Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θήκη και tempered glass από πού αγοράσατε; Γιατί όσο και να ψάχνω δεν βρίσκω

 

Εδώ Ελλάδα...ξέχνα το... δοκιμασε Bangood, που δεχεται και Paypal....

Το καλύτερο είναι το Aliexpress...αλλά ακομα δεν μπορεις να παρεις κατι....λογω CC

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα γιατί δεν έχει αυτήν την επιλογή στις ρυθμίσεις?

Καινούργιος και εγώ στην παρέα... Μέχρι στιγμής το κινητό απλά φυσάει... Έρχομαι από Huawei P8... Είμαι όλη μέρα και το σκαλίζω και δεν έχω παρατήσει καμία τρομερή θερμοκρασία όπως λένε. Νορμάλ όπως κάθε κινητό είναι...

 

Πως το ββλέπεις συγκριτικά με το Ρ8;

Έλεγα να πάρω αυτό,πριν πάρω το κ920.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θήκη και tempered glass από πού αγοράσατε; Γιατί όσο και να ψάχνω δεν βρίσκω

Απο μαγαζια Αθηνα βρηκα και glass και θηκη. Ψαξε στο Σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θήκη και tempered glass από πού αγοράσατε; Γιατί όσο και να ψάχνω δεν βρίσκω

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Lenovo-Vibe-Z2-Pro-K920-Kisswill-Tempered-Glass-9H-Screen-Protector-Pro-Prostasia-Othonis.1223205.html:D

Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ βρήκα και θήκη και tempered glass και μεμβράνη σε μαγαζια. Απλά googlarε το!

Εγώ έχω αγοράσει εδώ και ένα δίμηνο το συγκεκριμένο κινητό από public. Όλα τέλεια εκτός από ένα θεματακι. 9 στα10 τηλέφωνα που θα μιλήσω, δεν με ακούει καλά ο άλλος και πρέπει να φωνάζω στο ακουστικό! Έχει εμφανίσει σε κανέναν αυτό το πρόβλημα? Το πήγα στα παμπλικ πίσω πιστεύοντας ότι θα μου το καλύψει ή εγγύηση, αλλά μου πάνε ότι αποκλείεται και ότι θα μου έπεσε κάτω και τελοσπαντων το πήγαινε στο ότι έπρεπε να πληρωσω για να το δούνε!!! Αν είναι δυνατόν!

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Όντως και εγώ βρήκα και θήκη και tempered glass και μεμβράνη σε μαγαζια. Απλά googlarε το!

Εγώ έχω αγοράσει εδώ και ένα δίμηνο το συγκεκριμένο κινητό από public. Όλα τέλεια εκτός από ένα θεματακι. 9 στα10 τηλέφωνα που θα μιλήσω, δεν με ακούει καλά ο άλλος και πρέπει να φωνάζω στο ακουστικό! Έχει εμφανίσει σε κανέναν αυτό το πρόβλημα? Το πήγα στα παμπλικ πίσω πιστεύοντας ότι θα μου το καλύψει ή εγγύηση, αλλά μου πάνε ότι αποκλείεται και ότι θα μου έπεσε κάτω και τελοσπαντων το πήγαινε στο ότι έπρεπε να πληρωσω για να το δούνε!!! Αν είναι δυνατόν!

 

Χρησιμοποιεις handsfree;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Λέω να κάνω μετάβαση στο lenovo vibe shot,τι λέτε αξίζει η μεταβαση?έχει καλύτερη κάμερα από το ήδη υπάρχων?ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πως το ββλέπεις συγκριτικά με το Ρ8;

Έλεγα να πάρω αυτό,πριν πάρω το κ920.

Πιο γρήγορο από το p8 θα έλεγα... Η κάμερα νομίζω στα ίδια μου φαίνεται... Ίσως λίγο καλύτερη του p8. Μπαταρία σίγουρα καλύτερη το lenovo. Το κακό με το p8 που με ξενέρωσε είναι ότι αργούσε πολύ να φορτισει... Το lenovo σίγουρα είναι πιο καλό θα έλεγα... :)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγω σιγα σιγα λεω να την κανω και να γυρισω στην αγαπημενη μου συσκευη. Οποτε το εβαλα αγγελια. Εχω να πω πως για μενα ηταν η καλυτερη συσκευη Android ever. Οθονη απιστευτη, επεξεργαστης γρηγορος και μνημη υπεραρκετη, αποθηκευτικος χωρος υπεραρκετος οτι και να θελει καποιος να αποθηκευσει, καμερα πολυ πολυ καλη, μπαταρια αστειρευτη, λειτουργικο απροβληματιστο. Δυσκολα θα πιασω ξανα τετοια συσκευη Android. Συνεχιστε παιδια, και αν χρειαστει κατι που ξερω και θελει καποιος να μαθει, το πιο πιθανο ειναι να απαντησω .... μια και παρολο που θα το αποχωριστω, θα παρακολουθω το νημα .... :) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγω σιγα σιγα λεω να την κανω και να γυρισω στην αγαπημενη μου συσκευη. Οποτε το εβαλα αγγελια. Εχω να πω πως για μενα ηταν η καλυτερη συσκευη Android ever. Οθονη απιστευτη, επεξεργαστης γρηγορος και και μνημη υπεραρκετη, αποθηκευτικος χωρος υπεραρκετος οτι και να θελει καποιος να αποθηκευσει, καμερα πολυ πολυ καλη, μπαταρια αστειρευτη, λειτουργικο απροβληματιστο. Δυσκολα θα πιασω ξανα τετοια συσκευη Android. Συνεχιστε παιδια, και αν χρειαστει κατι που ξερω και θελει καποιος να μαθει, το πιο πιθανο ειναι να απαντησω .... μια και παρολο που θα το αποχωριστω, θα παρακολουθω το νημα .... :)

 

Τι χρώμα είναι και που το έβαλες για πώληση? Τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι ουτε handsfree ούτε bluetooth χρησιμοποιω

 

Σε ρώτησα γιατί με το hands free της συσκευασίας είχα παρόμοια προβλήματα.

 

Με το ακουστικό του τηλεφώνου η συνομιλία είναι πεντακαθαρη.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ροοτ πως θα του κανω? υπαρχει καποιος οδηγος?
Εψαξες καθολου μεσα στο νημα και δεν το βρηκες ? Στην 1η σελιδα ειδες ? Ελεος βρε παιδια, πριν ποσταρετε ψαξτε και λιγο ...... Τα ιδια και τα ιδια συνεχεια :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για το ρουτ κοίταξε στην πρώτη σελίδα όπως σου έγραψαν.

Πάντως δεν ξέρω τι περισσότερο θα σου προσφέρει...

 

kwnana ποιο είναι το αγαπημένο σου κινητό για το οποίο αφήνεις το z2 pro;

Link to comment
Share on other sites

iPhone 6S Plus. Ανεκαθεν ημουν fan της εταιριας. Το Lenovo Z2 Pro ηταν ενα απο τα διαλειματα που κανω κυριως καθε καλοκαιρι, λογω της διπλης καρτας ..... Ασχετως ομως σε ποια συσκευη παω, λεω και παλι οτι η συσκευη ηταν η καλυτερη Android ever για μενα :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ροοτ πως θα του κανω? υπαρχει καποιος οδηγος?

 

Εντάξει.... μην το αποπαίρνετε το παιδί.... στην πρώτη σελίδα, το Ρουτ είναι για ΚΚ....

 

Για Lolli πάς εδώ...http://lenovo-forums.ru/topic/12496-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-root-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D1%85-%D1%81-android-502-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%82-1/page-2

 

Υπόψιν....αν έχεις κινέζικο με εγκατεστημένη ROW... φτάνεις μέχρι το s226 όπως περιγράφεται σε προηγούμενες σελίδες...

Μετά ΟΤΑ update μέχρι S271, Unlock Bootloader ,Root, RUN TWRP και flash τους οδηγούς των μοντεμ....

 

υ.γ. οδηγίες και αρχεία υπάρχουν στο Ρωσικο φόρουμ που αναφέρω από πάνω....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

https://forums.lenovo.com/t5/K-and-Vibe-Z-Series-Smartphones/Request-Android-M-6-0-for-Vibe-Z2-Pro/td-p/2170314/page/3

 

Ριξτε ενα comment εδω να δουνε οτι κοσμος απαιτει android m για το Z2 pro μηπως και δουμε ασπρη μερα :)

Link to comment
Share on other sites

https://forums.lenovo.com/t5/K-and-Vibe-Z-Series-Smartphones/Request-Android-M-6-0-for-Vibe-Z2-Pro/td-p/2170314/page/3

 

Ριξτε ενα comment εδω να δουνε οτι κοσμος απαιτει android m για το Z2 pro μηπως και δουμε ασπρη μερα :)

Αν είναι να τους στέλνουμε feedback για να τους πείσουμε ότι θέλουμε MM, βρισκόμαστε σε λάθος εταιρεία.

Ας δούμε τι θα κάνει στο μέλλον, και αποφασίζουμε εμείς πού θα δώσουμε τα λεφτά μας την επόμενη φορά.

Εδώ η LG θα δώσει στο G2, πλάκα κάνουμε τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς στο κινητό το usb stick Kingston DataTraveler MicroDuo; Γιατί θέλω να πάρω ένα στικάκι otg που να το διαβάζει σίγουρα η συσκευή. Αγόρασα card reader otg της Adata και δεν το διαβάζει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς στο κινητό το usb stick Kingston DataTraveler MicroDuo; Γιατί θέλω να πάρω ένα στικάκι otg που να το διαβάζει σίγουρα η συσκευή. Αγόρασα card reader otg της Adata και δεν το διαβάζει.

 

εγω πηρα 2 απο ισοπ και τα 2 λειτουργούν κανονικότατα,βασικά οτι otg εχω βάλει λειτουργεί..

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη θήκη απο Ελλάδα μπορούμε να βρούμε?
http://www.extreme-mobile.gr/p.Lenovo-Vibe-Z2-Pro-K920-Kisswill-THiki-TPU-Clear-Transparent-Black.1227065.html
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα 2 απο ισοπ και τα 2 λειτουργούν κανονικότατα,βασικά οτι otg εχω βάλει λειτουργεί..

θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις ποια πήρες; κι εγώ από eshop αγορασα το card reader κ μόνο με καλώδιο το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις ποια πήρες; κι εγώ από eshop αγορασα το card reader κ μόνο με καλώδιο το αναγνωρίζει.

 

 

2 τέτοια ειχα πάρει http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-16gb-datatraveler-microduo-16gb-usb30-flash-drive-p-PER.345845

κι ενα otg καλώδιο με διάφορες θύρες,από ιμπει με 1$

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...