Jump to content

Sony Xperia SP


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην οθονη εχει παραδοση η sony. Ειναι αρκετα καλες οταν δεν εχουν κιτρινιλες..:p

 

Εγω θα ελεγα να περιμενετε λιγο πριν αρχισετε να πουλατε τα κινητα σας. Να κυκλοφορησει πρωτα μην εχουμε κανα τραβαλο.. (τι εχω παθει και κραζω τη σονυ ξαφνικα?? :rolleyes: )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, ισχυει αυτο που λενε οτι οι TFT οθονες δεν ειναι καλες?:confused: Απο αποψη οθονης, αυτο ειναι το μονο που με προβληματιζει!
Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη εχει παραδοση η sony. Ειναι αρκετα καλες οταν δεν εχουν κιτρινιλες..:p

 

Εγω θα ελεγα να περιμενετε λιγο πριν αρχισετε να πουλατε τα κινητα σας. Να κυκλοφορησει πρωτα μην εχουμε κανα τραβαλο.. (τι εχω παθει και κραζω τη σονυ ξαφνικα?? :rolleyes: )

 

Βεβαια εννοειται δεν δινουμε το αλλο κινητο σε καμια περιπτωση αν δεν περασει κανα 10ημερο τουλαχιστον και βλεπουμε οτι ολα βαινουν καλος να ειμαστε σιγουροι,μην μεινουμε και χωρις κινητο στην ουσια σε περιπτωση αντικαταστασης ειδικα τις πρωτες ημερες.

Δυστυχως φτασαμε στο σημειο οταν αγοραζουμε νεο κινητο να ευχομαστε να μην μας τυχει η στραβη με προβληματικη παρτιδα και στην ουσια κορωνα-γραμματα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω και εσενα στο SP να καταληγεις μου φαινεται:p

:lol: :secret:

Στην οθονη εχει παραδοση η sony. Ειναι αρκετα καλες οταν δεν εχουν κιτρινιλες..:p

 

Εγω θα ελεγα να περιμενετε λιγο πριν αρχισετε να πουλατε τα κινητα σας. Να κυκλοφορησει πρωτα μην εχουμε κανα τραβαλο.. (τι εχω παθει και κραζω τη σονυ ξαφνικα?? :rolleyes: )

Το δικο μου θα το ''αγορασει'' η αδελφη μου :lol: Καλα..... θα παρω το neo v που εχει(για να το πουλησω) και θα της δωσω το S :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ισχυει αυτο που λενε οτι οι TFT οθονες δεν ειναι καλες?:confused: Απο αποψη οθονης, αυτο ειναι το μονο που με προβληματιζει!

Δεν είναι καλές σε τί; Και σε σχέση με τι;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλές σε τί; Και σε σχέση με τι;

 

Δεν ξερω και γω, γι αυτο ρωταω! Το αναφερω γιατι το διαβαζω σε κατι σχολια εδω και εκει..

 

Εγω παντως την εκανα την παραγγελια μου απο Αγγλια(handtec.uk) και πλεον αναμονη κανα μηνα,ελπιζω μην μπει Μαιος και αρχισουμε απο αναβολες και αναβολες

Διοτι μπορει να αλλαξω και γνωμη Sony ακους:D

Την αλλη εβδομαδα παραλαμβανω τη micro sd και αναμονη για το bt handsfree να δεσει το γλυκο,μεχρι τον Οκτωβριο-Νοεμβριο να μας καλυψει πιστευω ανετα.

 

Εχεις ξανα αγορασει απο το συγκεκριμενο e-shop? Ειναι καλο?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ξανα αγορασει απο το συγκεκριμενο e-shop? Ειναι καλο?

Εχω ξανααγορασει bt handsfree περσι το καλοκαιρι που το χρησιμοποιω εως σημερα.

Γενικα ειναι αξιοπιστο ιντερνετικο μαγαζι της Αγγλιας.

Και εγω θελω να ρωτησω,η χρεωση γινεται με την προπαραγγελια η στην αποστολη?

Η χρεωση ηδη εγινε(το ειδα στην καρτα μου),κακος βεβαια,αλλα αν αλλαξω γνωμη μπορω ανα πασα στιγμη να ακυρωσω και να πιστωθουν τα χρηματα μου.

Ετσι κι αλλιως εχει την καλυτερη τιμη εως τωρα,ακολουθει το Clove.uk.

Με το clove πριν καποιες ημερες ακυρωσα μια προπαραγγελια σε bt διοτι αλλαξα γνωμη και το ηθελα σε αλλο χρωμα,μου χρεωσανε την καρτα αλλα με ενημερωσαν οτι τα χρηματα τα εχουν ξαναπιστωσει στην καρτα μου.

Μονο σε amazon και expansys χρεωνουν στην αποστολη,το handtec.uk και clove.uk εξαρχης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βαριεμαι να μπω στο δευτερο link Θαναση, το gsmarena να φανταστω το κραζει (αφου δεν γραφει samsung πανω)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κάνει στα review.... τώρα γράφει για ημερομηνία διάθεσης και τιμή από άλλες πήγες

Για να μην "ρήξεις" τα μούτρα σου στο arena αν θες διάβασε το από εδώ http://www.androidcentral.com/o2-three-uk-offer-sony-xperia-sp?utm_source=ac&utm_medium=twitter

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα εχει την οθονη του Ion?

οπως και να εχει...το κινητο θα το παρω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ok.. Καταλαβα..

 

Αν εχει την οθονη του ΙΟΝ τοτε τυχεροι οι κατοχοι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου φαίνεται ότι λαγκάρει...

 

π.χ. σ' αυτό το βίντεο:

 

Δεν ειναι το τελειωτικο μοντελο ειναι ενα ειδος demo! Δεν ξερω πως λεγονται ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου φαίνεται ότι λαγκάρει...

 

π.χ. σ' αυτό το βίντεο:

 

Δεν μπήκα να το δω αλλα δε με παράξενευει κιόλας,έχεις δει android συσκευη να μην εχει lag?εγω καμια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω και γω, γι αυτο ρωταω! Το αναφερω γιατι το διαβαζω σε κατι σχολια εδω και εκει..

Πιθανότατα αναφέρεσαι στις διαφορές μεταξύ AMOLED και TFT και την αντιπαράθεση που υπάρχει σχετικά με το ποια είναι καλύτερη. Η καθεμία έχει τα θετικά της και τα αρνητικά μας. Απόλυτες κατάστασεις δεν υπάρχουν. Ωστόσο για να απαντήσω και στο ερώτημά σου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε γενικές γραμμές με τις TFT.

Δεν ειναι το τελειωτικο μοντελο ειναι ενα ειδος demo! Δεν ξερω πως λεγονται ακριβως!

Πρωτότυπα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το προσεξατε στο manual το sp εχει hard reset στην πισω οψη αν αφαιρεσετε το καπακι... http://www.xperiablog.net/2013/04/06/xperia-sp-manual-now-available/

 

Εξυπνο κολπο Μπραβο Sony!! Οσοι σκαλίσουμε το κινητό θα μας φανει ιδιαιτερα χρησιμο :p :p

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα.. το λευκο (που μου εχει κατσει!!) ή μαυρο (κλασσικα) ??

 

Εννοείται λευκο,καμια σχεση με το μαυρο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το NEO V και μετά από πτώσεις κλωτσιές κτλ έχει σχεδόν διαλυθεί (πολλές φορές δεν βλέπει sim και άλλες χάνει την αφή την ξαναβρίσκει αργότερα).

Πότε θα κυκλοφορήσει το SP;

Συγκρίνω το SP με S3, και νομίζω ότι το S3 έχει λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά και στο skroutz το βρίσκεις με 370 Ε. Καμιά σκέψη πάνω σε αυτό;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Έχω το NEO V και μετά από πτώσεις κλωτσιές κτλ έχει σχεδόν διαλυθεί (πολλές φορές δεν βλέπει sim και άλλες χάνει την αφή την ξαναβρίσκει αργότερα).

Πότε θα κυκλοφορήσει το SP;

Συγκρίνω το SP με S3, και νομίζω ότι το S3 έχει λίγο καλύτερα χαρακτηριστικά και στο skroutz το βρίσκεις με 370 Ε. Καμιά σκέψη πάνω σε αυτό;

Ποια είναι τα καλύτερα χαρακτηριστικά;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη οθόνη, μνήμη, 4πύρηνος επεξεργαστής, και καλύτερ αξία μεταπώλησης.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia SP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...