Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έπεσε το κινητό με την οθόνη και δυστυχώς ράγισε και δεν δουλεύει και το touch

 

Στην αντιπροσωπεία με το που πήρα τηλ. μου είπαν τιμή 180€ χωρίς καν να ρωτήσουν ποιο μοντέλο lenovo έχω (!!!)

 

Έχει σπάσει σε κανεναν άλλον η οθόνη και αν ναι πού το αλλάξατε;

 

Ρώτησα σε πολλά άλλα μαγαζιά και γνήσιο ανταλλακτικό δεν υπάρχει πουθενά. Σε ένα μαγαζί βρήκα μη γνήσιο 120€ τελική τιμή με 2 χρόνια εγγύηση.

 

Αξίζει λέτε ή θα χειροτερέψει πολύ η ποιότητα απεικόνισης;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι έχει πάθει.Το είχα πάρει 399 απο Θεσσαλονίκη το e-lenovo.Για να δούμε.Με courier το εστειλες?Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!

 

Πριν απο λίγο μου έστειλε μήνυμα το service ότι το κόστος της επισκευής είναι 190 ευρω ενώ είναι εντός εγγύησης χωρίς να περιγραφεί την βλάβη η άλλες λεπτομέρειες.Τι προτείνετε να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ποια ακριβώς είναι η βλάβη που διαπίστωσαν και γιατί το έβγαλαν εκτός εγγύησης;;;

Αυτά μπορείς να τα ρωτήσεις στην τηλεφωνήτρια, γιατί δεν θα σε συνδέσουν με τους τεχνικούς.

Η εταιρεία αυτή γενικά κάνει ότι γουστάρει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν.

Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για απ%τε@ν&ς.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ποια ακριβώς είναι η βλάβη που διαπίστωσαν και γιατί το έβγαλαν εκτός εγγύησης;;;

Αυτά μπορείς να τα ρωτήσεις στην τηλεφωνήτρια, γιατί δεν θα σε συνδέσουν με τους τεχνικούς.

Η εταιρεία αυτή γενικά κάνει ότι γουστάρει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν.

Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για απ%τε@ν&ς.

 

Δεν μου είπανε τι ακριβώς πρέπει να αλλαξουνε αλλά επειδή ήτανε λιγάκι στρεβλωμενο στο σημείο που γίνεται η αυξομείωση ήχου μου είπανε ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση.Τι να πω.Είμαι και απο Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να παω απο εκεί!:-(Μάλλον αλλαγή motherboard θέλει)

Edited by NTAKOTA2
Link to comment
Share on other sites

παίδες, πόσα θα δίνατε για να το πάρετε μεταχειρισμένο ;

Αξίζει να ασχοληθώ ή να προσανατολιστώ αλλού ;

για κάρτα επέκτασης, αφιερώνει κάποια απο τις θέσεις της sim ή είναι μεμονομένη ;

 

ευχαριστώ

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

παίδες, πόσα θα δίνατε για να το πάρετε μεταχειρισμένο ;

Αξίζει να ασχοληθώ ή να προσανατολιστώ αλλού ;

για κάρτα επέκτασης, αφιερώνει κάποια απο τις θέσεις της sim ή είναι μεμονομένη ;

 

ευχαριστώ

 

εξαρταται σε τι κατασταση θα το βρεις,αν εχει ακομη εγγυηση κ.λ.π.εαν ειναι αψογο κι εχει ακομη εγγυηση,μεχρι 200 ειναι καλα,κατα την αποψη μου.οσον αφορα αν αξιζει,παλι εξερταται τι ψαχνεις.εχει οθονη τρομερη,καμερα επισης,τραβαει βιντεο 4κ,κατι που καποιες συγχρονες δυνατες συσκευες δεν το εχουν,μεταλικη κατασκευη,αρκετα ανθεκτικη.προσωπικα δεν βρησκω κατι αρνητικο,ενα χρονο που το εχω στην κατοχη μου.τελος,καρτα μηνμης,δεν παιρνει,οι θεσεις ειναι κι οι 2 για sim.

Huawei p30 pro,Xiaomi remdi note 10,Xiaomi mi A3,Samsung s10+,Xiaomi mi9,Sony XZ3,Xiaomi mi 10,oneplus 7 pro,Huawei mate 10 pro,Huawei p9plus,Sony XZ premium, Honor 8,Xiaomi mi 9T,Xiaomi Mi8,Oneplus 6,Oneplus 3t,Xiaomi mi note 2,LeEco Le Max 2, Ηuawei Nexus 6P,Lenovo Vibe Z2 Pro,Lenovo Vibe X2,Xiaomi mi note pro,Xiaomi mi4,inew V3,Sony Xperia sola

Link to comment
Share on other sites

παίδες, πόσα θα δίνατε για να το πάρετε μεταχειρισμένο ;

Αξίζει να ασχοληθώ ή να προσανατολιστώ αλλού ;

για κάρτα επέκτασης, αφιερώνει κάποια απο τις θέσεις της sim ή είναι μεμονομένη ;

 

ευχαριστώ

Είδες εσύ στα specs ότι παίρνει κάρτα επέκτασης?

Καλύτερα κοίτα αλλού. Ξεπερασμένο κινητό με πλήθος προβλημάτων.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είδες εσύ στα specs ότι παίρνει κάρτα επέκτασης?

Καλύτερα κοίτα αλλού. Ξεπερασμένο κινητό με πλήθος προβλημάτων.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

+1000!!κοντευει χρόνος που χάλασε το δικό μου και ακόμα δεν έβγαλα άκρη με την lenovo...παρηγγειλα μια μητρική από το ίντερνετ με 52 ευρώ, πέρασα και cm13 και το κινητό ξαναπεταει!!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα...χρειάζομαι άμεσα τη βοηθειά σας...

Λοιπόν είχα πάρει πέρυσι τον Ιούλιο το Lenovo Vibe Z2 pro απο το Vickmall... (To συγκεκριμένο κινητό ήταν μεγάλη αποτυχία)αφού το δουλεύω 9 μήνες μου βγάζει θέμα motherboard...

Tο στέλνω πίσω στο Vickmall και αφού το "φτιάχνει" και είμαι κανονικά στην εγγυηση, μετα απο δυομιση μήνες το εχω και πάλι στα χέρια μου...

Όταν το παίρνω μετά απο 4 μέρες που δουλεύει κανονικά, αφού αλλάξανε motherboard, κάνει πάλι τα ίδια... Το λέω στη Σελίνα και μου λέει στείλτο πίσω ξανά...

Αφού το στέλνω και περιμένω 2 μήνες χωρίς κάποιο νέο... την ρωτάω τι γίνεται με το κινητό... για τα λάβω το παρακάτω e-mail

 

Dear customer,

When you sent it back to us,the phone had lost warranty when you sent it back to me.

I received your phone,and because you sent to the old address,we take a long time get it.

we will pay about $40 to fix the model by ourself.

But i am afraid it will appear problem in future again,then we can not fix it for you again...

Do you want to fix it?or we can offer you $40 coupon,you buy another model?

Thanks very much,waiting for your reply.

 

------------------

Best Regards!

Selina

Site:http://www.vickmall.com

 

 

Και ρωτάω... οκ τώρα δεν είναι στην εγγύηση... αλλά την πρώτη φορά ήταν και στην ουσία ήρθε πίσω χαλασμένο... και εφόσον παραδέχεσαι ότι δεν μπορείς να το φτιάξεις χωρίς να ξαναχαλάσει... για κινητο που μου κόστισε 280Ε μου δίνεις απλά ένα κουπόνι 40$??????

Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να επιλέξεις χαμένος θα βγεις. Το κινητό αποδείχθηκε μεγάλη αποτυχία. Και στο λέει ένας που το ερωτεύτηκε από την πρώτη στιγμή που το είδε.

Αν είναι μόνο 40 ευρώ επισκευή πλήρωσε τα. Δεν ξέρεις τι θα γίνει στο μέλλον και πότε θα χαλάσει. Εμφανισιακά είναι σούπερ το κινητό. Πανέμορφο. Αλλά το εγκατέλειψε η εταιρεία.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απ'ότι κατάλαβα από το e-mail το κόστος επισκευής (40$) θα το αναλάβουν αυτοί αλλά με αμφιβόλου αποτελέσματα για το μέλλον. Όπως και να'χει νομίζω ότι είναι μονόδρομος σε σχέση με τα 40$ refund που του δίνουν σαν εναλλακτική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Το κινητό εμφανίζει πρόβλημα σε λειτουργία 3g και 4g. Έρχεται το σήμα και φεύγει κ ξανά ζητάει το pin. Στο 2g λειτουργεί κανονικά.καμια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά Καλησπέρα καινουργιο μελος το τηλέφωνο το εχω ενα χρονο τωρα πυροβολαει για μενα εχτες μου παρουσιασε ενα προβλημα το ειχα φορτισει κ φουλ κ μολις το ανοιξα μπηκα λιγο ίντερνετ κ Φωτογραφίκι μηχανη με λιγα λογια η μπαταρία εφτασε 60/100% μετα το αφησα απαινεργοποιησα wifi κτλπ κ το αφησα στην ακρη κ μετα απο 3 ώρες η μπαταρια ειχε φτασει 5 /100% τι μπορει να φταιει;;:blink::blink::O:O
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

το τηλεφωνο εχει σταματησει να ανταποκρινεται ξαφνικα.

 

δε φορτιζει, δεν ανοιγει και οταν το συνδεω στον υπολογιστη βγαινει μηνυμα οτι αγνωστη συσκευη συνδεθηκε χωρις - φυσικα - ενεργες επιλογες

 

τι μπορω να κανω; τουλαχιστο να σωσω καποια αρχεια που ειχα μεσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα...χρειάζομαι άμεσα τη βοηθειά σας...

Λοιπόν είχα πάρει πέρυσι τον Ιούλιο το Lenovo Vibe Z2 pro απο το Vickmall... (To συγκεκριμένο κινητό ήταν μεγάλη αποτυχία)αφού το δουλεύω 9 μήνες μου βγάζει θέμα motherboard...

Tο στέλνω πίσω στο Vickmall και αφού το "φτιάχνει" και είμαι κανονικά στην εγγυηση, μετα απο δυομιση μήνες το εχω και πάλι στα χέρια μου...

Όταν το παίρνω μετά απο 4 μέρες που δουλεύει κανονικά, αφού αλλάξανε motherboard, κάνει πάλι τα ίδια... Το λέω στη Σελίνα και μου λέει στείλτο πίσω ξανά...

Αφού το στέλνω και περιμένω 2 μήνες χωρίς κάποιο νέο... την ρωτάω τι γίνεται με το κινητό... για τα λάβω το παρακάτω e-mail

 

Dear customer,

When you sent it back to us,the phone had lost warranty when you sent it back to me.

I received your phone,and because you sent to the old address,we take a long time get it.

we will pay about $40 to fix the model by ourself.

But i am afraid it will appear problem in future again,then we can not fix it for you again...

Do you want to fix it?or we can offer you $40 coupon,you buy another model?

Thanks very much,waiting for your reply.

 

------------------

Best Regards!

Selina

Site:http://www.vickmall.com

 

 

Και ρωτάω... οκ τώρα δεν είναι στην εγγύηση... αλλά την πρώτη φορά ήταν και στην ουσία ήρθε πίσω χαλασμένο... και εφόσον παραδέχεσαι ότι δεν μπορείς να το φτιάξεις χωρίς να ξαναχαλάσει... για κινητο που μου κόστισε 280Ε μου δίνεις απλά ένα κουπόνι 40$??????

Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη...

 

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο πάντως... τελικά το vickmall μου το αντικατεστησε με ένα ίδιο σε χρυσό... (το οποίο δεν ανεβάζει με τίποτα θερμοκρασία)... Ελπίζω αυτό να κρατήσει... κάπου διάβασα πως τα χρυσά είναι πιο αξιόπιστα από τα μαύρα.... ίδωμεν...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή την έχω 2 χρόνια περίπου.Ειναι κρίμα σε ένα τέτοιο διαμάντι που υποτίθεται ήταν ναυαρχίδα της lenovo να έχουν σταματήσει οι αναβάθμισεις.Απαραδεκτη η lenovo στο θέμα αυτό.Τευλευταια αναβάθμιση που πήρε ήταν Φλεβάρη του 16.Μπραβο lenovo!!
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο... κινηταρα... με κακή ποιότητα κατασκευής... και παρατημένη από την lenovo

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αποκτηση του τωρα??Μου προτεινανε ανταλλαγη με το P8 που εχω.Το χω δει απο κοντα,λιγο μεγαλο αλλα εχει τετοια ΟΘΟΝΑΡΑ,που με εχει βαλει σε σκεψεις.
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αποκτηση του τωρα??Μου προτεινανε ανταλλαγη με το P8 που εχω.Το χω δει απο κοντα,λιγο μεγαλο αλλα εχει τετοια ΟΘΟΝΑΡΑ,που με εχει βαλει σε σκεψεις.

Η οθόνη του δεν υπάρχει... το ηχείο του δεν υπάρχει... η μπαταρία του είναι σούπερ γενικώς το χαζεύω σε σχέση με το LG v10 που έχω... Αν ήταν αξιόπιστο και δεν έβγαζε προβλήματα εγώ θα το κράταγα όσο άντεχε...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...