Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αν και παλιο τηλεφωνο το προτεινετε ακομη; Προτεραιοτητα 6 inch. καμερα dual sim;

Ακομα και σημερα ακουω πολυ καλα λογια για την καμερα σε αυτα τα χρηματα.

Γραψτε λιγο για καμερα φλας κλπ.

Δεν το εχω με αλλαγες rom κλπ. Βλεπω οτι το vickmall το στελνει με multilanguage και περνει αναβαθμισεις.

Ισχυει οτι στα lenovo αν κανεις αναβαθμιση χανονται τα ελληνικα;

Βοηθηστε λιγο γιατι 130 σελιδες ειναι πολλες για διαβασμα;

Σας ευχαριστω.

 

Όχι μην το πάρεις. Προτίμησε κάποιο HUAWEI Mate 7 μεταχειρισμένο. Η κάμερα αν και πολυδιαφημισμένη δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Το IOS είναι σαν να μην υπάρχει. Ειδικά το βίντεο είναι πολύ χάλια. Όμως το μεγάλο μείον της συσκευής είναι το software. Πολλά bugs και η εταιρεία δε λέει να τα φτιάξει. Πχ πας να βάλεις φωτογραφία σε μια επαφή σου και κρασσάρει το σύστημα. Επίσης ο 801 είναι πλέον παλιός, και αν βιάζεσαι και ανοιγοκλείνεις εφαρμογές, κολλάει και σε καθυστερεί.

Τα δυνατά του σημεία για μένα είναι 2. Η καταπληκτική οθόνη του, υπέροχο λευκό και υψηλή φωτεινότητα, και ο απίστευτος ήχος από το ηχείο του.

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι μην το πάρεις. Προτίμησε κάποιο HUAWEI Mate 7 μεταχειρισμένο. Η κάμερα αν και πολυδιαφημισμένη δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Το IOS είναι σαν να μην υπάρχει. Ειδικά το βίντεο είναι πολύ χάλια. Όμως το μεγάλο μείον της συσκευής είναι το software. Πολλά bugs και η εταιρεία δε λέει να τα φτιάξει. Πχ πας να βάλεις φωτογραφία σε μια επαφή σου και κρασσάρει το σύστημα. Επίσης ο 801 είναι πλέον παλιός, και αν βιάζεσαι και ανοιγοκλείνεις εφαρμογές, κολλάει και σε καθυστερεί.

Τα δυνατά του σημεία για μένα είναι 2. Η καταπληκτική οθόνη του, υπέροχο λευκό και υψηλή φωτεινότητα, και ο απίστευτος ήχος από το ηχείο του.

 

 

Και με την τελευταια rom που στελνει το vickmall λες οτι κρασαρει πολυ. Τωρα με τσακισες αδερφε. Τοσα πολλα bugs!!! Αν μου ελεγες οτι εχει καποια bugs αλλα η καμερα ειναι κορυφη θα το επαιρνα. Με 229 δολλαρια αντε να βρω 6αρι.

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία δεν ήταν ποτέ η κάμερα του. Σε χαμηλό φωτισμό θα σε ταλαιπωρήσει. Δυστυχώς αν θες κορυφαίες κάμερες πας σε Samsung ή σε LG.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το κινητο. Ειναι ευρωπαϊκό βεβαια και δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο στα bugs,που δεν εχω πολλα.

Την καμερα τη θεωρω πολυ καλη,στο αυτοματο τραβα μια χαρα και στο χειροκινητο ακομη καλυτερα. Επισης εχει κρυμμενα καποια modes για νυχτερινη φωτογραφηση που κανουν καλη δουλεια. Εχει βεβαια καποια σπαστικα,οπως το κλειστρο που δεν παει χειροκινητα πανω απο 1/2 sec ή το flash mode στις σελφις που δε λειτουργει.Βιντεο δεν τραβαω και θα μπορουσε να εχει λιγο γρηγοροτερο φοκους.

Εχει ακομη καλα χαρακτηριστικα,ο sd 801 ειναι δοκιμασμενος και αξιοπιστος επεξεργαστης.Εναλλακτικα θα σκεφτομουν το mate 7 που εχει καλυτερο ιστορικο αξιοπιστιας,το lenovo phab plus,ισως το xperia c5 ultra. Και παλι το z2 pro εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικα απ ολα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το κινητο. Ειναι ευρωπαϊκό βεβαια και δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο στα bugs,που δεν εχω πολλα.

Την καμερα τη θεωρω πολυ καλη,στο αυτοματο τραβα μια χαρα και στο χειροκινητο ακομη καλυτερα. Επισης εχει κρυμμενα καποια modes για νυχτερινη φωτογραφηση που κανουν καλη δουλεια. Εχει βεβαια καποια σπαστικα,οπως το κλειστρο που δεν παει χειροκινητα πανω απο 1/2 sec ή το flash mode στις σελφις που δε λειτουργει.Βιντεο δεν τραβαω και θα μπορουσε να εχει λιγο γρηγοροτερο φοκους.

Εχει ακομη καλα χαρακτηριστικα,ο sd 801 ειναι δοκιμασμενος και αξιοπιστος επεξεργαστης.Εναλλακτικα θα σκεφτομουν το mate 7 που εχει καλυτερο ιστορικο αξιοπιστιας,το lenovo phab plus,ισως το xperia c5 ultra. Και παλι το z2 pro εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικα απ ολα.

 

Καλά το γεγονός ότι το flash mode στις selfie δεν λειτουργεί ,και δε λειτούργησε ποτέ, και ακόμα δεν το έχουν φτιαξει με κάποιο update είναι τραγικό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμ το οτι δεν παει πανω απο 1/2 sec το κλειστρο; Αυτο ειναι πραγματικα ασχημο bug.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το κινητο. Ειναι ευρωπαϊκό βεβαια και δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο στα bugs,που δεν εχω πολλα.

Την καμερα τη θεωρω πολυ καλη,στο αυτοματο τραβα μια χαρα και στο χειροκινητο ακομη καλυτερα. Επισης εχει κρυμμενα καποια modes για νυχτερινη φωτογραφηση που κανουν καλη δουλεια. Εχει βεβαια καποια σπαστικα,οπως το κλειστρο που δεν παει χειροκινητα πανω απο 1/2 sec ή το flash mode στις σελφις που δε λειτουργει.Βιντεο δεν τραβαω και θα μπορουσε να εχει λιγο γρηγοροτερο φοκους.

Εχει ακομη καλα χαρακτηριστικα,ο sd 801 ειναι δοκιμασμενος και αξιοπιστος επεξεργαστης.Εναλλακτικα θα σκεφτομουν το mate 7 που εχει καλυτερο ιστορικο αξιοπιστιας,το lenovo phab plus,ισως το xperia c5 ultra. Και παλι το z2 pro εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικα απ ολα.

 

Μια από τα ίδια κι εγώ πολύ ευχαριστημένος, δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα μέχρι τώρα κι έχω καταευχαριστηθεί την οθονάρα του, είτε σε παιχνίδια είτε σε βίντεο... Όσο για τις φωτό είναι μια χαρά, μπορεί να μην είναι στο επίπεδο g4 κλπ, αλλά είναι πολύ πιο πάνω από τον μέσο όρο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

... Επίσης ο 801 είναι πλέον παλιός, και αν βιάζεσαι και ανοιγοκλείνεις εφαρμογές, κολλάει και σε καθυστερεί.

Τα δυνατά του σημεία για μένα είναι 2. Η καταπληκτική οθόνη του, υπέροχο λευκό και υψηλή φωτεινότητα, και ο απίστευτος ήχος από το ηχείο του. υ

 

Δεν ξέρω πόσο φορτωμένο το είχες το κινητό, σε μένα ο 801 τα παει περίφημα, το κινητό ειναι αλαγκάριστο και οι εφαρμογές ανοιγοκλείνουν σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τούς προλαλησαντες και στα αρνητικά και στα θετικά...

Αλλά πολύ κακή κατασκευή...

Στο εξάμηνο μου έβγαλε θέμα η υποδοχή 3,5 mm... και πριν το Πάσχα που τράβηξα 5-6 βίντεο άρχισε να βαράει επανεκκίνησεις και μπλε οθόνες ( motherboard)... και απ ότι διάβασα είναι πολύ σύνηθες το πρόβλημα στο motherboard... Οπότε είναι προς αποστολή πίσω στο Vickmall.

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Lenovo και ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ πάνω απο 200 σε κινεζομαγαζο για κινητό...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τούς προλαλησαντες και στα αρνητικά και στα θετικά...

Αλλά πολύ κακή κατασκευή...

Στο εξάμηνο μου έβγαλε θέμα η υποδοχή 3,5 mm... και πριν το Πάσχα που τράβηξα 5-6 βίντεο άρχισε να βαράει επανεκκίνησεις και μπλε οθόνες ( motherboard)... και απ ότι διάβασα είναι πολύ σύνηθες το πρόβλημα στο motherboard... Οπότε είναι προς αποστολή πίσω στο Vickmall.

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Lenovo και ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ πάνω απο 200 σε κινεζομαγαζο για κινητό...

 

και γω απο κει το παρηγγειλα και το περιμενω .με ιντερνασιοναλ ρομ.μπορει βεβαια να ηταν τυχαιο ,να μην ειναι ολα προβληματικα,αν και με ανησυχησες λιγο

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.. Το λενοβο μου μου κάνει μπερδεματα τώρα και δύο μέρες... Εκεί που δουλεύει κανονικά κάποια στιγμή κάνει νερά η οθόνη και πότε πάει σε επανεκκίνηση ποτέ κλείνει τελείως και ανάβει μόνο το λαμπάκι των ειδοποιησεων... Τι λέτε να φταίει;; Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει...

 

Xiaomi redmi note 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω παραπάνω είναι φίλε... δλδ θέμα motherboard... και σου το κάνει οταν ζεσταίνεται λίγο... όσο είναι παγωμένο.... θα σου είναι οκ... απο 30 βαθμούς και πάνω κλαφτα Χαράλαμπε... Απλά ποτέ ξανά Lenovo... (στείλτο για Service)

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω παραπάνω είναι φίλε... δλδ θέμα motherboard... και σου το κάνει οταν ζεσταίνεται λίγο... όσο είναι παγωμένο.... θα σου είναι οκ... απο 30 βαθμούς και πάνω κλαφτα Χαράλαμπε... Απλά ποτέ ξανά Lenovo... (στείλτο για Service)

Πλάκα πλάκα, το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι το μόνο που μου έχει κάνει επανεκκίνηση λόγω θερμοκρασίας. Το είχα για GPS στο αμάξι, επάνω στο ταμπλό με ντάλα ήλιο, και το κακόμοιρο δεν άντεξε... Εντάξει ήταν υψηλή η θερμοκρασία, αλλά τόσα χρόνια που έχω αλλάξει τόσα κινητά μόνο αυτό τα παίξε έτσι.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποια ρομ θεωρείται η πιο απροβληματιστη?

 

Στάλθηκε από το Lenovo K920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δυο ερωτήσεις έχω να κάνω ¨, έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αγορασμένο από Ελλάδα , ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει αντικατασταση πλακέτας εκτός εγγύησης ??

 

και αν κάποιος από εδώ έχει περάσει την cm13 στο τηλέφωνο μπορεί να μου πει αν αξίζει η αλλαγη σε cm

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δυο ερωτήσεις έχω να κάνω ¨, έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αγορασμένο από Ελλάδα , ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει αντικατασταση πλακέτας εκτός εγγύησης ??

Στην Arvato πολύ πρόσφατα στα 189 ευρώ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ...

Link to comment
Share on other sites

Στην Arvato πολύ πρόσφατα στα 189 ευρώ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ...

 

πο πο ... τόσο πολύ !! :(

 

ευχαριστώ για την απάντηση πάντως , μου φαίνεται έφτασε η ώρα να το δώσω και να πάρω άλλο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από τρείς ημέρες στην κατοχή μου αποφάσισα να του περάσω. Cyanogen και να πάω σε android 6.

Είναι ακόμα πρώτες ώρες αλλά φρέσκαρε η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το K920 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχει ο αδερφός μου ένα κινέζικο κινητό είχε θέματα για να το στήσουμε τότε όταν το αγοράσαμε με την κινέζικη Ρομ και ούτε καν το service της lenovo δεν έβγαλε ακρη γιατί είχε κρασάρει. Είναι γραμμενα σε προηγούμενες σελίδες.

 

Το νέο θέμα μας πλέον είναι άλλο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/8a9df22ece574d490acfa98522580f9c.jpg

 

Ενώ η μπροστά κάμερα λειτουργεί κανονικά μόλις πάει στην πίσω δείχνει αυτό.

Μου είπε πως του έπεσε το κινητό το πρωί αλά δε ξέρει αν φταίει αυτό.

Τι μπορεί να συμβαίνει;; να βγήκε το βύσμα από την κάμερα ίσως;;

Να το ανοίξω απ πίσω;;

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manosc4
Link to comment
Share on other sites

Για πες μου,στη συλλογη φωτογραφιων μπαινει; Μου το κανε μια φορα και μενα κατι παρομοιο. Το ελυσα με αυτες τις οδηγιες:

 

https://www.quora.com/Android-operating-system-How-can-I-solve-the-Unfortunately-android-process-media-stopped-error-in-my-Android-4-2-version-Micromax-mobile

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου,στη συλλογη φωτογραφιων μπαινει; Μου το κανε μια φορα και μενα κατι παρομοιο. Το ελυσα με αυτες τις οδηγιες:

 

https://www.quora.com/Android-operating-system-How-can-I-solve-the-Unfortunately-android-process-media-stopped-error-in-my-Android-4-2-version-Micromax-mobile

Ναι μπαίνει κανονικά...

Σαν φακός το φλας λειτουργεί!!

Η εφαρμογή κάμερα υπάρχει στις εφαρμογές. Έκανα και καθαρισμό.

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manosc4
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετά από αρκετούς μήνες , το κινητό αυτό παροπλίστηκε , δυστυχώς ενώ είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο η lenovo αποφάσισε να το βάλει στον πάγο... και γενικά σαν εταιρία δε με άφησε ικανοποιημενο οπότε ποτέ ξανά ... εύχομαι σε όλους να μην χρειαστεί να πάτε στο service είναι απαράδεχτη !!!

 

καλή συνέχεια σε όλους... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετά από αρκετούς μήνες , το κινητό αυτό παροπλίστηκε , δυστυχώς ενώ είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο η lenovo αποφάσισε να το βάλει στον πάγο... και γενικά σαν εταιρία δε με άφησε ικανοποιημενο οπότε ποτέ ξανά ... εύχομαι σε όλους να μην χρειαστεί να πάτε στο service είναι απαράδεχτη !!!

 

καλή συνέχεια σε όλους... :)

 

Τι ακριβως σου χαλασε; Ας υπαρχει πιο ειδικη εικονα για ολους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Είχα μια πολύ δυσάρεστη εμπειρία με αυτό το τηλέφωνο, αλλά στάθηκα τυχερός και στο χρόνο επάνω μου ήρθε αναπάντεχο δώρο...

Φαίνεται ο Θεός με λυπήθηκε για τη ταλαιπωρία μου.

1) Το αγόρασα στις 29 Απριλίου 2015 από μεγάλο κατάστημα της Αθήνας.

2) Στους 4 μήνες σταμάτησε να φορτίζει. Πήγε κατάστημα, μετά Arvato και επισκευάστηκε - δωρεάν - η υποδοχή του φορτιστή. Έμεινα χωρίς τηλέφωνο για 20 μέρες...

3) Στους 10 μήνες, σε προσπάθεια μου να βάλω καινούργια κάρτα Sim, μου έμεινε στο χέρι η πλακέτα Sim 1.

Πάλι κατάστημα, μετά Arvato, όπου το έβγαλαν εκτός εγγύησης και μου ζήτησαν για αλλαγή μητρικής πλακέτας 189 ευρώ...

Ευτυχώς δούλευε η Sim 2 και αποφάσισα να το πάρω ανεπισκεύαστο και να το δουλεύω μόνο με τη Sim 2. Έμεινα χωρίς τηλέφωνο για άλλες 20 μέρες...

4) Δούλεψα έτσι για 15 μέρες, μέχρι που μου ήρθε αναβάθμιση λογισμικού.

Στη αναβάθμιση επάνω κόλλησε στην πρώτη οθόνη και δεν ξαναδούλεψε ποτέ!

Ξανά - μανά Arvato, όπου μου είπαν ότι κάηκε η μητρική πλακέτα και θέλει αντικατάσταση. Δεν μου καταλόγισαν ευθύνη - οπότε θα γινόταν δωρεάν εντός εγγύησης.

Ευτυχώς που δεν το είχα φτιάξει δηλαδή την προηγούμενη φορά με τα 190 ευρώπουλα!!!

5) Πάλι για 15 μέρες χωρίς το τηλέφωνο, μέχρι τις 29 Απριλίου του 2016 ( γενέθλια της συσκευής...χαχα ), οπότε με ειδοποίησαν ότι είναι έτοιμο να πάω να το πάρω.

Με το που πάω εκεί, μου λένε ότι λόγω έλλειψης ανταλλακτικού δεν φτιάχτηκε.

Το βγάλανε DOA και μου είπανε να πάω στο κατάστημα αγοράς για αντικατάσταση!!! Καράφλιασα όπως καταλαβαίνετε...

6) Σε μισή ώρα ήμουνα στο κατάστημα αγοράς, όπου μου έδωσαν πιστωτικό 485 ευρώ ( όσο το είχα πάρει δηλαδή ), να αγοράσω ότι θέλω!!!!!

7) Έτσι πήρα το καινούργιο μου mate 8!!!

8) Συμπεράσματά:

Στο χρόνο πάνω μου ήρθε θείο δώρο...

29 Απριλίου, η τυχερή μου μέρα...

Καλό τηλέφωνο, αλλά ποιότητα κατασκευής και υποστήριξη, ότι να'ναι...

Lenovo, μακριά και αγαπημένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...