής μιας και τα ξέρω λόγο δουλειάς:

 

Όποιος έχει WIND συμβόλαιο και έχει κάρτα από το 2004 και μετά μπορεί να υποστηρίξει 4G.

Για F2G πρέπει να αλλαχθεί.Για Q πρέπει να μιλήσει με εξυπηρέτηση να του πουν τι θα κάνει.

Επισκεφτείτε ένα κατάστημα WIND ή PUBLIC να ελέγξουν αν η κάρτα σας είναι συμβατή.

 

Για να μην ξεφύγω από το θέμα, έχω το 735,wind συμβόλαιο,νέα κάρτα,ωστόσο 4G δεν έχω δει πουθενά μέσα στην Αθήνα. Έχω ρυθμίσει να πιάνει 4G στο κινητό και έχω κάνει και επανεκκίνηση.

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα?

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Δράττομαι της ευκαιρίας του από πάνω φίλου που έγραψε για 4G και αναφέρω το εξής μιας και τα ξέρω λόγο δουλειάς:

 

Όποιος έχει WIND συμβόλαιο και έχει κάρτα από το 2004 και μετά μπορεί να υποστηρίξει 4G.

Για F2G πρέπει να αλλαχθεί.Για Q πρέπει να μιλήσει με εξυπηρέτηση να του πουν τι θα κάνει.

Επισκεφτείτε ένα κατάστημα WIND ή PUBLIC να ελέγξουν αν η κάρτα σας είναι συμβατή.

 

Για να μην ξεφύγω από το θέμα, έχω το 735,wind συμβόλαιο,νέα κάρτα,ωστόσο 4G δεν έχω δει πουθενά μέσα στην Αθήνα. Έχω ρυθμίσει να πιάνει 4G στο κινητό και έχω κάνει και επανεκκίνηση.

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα?

 

Δεν θεωρώ ότι είναι θέμα συσκευής καθώς αρκετοί έχουν πρόβλημα με το 4G της Wind. Ρίξε μια ματιά από αυτά τα ποστ και κάτω από το θέμα Wind 4G.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Καλό μου φαίνεται.......απορώ όμως ρε mobiuser πως κατάφερες και το ξέθαψες !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση.

 

Από τότε που έχει 4G η WIND δεν μου εμφανίζει το 4G σαν εικονίδιο ποτέ,αλλά μου εμφανίζει ένα L (εκεί που εμφανίζεται το Η / Η+ κλπ)

 

Έψαξα στο ίντερνετ αλλά δεν υπάρχει τέτοιο data icon πουθενά.Ούτε καν στο site της microsoft.

 

Γνωρίζετε τι μπορεί να σημαίνει?Σκέφτηκα μήπως είναι το LTE αλλά όταν μπήκα στο ίντερνετ όταν το έδειχνε το τηλέφωνο δεν φόρτωνε σελίδες καθόλου.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

συγχωρέστε με για την χαζή ερώτηση....

Έχω cosmote what's up...Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο τηλέφωνο για να έχω internet μέσω δεδομένων..βλέπετε μου έστειλε μία φίλη μου 500 mb δώρο για internet και δεν ξέρω πώς να τα ενεργοποιήσω..Μέχρι τώρα μπαίνω μόνο με Wifi...

 

Πήγα ,σε ένα κατάστημα cosmote και εκεί δεν με εξυπηρέτησαν!

Link to comment
Share on other sites

συγχωρέστε με για την χαζή ερώτηση....

Έχω cosmote what's up...Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο τηλέφωνο για να έχω internet μέσω δεδομένων..βλέπετε μου έστειλε μία φίλη μου 500 mb δώρο για internet και δεν ξέρω πώς να τα ενεργοποιήσω..Μέχρι τώρα μπαίνω μόνο με Wifi...

 

Πήγα ,σε ένα κατάστημα cosmote και εκεί δεν με εξυπηρέτησαν!

 

Αν πας ρυθμίσεις>σημείο πρόσβασης σου λέει "ενεργό" κάτω από το GR COSMOTE;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανενεργό..Να το κάνω "ενεργό"?

 

Ναι πρέπει να το κάνεις "ενεργό".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με μέτρια χρήση, τηλ. Wi-Fi, κτλ.

 

 

 

 

Για να μην σου πω ότι με έχει <<βγάλει>> και 7 ημέρες το κινητό.Από μπαταρία είναι άπαιχτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια glance screen εχει? Και για να γινω πιο σαφης. Οταν η οθονη είναι μαυρη στο 720 μου βγαινει η ημερομηνια και αν εχω μυνημα ή χαμενο τηλεφώνημα το αντοιστοιχο εικονιδιο. Αυτή την ιδιοτητα την εχει το 735 και αν ναι πως την ενεργοποιώ?Με εχει πρηξει η καλη μου:lol:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου πω ότι με έχει <<βγάλει>> και 7 ημέρες το κινητό.Από μπαταρία είναι άπαιχτο.

 

Καλά ναι και αν το έχεις κλειστό βγάζει και μήνα.....

1 μέρα βγάζει το τηλέφωνο αν κάνεις χρήση και συνέχεια ανοιχτο ίντερνετ. Το πολύ 1 μισή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι και αν το έχεις κλειστό βγάζει και μήνα.....

1 μέρα βγάζει το τηλέφωνο αν κάνεις χρήση και συνέχεια ανοιχτο ίντερνετ. Το πολύ 1 μισή.

 

 

7 ημερες και ανετα...α,και ανοιχτο φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

7 ημερες και ανετα...α,και ανοιχτο φυσικα.

 

Μια με μιάμιση μέρα βγάζει με χρήση νορμάλ. Δύο άτομα το έχουμε στην δουλειά.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια glance screen εχει? Και για να γινω πιο σαφης. Οταν η οθονη είναι μαυρη στο 720 μου βγαινει η ημερομηνια και αν εχω μυνημα ή χαμενο τηλεφώνημα το αντοιστοιχο εικονιδιο. Αυτή την ιδιοτητα την εχει το 735 και αν ναι πως την ενεργοποιώ?Με εχει πρηξει η καλη μου:lol:

 

Οχι φιλε μου δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Μια με μιάμιση μέρα βγάζει με χρήση νορμάλ. Δύο άτομα το έχουμε στην δουλειά.

 

 

 

Φιλε μου,με βγαζει 5 ημερες στα σιγουρα,απο εκει και περα παλευω για το κατι παραπανω,και εγω εχω το κινητο 6 μηνες.Οι αποψεις μας διαφέρουν...όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...