Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. από oneplus.net, το κινητό πωλείται μέσω πρόσκλησης (invite) σε συγκεκριμένες χώρες - η Ελλάδα όχι. Για να το πάρεις $299, πρέπει να το παραγγείλεις απο USA, προς USA. Αν έχεις γνωστό/φίλο εκεί (ή υπηρεσία "προώθησης"), κάντο αλλα ρισκάρεις μετά (με τελωνείο) προς Ελλάδα...

2. Ολα τα κινεζομάγαζα "βάζουν" πλέον (ή ρωτάνε τέλος πάντων) την CM...

 

1.Ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα η μόνη επιλογή είναι να βρω invite και να το πάρω από oneplusnet.de με 269 ευρώ και ό,τι μεταφορικά χρεώσουν.

 

2. Ναι, αυτό το γνωρίζω. Απλώς απ'ότι κατάλαβα απ'τα κινεζομάγαζα θα παραλάβω την κινέζικη έκδοση (με τα κινέζικα γράμματα & one year warranty) αλλά με root τη CM, κάτι που δε θέλω. Η απορία μου είναι εν ολίγοις, με την προϋπόθεση πως θέλω την international έκδοση, τα oneplus.net είναι μονόδρομος?

Link to comment
Share on other sites

1. Σωστά

2. Σωστά, εκτός εαν ψάξεις στο ebay και βρεις Ευρωπαϊκό (με τσιμπημένη βέβαια τιμή)

Link to comment
Share on other sites

1.Ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα η μόνη επιλογή είναι να βρω invite και να το πάρω από oneplusnet.de με 269 ευρώ και ό,τι μεταφορικά χρεώσουν.

2. Ναι, αυτό το γνωρίζω. Απλώς απ'ότι κατάλαβα απ'τα κινεζομάγαζα θα παραλάβω την κινέζικη έκδοση (με τα κινέζικα γράμματα & one year warranty) αλλά με root τη CM, κάτι που δε θέλω. Η απορία μου είναι εν ολίγοις, με την προϋπόθεση πως θέλω την international έκδοση, τα oneplus.net είναι μονόδρομος?

Για να πω την αμαρτία μου, τα invites συνήθως είναι για την έκδοση 64Gb, οπότε πάς για 299€... τα μεταφορικά είναι (συνολικά, με το ενδιάμεσο) κοντά στα 23 ευρώ...

Στο ebay πωλούνται International εκδόσεις, προφανως το κόστος όμως "παίζει"...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, απλώς απογοητεύτηκα μόλις έμαθα πως πρέπει, πέρα των μεταφορικών για Γερμανία, να πληρώσω επιπλέον για Ελλάδα. Θα μπορούσα απλά να πάρω το 64gb από Κίνα. Απλώς θέλω international έκδοση και faster delivery. Οψόμεθα, αν και πρέπει να αποφασίσω σύντομα. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, απλώς απογοητεύτηκα μόλις έμαθα πως πρέπει, πέρα των μεταφορικών για Γερμανία, να πληρώσω επιπλέον για Ελλάδα. Θα μπορούσα απλά να πάρω το 64gb από Κίνα. Απλώς θέλω international έκδοση και faster delivery. Οψόμεθα, αν και πρέπει να αποφασίσω σύντομα. Ευχαριστώ πολύ!

(εάν σήμερα) έχεις invite, το "international" 64Gb θα σου στοιχίσει 299+5+19 = 323 ευρώ και θα το έχεις σε max 10 μερες

Μέσω Κίνας, περίπου 325 ευρώ (64Gb), σε 20-30 μέρες - 290 ευρώ περίπου το 16Gb

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

στο pandawill.com με 1 κουπονι θα κανει $360.99 το 16αρι και 420.84$ το 64αρι την δευτερα νομιζω γ@μ@τη τιμή για τετοιο κινητο :p Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Προσπαθώ καιρό για μια πρόσκληση..Αν μπορέσεις θα ήμουν ευγνώμων για μία!!Θέλω το 64gb ;-)
Link to comment
Share on other sites

(εάν σήμερα) έχεις invite, το "international" 64Gb θα σου στοιχίσει 299+5+19 = 323 ευρώ και θα το έχεις σε max 10 μερες

Μέσω Κίνας, περίπου 325 ευρώ (64Gb), σε 20-30 μέρες - 290 ευρώ περίπου το 16Gb

 

Πολύ καλό ακούγεται, αν και σκεφτόμουν το 16gb. Ίσως κλείσω και προς το 64gb εν τέλει. Θα είμαι εν αναμονή ενός Invite λοιπόν επομένως εφόσον υπάρξει καλοθελητής.

 

Ευχαριστώ για τα info. :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Προσπαθώ καιρό για μια πρόσκληση..Αν μπορέσεις θα ήμουν ευγνώμων για μία!!Θέλω το 64gb ;-)

Που προσπαθείς βρε αρχηγέ? 1ο σου ποστ είναι στο forum...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αρχές Αυγούστου πήρα το one από Κίνα γιατί δεν άντεχα να παρακαλάω για μια πρόσκληση.. Χτες μου ήρθε invite, όποιος απαντήσει πρώτος εδώ, θα την πάρει!

 

ΥΓ. Έφυγε το invite :D

Edited by grigoris7
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτος ο τροπος απόκτήσης με invites δημιουργεί στου καταναλώτες μία ανγκή να το αγοράσουν ποιό πολύ !Εξοχο marketing απο μία αποψή .Ιδωμεν .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αρχές Αυγούστου πήρα το one από Κίνα γιατί δεν άντεχα να παρακαλάω για μια πρόσκληση.. Χτες μου ήρθε invite, όποιος απαντήσει πρώτος εδώ, θα την πάρει!

 

Γρηγόρη εγώ την θέλω αν την έχεις ακόμα!!!

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. Θα κλάψω χαχαχαχαχα (αστειεύομαι)

Edited by Zacharias99
Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αρχές Αυγούστου πήρα το one από Κίνα γιατί δεν άντεχα να παρακαλάω για μια πρόσκληση.. Χτες μου ήρθε invite, όποιος απαντήσει πρώτος εδώ, θα την πάρει!

 

ΥΓ. Έφυγε το invite :D

 

Χίλια ευχαριστώ στον φίλο grigoris7!

Όταν είπε ότι είχε φύγει η πρόσκληση είχα ξενερώσει για κόμη μια φορά γιατί νόμιζα ότι πάλι δεν την πρόλαβα...

Τελικά ήμουν εγώ ο τυχερός!!!

 

Και πάλι ευχαριστώ!!!

Η παραγγελία έχει ήδη γίνει γι'αυτό και άργησα να απαντήσω!!!!!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

μου έδωσαν ένα invite -έναν κωδικό- δεν ξέρω που να το βάλω στο σαιτ της εταιρείας..

 

Αν και δεν είμαι 100% σίγουρος δοκίμασε αυτό:

 

https://account.oneplus.net/invite/claim/YCSD-DXS9-VM89-6PN8

 

Απλά αντί τα τελευταία ψηφεία βάλε τον δικό σου κωδικό!!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

στο pandawill.com με 1 κουπονι θα κανει $360.99 το 16αρι και 420.84$ το 64αρι την δευτερα νομιζω γ@μ@τη τιμή για τετοιο κινητο :p

 

ειναι αξιοπιστο το site για αγορα?ποια εκδοση ειναι η international?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει δύο φορές από pandawill χωρίς προβλήματα, επομένως, ναι, θα το έκρινα αξιόπιστο.

 

International έκδοση μάλλον δε συνάδει με κινέζικο online κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει για οσους το θελουν ενα κουπονι στο pandawill.com

sku49655 white 16GB price $360.99

sku49663 black 64gb price $420.84

sku49684 white 64gb price $420.84

το οποιο τελειωνει στις 18 του μηνα..

coupon: PandawillOneplus520

πρεπει να κανετε login στο pandawill για να το βαλετε..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κόλπο που βρήκαν για να πουλήσουν κινέζικα κινητά για καλά έλεος...

Κάποιος θα τους μίλησε για το κόλπο του Καποδίστρια με τις πατάτες :)

 

Πάντως δεν υπάρχουν πολλά κακά τηλέφωνα με τέτοια specs και ποιότητα κατασκευής σ αυτή την τιμή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...