Jump to content

Sony Xperia SP


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε'ισαι σίγουρος οτι δεν τ΄ρεχει το PC Companion στο background και σου χαλάει την επικοινωνία του flashtool; τσέκαρες οτ η usb σύνδεση είναι MSC και όχι MTP;

 

πφφφφφφφφφφφ λύθηκε εγινε τελικα..........παρολο που το συνδεοταν κανονικα με το pc-companion σιμαινει πως δεν ηταν θεμα drivers

πηγα και εκανα fix το windows upadate καθαρισμο ιστορικου και τα παντα και εκανα συνδεση το τηλ και εντοπισε το driver και τον εκανε εγκατασταση απο την αρχη περιεργο παντως 3 μερς μου εβγαλε την ψυχη το ρδελομπου.......παντως οποιος θελει τα φωτα μου εγινα μαστερ στο θεμα!!!!!!αντε καλημερες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα,ekana root το κινητο με towelroot.εχει πουθενα οδηγιες τι αλλο πρεπει να κανω και πως για να φλασαρω αλλη ρομ?θελω μια ρομ ελαφρια και χωρις τα χαζα της sony...kai κατι ακομα.ο υπολογιστης θα χρειαστει γιατι δουλευω με linux σπιτι και οχι windows

 

ζητειται καποιος με ορεξη και χρονο να βοηθησει εναν ασχετο(εμενα) να κανει το κινητο οτι χρειαζεται και να φλασαρει αλλη ρομ

 

Προσπαθώ όλη μέρα να βάλω κάποιο recovery αλλά δε μπορώ .καμια ιδέα?είναι c5303 και 12.1.A.1.205 και ειμαι μόνο root

 

Τίποτα κανένας δεν ξέρει?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό αρχαρίων στο forum των οδηγών. Θα βρεις οδηγίες για το πως να φλασάρεις καινούρια rom ή να ελαφρύνεις την εργοστασιακή βγάζοντας τα χαζά της Sony.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό αρχαρίων στο forum των οδηγών. Θα βρεις οδηγίες για το πως να φλασάρεις καινούρια rom ή να ελαφρύνεις την εργοστασιακή βγάζοντας τα χαζά της Sony.

 

Μια ερωτηση για οσους γνωριζουν..Εχω το sp και ημουν με φιλο για καφε σε καφετερια που εχει το samsung s4 .

Μπαινουμε και οι δυο στο wi fi του μαγαζιου τα βαζω διπλα διπλα και αρχιζω να ανοιγω ταυτοχρονα και στα δυο κινητα σελιδες στα ιντερνετ,

Γιατι το sp ανοιγε πολυ πιο γρηγορα τις σελιδες απο το s4 ??? Σας το αναφερω γιατι ηταν πολυ αισθητη η διαφορα,,σερνοταν το s4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση.. Βρίσκω ανοιχτό WiFi και δεν συνδέεται..τι να συμβαίνει άραγε; Βασικά από την αρχή το έκανε αυτό..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερωτηση για οσους γνωριζουν..Εχω το sp και ημουν με φιλο για καφε σε καφετερια που εχει το samsung s4 .

Μπαινουμε και οι δυο στο wi fi του μαγαζιου τα βαζω διπλα διπλα και αρχιζω να ανοιγω ταυτοχρονα και στα δυο κινητα σελιδες στα ιντερνετ,

Γιατι το sp ανοιγε πολυ πιο γρηγορα τις σελιδες απο το s4 ??? Σας το αναφερω γιατι ηταν πολυ αισθητη η διαφορα,,σερνοταν το s4.

Με τι browser τα κινητά;

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση.. Βρίσκω ανοιχτό WiFi και δεν συνδέεται..τι να συμβαίνει άραγε; Βασικά από την αρχή το έκανε αυτό..

Πιθανότατα φταίει το κανάλι που εκπεμπει το router.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με τι browser τα κινητά;

 

Πιθανότατα φταίει το κανάλι που εκπεμπει το router.

 

Me τον crome μπηκαμε και στα δυο κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εύκολο να βγάλεις ένα οριστικό συμπέρασμα. Μπορεί να ήταν φορτωμένο το S4, μπορεί κάτι να έτρεχε στο background κτλ κτλ... Δεν είναι σωστό να βγάλεις συμπέρασμα οριστικό και να καταδικάσεις το S4.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

στειλτε ρε μαγκιες καμια προταση για θηκη πλαστικη η κατι αλλο φθηνο φυσικα οχι αυτες με το δερμα με το πορτακι απο πισω που κουμπωνουν τετοια ψαχνω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

στειλτε ρε μαγκιες καμια προταση για θηκη πλαστικη η κατι αλλο φθηνο φυσικα οχι αυτες με το δερμα με το πορτακι απο πισω που κουμπωνουν τετοια ψαχνω

Είχα δερμάτινη τύπου βιβλίο και την εγκατέλειψα. Πήρα θήκη σιλικόνης διαφανή sentio από το πλαίσιο με κόστος περίπου 3€ και σώθηκα!!!

Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου το SP εχει την καμπυλοτητα στο πισω μερος που εχει και το T?

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/sony/sony-xperia-tx.jpg

H ειναι επιπεδο?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα 1 χρονο το εδωσα προσφατα και αποτι νομιζω δεν την ειχε :)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Είχα δερμάτινη τύπου βιβλίο και την εγκατέλειψα. Πήρα θήκη σιλικόνης διαφανή sentio από το πλαίσιο με κόστος περίπου 3€ και σώθηκα!!!

 

ανεβασε λιγο φωτο να δω πως φαινεται....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε λιγο φωτο να δω πως φαινεται....

 

Είναι αυτή: http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Thikh-gia-Sony-Xperia-SP-black-ASY3002SP-PLCO.htm

 

[ATTACH]60221[/ATTACH]

 

[ATTACH]60222[/ATTACH]

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

 

μαλιστα..ξερεις τι ρε αδερφε τοσο καιρο εχω την πλαστικη που κουμπωνει πισω και εφαγε ενα καλο πεσιμο και εσπασε το τηλ δεν επαθε απολυτως τιποτα και ελεγα μηπως αν ειχα σαν την δικη σου δεν εκανε τελικα δουλεια σε πεσιματα.....τι λες???ευχαριστω κιολας για την αμμεση απαντηση και τις φωτο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνα δυο πεσίματα και γω αλλά τίποτα. Το σημαντικό για μένα είναι ότι η σιλικόνη δεν γλιστράει και έτσι αποφεύγω τα πολλά πεσίματα. Μακάρι να είχε τέτοια θήκη και για το Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 που έχω, αλλά δυστυχώς δεν έχει. Φθηνή και καλή!!!

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα.δε φορτιζει το κινητο μου.αναβει κανονικα το led αλλα μου λεει οτι καταναλωνει περισσοτερη ενεργεια απο αυτη που περνει η κατι τετοιο.εκανα restart,πατησα το κουμπακι απο μεσα το off εκανα και το clean master αλλα τιποτα.ειναι τωρα στο 16% και τελειωνει.καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή ή και καλώδιο. Χρησιμοποίησε το καλώδιο και τον φορτιστή που ήταν στο κουτί. Αν σου χάλασε το καλώδιο, μην πάρεις ένα όποιο νά'ναι των δύο ευρώ, δώσε λίγα παραπάνω να πάρεις ένα ποιοτικό καλώδιο USB. Επίσης η μεταφορά δεδομένων με φτηνό καλώδιο δεν προτείνεται, πόσο μάλλον το recovery με φτηνό καλώδιο: ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.
Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εργοστασιακο του καλωδιο και φορτιστη.θα κοιταξω να τα αλλαξω να δουμε τι θα γινει.

ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia SP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...