Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν όλοι όσοι το έχουν απο Κίνα.... το εχουν κάνει... πρέπει να ξεκλειδώθει ο Bootloader όμως πρώτα.... και μετά τους περνάς με TWRP...

καλημερα και παλι, υπαρχουν καπου οδηγιες για το πως θα γινει ολη η διαδηκασια αυτη?? πως θα ξεκλειδωσει ο Bootloader και με το TWRP πως θα τους περασω?

σορι αλλα ειμαι λιγο ασχετος με αυτα τα θεματα.

πριν δυο μερες το πηγα σε τεχνικο και μου το περασε την 4,4,2 γιατι στην lollipop 5.02 δεν μπορουσε να περασει driver modem για να δουλευουν οι sim,και απο οτι καταλαβα ειχε λιγακι μεσανυχτα.

Καποιος φιλος που μπορει να βοηθισει???

ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εδώ έχει στείλει το κινητό στο service και περίπου πόσες μέρες κατά μέσο όρο το κρατούν …. Το δικό μου το έχουν 18 μέρες και ακόμα περιμένω :(
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό έχει πολλά προβλήματα, στο μαύρο νομίζω για τα χρυσά δεν ξέρω γιατί δεν τα είχα πολύ καιρό στα χέρια μου, αν και στην αρχή το ένα από τα δύο έχασε ξαφνικά το σήμα του, αυτό το έκανε δύο φορές, δεν έδωσα σημασία. προχθές πήρα το μαύρο ..........................αυτά από μένα. Δεν θέλω να επηρεάσω κάποιους απλά γράφω τα γεγονότα γιατί πραγματικά μέχρι να βρεις άκρη είναι δύσκολο πράγμα, πόσο μάλλον πρέπει να τσακωθείς σε υποφερτα πλαίσια πάντα για να πάρεις αυτό που δικαιούσαι. δεν θα έλεγα ψέμματα γιατί κάποιοι εδώ μέσα ξέρουν πόσο κράξιμο έχω ρίξει και στην LG αυτά από μένα Γειά σας
Δεν λεω οτι δεν ειναι ετσι, δεν εχεις κανενα λογο να γραψεις κατι που δεν ισχυει, αλλα ολα αυτα ειναι για τη δικη σου συσκευη. Τουλαχιστον η δικη μου, στους 4 μηνες λειτουργιας δεν ειχε κανενα απο τα προβληματα που περιγραφεις. Αρα καλυτερα θα ειναι να διορθωσεις το κειμενο και να γραψεις "Λοιπόν το δικο μου κινητό έχει πολλά προβλήματα ......".

Μην γενικευεις το θεμα .....

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά πέρα απο το κόλλημα με τον φιρεφοξ και τα άρθρα του φβ όταν τα ανοίγω,δεν εχω ααπολύτως κανένα πρόβλημα.

Και το κινητό ζεσταίνεται μονο Όταν παίζω κάνα βαρύ παίγνιο ενώ φορτίζει στον ταχυφορτιστη.

Με δτο λόγια,είναι κινηταρα και δεν υπάρχει αλλο σαν αυτο αυτή τη στιγμή.Ίσως το mate8 ΌΤΑΝ βγει.

Link to comment
Share on other sites

Έχασα τον φορτιστή του στης καλοκαιρινές διακοπές και όποιον φορτιστή και αν δοκίμασα πάνω από 500mah έκανε συνέχεια ρισταρτ κατά την φόρτιση .. , με πεντακοσάρι φορτιστή φόρτιζε χωρείς ρισταρτ αλλά ήθελε 15 ώρες για 100%
Link to comment
Share on other sites

Έχασα τον φορτιστή του στης καλοκαιρινές διακοπές και όποιον φορτιστή και αν δοκίμασα πάνω από 500mah έκανε συνέχεια ρισταρτ κατά την φόρτιση .. , με πεντακοσάρι φορτιστή φόρτιζε χωρείς ρισταρτ αλλά ήθελε 15 ώρες για 100%

 

δοκιμασμενος μηνες τωρα

 

http://img.ebw.gr/853334/OSIO-OTU-385W-FORTISTIS-REYMATOS-ME-DIPLI-EISODO-USB.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε, δωσε μου πληρωφοριες σχετικα, πως τα εκανες? εχω περασει την s271 lollipop και θελω να βαλω τους driver tov modem
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :) εγω που ειμαι τελειως ασχετος με τα android κινητα, ηθελα να ρωτησω αν η αναβαθμιση K920_ROW_S143_150211 ειναι η μεταφορα απο κιτκατ σε λολιποπ. Δεν επιθυμω να περασω σε λιλιποπ γι αυτο ρωταω, οποιος ξερει να μ απαντησει.

γενικα, πως θα καταλαβω αν ενα update ειναι η μεταπηδηση απο λιλιποπ σε κιτκατ, το γραφει ξεκαθαρα ?

 

κ κατι ακομα : πρεπει να κανω παντα επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων μετα απο καθε update ?

ευχαριστω

Edited by kornakos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την υπερθερμανση που ανεφερουν καποια παιδια προφανως ειναι προβληματικες συσκευες .οπως εχω ξαναγραψει το δικο μου ειναι overclock στα 2.9Ghz κ δεν εχω νοιωσει ακομη θερμοκρασιες παραξενες.βεβαια δεν παιζω παιχνιδια ,αλλα δκιμασα απανωτα benchmark κ δεν πηρε χαμπαρι.γενικα ειναι ΠΟΛΥ καλο τηλεφωνο!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :) εγω που ειμαι τελειως ασχετος με τα android κινητα, ηθελα να ρωτησω αν η αναβαθμιση K920_ROW_S143_150211 ειναι η μεταφορα απο κιτκατ σε λολιποπ. Δεν επιθυμω να περασω σε λιλιποπ γι αυτο ρωταω, οποιος ξερει να μ απαντησει.

γενικα, πως θα καταλαβω αν ενα update ειναι η μεταπηδηση απο λιλιποπ σε κιτκατ, το γραφει ξεκαθαρα ?

 

κ κατι ακομα : πρεπει να κανω παντα επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων μετα απο καθε update ?

ευχαριστω

Λολιποπ είναι αυτή.

Θα το καταλάβεις απο το μέγεθος,επίσης μόνο η λολι έχει το 1502,όπερ σημαίνει ανδροιδ 5.02.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοσα νευρα και αγενεια ρε παιδια; Εδω ειμαστε για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.

 

Εμενα μου φαινοταν οτι ζεσταινεται πολυ οταν το πρωτοπηρα ,και το πηρα στους καυσωνες του καλοκαιριου. Δεν καιει περισσοτερο απο αλλες συσκευες που ειχα,απλα επειδη ειναι μεταλλικο νιωθεται περισσοτερο. Μολις οι θερμοκρασιες περιβαλλοντος επεσαν,δε μου ξαναζεσταθηκε.

 

Οσον αφορα το δικο μου,αυτο που δε μ αρεσει ειναι λιγο περιεργη συμπεριφορα στο wifi. Δεν ειναι αδυναμο σα σημα,αλλα πχ στο youtube μου κανει καποιες διακοπες ,σα να κοβεται το ιντερνετ. Απ την αλλη τα τορρεντς τα κατεβαζει νερακι. Παντως δεν ειμαι ικανοποιημενος ,ειναι το μεγαλυτερο σπασιμο για μενα,αλλα επειδη δεν εχει αναφερθει πουθενα αλλου ,επιφυλασσομαι,μηπως ειναι η δικια μου συσκευη ή καποιο bug σε συγκεκριμενες εφαρμογες.

 

Αυτο το οποιο ισχυει για ολες τις συσκευες και εχει αναφερθει σε φορα,ειναι η κακη ρυθμιση στο touch του. Ειναι παρα πολυ ευαισθητο και το συρσιμο το αντιλαμβανεται σαν πατημα. Πολυ ενοχλητικο και χαλαει την εμπειρια στην πλοηγηση. Το ειχε αυτο και ενα αλλο κινεζικο που ειχα,ενα huawei g750.

 

Δεν ειναι ουτε το καλυτερο ουτε το χειροτερο κινητο. Ειναι ενα σαν ολα τ αλλα. Μην το θεοποιουμε ουτε να το υποτιμουμε. Αυτη τη στιγμη ειναι 100 ευρω πιο ακριβο απο το αντιστοιχο LG G3 και σχεδον ιδια τιμη με το ανωτερο G4. Τα 100+ ευρω παραπανω που κανει το note 4 ειναι δικαιολογημενα,γιατι ειναι πιο γυαλισμενη συσκευη σε ολα τα επιπεδα. (τιμες για ευρωπαικες συσκευες με εγγυηση)

Link to comment
Share on other sites

Σε ααυτό με την αφή εχεις δικιο,είναι υπερευαισθητη.

Τώρα όσον αφορά το καλύτερο/ χειρότερο ,όλοι το σχολιάζουμε έχοντας κατα νου πρωτίστως,πως Πρόκειται για δικαρτο.

Γενικά πάντως,η τελευταία ενημέρωση της κιτκατ ήταν Ότι καλύτερο,απλά στη λολι έφτιαξε η κάμερα,διορθώθηκαν κα να αασφαλείας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ααυτό με την αφή εχεις δικιο,είναι υπερευαισθητη.

Τώρα όσον αφορά το καλύτερο/ χειρότερο ,όλοι το σχολιάζουμε έχοντας κατα νου πρωτίστως,πως Πρόκειται για δικαρτο.

Γενικά πάντως,η τελευταία ενημέρωση της κιτκατ ήταν Ότι καλύτερο,απλά στη λολι έφτιαξε η κάμερα,διορθώθηκαν κα να αασφαλείας κλπ.

Συμφωνω... αλλά στη Λολλι, έγινε λίγο χειρότερη η μπαταρία... δυστυχώς...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πολυ απογοητευμενη με την μπαταρια. Αρχικα εβγαζε και 7ωρο. Τωρα με το ζορι 4ωρο... Και ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του. Αν το κινητο δεν ειχε προβληματα, και δεν ειχαμε διαφορες αποριες, ε δν θα υπηρχε το νημα εδω. Θα λεγαμε ολοι α τι τελειο ειναι σε καθε μας σχολιο; Ανουσιο.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κόλλησε LGG3Triasi στη Λολλι...!!!

Εγώ πάντως το έχω σκεφτεί πολλές φορές να γυρίσω πίσω στην ΚΚ μόνο και μόνο για την μπαταρία!

 

Θυμάσαι τι α

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον κόλλησε LGG3Triasi στη Λολλι...!!!

Εγώ πάντως το έχω σκεφτεί πολλές φορές να γυρίσω πίσω στην ΚΚ μόνο και μόνο για την μπαταρία!

 

Θυμάσαι τι αλλαγές είχε η λολι ;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι τι α

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θυμάσαι τι αλλαγές είχε η λολι ;

 

Βασικά έχει βελτιωθεί η οθόνη... οχι τρομερή διαφορά...

Έχει αλλάξει τελείως η μπάρα ειδοποιησεων,

Έχει βελτιωθεί ο αισθητηρας φωτός,

Η κάμερα έχει βελτιωθεί, (όχι και τρομερά)

Έχουν μικρυνει τα εικονίδια ειδοποιησεων στο επάνω μέρος της οθόνης...

Το δικό μου, τρώει και μερικά κρασαρισματα ώρες ώρες, που με ΚΚ δεν τα είχε ποτέ...

Το λεντακι ειδοποιησεων εχει μείνει το ίδιο (θέλω να βάλω πράσινο χρώμα στις ειδοποιήσεις του Facebook αλλά το μπλε δεν φεύγει με τπτ).

Το ηχείο είναι το ίδιο... ίσως και λιιιγο χειρότερο.

Αλλά το χειρότερο είναι ότι χάλασε η διάρκεια μπαταρίας που είναι ίσως και το βασικότερο...

Με ΚΚ ήταν ότι καλύτερο είχα πιάσει στα χέρια μου... τώρα με τη χρήση που του κάνω, με το ζόρι μιάμιση μέρα... όταν με ΚΚ είχες 2 χαλαρά....

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια ποσο κραταει στον καθενα η μπαταρια ,αν εχει προσβαση σε πριζες κτλ. Τα κινητα πρεπει να κρατανε οσο το δυνατο περισσοτερο,τοσο απλα. Χρησιμοποιω τις δυο συσκευες μου παραλληλα και υπαρχουν φορες που τις φορτιζω και τις δυο απο δυο φορες τη μερα και αλλες καμια.

 

Δεν το προλαβα το κινητο με την κιτ κατ και δεν ξερω πως ηταν πριν. Για μενα ειναι ανω του μεσου ορου,εχει μαλιστα πολυ καλο stand by,ωστοσο περιμενα αρκετα περισσοτερα δεδομενου οτι εχει 4000 μπαταρια. Εδω: http://blog.gsmarena.com/lenovo-vibe-z2-pro-battery-life-test/ αυτα επισημαινει πανω κατω,οταν ειναι κλειστη η οθονη κραταει πολυ,αλλα στα υπολοιπα εχει τους μισους χρονους σε σχεση με note 4 και mate 7.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως βάζουμε απόκρυψη;

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΛΗΣΗΣ - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΚΛΗΣΗΣ - ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΗΣ...

Edited by athanaso77

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λοιπόν θα το πω μία φορά ως προειδοποίηση και θα είναι η τελευταία...

 

Την επόμενη φορά που θα δω εκφράσεις καφενείου - γηπέδου με προσβλητικό και ειρωνικό περιεχόμενο μεταξύ των μελών... θα ακολουθήσει άμεσα αποκλεισμός πρόσβασης στο forum. Ξέρετε σε ποιους απευθύνομαι, ήδη έχουν αφαιρεθεί τα σχετικά μηνύματα.

 

Το αναφέρω για να μην έχουμε μετά παράπονα και γκρίνιες... μην πείτε και ότι δεν σας προειδοποίησα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, είχε αποπροσανατολισθεί παντελώς το νήμα ........... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα ή συσκευή τώρα δεν ζεσταίνεται, τον Αύγουστο με την ζέστη είχα θέμα όντως τώρα όλα οκ..επειδή χρησιμοποιώ την κάμερα παρά πολύ και ειδικά το βράδυ έχω να πω πως βγάζει εκπληκτικές φωτό ειδικά όταν έχει πολύ σκοτάδι το φλας είναι πολύ δυνατό και βγαίνουν καθαρές... νομίζω ότι ή κάμερα συγκρίνεται άνετα με lg g4, note4, Samsung edge, και αλλά....είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορα που έχω κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα ή συσκευή τώρα δεν ζεσταίνεται, τον Αύγουστο με την ζέστη είχα θέμα όντως τώρα όλα οκ..επειδή χρησιμοποιώ την κάμερα παρά πολύ και ειδικά το βράδυ έχω να πω πως βγάζει εκπληκτικές φωτό ειδικά όταν έχει πολύ σκοτάδι το φλας είναι πολύ δυνατό και βγαίνουν καθαρές... νομίζω ότι ή κάμερα συγκρίνεται άνετα με lg g4, note4, Samsung edge, και αλλά....είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορα που έχω κάνει...

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η κάμερα είναι μέτρια. Δεν έχει καθόλου οξύτητα σε σχέση ακόμα και με 2 χρόνων ναυαρχίδες. Δυστυχώς εκεί με απογοητεύσε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...