Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μας βλέπω να παίρνουμε android 6 … μπορεί αυτί την στιγμή να είναι η ναυαρχίδα της εταιρείας αλλά αποτι διαβάζω λογικά θα έχετε διαβάσει και εσείς ετοιμάζεται το vibe z3 – z3pro , και είναι λογικό γιατί αυτί τι στιγμή δεν μπορεί να έχει ανταγωνισμό με της ναυαρχίδες τον άλλον εταιριών . τουλάχιστον ας δώσουν την 5.1

 

έστειλα το Lenovo στο service για ένα θεματακι που είχε … και είναι γελιο από της 6 ίντσες να γυρνάς στης 3,7 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μας βλέπω να παίρνουμε android 6 … μπορεί αυτί την στιγμή να είναι η ναυαρχίδα της εταιρείας αλλά αποτι διαβάζω λογικά θα έχετε διαβάσει και εσείς ετοιμάζεται το vibe z3 – z3pro , και είναι λογικό γιατί αυτί τι στιγμή δεν μπορεί να έχει ανταγωνισμό με της ναυαρχίδες τον άλλον εταιριών . τουλάχιστον ας δώσουν την 5.1

 

έστειλα το Lenovo στο service για ένα θεματακι που είχε … και είναι γελιο από της 6 ίντσες να γυρνάς στης 3,7 :wacko:

 

Δεν έχει να κάνει με τοτα αν ειναι ναυαρχίδα Αλλά με τη πολιτική της εταιρίας.

Και το LG g2 δεν ήταν νναυαρχίδα,πήρε όμως 20000000 αναβαθμίσεις.

Εν τω μεταξύ,η έκδοση 6 θα ήταν θείο δωρο,αφού φέρνει εγγενή υποστήριξη διπλής σιμ...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να εγκαταστησουν TWRP σε ROW LOLIPOP,μετα το ξεκλειδωμα του BOOTLOADER αντι να FLASHαρετε μεσω γραμμης εντολων,μπορειτε κατεβαζοντας το FLASHIFY απο το GOOGLE PLAY να φλασσαρετε κατευθειαν τη recovery που εχετε κατεβασει σε μορφη zip.(εννοειτε οτι ειστε root.):)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα. Ρε παιδιά είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο lenovo viber z2 pro και στο lg g4. Εσεις τι λετε? Το μονο που με χαλαει στο lenovo ειναι ο ΄΄παλιος΄΄ snapdragon 801 εναντι του 808 που εχει το g4. Me πολλες εφαρμογες δεν χολενει ο 801? Παντως η οθονη του lenovo ειναι απο αλλο πλανητη και σαφως καλυτερη απο την πολυδιαφημηζομενη του g4.

Y.Γ. Ο κωδικος P0R5000VRO που εχουν καποια σκρουτζομαγαζα τι σημαινει?

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... λοιπόν μια ερώτηση... έχω το κινητό αγορασμένο από Vickmall και έχω περάσει S143 KK ROW.

Η ερώτηση είναι η εξής... είμαι σε όλα πολύ ευχαριστημένος... θερμοκρασία, μπαταρία κλπ... μονο η κάμερα ας πούμε με απογοητεύει... Αξίζει να του περάσω την Lollipop?? θα δω βελτίωση στην κάμερα??

 

Καλή και χρυσή η Lollipop...αλλά σαν την μπαταρία της Kit Kat... τίποτα.... ίσως η καλύτερη διάρκεια μπαταρίας που έχω συναντήσει, απο εποχές Nokia με symbian...!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρεα. Ρε παιδιά είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο lenovo viber z2 pro και στο lg g4. Εσεις τι λετε? Το μονο που με χαλαει στο lenovo ειναι ο ΄΄παλιος΄΄ snapdragon 801 εναντι του 808 που εχει το g4. Me πολλες εφαρμογες δεν χολενει ο 801? Παντως η οθονη του lenovo ειναι απο αλλο πλανητη και σαφως καλυτερη απο την πολυδιαφημηζομενη του g4.

Y.Γ. Ο κωδικος P0R5000VRO που εχουν καποια σκρουτζομαγαζα τι σημαινει?

Μην το πολυσκέφτεσαι... στο μόνο που είναι καλύτερο το G4 είναι στο marketing και στη φωτογραφική...!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα. Ρε παιδιά είμαι σε δίλημμα ανάμεσα στο lenovo viber z2 pro και στο lg g4. Εσεις τι λετε? Το μονο που με χαλαει στο lenovo ειναι ο ΄΄παλιος΄΄ snapdragon 801 εναντι του 808 που εχει το g4. Me πολλες εφαρμογες δεν χολενει ο 801? Παντως η οθονη του lenovo ειναι απο αλλο πλανητη και σαφως καλυτερη απο την πολυδιαφημηζομενη του g4.

Y.Γ. Ο κωδικος P0R5000VRO που εχουν καποια σκρουτζομαγαζα τι σημαινει?

 

για μενα παρε g4 χωρις αυτο να σημαινει οτι το λενοβο ειναι αργο. αντιθετως ειναι υπερβολικα γρηγορο. το μονο αρνητικο στο g4 θα ειναι η μπαταρια και που εχει λιγο μικροτερη οθονη. τωρα αν αποφασισεις λενοβο και μενεις κοντα στην κορινθο και θες μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση μιλαμε. το λενοβο με ξενερωσε που δεν εχει ποικιλια σε θηκες και γενικα ειναι μεγαλο για τα γουστα μου τελικα αν και για 6 ιντσες ειναι μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με χαλαει στο lenovo ειναι ο ΄΄παλιος΄΄ snapdragon 801 εναντι του 808 που εχει το g4. Me πολλες εφαρμογες δεν χολενει ο 801?

 

Sorry φίλε, το πιο άσχετο σχόλιο που έχω διαβάσει τελευταία.... Δεν έχει καμιά σχέση το πόσες εφαρμογές έχεις, με την λειτουργία του επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε, το πιο άσχετο σχόλιο που έχω διαβάσει τελευταία.... Δεν έχει καμιά σχέση το πόσες εφαρμογές έχεις, με την λειτουργία του επεξεργαστή.

 

Ok! Δεν ειμαι και ο πιο σχετικος. Δεν μου απαντησες ομως τι προτεινεις.

Φιλε aneroll οχι ειμαι απο σερρες και ναι η οθονη του g4 ειναι μικρη για τα γουστα μου και αυτος ειναι ο λογος που το σκεφτομαι μιας και προερχομαι απο sony z ultra.

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

τι προτεραιότητες έχεις στο κινητό;

σε ποια χαρακτηριστικά δίνεις έμφαση;

 

Στην Οθονη (ποιοτητα και μεγεθος,θελω μεγαλη)που ξερω οτι ειναι καταπληκτικη στο lenovo αλλα απο την αλλη το lg εχει τον αερα του καινουργιου μοντελου οπως επισης το προβλημα της υπερθερμανσης στο lenovo με φρεναρει ,λιγο και με το sar , τελικα ειναι 1,12? Για να τελειωνω το θεμα να πω πως η καρδια μου λεει το lenovo αλλα η λογικη λεει lg g4.Καπου εκει αναμεσα ειμαι και δεν μπορω να αποφασισω.

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Στην Οθονη (ποιοτητα και μεγεθος,θελω μεγαλη)που ξερω οτι ειναι καταπληκτικη στο lenovo αλλα απο την αλλη το lg εχει τον αερα του καινουργιου μοντελου οπως επισης το προβλημα της υπερθερμανσης στο lenovo με φρεναρει ,λιγο και με το sar , τελικα ειναι 1,12? Για να τελειωνω το θεμα να πω πως η καρδια μου λεει το lenovo αλλα η λογικη λεει lg g4.Καπου εκει αναμεσα ειμαι και δεν μπορω να αποφασισω.

 

αν σε νοιάζει η διπλή σιμ,τότε κ920,αν οχι τοτε lg g4.

Link to comment
Share on other sites

Στην Οθονη (ποιοτητα και μεγεθος,θελω μεγαλη)που ξερω οτι ειναι καταπληκτικη στο lenovo αλλα απο την αλλη το lg εχει τον αερα του καινουργιου μοντελου οπως επισης το προβλημα της υπερθερμανσης στο lenovo με φρεναρει ,λιγο και με το sar , τελικα ειναι 1,12? Για να τελειωνω το θεμα να πω πως η καρδια μου λεει το lenovo αλλα η λογικη λεει lg g4.Καπου εκει αναμεσα ειμαι και δεν μπορω να αποφασισω.

 

Υπάρχουν και αλλά θέματα που δεν έχεις λάβει υπόψιν σου τα οποία παίζουν μεγάλο ρόλο, πέραν από τα ωμά specs : Εμφάνιση, αναβαθμίσεις, αξία μεταπώλησης, σέρβις, περιφερειακά (θήκες, φορτιστές, τζαμάκια). Κάθε συσκευή έχει τα συν και τα πλην της, και σε όλα κάνεις υποχωρήσεις. Δεν υπάρχει ακόμα το τέλειο κινητό, που να τα έχει όλα και συμφέρει. Αναλόγως των υποχωρήσεων που θα κάνεις, θα επιλέξεις την κατάλληλη συσκευή για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα dual sim, η χαμηλότερη τιμή και η μεγάλη καλή οθόνη με τα μικρά bezels είναι λόγοι για να επιλέξεις το z2 pro.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και αλλά θέματα που δεν έχεις λάβει υπόψιν σου τα οποία παίζουν μεγάλο ρόλο, πέραν από τα ωμά specs : Εμφάνιση, αναβαθμίσεις, αξία μεταπώλησης, σέρβις, περιφερειακά (θήκες, φορτιστές, τζαμάκια). Κάθε συσκευή έχει τα συν και τα πλην της, και σε όλα κάνεις υποχωρήσεις. Δεν υπάρχει ακόμα το τέλειο κινητό, που να τα έχει όλα και συμφέρει. Αναλόγως των υποχωρήσεων που θα κάνεις, θα επιλέξεις την κατάλληλη συσκευή για σένα.

 

Υπαρχει ενα αλλα δεν ξερω αν θα ερθει ελλαδα.Φωτογραφικη ποιοτητα καινοτομια και αλλα LG V10

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην Οθονη (ποιοτητα και μεγεθος,θελω μεγαλη)που ξερω οτι ειναι καταπληκτικη στο lenovo αλλα απο την αλλη το lg εχει τον αερα του καινουργιου μοντελου οπως επισης το προβλημα της υπερθερμανσης στο lenovo με φρεναρει ,λιγο και με το sar , τελικα ειναι 1,12? Για να τελειωνω το θεμα να πω πως η καρδια μου λεει το lenovo αλλα η λογικη λεει lg g4.Καπου εκει αναμεσα ειμαι και δεν μπορω να αποφασισω.

το δικο μου με overclock στα 2.9ghz ειναι δροσεροτατο ακομα κ μετα απο απανωτα benchmark....:cool:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. Είμαι νέος κάτοχος του Ζ2 και έχω ένα θεματάκι. Δεν μπορώ να κάνω hard reset. Είμαι στην 5.0.2 εκδοση. όταν παταω hard reset απο τις ρυθμίσεις κάνει επαννεκίνηση, γινεται μαυρη η οθονη και μετά απο δεκα περιπου λεπτα. ΤΙΠΟΤΑ...

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστω

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. Είμαι νέος κάτοχος του Ζ2 και έχω ένα θεματάκι. Δεν μπορώ να κάνω hard reset. Είμαι στην 5.0.2 εκδοση. όταν παταω hard reset απο τις ρυθμίσεις κάνει επαννεκίνηση, γινεται μαυρη η οθονη και μετά απο δεκα περιπου λεπτα. ΤΙΠΟΤΑ...

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστω

 

του z2 ή του z2 pro ?

 

ήταν φορτισμένο ?

Link to comment
Share on other sites

του Z2 pro. τελικά το κατάφερα με το Vol Dw + Power Button.

Απο τις ρυθμίσεις όσες φορές και να το έκανα απλα εδειχνε μια μαυρη οθονη και δεν εκανε τίποτα.

Το είχα πάνω απο το 80% φορτισμένο.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής: Όταν μου έρχεται κλήση η οθόνη δεν φωτίζεται σχεδόν καθόλου με αποτέλεσμα να αδυνατώ να δω ποιος καλεί.

Τι μπορώ να κάνω για αυτό;

Το κινητό είναι ημερών και το μόνο που έχει αλλαχτεί είναι ο launcher.

Και κάτι άλλο. Παράγγειλα την αυθεντική θήκη flip με το παραθυράκι έτσι ώστε η οθόνη να ανοίγει αυτόματα. Λειτουργεί το άνοιγμα αυτό με άλλον launcher ή μόνο με τον εργοστασιακό;

Κατά τα άλλα ενθουσιασμένος. Πούλησα σε πολύ καλή τιμή το ενός έτους Nexus 6 με την απαράδεκτη οθόνη πριν η τιμή πάρει την κατρακύλα και με τα ίδια περίπου λεφτά πήρα το (Ελληνικό) z2 pro από e-lenovo.gr

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στην αυτόματη φωτεινότητα;

Αν το αφήσεις να χτυπήσει 2-3 φορές σταδιακά δεν εμφανίζεται η κλήση;

Για δοκίμασε αυτές τις 2 περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στην αυτόματη φωτεινότητα;

Αν το αφήσεις να χτυπήσει 2-3 φορές σταδιακά δεν εμφανίζεται η κλήση;

Για δοκίμασε αυτές τις 2 περιπτώσεις.

 

Φίλε στην αυτόματη φωτεινότητα οφειλόταν.

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει 1-2 δευτερόλεπτα να ανιχνεύσει ο αισθητήρας το φως και να προσαρμοστεί κατάλληλα.

 

Έχω παρατηρήσει ότι σε νεφελώδεις συνθήκες,αργεί πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι σε νεφελώδεις συνθήκες,αργεί πιο πολύ.

Δηλαδή? Όταν ανάμεσα στο αυτί και στο χέρι σου επικρατεί ομίχλη και χαμηλό βαρομετρικό?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Όταν ανάμεσα στο αυτί και στο χέρι σου επικρατεί ομίχλη και χαμηλό βαρομετρικό?

 

Να φανταστώ ότι ο άλλος και εξυπνότερος σου αδερφός,πάτησε σε λακκούβα και πνίγηκε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...