Jump to content

Sony Xperia SP


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Είναι γνωστό κάποιο θέμα με τη κάμερα της συσκευής, να βγάζει πολύ 'άσπρεσ' τις φωτογραφίες;
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το δοκίμασα και αυτό, όπως και επαναφορά προτιμήσεων για όλες τις εφαρμογές. Επίσης δοκίμασα να απενεργοποιήσω και να ενεργοποιήσω ξανά την εφαρμογή.:(

Ψάχνω το apk που έχω τώρα (6.2.Β.0.26) μήπως το βάλω ξανά και δουλέψει....

 

έχω στο Ζ1c το 6.4.Α.1.24 αν θες να δοκιμάσεις πες μου να στο στείλω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ψαχνω ακουστικα για το συγκεκριμενο κινητο!! καμια ιδεα που μπορω να βρω???

Δυστυχως καποια παλια σονυ ακουστικα που ειχα δεν λειτουργουσαν σωστα σε αυτο, ειχε μειωμενο ηχο και χαλια ποιοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά του τα οποία είναι τα ίδια και για το xperia L, είναι αυτά στο παρακάτω link,προσωπικά έχουν εξαιρετικο ήχο και αμέσως πήραν την θέση των ακουστικών του Ζ μου, τα οποία τα θεωρώ επιεικώς υποδεέστερα για να μην πω απαράδεκτα...https://www.skroutz.gr/s/3964616/Sony-MH410c.html?keyphrase=sony+410c
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά του τα οποία είναι τα ίδια και για το xperia L, είναι αυτά στο παρακάτω link,προσωπικά έχουν εξαιρετικο ήχο και αμέσως πήραν την θέση των ακουστικών του Ζ μου, τα οποία τα θεωρώ επιεικώς υποδεέστερα για να μην πω απαράδεκτα...https://www.skroutz.gr/s/3964616/Sony-MH410c.html?keyphrase=sony+410c

 

Να'σαι καλα φιλε μου, σ'ευχαριστω για την βοηθεια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Εκτός απο την μπαταρία του , πολλά τα προβλήματα μετά απο 5 μήνες.

Στην αρχή δεν τα έκανε τα παρακάτω , τώρα τελευταία τα παρουσιάζει:

 

1. το ξυπνητήρι μας ξυπνάει ΜΟΝΟ ΤΟΥ , χωρίς να το ενεργοποιήσω.

2. απενεργοποιείται ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

3. μπαίνει μόνο του στο αθόρυβο.

4. η ταπετσαρία άλλαξε μόνη της.

5. το άγγιγμα στην οθόνη είναι καθυστερημένο-αργό(αυτό ίσως να υπήρχε).

 

Διάβασα και όλα τα προηγούμενα ποστς και κατάλαβα πως το κινητό είναι μπαχατέλα.

Φτιάχνεται , service , ή πέταμα ;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα μια επαναφορά του λογισμικού. Αν συνεχίσει και έχεις εγγύηση πήγαινε το στο service. Αν φτιάξει και θέλεις να ασχοληθείς παραπάνω, ένα σωρό εναλλακτικά firmware κυκλοφορούν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Εκτός απο την μπαταρία του , πολλά τα προβλήματα μετά απο 5 μήνες.

Στην αρχή δεν τα έκανε τα παρακάτω , τώρα τελευταία τα παρουσιάζει:

 

1. το ξυπνητήρι μας ξυπνάει ΜΟΝΟ ΤΟΥ , χωρίς να το ενεργοποιήσω.

2. απενεργοποιείται ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

3. μπαίνει μόνο του στο αθόρυβο.

4. η ταπετσαρία άλλαξε μόνη της.

5. το άγγιγμα στην οθόνη είναι καθυστερημένο-αργό(αυτό ίσως να υπήρχε).

 

Διάβασα και όλα τα προηγούμενα ποστς και κατάλαβα πως το κινητό είναι μπαχατέλα.

Φτιάχνεται , service , ή πέταμα ;

΄

Πάντως εγώ έχοντας το κινητό 1,5 χρόνο τώρα ( το αντικατέστησα πρόσφατα, αλλά το πήρε η γυναίκα μου ) καμία σχέση με αυτά που περιγράφεις, το ακριβώς αντίθετο. Το θεωρώ ίσως το πιο τίμιο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου, δε μου έβγαλε ποτέ κανένα πρόβλημα και από μπαταρία σκυλί. Μακάρι και το samsung Alpha που έχω τώρα να δείξει σε αναλογία τέτοια δείγματα ( μέχρι στιγμής τρεις μήνες τώρα είναι υπεράριστο σε όλα ) σαν το αγαπημένο μου SP.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό συμφωνώ και εγώ, σκυλί είναι. Τώρα το έχω στο δεύτερο νούμερο μου...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω προβλήματα μετά τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις, 12.1.Α.205 και 12.1.Α.207. Είναι άλλο τηλέφωνο. Είναι στην κατοχή μου περίπου 10 μήνες. Έχω διαπιστώσει, αν και μπορεί να κάνω λάθος, μια μικρή πτώση της διάρκειας της μπαταρίας. Τώρα μου βγάζει με αρκετή χρήση του wifi ή 3G 1 ημέρα. Πληροφοριακά, έχει αλλάξει κανείς μπαταρία; Αν ναι, σε επίσημο SONY service ή αλλού και με τι κόστος; Έχει τολμήσει κανείς να την αλλάξει μόνος του, μιας και υπάρχουν σχετικά video στο YouTube.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να κάνω boot στο Recovery Mode του κινητου μου (Xperia SP) αλλά ενω έχω κάνει όλους τους συνδυασμούς πλήκτρων που βρήκα με ένα ψάξιμο στο google δεν τα κατάφερα. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ούτε το clockworkmod για καποιο λόγο. Είμαι ροοτ. Τα φώτα σας!
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά στα Sony δεν υπάρχει recovery mode από τη μάνα του. Πρέπει εσύ να περάσεις από μόνος σου.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μαγκιες δωστε λιγο τα φωτα σας να παραγειλω screen protector αν ξερεται κανενα φθηνο και με αρκετες στο πακετο θα το προτιμουσα δωστε λιγο τα φωτα σας.....ειδα skroutz αλλα για να εχουν ολες αλλες τιμες κατι αλλαζει ευχαριστω εκ των προταιρων

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα Xperia sp και η μπαταρία είναι non removable και αναρωτιέμαι πόσο κοστίζει η αλλαγή. Αν είναι εντός της εγγύησης χρεώνουν λιγότερο ή το ίδιο ?

 

βασικά το κινητό σκέφτομαι να το πουλήσω γιαυτό τον λόγο, κρίμα δηλαδή γιατί με καλύπτει απόλυτα σαν συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά θα πρέπει να το πάω σε service της Sony.

Θεσσαλονίκη που υπάρχει;

 

Δωδεκανήσου 21 αν δεν κάνω λάθος τον αριθμό.. Είναι σε μια πολυκατοικία απέναντι από τη στάση "Δημόκριτος".

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά θα πρέπει να το πάω σε service της Sony.

Θεσσαλονίκη που υπάρχει;

 

Υπάρχουν δύο εξουσιοδοτημένα στη Θεσ/νίκη, το ένα είναι στη Δωδεκανήσου και το άλλο είναι στην Κωνσταντίνου Καραμανλή 54.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το SP μιας φιλης κολλησε καθως σερφαρε στο Ιντερνετ.. επειδη κολλαγε που και που το αφησε να ξεκολλησει αλλα μετα το βρηκε κλειστο και δεν αναβει τωρα..

Φορτιζει ομως..

της ειπα να δοκιμασει POWER και VOLUME UP για 10 δευτερολεπτα και 15 δευτερολεπτα... αναβει μονο το φωτακι κοκκινο μου λεει..

 

τι προτεινετε;;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Το SP μιας φιλης κολλησε καθως σερφαρε στο Ιντερνετ.. επειδη κολλαγε που και που το αφησε να ξεκολλησει αλλα μετα το βρηκε κλειστο και δεν αναβει τωρα..

Φορτιζει ομως..

της ειπα να δοκιμασει POWER και VOLUME UP για 10 δευτερολεπτα και 15 δευτερολεπτα... αναβει μονο το φωτακι κοκκινο μου λεει..

 

τι προτεινετε;;

 

κανε hard reset οπως λεει το λινκ παρακατω θα τα χασει ολα ομως να ξερεις δεδομενα τηλ τα παντα

εχει διαφορους τροπους διαλεξε και παρε

http://www.hardreset.info/devices/sony/sony-xperia-sp-c5303/

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δύσκολο να μπρικάρει απλά από σερφάρισμα, μήπως κόλησε λόγω έλειψης μνήμης και απλά έκλεισε από πολύ χαμηλή μπαταρία; ας το αφήσει λίγο να φορτίσει και ας ξαναδοκιμάσει, όλες οι παραπάνω επιλογές για reset σημαίνουν οτι θα χάσει εφαρμογές και αρχεία από την εσωτερική μνήμη (περιλαμβάνονται και φωτό αν δεν τις έσωζε στην sd), οπότε θα πρέπει να είναι το τελευταίο βήμα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

δύσκολο να μπρικάρει απλά από σερφάρισμα, μήπως κόλησε λόγω έλειψης μνήμης και απλά έκλεισε από πολύ χαμηλή μπαταρία; ας το αφήσει λίγο να φορτίσει και ας ξαναδοκιμάσει, όλες οι παραπάνω επιλογές για reset σημαίνουν οτι θα χάσει εφαρμογές και αρχεία από την εσωτερική μνήμη (περιλαμβάνονται και φωτό αν δεν τις έσωζε στην sd), οπότε θα πρέπει να είναι το τελευταίο βήμα αυτό.

 

κολλαγε λεει συνεχεια αρα πιθανο ειναι να ηθελε φιξαρισμα η ρομ για αυτο το ειπα και με την λογικη οτι το προσπαθησε και δεν ανοιγει....αν ανοιγε-οι λυσεις υπαρχουν πολλες να ερθει στα νορμαλ του

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

κολλαγε λεει συνεχεια αρα πιθανο ειναι να ηθελε φιξαρισμα η ρομ για αυτο το ειπα και με την λογικη οτι το προσπαθησε και δεν ανοιγει....αν ανοιγε-οι λυσεις υπαρχουν πολλες να ερθει στα νορμαλ του

 

Αν είχε πρόβλημα η ρομ θα έβγαζε συνέχεια μυνήματα λάθους π.χ. unfortunately google services stopped και τέτοια. Όπως και να έχει, αν το έχει αφήσει να φορτίσει αρκετή ώρα και δεν άνοιξε ας κατεβάσει το pc companion και ας το συνδέσει (έχει οδηγίες το πρόγραμμα) να δούμε τι θα γίνει... μπορεί και να πάρει πρόσβαση στην εσωτερική μνήμη, αλλιώς restore με απώλεια όλων των δεδομένων. Το παλιό Update Service είχε επιλογή repair, το PC companion δεν είμαι σίγουρος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia SP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...