Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε οποία tv?? γιατί ψάχνω να αγοράσω tv κ δεν τα πολυκατεχω

Να έχει wifi..

Αλλά και να μην έχει μπορεί κάλλιστα να γίνει με ένα tv box...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους, πηρα το κινητο παρασκευη,με την βοηθεια ενος φιλου κ καθοδηγηση απ το φορουμ, βημα βημα,οπως τα ελεγε, το κινητο δεν ξανααναψε ποτε... ουτε με power +,-και ολους τους πιθανους συνδιασμους.

εχει τυχει σε κανενα αλλον αυτο ?? καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, πηρα το κινητο παρασκευη,με την βοηθεια ενος φιλου κ καθοδηγηση απ το φορουμ, βημα βημα,οπως τα ελεγε, το κινητο δεν ξανααναψε ποτε... ουτε με power +,-και ολους τους πιθανους συνδιασμους.

εχει τυχει σε κανενα αλλον αυτο ?? καμια ιδεα???

Τι εννοείς ότι δεν άνοιξε ποτέ? Δηλαδή το έβγαλες από το κουτί πατήσες το power on και δεν άνοιξε? Ή το πείραξες, πήγες να του περάσεις καμιά ROM και το μπρίκαρες ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι δεν άνοιξε ποτέ? Δηλαδή το έβγαλες από το κουτί πατήσες το power on και δεν άνοιξε? Ή το πείραξες, πήγες να του περάσεις καμιά ROM και το μπρίκαρες ?

 

το μπρικαρε.....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σοφτ μπρικ δε παίζει να πέθανε το κινητό.

Βάλτο στο φορτιστή και κράτα το διακόπτη,δοκίμασε και διακόπτη μαζί με το πλήκτρο της έντασης.

 

Εχω ξενερώσει άπειρα,η Huawei θα ενημερώσει το ονορ6(είναι ήδη 5.1) σε αντροιντ6 και η λενοβο θα αφήσει αυτή τη κινηταρα Στα αζήτητα,αναβαθμίζοντας τη μλκια το κ3....

Έλεος δλδ...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξενερώσει άπειρα,η Huawei θα ενημερώσει το ονορ6(είναι ήδη 5.1) σε αντροιντ6 και η λενοβο θα αφήσει αυτή τη κινηταρα Στα αζήτητα,αναβαθμίζοντας τη μλκια το κ3....

Έλεος δλδ...

 

Όντως το κοίταξα και εγώ,και να φανταστεις είναι και ή ναυαρχίδα της lenovo.εδώ θα αναβαθμιστεί το note 3 και το lgg2.δεν προκειτε να ξαναπαρω lenovo!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι

Μακάρι να είναι για καλό....

Και στο lenovo k910 δεν είχανε βγάλει android 5,και κάποιοι κατσανε και έβγαλαν cm 12.1(android 5.1.1),μακάρι να γίνει και κάτι ανάλογο και στο δικό μας.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ναι πήγαμε να περάσουμε rom κ προφανώς κάτι κάναμε λάθος και δεν ξανά άνοιξε... παλευουμε τώρα να βρούμε drivers... με την απομακρυσμενη βοήθεια κάποιου καλού ανθρώπου που γνωρίζει... .Έχει κάποιος κάποιο link να κατεβασω drivers?? Edited by Mmaeirr
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι δεν άνοιξε ποτέ? Δηλαδή το έβγαλες από το κουτί πατήσες το power on και δεν άνοιξε? Ή το πείραξες, πήγες να του περάσεις καμιά ROM και το μπρίκαρες ?

 

Aυτό ακριβώς... κατα την διαδικασια που ακολουθησαμε απο το φορουμ εδω, κατι καναμε λαθος κ μετα την δευτερη προσπαθεια να περασουμε rom το κινητό δεν ξανα ανοιξε ποτε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το μπρικαρε.....:(

 

Και ελπιζω να μην πεθανε...

Προσπαθουμε να κανουμε το ΠΙΣΙ να δει το κινητό ... αλλα δεν τα εχουμε καταφερει...

 

ΑΝ καποιος ξερει να μου πει ποιους ακριβως drives να κατεβασω... νομιζω κατι θα καταφερουμε να κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά το έδωσα το ΤΕΡΑΣ και πλέον ο δρόμος άνοιξε για το πολυπόθητο iPhone 6S Plus.

Τώρα μετά από τη ολιγόμηνη συμβίωση μου μπορώ να πω ότι η συσκευή ήταν ότι καλύτερο σε Android είχα πιάσει ever.

Δεν χρειάζεται να γράψω οτιδήποτε άλλο για τη συσκευή, όλοι λίγο πολύ ξέρετε τι ΨΑΡΙΑ οιανει.

Από εδώ επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω το χρηστη aplostra, χωρίς τη βοήθεια του οποιου (ότι ώρα και αν τη ζήτησα) δεν θα κατάφερνα να επαναφέρω τη συσκευή μου σε εργοστασιακή κατάσταση (είχα κάνει root και είχα εγκαταστήσει TWRP).

Φιλε σε ευχαριστώ και από εδώ για τη βοήθεια που μου προσεφερες. Ίσως θα ήταν καλο να ανέβαζες κάποιον οδηγό με αυτές τις λεπτομέρειες που μου έδωσες, ώστε αν χρειαστεί και κάποιος άλλος να το κάνει. Αυτές οι λεπτομέρειες έκαναν τη διαφορα. Αποχωρώ από εδώ και πιθανόν να δω κάποιους από εσάς σε αλλα νήματα ..... Να είστε όλοι καλα και να χαίρεστε τις συσκευές σας παιδιά :D

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι

 

Βρηκες κάποιο λινκ επίσημο?

 

Γιατί σε κανένα site ούτε καν στη σελίδα της lenovo δεν έχουν ανακοινωσει για το ποια μοντέλα θα πάρουν το 6.0

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες κάποιο λινκ επίσημο?

 

Γιατί σε κανένα site ούτε καν στη σελίδα της lenovo δεν έχουν ανακοινωσει για το ποια μοντέλα θα πάρουν το 6.0

 

Το ίδιο βλέπω κι εγώ. Πουθενά δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να σημαινει οτι το δενω και κόμπο,

εδω http://thegadget.reviews/android-marshmallow-update-phones/ αναφέρει οτι θα το παρουμε το update σε android 6 . Μακαρι , γιατι αν δεν το παρουμε δεν υπαρχει να ξαναπαρω οτιδήποτε απο Lenovo ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να σημαινει οτι το δενω και κόμπο,

εδω http://thegadget.reviews/android-marshmallow-update-phones/ αναφέρει οτι θα το παρουμε το update σε android 6 . Μακαρι , γιατι αν δεν το παρουμε δεν υπαρχει να ξαναπαρω οτιδήποτε απο Lenovo ποτε...

 

Καλά φαινεται να τα λέει το site και μακάρι να ισχύει!

 

Αυτό που με ανησυχεί όμως είναι ότι δεν αναφέρει το ZUK Z1 (που κυκλοφορεί απο τη Lenovo) και η ίδια δήλωσε επίσημα ότι θα πάρει το update του 6.0 στις αρχές 2016. Οπότε πόσο σιγουροι είμαστε οτι ισχύουν και τα υπόλοιπα τηλέφωνα που αναφέρει το άρθρο ή απλα τα έγραψε σκεπτόμενος ότι ειναι οι ναυαρχίδες της Lenovo... :lost:

Edited by ivoulg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια! ειμαι λιγακι ασχετος με τα σμαρτ κινητα και μπορει να σας φανει χαζο αυτο που θα ρωτησω ..

Εχω το z2 pro,πως μπορω να βγαλω την δονηση απο το πληκτρολογιο οταν γραφω κατι στην αναζητηση,messenger,viber κτλ. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια! ειμαι λιγακι ασχετος με τα σμαρτ κινητα και μπορει να σας φανει χαζο αυτο που θα ρωτησω ..

Εχω το z2 pro,πως μπορω να βγαλω την δονηση απο το πληκτρολογιο οταν γραφω κατι στην αναζητηση,messenger,viber κτλ. Ευχαριστω

Ρυθμίσεις----->ήχοι κλησης----->πας κάτω κάτω που λέει άλλοι ηχοι, και θα το δεις τέρμα κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό έχει πολλά προβλήματα, στο μαύρο νομίζω για τα χρυσά δεν ξέρω γιατί δεν τα είχα πολύ καιρό στα χέρια μου, αν και στην αρχή το ένα από τα δύο έχασε ξαφνικά το σήμα του, αυτό το έκανε δύο φορές, δεν έδωσα σημασία .προχθές πήρα το μαύρο της δύο πρώτες ημέρες όλα πήγαιναν πολύ καλά .την Κυριακή άνοιξα την κάμερα και έμεινα έκπληκτος, δεν δούλευε και έκανε ένα θόρυβο πολύ ενοχλητικό, σαν τρίξιμο. Αμέσως κατάλαβα ότι δεν είναι από το λογισμικό αλλά λέω ας προσπαθήσω να το κάνω μια επαναφορά εργοστασιακή στης ρυθμίσεις. Κάνω την επαναφορά και διαπιστώνω πως το κινητό έχει κολλήσει στο λογότυπο Lenovo.επι μια ώρα προσπαθώ να μπω μέσα από μια μπλε οθόνη με κινέζικα , με τα πολλά τα κατάφερα μπήκα άνοιξε το κινητό ως εδώ καλά .έρχεται η στιγμή να ανοίξω την κάμερα και διαπιστώνω πάλι ότι δεν δουλεύει , λέω να κάνω μια απλή επανεκκίνηση κάνω και στα καπάκια κολλάει πάλι στο λογότυπο, περίμενα 10 λεπτά και άνοιξε μόνο του.οπως ήταν το παίρνω το βάζω στο κουτί και πίσω. Δεν περίμενα να έχει τόσα σοβαρά θέματα από την στιγμή που είχα δύο σαν αυτό. Επίσης να τονίσω κάποια στιγμή ανέβασε θερμοκρασία ψήσιμο, θα μπορούσε και αυγό να μαγειρέψει άνετα. Έψαξα σε διάφορες σελίδες στο εξωτερικό για προβλήματα του κινητού, και είδα πως πολλά άτομα έχουν σοβαρά θέματα όπως, μπλε οθόνη, θερμοκρασία, κάμερα, σήμα, κ, α.αυτο που θέλω να δηλώσω ως κάποιας συμπάθειας που είχα για την εταιρία σταμάτησε κάπου εδώ. Ανύπαρκτο σέρβις ανύπαρκτη υποστήριξη, αδιαφορώντας για τον πελάτη. Το κινητό εντός DOA έφυγε από εκεί που ήρθε, δεν δέχτηκα να πάρω κάτι άλλο επιστροφή και μόνο. Αυτό που είδα και κατάλαβα επιτέλους μετά από καιρό είναι ότι κοντινά μου άτομα, ακόμα και εγώ όταν είχα, έχουν κινητά μάρκας Samsung δεν έχουν πρόβλημα, παρά μόνο μεμονωμένες περιπτώσεις που σίγουρα θα υπάρχει και κάποιο ελαττωματικό αλλά όχι μαζικό,.πλέον μονόδρομος για μένα να επιστρέψω από εκεί που άρχισα .δηλώνω απογοήτευση από την παρούσα εταιρία και όχι μόνο .καλό το κινητό κατασκευής οθόνη ήχος κάμερα αλλά μην σου χαλάσει αυτά από μένα .Δεν θέλω να επηρεάσω κάποιους απλά γράφω τα γεγονότα γιατί πραγματικά μέχρι να βρεις άκρη είναι δύσκολο πράγμα, πόσο μάλλον πρεπει να τσακωθείς σε υποφερτα πλαίσια πάντα για να πάρεις αυτό που δικαιούσαι .δεν θα έλεγα ψέμματα γιατί κάποιοι εδώ μέσα ξέρουν πόσο κράξιμο έχω ρίξει και στην LG αυτά από μένα Γειά σας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν δυο μερες εκανα τηις αναβαθμισεις μεχρι την τελευταια 5,02 με αρχικη την s126 ολα καλα μεχρι εδω, το τηλ πετουσε, αλλα δεν δουλευαν οι καρτες sim, διαβασα λιγακι εδω στο σαιτ σας, αλλα επιδη δεν βασιζομαι το πηγα σε τεχνικο να μου βαλει τους driver modem για να δουλεψουν οι sim. παρενθεση το k920 το πηρα απο το εξωτερικο και ειχε cn row.τελικα δεν μπορεσε και αυτος και μου περασε την s137

εχει περασει καποιος απο εδω στην 5,02 drivers modem για κινεζικο κ920?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν δυο μερες εκανα τηις αναβαθμισεις μεχρι την τελευταια 5,02 με αρχικη την s126 ολα καλα μεχρι εδω, το τηλ πετουσε, αλλα δεν δουλευαν οι καρτες sim, διαβασα λιγακι εδω στο σαιτ σας, αλλα επιδη δεν βασιζομαι το πηγα σε τεχνικο να μου βαλει τους driver modem για να δουλεψουν οι sim. παρενθεση το k920 το πηρα απο το εξωτερικο και ειχε cn row.τελικα δεν μπορεσε και αυτος και μου περασε την s137

εχει περασει καποιος απο εδω στην 5,02 drivers modem για κινεζικο κ920?

 

Σχεδόν όλοι όσοι το έχουν απο Κίνα.... το εχουν κάνει... πρέπει να ξεκλειδώθει ο Bootloader όμως πρώτα.... και μετά τους περνάς με TWRP...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...