Jump to content

Sony Xperia SP


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα δερμάτινη τύπου βιβλίο και την εγκατέλειψα. Πήρα θήκη σιλικόνης διαφανή sentio από το πλαίσιο με κόστος περίπου 3€ και σώθηκα!!!

 

πηγα πηρα αυτη τελικα δεν ξερω αν εχουμε ιδια 3,90 και ειναι μια χαρα η αληθεια ειναι οτι τις ειχα και πολυ καλες αλλα μια χαρα εκατσε και το καλο ειναι πως βγαινει μπροστα λιγο και ετσι αν το ακουμπας με τα μουρτρα δεν βρισκει καθολου!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να αγορασω νεο κινητο με καποια συγκεκριμενα χαρακτηρηστηκα:

-1280x720p αναλυση οθονης

-οθονη < 4,5"

-4G-LTE

μια καλη και φθηνη λυση φαινεται να ειναι το sp. παρ' ολα αυτα διαβασα αρκετα reviews και το κινητο εχει αρκετα προβληματα οπως το wifi. μια λυση ειναι να αναβαθμησειις στη τελευταια εκδοση android γιαυτο το κινητο 4.3 JB αλλα μετα την αναβαθμηση προβλεπεται να εχεις πολλα προβληματα-bugs με το κινητο οπως το οτι κολλαει υπερβολικα πολυ. τελικως αξιζει τα λεφτα του? στα χαρτα αξιζει και με το παραπανω, το θεμα ειναι να μην μου μεινει στα χερια μετα απο 5-6 μηνες...

σε αντιθεση με το htc one mini που ειναι η αλλη επιλογη μου πιο πιστευετε ειναι καλυτερο?

και για να μιλισουμε και για τιμες το sp το βρισκω στα 120euro και το htc one mini στα 160euro.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε osrac1 καλύτερα να κάνεις την ερώτηση σου στην ενότητα "επιλογή συσκευής".
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πάρε το Motorola Moto G 4G

 

με προβληματιζει ο "αδυναμος" επεξεργαστης στα 1.2gHz και η κακη του καμερα...

επισης τα αλλα 2 κινητα (το μινι και το σπ) τα βρισκω στο internet πολυ φθηνοτερα απο οτι στην ελλαδα, δλδ ειναι κινητα των 200ευρο και τα βρισκω στα 120-150, οποτε συμφερει να παρω ενα απο αυτα.

θα το τσεκαρω και αυτο το κινητο παντος σαν επιλογη ευχαριστω

 

@konstantinoslp ναι σορυ ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ηξερα οτι υπηρχε τετοια ενοτητα αλλιως θα πηγαινε εκει. παντος η κυρια ερωτηση, την οποια θα ηθελα να μου την απαντησει καποιος αν γνωριζει, δεν ειναι η συμβουλη ως προς νεο κινητο, αλλα το αν θα εχω οντος ολα αυτα τα προβληματα που ακουγεται οτι εχουν τα sp και αν θα μπορω να τα αντιμετωπισω με καποιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/xperia-sp/development/rom-z3-experiencesp-t3039228

Ισως η καλύτερη custom rom για το xperia sp. Μεταμορφώνει πραγματικα το κινητό, πολύ γρήγορη, smooth και με πολλά καλύδια απο Z3. Δοκιμάστε την, ειναι και για LBL/UBL. Μετά απο τα απίστευτα lag και τα FC απο διάφορες rom, αυτή η ρομ ήρθε να το απογειώσει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!Έχει κάνει κάποιος εγκατάσταση την έκδοση android 12.1.A.1.207?Την είχα κάνει κάνα χρόνο πιο πριν και τρεμοπαιζεη οθόνη.Το πήγα πίσω και μου το αλλάξανε.Τώρα το σκέφτομαι να ξανακάνω αναβάθμιση.Αν την έχει κάνει κάποιος ας με βγάλει από το δίλλημα!Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω και είναι η τελευταία που έχει έρθει. Και με την. 205 δεν είχα πρόβλημα και με την. 207. Πιο πριν το τηλέφωνο ήταν εντελώς χάλια, με αυτές τις αναβαθμίσεις μεταμορφώθικε πραγματικά.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ROM 12.1.A.1.207 για το SP δεν υπάρχει, που την βρήκατε ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ROM 12.1.A.1.207 για το SP δεν υπάρχει, που την βρήκατε ;

Κι όμως υπάρχει, τι δίκτυο έχεις; Εγώ έχω cosmote....

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις κατεβάσει καιρό την 207;δεν σου έχει παρουσιάσει τίποτα 'κολλήματα' ή προβλήματα στην οθόνη;

Αν ψάξεις το νήμα πιο πάνω αναφέρω ότι έχω κάποιο θέμα με την οθόνη που για ένα δύο δευτερόλεπτα σβήνει σαν να καίγεται από πάνω προς τα κάτω και αμέσως επανέρχεται. Αυτό δεν έχει συχνότητα, το κάνει οπότε θέλει, μπορεί να το κάνει 2-3 φορές την ημέρα μπορεί και για 15 μέρες να μην το κάνει καθόλου. Έτσι το έχω πάνω από ένα χρόνο και το πρόβλημα αυτό το είχα και πριν από την .205...

Την .207 την έχω από τότε που βγήκε, περίπου, αν θυμάμαι καλά, από τον Αύγουστο του 2014 και δεν είχα κανένα πρόβλημα έκτοτε.

Πάντως για την καλύτερη λειτουργία χωρίς κωλύματα, ακολουθήστε την οδηγία του KIRIS, να κλείνεται για ένα δεκάλεπτο το κινητό κάθε δύο ημέρες και με τον τρόπο αυτό να κάνει επανεκκίνηση...

Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις το νήμα πιο πάνω αναφέρω ότι έχω κάποιο θέμα με την οθόνη που για ένα δύο δευτερόλεπτα σβήνει σαν να καίγεται από πάνω προς τα κάτω και αμέσως επανέρχεται. Αυτό δεν έχει συχνότητα, το κάνει οπότε θέλει, μπορεί να το κάνει 2-3 φορές την ημέρα μπορεί και για 15 μέρες να μην το κάνει καθόλου. Έτσι το έχω πάνω από ένα χρόνο και το πρόβλημα αυτό το είχα και πριν από την .205...

Την .207 την έχω από τότε που βγήκε, περίπου, αν θυμάμαι καλά, από τον Αύγουστο του 2014 και δεν είχα κανένα πρόβλημα έκτοτε.

Πάντως για την καλύτερη λειτουργία χωρίς κωλύματα, ακολουθήστε την οδηγία του KIRIS, να κλείνεται για ένα δεκάλεπτο το κινητό κάθε δύο ημέρες και με τον τρόπο αυτό να κάνει επανεκκίνηση...

 

Ωραία θα την κάνω λοιπόν κι ο Θεός βοηθός!Θα σας ενημερώσω ξανά,μόλις ολοκληρωθεί η αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως υπάρχει, τι δίκτυο έχεις; Εγώ έχω cosmote....
Της κόρης μου είναι και είναι Cosmote

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έλεγχο για ενημερώσεις...

Δεν έχει έρθει άλλη ενημέρωση ούτε ΟΤΑ ούτε με PC Companion

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τώρα θα έχεις "άλλο" κινητό. Μην ξεχνάς να το κλείνεις για κανένα δεκάλεπτο κάθε 2-3 μέρες.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βλέπεις αυτή την αναβάθμιση. Ο λόγος που ανέφερα την cosmote είναι γιατί είχε έρθει πρώτα σε δικούς της συνδρομητές. Δεν ξέρω γιατί, όπως και αν ήρθε και σε συνδρομητές άλλων εταιριών. Ας απαντήσουν όσοι έχουν Vodafone και wind...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως υπάρχει, τι δίκτυο έχεις; Εγώ έχω cosmote....

Κι εγώ δεν την έχω την 207 και έχω cosmote.... Τι να παίζει; Μέσω υπολογιστή την πέρασες;

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ΟΤΑ και την πέρασα μέσω pc companion. Είχα περάσει, πριν την .207, την .205 ένα με ενάμιση μήνα πριν. Μου ήρθε μήνυμα αναβάθμισης και την έκανα μέσω Η/Υ. Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ούτε καν μου ήρθε ειδοποίηση... Μήπως πρέπει να δω μέσω πσ...

Η .207 είναι για την παραλλαγή για Cosmote στην Ελλάδα, και κατά κύριο λόγο σε όλες τις υπόλοιπες χώρες που έχει δίκτυο η T-Mobile. Σε μερικές χώρες, όπως Αυστραλία ή Σιγκαπούρη για παράδειγμα, κυκλοφόρησε και για την ξεκλείδωτη έκδοση.

Edited by Dark Scizor

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia SP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...