Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχουν θεματα σιγουρα,το αναφερουν οι φιλοι εδω μεσα και στο φορουμ της λενοβο.

Σε σημεια λαμπει και σε αλλα υστερει. Ενω εχει παρα πολυ καλη οθονη εχει μετριο touch. Η καμερα εχει καποια bugs και αργο focus αλλα σε σκηνες ή στο manual μπορει να βγαλει πολυ καλες φωτος. Η μπαταρια σε stand by δε χανει ουτε 1% τη νύχτα, σε αναπαραγωγη βιντεο ομως πεφτει γρηγορα.

Εχει αρκετα αντιφατικα στοιχεια,αλλα δε μου κάνει καρδια να το δωσω. Εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,ελαχιστα bezels,δουλευεται με το ενα χερι,ειναι λεπτο,καταπληκτικη οθονη και μου φαινεται συχνα πιο γρηγορο απ το s6 που εχω. Απ την αλλη σταματησε να παραγεται,δε θα αναβαθμιστει... Δυσκολη περιπτωση αυτη η συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι και εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τόση χολή για ένα εξαιρετικό κινητό... Μετά από την αλλαγή πλακέτας που έκανα, διότι είχα πρόβλημα με το GPS και με το σήμα, δουλεύει καλύτερα και από την πρώτη μέρα. Φτου να μην το ματιάσω, σκέφτομαι τελικά να ΜΗΝ το πουλήσω...

Εγω που δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα και το εδωσα??μαζοχας!!η αληθεια ειναι οτι μου ελειψε η υποστηριξη της xiaomi,να βλεπω καθε εβδομαδα να ερχεται update..

Να αλλαξω και κανενα θεμα βρε αδερφε!!το lenovo ειναι ενα σοβαρο κινητο,και απευθυνεται σε λιγοτερο "παιχνιδιαριδες" χρηστες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά αλλά μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο..το ότι πλέον έχει πάψει όμως να πωλείται στα καταστήματα είναι αποτρεπτικός παράγοντας..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά αλλά μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο..το ότι πλέον έχει πάψει όμως να πωλείται στα καταστήματα είναι αποτρεπτικός παράγοντας..

Φιλε ειδες κανενα κινητο να πωλειται για παντα?επωνυμο και μη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά αλλά μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο..το ότι πλέον έχει πάψει όμως να πωλείται στα καταστήματα είναι αποτρεπτικός παράγοντας..

Ίσα ίσα τώρα είναι που θα γίνει συλλεκτικό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ξέρει κανείς κάποιο service εδώ που να δέχονται το K920 απο Κίνα... ?? Έχει θέμα η υποδοχή 3.5mm και θέλει αλλαγή, και δεν έχω όρεξη να μπλέξω με Κίνα...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Νέος κάτοχος της συσκευής (απο vickmall) και εγω...Προσπαθώ να περάσω την S.126 απο τον οδηγο της 1ης σελίδας αλλά κάποια αρχεία δεν υπάρχουν...κάποια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Νέος κάτοχος της συσκευής (απο vickmall) και εγω...Προσπαθώ να περάσω την S.126 απο τον οδηγο της 1ης σελίδας αλλά κάποια αρχεία δεν υπάρχουν...κάποια βοήθεια?

Εγω θα σου ελεγα να περασεις την ρομ του baralajbi..ειναι για την κινεζικη εκδοχη του κινητου,θα την βρεις στο needrom..

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να περασεις την ρομ του baralajbi..ειναι για την κινεζικη εκδοχη του κινητου,θα την βρεις στο needrom..

 

Την εχω δει,Είναι τοσο καλή; Με ποιον τρόπο περνιέται αυτή; Υπόψιν είμαι ακόμα με την κινεζική την rom.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δει,Είναι τοσο καλή; Με ποιον τρόπο περνιέται αυτή; Υπόψιν είμαι ακόμα με την κινεζική την rom.

Δεν εχεις να χασεις τιποτα αν την δοκιμασεις.στο k910 ειχε κανει πολυ καλη δουλεια!

Στο needrom εχει οδηγιες...

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δει,Είναι τοσο καλή; Με ποιον τρόπο περνιέται αυτή; Υπόψιν είμαι ακόμα με την κινεζική την rom.

Αν την έχει ενημερώσει ναι.

Αν είναι στη παλιά έκδοση,μην ασχολείσαι.έχε κατά νου πως είναι ψευτοδιεθνης έκδοση.

Αν αποφασίσεις να την βάλεις,νομίζω είναι επί πληρωμή οπότε στείλε μου ένα πμ να το ρυθμισω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Εχω το κινητο εδω και 9 μηνες,αρκετα ευχαριστημενος θα ελεγα.Ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας αγορασμενο απο Ελλαδα.Ολα καλα,ολα ωραια μεχρι πριν λιγες μερες που με ειδοποιησε για υπαρξη επισημης ενημερωσης,την οποια κατεβασα κι εγκατεστησα.Το προβλημα εκτοτε ειναι οτι η καμερα βγαζει θολες φωτογραφιες,ενω τα βιντεο ευτυχως ειναι καλα.Δοκιμασα να επαναφερω τις εργοστασιακες ρυθμισεις της καμερας,τιποτα.Δοκιμασα κι εργοστασιακες ρυθμισεις στο κινητο,παλι το ιδιο προβλημα.Το τελευταιο update εχει καποιο bug??Γνωριζει καποιος φιλος κατι σχετικο?Στα προηγουμενα παντως δεν ειχε καποιο προβλημα το κινητο...Δοκιμασα και διαφορες εφαρμογες για την καμερα,ματαια παλι.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Εχω το κινητο εδω και 9 μηνες,αρκετα ευχαριστημενος θα ελεγα.Ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας αγορασμενο απο Ελλαδα.Ολα καλα,ολα ωραια μεχρι πριν λιγες μερες που με ειδοποιησε για υπαρξη επισημης ενημερωσης,την οποια κατεβασα κι εγκατεστησα.Το προβλημα εκτοτε ειναι οτι η καμερα βγαζει θολες φωτογραφιες,ενω τα βιντεο ευτυχως ειναι καλα.Δοκιμασα να επαναφερω τις εργοστασιακες ρυθμισεις της καμερας,τιποτα.Δοκιμασα κι εργοστασιακες ρυθμισεις στο κινητο,παλι το ιδιο προβλημα.Το τελευταιο update εχει καποιο bug??Γνωριζει καποιος φιλος κατι σχετικο?Στα προηγουμενα παντως δεν ειχε καποιο προβλημα το κινητο...Δοκιμασα και διαφορες εφαρμογες για την καμερα,ματαια παλι.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Και εγω το ιδιο προβλημα..αλλαξα ρομ,εβαλα κιτ κατ αλλα δεν αλλαξε κατι...σημερα πρωι πρωι εφυγε για το σερβις...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα..αλλαξα ρομ,εβαλα κιτ κατ αλλα δεν αλλαξε κατι...σημερα πρωι πρωι εφυγε για το σερβις...
Σε παρακαλω φιλε μου οταν σου πουν τι εχει,θα μπορουσες να με ενημερωσεις εδω σχετικα?Σ ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι.. τελικα δεν εγινε η ανταλλαγη με το flex2,την δευτερα που μας περασε μου χαλασε παλι η καμερα,δεν εστιαζε καθολου του αλλαξα ρομ επαναφορα τιποτα..θα τους παρω τηλ υτες της ημερες να δω.λετε να γινει αντικατσταστη της καμερας παλι? ειναι και στην εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω φιλε μου οταν σου πουν τι εχει,θα μπορουσες να με ενημερωσεις εδω σχετικα?Σ ευχαριστω πολυ!

ναι θα ενημερωσω...μεχρι την παρασκευη ειπε θα με παρει...

Link to comment
Share on other sites

μολις τους πηρα τηλεφωνο,και η επισκευη εγινε και παλι αντικατασταση της καμερας μου ειπανε.λογικα μεθαυριο θα το εχω..
Link to comment
Share on other sites

μολις τους πηρα τηλεφωνο,και η επισκευη εγινε και παλι αντικατασταση της καμερας μου ειπανε.λογικα μεθαυριο θα το εχω..
Φιλε μπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποια αντιπροσωπεια το εστειλες?Σ ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποια αντιπροσωπεια το εστειλες?Σ ευχαριστω!

 

εγω το πηγα στην wind λογω του οτι ειμαι απο επαρχια, και το εστειλαν στην αθηνα στο service της λενοβο http://shop.lenovo.com/gr/el/contact/?footer-id=%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5_%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF_%CE%BC%CE%B1%CF%82 για το service αυτο ειναι το τηλ 2111984507

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηγα στην wind λογω του οτι ειμαι απο επαρχια, και το εστειλαν στην αθηνα στο service της λενοβο http://shop.lenovo.com/gr/el/contact/?footer-id=%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5_%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF_%CE%BC%CE%B1%CF%82 για το service αυτο ειναι το τηλ 2111984507

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

το αντιγραφο ασφαλειας δημιουργειται μονο στο cloud ή υπαρχει η δυνατοτητα και σε εξωτερικη συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Πήρα αυτό το κινητό πρίν 3 εβδομαδες περίπου. Σήμερα το πρωί το άνοιξα κανονικά και από εκείνη τη στιγμή και τα δύο του κουμπιά είναι νεκρα.Δε μπορώ να το ανοίξω. Όταν με καλεί κάποιος τότε μπορώ κανονικά να το λειτουργήσω....Σε διαφορετική περίπτωση είναι κλειστό. Εχει πάθει κάποιος άλλος κάτι αντίστοiχο; Είναι σαν να έχουν μπλοκάρει τα κουμπιά....:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Πήρα αυτό το κινητό πρίν 3 εβδομαδες περίπου. Σήμερα το πρωί το άνοιξα κανονικά και από εκείνη τη στιγμή και τα δύο του κουμπιά είναι νεκρα.Δε μπορώ να το ανοίξω. Όταν με καλεί κάποιος τότε μπορώ κανονικά να το λειτουργήσω....Σε διαφορετική περίπτωση είναι κλειστό. Εχει πάθει κάποιος άλλος κάτι αντίστοiχο; Είναι σαν να έχουν μπλοκάρει τα κουμπιά....:(:(:(:(:(:(:(:(:(

 

Φαντάζομαι πήρες το ευρωπαϊκό... σε πρώτη φάση δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων... και βλέπουμε...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό μου έχει έρθει η αναβάθμιση K920_S271_150907_ROW_TO_K920_S277_151029_ROW. Το μέγεθος είναι 49MB. Κάνω download και μου ζητάει επανεκκίνηση. Πατάω ΟΚ αλλά δεν ανοίγει ποτέ το κινητό. Κάποιος να με βοηθήσει;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...