Jump to content

Sony Xperia SP


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τεσπα ας περασουμε τα δικα μας....τοσο καιρο δουλευα clean master και doctor droid ολα πηγαιναν καλα και εγω λιγο αδαης με την φαση παρολο που το εχω το θεμα εβλεπα κολληματα μετα απο κατι upadate που εκαναν αυτοι στις εφαρμογες.....εκλεισα τηλεφωνο ανοιξα τα λαγκαρισματα παρεμεναν εεεεεεεεε αρχησα να τα περνω γιατι δεν πηγαινε ο νους μου τι μπορει να φταιει και εκανα κρουση στο τσακαλι του greeceandroid.gr πολυ δυνατος στα παντα και απαντα αμεσα γερος να ναι :lol::lol: μου λεει ξεκουμπισε οτι εχεις σε εφαρμογες που πειραζουν ραμ λιετουργικο γενικοτερα και πες μου.......ΑΛΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΑΓΚΕΣ.......αυτα τα εφαρμογακια μονο κακο κανουν.....ασε που η μπαταρια μου απο εχθες στις 0230 που επεσα για υπνο οταν ξυπνησα πριν απο λιγο ηταν στο 49% απο 50%.........ειχα διαβασει τα αρθρα του σε αυτο το θεμα αλλα το περασα πριν καιρο στο ντουκου.....και να τελικα που εκανα λαθος!!!!μοιραζομαι την εμπειρια μηπως και εχει και αλλος τετοια θεματα!!!!αντε καλημερες

 

θες να εξηγησεις ή να πεις ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες?

Δεν ξερω καμια εφαρμογη να μην επηρεαζει ραμ και επεξεργαστη, αλλιως δε θα ετρεχε..

Τωρα αν εννοεις οτι σου ειπε να βγαλεις βαριες εφαρμογες τυπου FB ειναι αυτονοητο οτι οσο αφαιρεις πραμα τοσο καλυτερα ειναι..

Αν παλι σου ειπε κατι συγκεκριμενο, εξηγησε το να καταλαβουμε..

 

Χθες παντως ηρθε η θεια μου με το SP εδω και της ετρωγε τη μπαταρια πολυ, ολο το βραδυ 20%.

Της πεταξα ο,τι εφαρμογη βρηκα που δεν χρησιμοποιει (απο ebay μεχρι FB), της ενεργοποιησα stamina και μεχρι το βραδυ ειχε πεσει 2%.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θες να εξηγησεις ή να πεις ποιες ειναι αυτες οι εφαρμογες?

Δεν ξερω καμια εφαρμογη να μην επηρεαζει ραμ και επεξεργαστη, αλλιως δε θα ετρεχε..

Τωρα αν εννοεις οτι σου ειπε να βγαλεις βαριες εφαρμογες τυπου FB ειναι αυτονοητο οτι οσο αφαιρεις πραμα τοσο καλυτερα ειναι..

Αν παλι σου ειπε κατι συγκεκριμενο, εξηγησε το να καταλαβουμε..

 

Χθες παντως ηρθε η θεια μου με το SP εδω και της ετρωγε τη μπαταρια πολυ, ολο το βραδυ 20%.

Της πεταξα ο,τι εφαρμογη βρηκα που δεν χρησιμοποιει (απο ebay μεχρι FB), της ενεργοποιησα stamina και μεχρι το βραδυ ειχε πεσει 2%.

 

το CLEAN MASTER και το DOCTOR DROID τα εβγαλα εντελως αυτα μου εκαναν ζημια δεν χρειαζονται διαβασε το αρθρο να παρεις μια ιδεα.......τωρα επειδη βλεπω εχεις θεματα με την μπαταρια ενω δεν θα επρεπε βγαλε τον αυτοματο συγχρωνισμο των εφαρμογων πηγαινε βαλε φυσικα σταμινα αλλα τις αλλες 2 επιλογες που εχει εκει για το wifi βγαλτες δηλαδη να συνδεεται το τηλεφωνο με το wifi μονο οταν ανοιγεις την οθονη αυτο πηγαινε και ρυθμησεις wifi και βαλτο και εκει......γενικα μιαλω για εφαρμογες που παρεμβαινουν στην ραμ fb και τετοια δεν χρειαζεται να τα βγαλεις απλα αν ακυρωσεις τον αυτοματο συγχρωνισμο ειναι μια χαρα.....βαλε οπωσδηποτε να κλεινει η οθονη σε 15 δευτερα και φυσικα αυτοματη φωτεινοτητα δυστηχως σε αυτη την συσκευη η οθονη ρουφαει μπαταρια!!!!!! http://www.greeceandroid.gr/dev/211-taskkillers

http://www.greeceandroid.gr/dev/1170-lmk-driver-android-ram 2 αρθρα ειναι ριξε μια ματια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το CLEAN MASTER και το DOCTOR DROID τα εβγαλα εντελως αυτα μου εκαναν ζημια δεν χρειαζονται διαβασε το αρθρο να παρεις μια ιδεα.......τωρα επειδη βλεπω εχεις θεματα με την μπαταρια ενω δεν θα επρεπε βγαλε τον αυτοματο συγχρωνισμο των εφαρμογων πηγαινε βαλε φυσικα σταμινα αλλα τις αλλες 2 επιλογες που εχει εκει για το wifi βγαλτες δηλαδη να συνδεεται το τηλεφωνο με το wifi μονο οταν ανοιγεις την οθονη αυτο πηγαινε και ρυθμησεις wifi και βαλτο και εκει......γενικα μιαλω για εφαρμογες που παρεμβαινουν στην ραμ fb και τετοια δεν χρειαζεται να τα βγαλεις απλα αν ακυρωσεις τον αυτοματο συγχρωνισμο ειναι μια χαρα.....βαλε οπωσδηποτε να κλεινει η οθονη σε 15 δευτερα και φυσικα αυτοματη φωτεινοτητα δυστηχως σε αυτη την συσκευη η οθονη ρουφαει μπαταρια!!!!!! http://www.greeceandroid.gr/dev/211-taskkillers

http://www.greeceandroid.gr/dev/1170-lmk-driver-android-ram 2 αρθρα ειναι ριξε μια ματια

 

αχα, ναι αν εννοεις αυτες τις εφαρμογες, τις πεταμε, δεν το συζητω..εγω ποτε δεν χρησιμοποιω ολες αυτες γιατι πιο πολυ ζημια κανουν..

Οσο για τις ρυθμισεις που προτεινεις, ειναι υπερβολικες και χανεις την χρηστικοτητα..

αν ειναι να εχεις φωτεινοτητα τερμα κατω, με 15" χρονο και wifi κλειστο με οθονη κλειστη και να μην σου ερχονται στην ωρα τους μηνυματα απο viber κτλ, τοτε ειναι αχρηστο το κινητο..

Εγω ολα αυτα (δεν εχω εγω το SP,αλλα και στο Τ που δεν ειχε μεγαλη μπαταρια) τα εχω χαλαρα, δηλαδη 30", με wifi ανοιχτο μονιμα και 3G. Συγχρονισμοι ολοι ανοιχτοι χωρις να εχω το xperia FB Ομως που τρωει παααρα πολυ γιατι συγχρονιζει και φωτογραφιες επαφων που δεν με ενδιαφερει.

Απλα πεταω οπως ειπα ολη τη σαβουρα, και απλη απενεργοποιηση αρκει παιδες..και ειναι κομπλε. Τωρα αν με αυτα δεν βγαζεις τη μερα, παρε ειτε Ζ1c ειτε ενα power bank να τελειωνεις..ή 2η μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αχα, ναι αν εννοεις αυτες τις εφαρμογες, τις πεταμε, δεν το συζητω..εγω ποτε δεν χρησιμοποιω ολες αυτες γιατι πιο πολυ ζημια κανουν..

Οσο για τις ρυθμισεις που προτεινεις, ειναι υπερβολικες και χανεις την χρηστικοτητα..

αν ειναι να εχεις φωτεινοτητα τερμα κατω, με 15" χρονο και wifi κλειστο με οθονη κλειστη και να μην σου ερχονται στην ωρα τους μηνυματα απο viber κτλ, τοτε ειναι αχρηστο το κινητο..

Εγω ολα αυτα (δεν εχω εγω το SP,αλλα και στο Τ που δεν ειχε μεγαλη μπαταρια) τα εχω χαλαρα, δηλαδη 30", με wifi ανοιχτο μονιμα και 3G. Συγχρονισμοι ολοι ανοιχτοι χωρις να εχω το xperia FB Ομως που τρωει παααρα πολυ γιατι συγχρονιζει και φωτογραφιες επαφων που δεν με ενδιαφερει.

Απλα πεταω οπως ειπα ολη τη σαβουρα, και απλη απενεργοποιηση αρκει παιδες..και ειναι κομπλε. Τωρα αν με αυτα δεν βγαζεις τη μερα, παρε ειτε Ζ1c ειτε ενα power bank να τελειωνεις..ή 2η μπαταρια.

 

δεν ειπα οτι δεν εχω wifi ανοιχτο απλα δεν γουσταρω να ακουω συνεχεια γκλιν γκλιν το διαολο απο το fb το εχω να ενεργοποιειται οταν ανοιγω την οθονη κανει 5 δευτερα και οτι ειναι τ περνω τωρα το 3g επειδη εχω μονο 400 mb δεν χρειαζτεια να ρουφαει απο κει ντακσει ειναι τι χρηση θελει ο καθενας φυσικα.......εχω και battery bank 5200mah και με μια φορτιση και εκεινο κανω μια βδομαδα να το συνδεσω στο φορτιστη....τεσπα επειδη ειπες για την θεια σου για αυτο σου εδωσα αυτες τιε εναλλακτικες

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δεν εχω wifi ανοιχτο απλα δεν γουσταρω να ακουω συνεχεια γκλιν γκλιν το διαολο απο το fb το εχω να ενεργοποιειται οταν ανοιγω την οθονη κανει 5 δευτερα και οτι ειναι τ περνω τωρα το 3g επειδη εχω μονο 400 mb δεν χρειαζτεια να ρουφαει απο κει ντακσει ειναι τι χρηση θελει ο καθενας φυσικα.......εχω και battery bank 5200mah και με μια φορτιση και εκεινο κανω μια βδομαδα να το συνδεσω στο φορτιστη....τεσπα επειδη ειπες για την θεια σου για αυτο σου εδωσα αυτες τιε εναλλακτικες

 

στης θειας μου ειπα οτι με τις ρυθμισεις που εκανα ολοκληρη μερα της επεσε 2%..απλα δεν ξερω τι απο ολα επηρεαζε την μπαταρια της, γιατι τα εκανα ολα μαζι, απενεργοποιηση και διαγραφη αχρηστων εφαρμογων, και stamina κτλ.

Οσο για τις ειδοποιησεις του FB μπορεις να τις κλεισεις οποτε θες να τις δεις να ανοιγεις την ιδια την εφαρμογη και να βλεπεις τι εχεις..

εγω εχω κρατησει μονο μερικα ειδη ειδοποιησεων, στην εφαρμογη του fb στις ρυθμισεις εφαρμογης σου δινει την επιλογη να μην ερχονται πχ ειδοποιησεις απο σχολια σε τοιχους,φωτο κτλ, εγω ολα αυτα τα εχω κανει οπως θελω και χωρις να κλεινει ποτε wifi/3G χτυπαει μονο οταν πρεπει χωρις να αργει να μου ερθει ενα μηνυμα απο viber πχ..γιατι οι ρυθμισεις στην εξοικονομηση θελουν προσοχη αν δε θες να χανεις μηνυματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σκετη απογοητευση οτι δεν θα παρει κιτκατ.το τελευταιο σoνυ που αγοραζω. τρια ερωτηματα:

που ειναι οι υπολοιπες σελιδες του φορουμ;

που μπορω να δω πως θα περασω cyanogen mod 11;

πρεπει να ειμαι ροοτ για να περασω την cyanogen mod 11;

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

σκετη απογοητευση οτι δεν θα παρει κιτκατ.το τελευταιο σoνυ που αγοραζω. τρια ερωτηματα:

που ειναι οι υπολοιπες σελιδες του φορουμ;

που μπορω να δω πως θα περασω cyanogen mod 11;

πρεπει να ειμαι ροοτ για να περασω την cyanogen mod 11;

 

ναι πρεπει να εισαι ροοταρε ευκολα με την εφαρμογη αυτη https://towelroot.com/ δες ομως πρωτα ο βιντεο αυτο

ειναι πανευκολο μετα πας να κατεβασεις το super user εφαρμογη απο τ μαρκετ κατεβασε και το root checker να δεις αν οντος εγινες και μετα πρεπει να κανεις εγκατασταση το clock work recovery δες εδω

http://www.techverse.net/how-to-install-clockworkmod-recovery-android-phone-tablet-easy-method/ αφου τα κανεις ολα αυτα μετα πας και φλασαρεις την ρομ αλλα καλυτερα ψαξε στο youtube πως γινεται μην τα κανεις ολα ταναπου......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε μαγκιες εκανα εχθες με το pc companion διορθωση εγκαταστασης της 205 ετσι γιατι ειχα χρονο και γιατι ειχα κατι μικρα lags και μετα απο αυτο η μπαταρια κρατησε μονο 20 ωρες που φυσικα αυτο δεν εγινε ποτε ξανα πηγαινα 2 μερες χαλαρα η αιτια παρακατω στην φωτο καμια λυση??

http://i58.tinypic.com/f9i8eo.png

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΕΒΓΑΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΜΙΚΡΥΝΩ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες εκανα εχθες με το pc companion διορθωση εγκαταστασης της 205 ετσι γιατι ειχα χρονο και γιατι ειχα κατι μικρα lags και μετα απο αυτο η μπαταρια κρατησε μονο 20 ωρες που φυσικα αυτο δεν εγινε ποτε ξανα πηγαινα 2 μερες χαλαρα η αιτια παρακατω στην φωτο καμια λυση??

http://i58.tinypic.com/f9i8eo.png

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΕΒΓΑΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΜΙΚΡΥΝΩ

Όταν τρώει πολύ μπαταρία το google services συνήθως με μια επανεκκίνηση στρώνει. Αλλιώς μπες στην διαχείριση εφαρμογών βρες την και κάνε καθαρισμό cache, δεδομένων και διακοπή και όλα θα φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρώει πολύ μπαταρία το google services συνήθως με μια επανεκκίνηση στρώνει. Αλλιώς μπες στην διαχείριση εφαρμογών βρες την και κάνε καθαρισμό cache, δεδομένων και διακοπή και όλα θα φτιάξουν.

 

ευχαριστω για την αμεεση απαντηση οκ θα τα ο κανω ουτως η αλλως εκλεισε μονο του απο μπαταρια.....μεγαλο σοκ ποτε δεν εγιεν ξανα.......βασικα αν την κανω δικαοπη δεν θα εχω προβλημα σε λειτουργικα θεματα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεεση απαντηση οκ θα τα ο κανω ουτως η αλλως εκλεισε μονο του απο μπαταρια.....μεγαλο σοκ ποτε δεν εγιεν ξανα.......βασικα αν την κανω δικαοπη δεν θα εχω προβλημα σε λειτουργικα θεματα?

όχι απενεργοποιηση απλά διακοπή. μετά που θα ανοίξεις πχ το google play store θα ξανά ξεκινήσει το services μην φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

όχι απενεργοποιηση απλά διακοπή. μετά που θα ανοίξεις πχ το google play store θα ξανά ξεκινήσει το services μην φοβάσαι.

 

το εκλεισα τελειως απενεργοποιηση εκανα μπαινω κανονικα στο store δεν βλεπω να μου κανει θεματα εκλεισα και σχεδον ολες τις εφαρμογες του google που δεν χρειαζομαι και θα δω πως θα παει ελεος ομως τοσο καιρο δεν ειχαμε θεματα και υποτιθεται το τελευταιο update του google store τα ελυσε αυτα απορω ομως πως τοσο καιρο δεν ειχα τετοια θεματα βασικα διαβασα και σε ενα αλλο ποστ περυσινο καποιες αλλες συμβουλες και εκλεισα και τις τοποθεσιες και ισως αυτη η λυση να το συναιφερει τωρα το εχω στο φορτιστει και δεν ξερω ακομα τι θα γινει ειδομεν

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το εκλεισα τελειως απενεργοποιηση εκανα μπαινω κανονικα στο store δεν βλεπω να μου κανει θεματα εκλεισα και σχεδον ολες τις εφαρμογες του google που δεν χρειαζομαι και θα δω πως θα παει ελεος ομως τοσο καιρο δεν ειχαμε θεματα και υποτιθεται το τελευταιο update του google store τα ελυσε αυτα απορω ομως πως τοσο καιρο δεν ειχα τετοια θεματα βασικα διαβασα και σε ενα αλλο ποστ περυσινο καποιες αλλες συμβουλες και εκλεισα και τις τοποθεσιες και ισως αυτη η λυση να το συναιφερει τωρα το εχω στο φορτιστει και δεν ξερω ακομα τι θα γινει ειδομεν

ΟΧΙΙΙΙ ΜΗΝ κάνεις απενεργοποιηση τα google services!! μόνο διακοπή για να κάνουν μόνα τους επανεκκίνηση και να στρώσει η κατανάλωση μπαταρίας! χρειάζονται!

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙΙΙΙ ΜΗΝ κάνεις απενεργοποιηση τα google services!! μόνο διακοπή για να κάνουν μόνα τους επανεκκίνηση και να στρώσει η κατανάλωση μπαταρίας! χρειάζονται!

 

το ξαναεκανα ενεργοποιηση και ενημερωση τωρα τι να κανω??να κλεισω συσκευη και να την ξαναανοιξω και να κανω δικαοπη???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το ξαναεκανα ενεργοποιηση και ενημερωση τωρα τι να κανω??να κλεισω συσκευη και να την ξαναανοιξω και να κανω δικαοπη???

κανε μόνο μια επανεκκίνηση. φορτισε το πλήρως όποτε το φορτίζεις συνήθως, και μετά που θα βγει από την φόρτιση παρατήρησε με την συνηθισμένη χρήση που κάνεις εάν θα ξανά έχεις τόσο ψηλό ποσοστό στα google services!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εφτιαξε ευτηχως δες εδω διαφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... εχει τυχει σε κανεναν να του γινεται η καμερα θολη και να βγαζει θολες φωτο; δεν διορθωνεται με τιποτα! Ειπα να του κανω φορματ, αλλα μηπως φταιει κατι αλλο;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστεί αστείο αυτό που θα σου πω, αλλά το τζαμακι της καμερας το έχεις καθαρίσει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι το μυαλο μου εκει πηγε, αλλα ειναι καθαρο! Για σιγουρια το καθαρισα και παλι πριν, αλλα τιποτα...
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τότε πήρε σκόνες ή νερό και έχει θολώσει από μέσα; Για κοίτα το στον ήλιο, βλέπεις καθαρά τον φακό από μέσα;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω. Μου ειναι αχρηστη η καμερα πλεον βγαζει θολες φωτο. Το τζαμακι καθαρο φαινετε, τωρα αν εχει παρει απο μεσα σκονες δυσκολο το βλεπω αλλα και δεν ανοιγει να το καθαρισω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, και η δική μου φωτογραφική είναι πλέον άχρηστη... Αλλά στο δικό μου κινητό αν δεις το τζαμάκι της κάμερας υπό γωνία σε φως, φαίνεται χιλιογρατζουνισμένο, σαν να είχε κάποια επίστρωση κάποιου υλικού επάνω το οποίο έχει ξεφλουδιστεί. Τσεκάρετε λίγο κι εσείς αν είναι σαν "ξεφλουδισμένο" το γυαλάκι.

Σκέφτομαι να αγοράσω από ebay κάποιο ανταλακτικό, έχω βρει μέχρι στιγμής να πωλούν το τζαμάκι της κάμερας πακέτο με νέο δακτύλιο (ασημί, κόκκινο ή μαύρο). Και απ όσο έψαξα βίντεο στο youtube, απλά θέλει λίγο να ζεστάνεις με το πιστολάκι το σημείο εκεί να μαλακώσει η κόλλα, και μετά απλά τα αφαιρείς με ένα τσιμπιδάκι. Ευτυχώς δεν χρειάζεται να ξεβιδώσεις τίποτα.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται και το δικο μου σαν γρατζουνισμενο... ελεος... οσο παει και με απογοητευει αυτο το κινητο..

 

 

Damin26 αν θελεις δωσε μου λινκ με πμ που βρηκες το τζαμακι... το θεμα ειναι πως το περναμε.. μην κανουμε καμια ζημια

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia SP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...