Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο λιγη χρηση,παρατηρω οτι εχει σχεδον εξαφανιστει η υπερευαισθησια της οθονης αφης και το κυλισμα δεν το αντιλαμβανεται ως πατημα.

Αυτο ηταν για μενα το μεγαλυτερο μειονεκτημα της συσκευης και αν όντως βελτιωθηκε και δεν ειναι ιδεα μου,τοτε το κινητο ειναι πολυ ισορροπημενο πια και δεν εχει ιδιαιτερα θεματα.

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....πάω να κάνω το update...ota... και ενώ το κατεβάζει κανονικά, μετά μπαίνει σε lenovo - recovery και τελικά install fail.... Καμία ιδέα???

Υπόψιν είναι κινέζικο....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

όποιος εχει θέμα με την ενημέρωση,ας περάσει την πρώτη λολιποπ με sdfuse και μετα κλασσική διαδικασία(bootloader κλπ),ΑΦΟΥ κάνει όλες τις ενημερώσεις πρώτα.

 

μολις την πέρασα,αφού δοκίμασα τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

όποιος εχει θέμα με την ενημέρωση,ας περάσει την πρώτη λολιποπ με sdfuse και μετα κλασσική διαδικασία(bootloader κλπ),ΑΦΟΥ κάνει όλες τις ενημερώσεις πρώτα.

 

μολις την πέρασα,αφού δοκίμασα τα πάντα.

 

Άν περιμένουμε λίγο να βγει σε update.zip(δεν έχει βγει ακόμα στο ρώσικο φόρουμ)... δεν θα είμαστε οκ (λογικά) μετά με φλασαρισμα από TWRP... αν δεν παίξει η lenovo - recovery???

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Άν περιμένουμε λίγο να βγει σε update.zip(δεν έχει βγει ακόμα στο ρώσικο φόρουμ)... δεν θα είμαστε οκ (λογικά) μετά με φλασαρισμα από TWRP... αν δεν παίξει η lenovo - recovery???

ίσως αλλά πάλι,σιγά μη περιμένω τον κάθε ρωσο.

το μόνο που με απασχολεί είναι το αν υπάρχουν νεότεροι οδηγοί μόντεμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , κάτι παράξενο χθες το βραδύ ενώ το κινητό είχε 25% μπαταρία μέχρι να ξημερώσει είχε σβήσει … , μόλις το έβαλα στον φορτιστή δεν δόνησε οπός κάνει πάντα και το κόκκινο λεντ αναβοσβήνει αντί να είναι σταθερό . ξέρουμε τίποτα….??
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγη χρηση,παρατηρω οτι εχει σχεδον εξαφανιστει η υπερευαισθησια της οθονης αφης και το κυλισμα δεν το αντιλαμβανεται ως πατημα.

Αυτο ηταν για μενα το μεγαλυτερο μειονεκτημα της συσκευης και αν όντως βελτιωθηκε και δεν ειναι ιδεα μου,τοτε το κινητο ειναι πολυ ισορροπημενο πια και δεν εχει ιδιαιτερα θεματα.

 

Να συμφωνήσω μαζί σου για την υπερευαισθησία της οθόνης, που μου εσπαγε λίγο τα νευρα, οτι εξαφανίστηκε. Μπορείς να μου πεις εαν είχες προσέξει ποια έκδοση android είχες πριν; Τωρα μου λεει 5.0.2. Νομίζω ότι ήμουν στην 5.0.0 αλλα δεν είμαι σιγουρος.

 

δεν έχω δεν αλλες διαφορες εως τώρα και όπως έχω ξαναπει, είναι μακράν το καλυτερο κινητό που έχει περάσει απο τα χέρια μου (εχω το ελληνικο).

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Η προηγουμενη εκδοση αν θυμαμαι καλα ηταν και αυτη 5.0.2 ,ειχε δοθει τον απριλη νομιζω.

Εχω ευρωπαϊκή συσκευη. Πραγματι,τη θεωρω πολυ καλη,δε βρισκω πολλα μειον και τα νεα lenovo δεν εχουν κατι πιο αξιολογο. Το Χ3 ισως,που εχει πιο νεο επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα αντιμετώπισα μεγάλο πρόβλημα στο GPS. Απο Σούνιο έως Χαλάνδρι, δεν έπιασε πουθενά σήμα... Με ταλαιπώρησε πάρα πολύ. Έδειχνε ότι ήθελε. Το είχα δοκιμάσει και σε μικρότερες αποστάσεις, πχ απο Μαρούσι προς Αιγάλεω, και ούτε εκεί έπιανε. Αλλά το σημερινό με εξόργισε. Σε εσάς λειτουργεί κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα αντιμετώπισα μεγάλο πρόβλημα στο GPS. Απο Σούνιο έως Χαλάνδρι, δεν έπιασε πουθενά σήμα... Με ταλαιπώρησε πάρα πολύ. Έδειχνε ότι ήθελε. Το είχα δοκιμάσει και σε μικρότερες αποστάσεις, πχ απο Μαρούσι προς Αιγάλεω, και ούτε εκεί έπιανε. Αλλά το σημερινό με εξόργισε. Σε εσάς λειτουργεί κανονικά?

Ναι. Με Google maps βέβαια, το οποίο χρησιμοποιώ πολύ συχνά, και σήμα πιάνει σε δευτερόλεπτα και δεν το χάνει.

Κάνε ένα hard reset...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το κινητο μου ηρθε σημερα,αυριο θα παω να το παρω.μου ειπανε οτι αντικαταστησανε την καμερα μετα απο την εποικινωνια που ειχα μαζι τους. ουτε καν με ειδοποιησανε για το κινητο καθολου ολο εγω τους επερνα τηλ και οταν τους επερνα λες και βαριονταν να μιλησουνε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα αντιμετώπισα μεγάλο πρόβλημα στο GPS. Απο Σούνιο έως Χαλάνδρι, δεν έπιασε πουθενά σήμα... Με ταλαιπώρησε πάρα πολύ. Έδειχνε ότι ήθελε. Το είχα δοκιμάσει και σε μικρότερες αποστάσεις, πχ απο Μαρούσι προς Αιγάλεω, και ούτε εκεί έπιανε. Αλλά το σημερινό με εξόργισε. Σε εσάς λειτουργεί κανονικά?

 

χθες και εμενα εκανε καποια κολπα,αργουσε να πιασει,δεν εμφανιζε το εικονιδιο του gps στη status bar κτλ. Σημερα φαινεται να λειτουργει κανονικα.Εκανα καποια restarts ,δοκιμασα και με το gps test και μοιαζει να εστρωσε προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

χθες και εμενα εκανε καποια κολπα,αργουσε να πιασει,δεν εμφανιζε το εικονιδιο του gps στη status bar κτλ. Σημερα φαινεται να λειτουργει κανονικα.Εκανα καποια restarts ,δοκιμασα και με το gps test και μοιαζει να εστρωσε προς το παρον.

Εμένα όχι μόνο αργούσε να πιάσει, αλλά και όταν έπιανε κολλούσε στο σημείο που έπιανε. Δεν μου έκανε πλοήγηση δηλαδή. Στο πρόγραμμα που είπες, το GPS test, έχεις σε κάποιον δορυφόρο πράσινο χρώμα? Δηλαδή απο 50 έως 99? Εμένα όχι. Μέχρι 30 πάει. Είμαι σε εξωτερικό χώρο, μόνο με μία πλαστική τέντα απο πάνω μου. Όχι στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα πιανει καποιος πανω απο 50 ,αλλα να σου πω την αληθεια δε θυμαμαι και ποτέ να επιανε. Σπανια πηγαινε ανεκαθεν καποιος πανω απο 35-40. Ωστόσο τωρα μεσα στο σπιτι πιανει κανονικα αρκετους δορυφορους και επιτρεπει πλοηγηση
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Έχω ένα θεμα,εκεί που πατάμε να γίνει εκκαθάριση μνήμης Ραμ το μισό είναι φωτιζόμενο και το άλλο όχι! τα αλλά φωτίζονται κανονικα. Εκεί που μου φτιάξανε την κάμερα επαθα αυτό τώρα..να ανήσυχω ή να το αφήσω ετσι όπως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ψοφιος ετσι και αλλιως ο φωτισμος αυτων των πληκτρων. Αν δε βαριεσαι ,να το πας να το φτιαξουν,γιατι θα επρεπε να φωτιζει ολοκληρο.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι χτες το πήρα στα χέρια μου,είδη καθησα σχεδόν ένα μήνα χωρίς κινητο, τώρα αν το ξαναστειλω ποιος περιμένει πάλι ένα μηνα.θα το αφήσω μέχρι να τα φτυσει τελείως.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,ειναι μικρο προβλημα αυτο ουτως ή αλλως. Μπορει να επανελθει ο φωτισμος. Σε καποια κινητα δε φωτιζονται καν αυτα τα πληκτρα.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο τσακ να παρω αυτο ελληνικο παντα εχει τοσα θεματα ρε παιδια?Απο αυτονομια καμερες και ηχο μεγαφωνο και ακουστικο τι λεει?επισης τα βιντεο 4κ τα παιζει?Αν θελετε τα φωτα σας πειτε μου και sar τι εχει?:(
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο τσακ να παρω αυτο ελληνικο παντα εχει τοσα θεματα ρε παιδια?Απο αυτονομια καμερες και ηχο μεγαφωνο και ακουστικο τι λεει?επισης τα βιντεο 4κ τα παιζει?Αν θελετε τα φωτα σας πειτε μου και sar τι εχει?:(

Σε όλα όσα γράφεις το κινητό είναι κορυφαίο!! Συν θα προσθέσω το gps,δουλεύει υποδειγματικά.έπιασε πολύ γρήγορα δορυφόρους,και στην πλοήγηση δούλευε τέλεια!!

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/29/ebef47818a766de24de955183b8499cb.jpg

Αυτά τα στοιχεία έχει στις ρυθμίσεις.

Τώρα για το τηλέφωνο να σου πω ότι είναι ίσως το καλύτερο που έχω πιάσει στα χέρια μου. Καταπληκτική οθόνη και φωτογραφική, πολύ καλή μπαταρία, καλή ποιότητα κλήσης, παρά πολύ καλό GPS και άλλα πολλά. Να τονίσω ότι το δικό μου είναι ελληνικής αντιπροσωπία και δεν μου έχει βγάλει κάποιο κουσουρι .

Επίσης να τονίσω ότι έχει ένα feature που αλλού το βρίσκεις μόνο με root. Ηχογράφηση κλήσης ακόμα και με τη χρήση Bluetooth. Πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια.

Edited by nikolaos_l

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταία αναβάθμιση,η αίσθηση αφής είναι γτπ απλά.

Πριν είχε υπερβολικά ευαίσθητη και τώρα το αντίθετο...Ότι να'ναι αυτοί οι κινέζοι...

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μ αρεσει πολυ η αισθηση αφης τελικα μετα το update... Οχι τιποτα αλλο,αλλα με επηρεαζει και στο πως χειριζομαι αλλες συσκευές με αψογο touch.

Θελει αρκετη συγκεντρωση για να μην κανεις καποιο λαθος στο σκρολαρισμα. Ειναι ομως καπως καλύτερα απ ο,τι πριν.

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/01/d614de90afccc43768ab9f918115d8d7.jpg

Ένας από τους λόγους που λατρεύω αυτό το κινητό. Όλη μέρα το λιώνω και το βράδυ θα έχω σίγουρα μπαταρία. Με κανένα άλλο κινητό δεν είχα τόση καλή μπαταρία

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...