Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/01/d614de90afccc43768ab9f918115d8d7.jpg

Ένας από τους λόγους που λατρεύω αυτό το κινητό. Όλη μέρα το λιώνω και το βράδυ θα έχω σίγουρα μπαταρία. Με κανένα άλλο κινητό δεν είχα τόση καλή μπαταρία

 

παιζει να είναι "λάθος" ο πινάκας,το μαχχ είχε κάνει ρεκόρ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τοσο ειναι ,δεν ειναι παραλογο,στις κλησεις ειναι κλειστη η οθονη και εχει μια γομαρομπαταρια 4000mah.
Link to comment
Share on other sites

Τοσο ειναι ,δεν ειναι παραλογο,στις κλησεις ειναι κλειστη η οθονη και εχει μια γομαρομπαταρια 4000mah.

Σε όλα τα smartphone είναι κλειστή η οθόνη κατά τη διάρκεια των κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,στο τεστ του gsmarena τοσο κραταει,οσο και το huawei mate 2. Καποιο tablet της samsung που υποστηριζει φωνη εχει τα πρωτεια.
Link to comment
Share on other sites

παιζει να είναι "λάθος" ο πινάκας,το μαχχ είχε κάνει ρεκόρ.

Τον πίνακα τον έβαλα ενδεικτικά. Από τα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου, είναι αρκετά, έχει μακράν τη καλύτερη μπαταρία.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να γράφαμε όλοι μας τί δε μας αρέσει σε αυτό το κινητό... Όχι ότι έχει νόημα πια... σταμάτησε να πωλείται στα καταστήματα, μεταχειρισμένο δύσκολα το βρίσκεις, και είναι το τελευταίο μεγάλο τηλέφωνο της Lenovo πριν πωληθεί στη Motorola.
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει από τα χέρια μου τουλάχιστον ένα μοντέλο από κάθε κινεζική εταιρία, σαν το lenovo δεν είναι κανένα!!το μόνο που με χαλάει είναι το βιντεο του 1080/4k...σε όλα τα αλλα είναι κορυφή!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σωστα ρυθμισμενη η αφη στην οθονη. Σε εμενα το wifi συμπεριφερεται ενιοτε παραξενα. Το gps ειναι πολυ καλο,απλα οχι κορυφαιο οπως στα galaxy. Ζεσταίνεται αρκετα στους καυσωνες. Θα μπορουσε να εχει μικροτερα κενα η συσκευη στη συναρμολογηση,μπορει απο καπου να μπει σκονη στα ακρα του γυαλιου. Στις manual ρυθμισεις της καμερας με αργο κλειστρο αργει να εστιασει.

Στα θετικα,εχει πολυ στιβαρη κατασκευη,αντεχει κακομεταχειριση χωρις προβλημα. Χωρις θηκη μπορει να σκαφτει το μεταλλο απο πτωσεις κτλ,αλλα δε χαμπαριαζει,ειναι συσκευη πολυ ανθεκτικη.Εχει αριστη οθονη,παρα πολυ λαμπερη,ισως η καλυτερη lcd του 2014. Μπαταρια παρα πολυ καλη. Πολυ γρηγορο,καθολου λαγκ ανεξαρτητως συνθηκων. Αριστη καμερα,κορυφαια και σημερα,στο manual βγαζει φοβερες φωτος,γενικα ειναι πολυ καλα ρυθμισμενη. Μικρα περιθωρια γυρω γυρω, μπορεις να το χειριστεις οριακα με το ενα χερι.

Προσωπικη μου αποψη ειναι πως τα θετικα του υπερκαλυπτουν τ αρνητικα του. Σαν καταταξη ειναι πανω απο ολα τα κινεζικα phablets του 2014. Το mate 7 κερδιζει το λενοβο στην μπαταρια ισως,σε ολα τ αλλα ειναι πολυ πισω,οθονη,καμερα,επεξεργαστη κτλ. Οι μονες ανταξιες συσκευες του ηταν το note 4-iphone 6 plus,που συνολικα ειναι πιο γυαλισμενες αλλα σε σημεια χανουν κιολας απ το λενοβο. Επίσης μην ξεχναμε οτι το 2015 οι ναυαρχιδες υιοθετησαν QHD οθονες και 3gb ram,στοιχεια που δε θα είναι mainstream ουτε το 2016 και αυτα τα προσφερει το λενοβο. Τελος,πολυ σοφη επιλογη ο snapdragon 801,ακομη και σήμερα ειναι πολυ επικαιρος επεξεργαστης.Σα συνολο ειναι καλυτερος τοσο απο τους kirin που εχουν βγει ως τωρα οσο και απο τους mediatek (πλην τους x10 ισως)

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγγελιες το forum στην ενοτητα my playground.

Καλη τιμη ειναι για μεταχειρα τα 200 και εγω τοσο πουλαω συνηθως,μισοτιμης,φευγουν τα τηλ σε μια ωρα και παμε στο επομενο. Αλλωστε και στα μαγαζια στην καλυτερη μισοτιμης να το παρουν (αν το παρουν) και μονο σε κατασταση καινουριου. Μην ξεχναμε υπαρχει και το lg g3 με παρομοια χαρακτηριστικα στα 280 καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγνώμη για το θάρρος. Μη το σκοτώνεις. Υπάρχουν πολλά μέρη που εάν το βάλεις 300 θα φύγει σε μια μέρα. Αρκεί να είναι ευρωπαϊκό και σε άριστη κατάσταση. Κρίμα να το δώσεις τόσο χαμηλά

 

χαζομαρα ειναι οτι το ελεγα σε γνωστους και αυτοι δε βλεπανε τι εργαλειο ειναι βλεπανε οτι ειναι lenovo. ο αλλος πηρε μεταχειρισμενο iphone 4s 8giga και οχι αυτο επιδη ειναι iphone. μηλαμε για κοσμο με κολημενο μυαλο. αλλα οπως ειπα και πριν το βιαζομαι

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγγελιες το forum στην ενοτητα my playground.

Καλη τιμη ειναι για μεταχειρα τα 200 και εγω τοσο πουλαω συνηθως,μισοτιμης,φευγουν τα τηλ σε μια ωρα και παμε στο επομενο. Αλλωστε και στα μαγαζια στην καλυτερη μισοτιμης να το παρουν (αν το παρουν) και μονο σε κατασταση καινουριου. Μην ξεχναμε υπαρχει και το lg g3 με παρομοια χαρακτηριστικα στα 280 καινουριο.

 

Τα μαγαζιά υπολογίζουν και φόρο 23% και φυσικά το κέρδος τους. Δεν είναι το ίδιο.... Δηλαδή για ένα τηλέφωνο που το πήρες 400 ευρώ, θα στο πάρουν 200 θα του κολλήσουν ένα 50ευρώ κέρδος, συν τον ΦΠΑ. Και θα το πουλήσουν 310. Άρα μην υπολογίζεις την τιμή μεταπώλησης με την τιμή που θα το αγοράσει το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτη εδω:

http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-digitizer-replacement-for-lenovo-vibe-z2-pro-k920-smartphone.html

 

αλλα υπαρχει κανεις εδω να μου πει σιγουρα οτι η οθονη του viber z2 ειναι ιδια με αυτη του viber z2 PRO?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτη εδω:

http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-digitizer-replacement-for-lenovo-vibe-z2-pro-k920-smartphone.html

 

αλλα υπαρχει κανεις εδω να μου πει σιγουρα οτι η οθονη του viber z2 ειναι ιδια με αυτη του viber z2 PRO?

 

Το z2 είναι 5.5 ιντσες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμιτες, ψαχνω το πίσω μέρος του κινητού( κάλυμμα της μπαταριας). Είτε καινούργιο, είτε μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση. Μπορείτε να βοηθησετε?
Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμιτες, ψαχνω το πίσω μέρος του κινητού( κάλυμμα της μπαταριας). Είτε καινούργιο, είτε μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση. Μπορείτε να βοηθησετε?

Original New Battery Cover For Lenovo Vibe Z2 Pro K920 Back Cover Battery Door Housing Case Replacement

http://www.aliexpress.com/item/Original-New-Battery-Cover-For-Lenovo-Vibe-Z2-Pro-K920-Back-Cover-Battery-Door-Housing-Case/32555017773.html

(from AliExpress Android)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μπορείτε να ψωνίσετε μέσω alipay;

Εγώ ναι, αλλά πιστεύω και άλλοι... Αν σε ενδιαφέρει pm me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά.επανερχομαι με νέο θέματα στο κινητο. 1.μόλις ξεκλειδωνω το κινητό να μπω στο μενού μπαίνει στην κάμερα χωρίς να πατήσω τίποτα το κάνει συνέχεια αυτό.2. Όταν το κλείσω και το ανοιξω το πρωί κάνει 5 λεπτά να ανοίξει και μένει στο logo μετά ανοίγει και είναι κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά.επανερχομαι με νέο θέματα στο κινητο. 1.μόλις ξεκλειδωνω το κινητό να μπω στο μενού μπαίνει στην κάμερα χωρίς να πατήσω τίποτα το κάνει συνέχεια αυτό.2. Όταν το κλείσω και το ανοιξω το πρωί κάνει 5 λεπτά να ανοίξει και μένει στο logo μετά ανοίγει και είναι κομπλε.

 

Πρόσεχε μη πατάς απο τα δεξιά στην οθόνη για να ξεκλειδώσει,γιατί εκεί είναι η συντόμευση της φωτογραφικής,το παθαίνω όλη την ώρα.

Για το δεύτερο δεν εχω αποχή γιατί μονο μετα απο ενημέρωση αργεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Μόλις την περασμένη εβδομάδα παρέλαβα το Ζ2 από Κίνα, αλλά ο αρχικός μου ενθουσιασμός για την νέα αγορά μου έσβησε πολύ γρήγορα καθώς σε κάθε προσπάθεια να συνδεθεί στο internet η συσκευή κλείνει και κάνει restart . Προσπάθησα με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και cleaning αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο.

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δόση λύση ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Μόλις την περασμένη εβδομάδα παρέλαβα το Ζ2 από Κίνα, αλλά ο αρχικός μου ενθουσιασμός για την νέα αγορά μου έσβησε πολύ γρήγορα καθώς σε κάθε προσπάθεια να συνδεθεί στο internet η συσκευή κλείνει και κάνει restart . Προσπάθησα με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και cleaning αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο.

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δόση λύση ;

Εδώ δεν είναι το νήμα του Z2. Είναι του Z2 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...